آموزش زبان انگلیسی کانادا

مسیر نما :

 مدرک آیلتس

برای وارد شدن به جامعه، مدرسه، محل کار و اجتماع جدید خود، توانایی ارتباط با دیگران از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در برنامه های آموزش زبان ثبت نام کنید، می توانید زبان جدید را سریعتر و با مشکلات کمتر یاد بگیرید.
 

آموزش زبان انگلیسی کانادا

 پس از ورود به کانادا، همه مهاجرین بزرگسالی که دارای اقامت دائم هستند، چنانچه انگلیسی زبان مادری آنها نبوده یا به زبان انگلیسی مسلط نباشند، باید سطح مهارت های انگلیسی خود را در انجمن تازه واردین کانادا (اداره نیوکامرز) مورد سنجش و ارزیابی قرار دهند.
 
این انجمن، آزمون رسمی زبان انگلیسی - که آزمون تعیین سطح زبان کانادایی یا (CLBPT) نام دارد – را برگزار می کند. در این آزمون، مهارت های شما در زمینه های گوش کردن، مکالمه، خواندن، و نوشتن سنجیده می شود. برای ثبت نام در برنامه آموزش زبان، شرکت در این آزمون لازم می باشد.
 
نتایج آزمون انجام شده تنها به مدت 12 ماه معتبر است و پس از آن، ممکن است ارزیابی مجدد مورد نیاز باشد.

 

اموزش زبان انگلیسی در کانادا

 * مهارتهای دانش آموزان در زمینه زبان انگلیسی، در طول مراحل ثبت نام مدارس، مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.
 
 * اولین آزمون CLBPT، برای همه افرادی که دارای اقامت دائم هستند رایگان است. ولی درصورتی که این آزمون بهر دلیل، برای بار دوم گرفته شده یا برای سنجش افرادی بکار رود که دارای اقامت دائم نیستند، 50 دلار هزینه اخذ می گردد.
 

مدرک زبان برای مهاجرت به کانادا

  هزینه مدرک آیلتس

با توجه به نتایج آزمون CLBPT، شما در لیست انتظار کلاس آموزش انگلیسی متناسب قرار خواهید گرفت.
 
آموزش زبان انگلیسی پایه، برای افرادی که دارای اقامت دائم هستند رایگان می باشد. به همین علت، به دلیل بالا بودن میزان تقاضا، ممکن است زمان انتظار برای شرکت در کلاس های رایگان طولانی باشد. اگر نمی خواهید تا شروع کلاس های رایگان، منتظر بمانید، کلاسهای مختلف زبان انگلیسی دیگری هستند که در ازای دریافت هزینه، دوره های انگلیسی به عنوان زبان دوم  (EAL) را ارائه می کنند؛ همچنین شما می توانید یک معلم خصوصی پیدا کنید تا بطور جداگانه با شما کار کند.
 
برنامه ارتباطات اجتماعی انجمن تازه واردین (اداره نیوکامرز) ، برنامه ای را با عنوان "برنامه تدریس داوطلبانه خصوصی انگلیسی (EAL) " با همکاری کتابخانه عمومی مرکز کنفدراسیون که جزو تحصیلات بزرگسالان در کانادا به حساب می آید برگزار می کند. معلمان، بطور دونفره، با مهاجران تازه واردی که می خواهند زبان انگلیسی را با کمک معلم خصوصی یاد بگیرند کار می کنند.، قبل از اینکه معلمان داوطلب با مهاجران تازه وارد کار کنند باید آموزش های لازم را ببینند. هر مهاجر تازه واردی می تواند بدون در نظر گرفتن وضعیت مهاجرت خود درخواست شرکت در این برنامه را داشته باشد. با این حال، در اینجا هم لیست انتظاری وجود دارد که زمان انتظار آن، معمولا نسبتا طولانی است.
 
دانشگاه ها نیز برنامه های زبان تابستانی و برنامه های آمادگی علمی زبان انگلیسی را ارائه می دهد.
 
شیوه فراگیری خانگی  LINC ، علاوه بر دوره های آموزش زبان انگلیسی در مراکز آموزشی رسمی، گاهی اوقات مهاجران به گزینه آموزش آنلاین هم ارجاع می شوند که اصطلاحاً "شیوه فراگیری خانگی LINC در کانادا" نامیده می شود. این گزینه می تواند جایگزین خوبی برای افرادی باشد که به دلایل مختلف (از جمله کار، عدم امکان دسترسی به کلاسهای مربوطه، یا مراقبت از کودکان)، نمی توانند در کلاس درس حضور پیدا کنند. حداقل نمره انگلیسی برای ثبت نام در این برنامه، 2 (بر اساس نتیجه آزمون ( CLBPT می باشد.
 

 آموزش زبان انگلیسی کانادا

 افراد زیر واجد شرایط برای استفاده از کلاسهای رایگان آموزش زبان تازه واردین نیستند: شهروندان کانادا، متقاضیان پناهندگی، افراد دارای اقامت موقت (مثل دانشجویان خارجی، توریست ها، یا کارگران خارجی)، افراد کمتر از 18 سال سن و یا افرادیکه سطح زبان انگلیسی آنها، بالاتر از سطوحی باشد که در این دوره آموزشی ارائه می شود.

 

 

تحصیل در رشته آموزش زبان انگلیسی در کانادا

اگر نمی توانید یادگیری زبان انگلیسی را به صورت تمام وقت انجام دهید یا درصورتی که واجد شرایط لازم برای حضور در کلاس های آموزش زبان نبوده و یا اگر در انتظار نوبت خود برای شروع دوره رایگان آموزش زبان بسر می برید، راههای های زیادی وجود دارند که می توانید مهارت های زبان انگلیسی خود را افزایش دهید. بعضی از این روشها عبارتند از:
 

  • درخواست برای دسترسی به منابع آموزش زبان انگلیسی در کتابخانه 
  •  تهیه یک فرهنگ لغت، کتابهای درسی و / یا برنامه ها و نرم فزارهای کامپیوتری مخصوص آموزش زبان انگلیسی و مطالعه در خانه
  •  خواندن روزنامه، گوش دادن به رادیو و تماشای برنامه های تلویزیونی به زبان انگلیسی
  •  خواندن کتاب ها و داستانهای کودکان به زبان انگلیسی (استفاده از متون ساده برای شروع یادگیری آسان تر است(
  •  حضور فعال در جامعه و استفاده از هر فرصتی برای برقراری ارتباط با همسایگان و دوستان به زبان انگلیسی
  •  نام نویسی در گروه ها یا باشگاه هایی که در زمینه های مورد علاقه شما (فعالیتهای ورزشی، سرگرمی ها یا نظرات نو ) فعال هستند.