رستوران در کانادا

رستوران ها در کانادا 

 رستورانهای ایرانی در کانادا

در این جزیره مکانهای گوناگونی برای صرف غذا در بیرون از منزل وجود دارند: مانند رستورانها، کافه ها یا فست فود ها.  برای دستیابی به لیست کامل این اماکن می توانید به کتاب زرد ، قسمت رستورانها مراجعه نمایید.  در بسیاری از این اماکن غذاهای بین المللی نیز عرضه میشود.
هنگامی که شما  برای صرف غذا در کانادا، به رستوران می روید ، ممکن است مبلغ صورتحساب نهایی بیش از حد انتظار شما باشد . باید توجه داشت که قیمت غذاها در کانادا در رستورانهای مختلف با توجه به نوع غذا ، مکان و موقعیت رستوران و نوع سرویس ارائه داده شده ، بسیار متفاوت است.
 باید توجه داشت که به قیمت هایی که در منوی رستوران نوشته شده است ، 14%  بابت مالیات بر فروش (HST) افزوده خواهد شد .  بعضی از رستوران ها لیست غذاها و قیمت آنرا در خارج از رستوران در معرض دید قرار می دهند و شما می توانید قبل از ورود به رستوران آن را  ملاحظه فرمایید.
 

انعام دادن (Tipping)


در اینجا رسم بر این است که به گارسون انعام (Tip)داده می شود . بیشتر مردم 10 الی 20 درصد جمع صورتحساب( قبل از اضافه شدن مالیات)  را بعنوان انعام پرداخت میکنند . البته اگر از سرویس داده شده راضی نباشید می توانید مبلغ کمتری انعام بدهید یا اصلا انعام پرداخت نکنید.
اگر  از رستورانی غذا را خریده و به بیرون ببرید ، رسم نیست که انعام بدهید . همچنین در رستورانهای فست فود نیز پرداخت انعام مرسوم نمی باشد.
 

نوشابه های الکلی


نوشابه های الکلی را فقط می توان در رستورانها و بارهایی که مجوز عرضه آنرا دارند ، تهیه نمود و باید آنرا در همان محل ، مصرف نمود. هرچند به هیچ وجه مصرف آنها توصیه نمی شود.

غذاهای بین المللی


هر ساله در کانادا به تعداد رستورانهای عرضه کننده غذاهای ملیتهای مختلف افزوده می شود  که در آنها غذاهای سایر نقاط دنیا مثل غذای ایتالیایی، لبنانی، تایلندی، چینی، هندی، آلمانی، ترکیه ای، ژاپنی، مکزیکی و سایر کشورها عرضه میشود . علاوه بر اینها رستورانهای دیگری هستند که متعلق به کانادایی های نسل اول می باشند و توسط آنها اداره می شوند که بعلت کثرت تعداد، امکان ذکر تمام عناوین در اینجا وجود ندارد. شما میتوانید برای اطلاع از وجود رستورانی که غذای محلی شما را عرضه می نماید از اداره نیوکامرز یا  انجمن مربوط به هموطنانتان سوال نمایید.

رستورانهای ایرانی در کانادا


نکته:

درایو تروو  یا Drive-through  یکی از سرویس هایی است که رستورانها (بخصوص  فست فود) ارائه می دهند . این سرویس این امکان را به مشتری می دهد که بدون پیاده شدن از خودرو  بتواند غذا و نوشابه را خریداری نماید.
خیلی از رستورانها از طریق تلفن یا اینترنت، سفارش غذا قبول می کنند. سفارشات می تواند در صورت تقاضا در محل کار یا منزل تحویل گردد (delivery service) ، و یا در رستوران پس از آماده شدن تحویل گرفته شود (pick-up) .شما همچنین می توانید غذا را در رستوران سفارش داده و برای مصرف به خارج از رستوران ببرید (take-out) یا (to go).

 

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن