فرزندان کانادایی‌ها

چگونه فرزندان کانادایی‌های که در خارج از کانادا متولد می‌شوند، تابعیت دریافت می‌کنند؟

فرزندان اتباع کانادایی، بدون توجه به اینکه در کانادا به دنیا آمده باشند یا نه، به طور خودکار تابعیت کانادا را دریافت می‌کنند.
بدین منظور حداقل یکی از والدین قانونی باید در بدو تولد نوزاد کانادایی باشد. اگر شما بتوانید شهروندی خود را به دولت کانادا ثابت کنید، فرزندانتان از مزایای شهروندی کانادا بودن بهره مند می‌شوند و شما نیز از محدودیت‌های سفر حاصل از شیوع ویروس کرونا معاف خواهید بود.

این قانون حتی اگر والدین شما کانادایی باشند ولی شما در خارج از کانادا به دنیا آمده باشید نیز صادق است. باید توجه داشت، قانون ذکر شده تنها برای فرزندان صادق بوده و برای مثال اگر پدربزرگ یا مادربزرگ شما شهروند کانادایی باشند شما تابعیت کانادا را دریافت نمی‌کنید.
جهت دریافت تابعیت کانادا برای خود یا فرزندتان، باید درخواست اثبات تابعیت که به آن گواهی تابعیت کانادا نیز گفته می‌شود بدهید. طبق وب سایت اداره مهاجرت کانادا، این کار حدود 75 دلار کانادا هزینه داشته و ببرسی آن حدود 5 ماه زمان می‌برد. در موارد فوری ممکن است گزینه‌ای برای پردازش سریع وجود داشته باشد.

هزینه تولد فرزند در کانادا


اگر اسناد و مدارکتان به زبان انگلیسی یا فرانسوی نباشد، شما به ترجمه اسناد نیاز خواهید داشت. ترجمه این مدارک توسط اعضای خانواده پذیرفته نمی‌شود و لازم است یک مترجم قانونی آن‌ها را ترجمه کند.
اسناد می‌بایست واضح، خوانا و رنگی باشند. ارائه اصل شناسنامه که نام والدین کانادایی در آن ذکر شده نیز لازم است.
بعلاوه باید اثبات شود که حداقل یکی از والدین در زمان تولد شهروند کانادایی بوده‌اند. مدارکی چون شناسنامه والدین، سند شهروندی یا هر مدرک دیگری که کانادایی بودن والدین را اثبات کند قابل قبول است.

اگر بنا به دلایلی نام والدین در شناسنامه ذکر نشده باشد، اداره مهاجرت اسنادی را که نام والدین کانادایی در آن‌ها ذکر شده باشد، مانند تاییدیه پیش از تولد، تاییدیه دادگاه یا تاییدیه بیمارستان، را نیز قبول می‌کند. در این مورد تاییدیه فرزند خواندگی قابل قبول نیست.

زایمان در کانادا


اداره مهاجرت کانادا همچنین از شما توضیحی راجع به اینکه چرا نام والدین کانادایی در شناسنامه متقاضی درج نشده یا چرا شناسنامه‌ی فرزند تغییر یا تعویض شده می‌خواهد.
هنگامی که اداره مهاجرت درخواست تکمیل شده شما را دریافت کند، آنها برای شما یک رسید تاییدیه ارسال می کنند. اگر درخواست شما ناقص باشند، اداره مهاجرت آن را برگشت داده و شما باید قسمت‌های جا مانده را پر کنید. اگر درخواست شما کامل و درست باشد، آنها گواهی تابعیت را برایتان ارسال کرده و شما اثبات تابعیت خود را دریافت می‌کنید.
دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن