پاسپورت دومینیکا

صفر تا صد پاسپورت دومینیکا را بدانید

کشور دومینیکا یک جمهوری با سیستم دموکراسی پارلمانی است. پایتخت آن Roseau است و حدود 73.500 نفر جمعیت دارد. زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است اما به زبان فرانسوی Patois هم صحبت می کنند. واحد پول این کشور دلار کارائیب شرقی است که با دلار آمریکا هماهنگ و مرتبط است. 

 

قبل از اقدام برای دریافت پاسپورت دومینیکا این موارد را مطالعه کنید

 

1- چگونه شهروندی دومینیکا را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنیم؟

سرمایه گذاران معتبر و اعضای خانواده آنها از طریق سرمایه گذاری می توانند با انجام سرمایه گذاری قابل توجه در دومینیکا، شهروندی دومینیکا و سپس پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند. 
دو راه برای سرمایه گذاری وجود دارد: 
 • کمک مستقیم به دولت که به عنوان کمک به صندوق تنوع اقتصادی است و مبلغ آن از 100.000 دلار  شروع می شود (Donation)
 • خرید املاک و مستغلات از قبل تایید شده با حداقل ارزش 200.000 دلار آمریکا (Investment)

*که در حال حاضر و خوشبختانه امکان استفاده از گزینه فایننس برای هموطنان ایرانی وجود دارد

برای مشاهده کاتالوگ پاسپورت دومینیکا کلیک کنید.
 

2- چگونه برای پاسپورت دومینیکا اقدام کنیم؟

اولین مرحله، انتخاب یک نماینده مجاز است. این افراد مجوز رسمی را توسط واحد شهروندی دریافت کرده و افرادی هستند که می توانند درخواست های شهروندی را از طریق سرمایه گذاری برای شما ارسال کنند و واحد شهروندی دومینیکا سرمایه گذاری مستقیم افراد را نمی پذیرد. 
سازمان مهاجرتی گنجی به عنوان یک شرکت حقوقی مهاجرتی رسمی و ثبت شده در کشور کانادا، در استان کبک و آقای گنجی به عنوان وکیل رسمی و مجاز مهاجرت و دارای لایسنس از دولت کانادا، با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امور مهاجرت برای دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا در کنار شما خواهند بود.

مرحله دوم، با وکیل مجاز مهاجرت خود تماس بگیرید. زمانی که شما با وکیل خود تماس می گیرید در مورد همه اسناد و مدارک مورد نیاز صحبت می کنید. وکیل شما باید همه فرم های رسمی را تکمیل کند و و نحوه انجام معاینه پزشکی یا همان تست مدیکال دومینیکا را به شما توضیح دهد و مدارک ملکی به عنوان تمکن مالی خاصی را تهیه کنید. همه این مدارک باید به زبان انگلیسی و با ثبت رسمی  و قانونی باشد. اگر می خواهید ملکی را بخرید باید از طریق قرار داد خرید و فروش  آن را رزرو کنید.

مرحله سوم بررسی سابقه و سو پیشینه، براساس اطلاعاتی که ارائه داده اید باید پرونده شما از نظر سابقه قبلی تان در تمام کشورها بررسی شود. سازمان خاصی پرونده شما را بررسی می کند و نامه ای را از طریق وکیل خود دریافت می کنید که وضعیت پرونده را به شما اطلاع می دهند. وکیل مهاجرت به شما اطلاع می دهند که پرونده شما تایید یا رد شده است. 

مرحله چهارم، بحث و گفتگو با دومنیکا؛ زمانی که همه فرم های شما تکمیل شد و همه اسناد جمع آوری شد وکیل پرونده شما را به سازمان مهاجرت و شهروندی دومینیکا ارسال می کند و از طرف شما با آنها ارتباط برقرار می کند. وکیل مهاجرت همه مکاتبات و سوالات را پاسخ می دهد. دومنیکا مصاحبه اجباری ندارد ولی این امکان وجود دارد که دولت مصاحبه را براساس شرایط شما درخواست کند. 

مرحله پنجم، پرداخت و صدور گواهینامه، اگر درخواست شما تایید شود سازمان مهاجرت و شهروندی دومینیکا از شما می خواهد که سرمایه خود را در صندوق اقتصادی انجام دهید یا برای خرید ملک اقدام کنید. بعد از پرداخت مبلغ سرمایه گذاری، سازمان مهاجرت و شهروندی دومینیکا گواهی ثبت نام را برای شما صادر می کند که به عنوان مدرک شهروندی شما است و وکیل تان می تواند با استفاده از آن برای پاسپورت دومینیکا برای شما و خانواده تان اقدام کند. 

3- اگر ملیت کشور دیگری بجز محل تولدم را داشته باشم می توانم برای پاسپورت دومینیکا اقدام کنم؟

بله، شما می توانید برای پاس دومنیکا اقدام کنید. شما لازم نیست از تابعیت های دیگر خود صرف نظر کنید. شما برای حفظ وضعیت شهروندی خود نیازی به اقامت در دومینیکا ندارید.
 

4- چه کسانی واجد شرایط برای درخواست پاسپورت دومینیکا هستند؟

افراد باید حداقل 18 سال سن داشته باشند، شخصیت سالم و خوب، بدون سابقه کیفری و توانایی مالی برای سرمایه گذاری را داشته باشند. شهروندی دومینیکا و پاسپورت دومینیکا را بصورت مادام العمر به شما و همسر قانونی و فرزندان تان اعطا می شود.
 

5- قیمت پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

قیمت پاسپورت دومینیکا به نسبت تعداد اعضا خانواده و سن آنها متفاوت است. کل هزینه ها شامل اول کمک به صندوق تنوع اقتصادی و دوم سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از قبل تایید شده، و هزینه های اضافی برای بررسی و رسیدگی به پرونده است. بعضی از هزینه ها برای هر دو مرحله است و بعضی از هزینه ها بستگی به این دارد که شما از طریق صندوق تنوع اقتصادی اقدام می کنید یا از طریق خرید املاک. صندوق تنوع اقتصادی از پروژه های دولتی و خصوصی دومینیکا حمایت می کند و برای بخشهایی مثل آموزش، مراقبت های بهداشتی، ورزش و گردشگری است. فرد مجرد باید به صندوق تنوع اقتصادی 100.000 دلار جز هزینه های دولتی بدهد البته اگر اعضای خانواده همراه او باشند هزینه ها افزایش پیدا می کند. برای خریدملک باید آن ملک را حداقل برای سه سال نگه دارید و باید از طرف دولت مجوز داشته باشد. هزینه این کار 200.000 دلار آمریکا بجز هزینه های دولتی است. خرید ملک برای اتباع ایرانی الان امکانپذیر نیست ولی همانطور که توضیح دادیم خوشبختانه سازمان مهاجرتی گنجی امکان استفاده از گزینه فایننس برای هموطنان ایرانی را فراهم نموده است. هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا برای یک زن و شوهر با دو فرزند حداقل 175هزار دلار آمریکا خواهد بود.
 

6- آیا اعضای خانواده هم می توانند از این شهروندی و پاسپورت دومینیکا استفاده کنند؟

با رعایت شرایط خاص، همسر، فرزندان تحت تکفل(با شرح زیر)، والدین، پدربزرگ و مادر بزرگ تحت تکفل، والدین همسر و پدربزرگ و مادربزرگ تحت تکفل و خواهر و برادر هم می توانند شهروندی Dominica را دریافت کنند. هزینه ها با توجه به تعداد اعضای خانواده که برای شهروندی اقدام می کنند متفاوت است.
 

7- چه کسی به عنوان فرد تحت تکفل در پاسپورت دومینیکا است؟

تحت تکفل یا وابسته یعنی:
 •  همسر متقاضی اصلی
 •  فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که کمتر از 18 سال سن دارد.
 •  فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که 18 تا 30 سال داردو از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است. 
* خوشبختانه طبق تغییری که اخیرا در قوانین مهاجرت کشور دومینیکا داده شده سن فرزندان وابسته را به 30 سال رسانده اند و این خبر خوبی برای افرادی است که میخواهند فرزندان تا 30 سال سن خود را نیز در پرونده به همراه خود داشته باشند و برای آنها نیز پاسپورت کشور دومینیکا را دریافت کنند.
 
 •  فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که 18 سال یا بیشتر باشد و از نظر ذهنی یا جسمی مشکل داشته باشد و از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است.
 •  پدر یا مادر یا پدربزرگ متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است. 
 •  همسر شخصی که به عنوان والدین، پدربزرگ و مادر بزرگ وابسته است و از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است. 
 •  خواهر و برادر خونی یا فرزند خوانده قانونی متقاضی اصلی که 18 تا 25 ساله است و مجرد، بدون فرزند و از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است. 
 •  خواهر و برادر خونی یا فرزند خوانده قانونی متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که کمتر از 18 سال دارد، مجرد، بدون فرزند و از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است و برای اقدام از طریق این برنامه ها از طریق والدین و خواهر و برادر رضایت نامه دارند. 

توجه داشته باشید:
- کودک یعنی کودک خونی (بیولوژیکی) یا قانونی 
-کودک یعنی فردی بین 18 سال تا 30 سال که فرد 30 ساله  در این پرونده قرار می گیرد اما فرد 31 ساله خیر. 
برای اینکه بدانید کدام یک از اعضای خانواده شما در پرونده شما وارد می شوند با دفتر سازمان مهاجرتی گنجی تماس بگیرید. 
 

7- پاسپورت دومینیکا چه مزایایی برای شما دارد؟

زمانی که شهروندی دومینیکا را دریافت می کنید علوه بر اینکه این شهروندی مادام العمر می باشید، شما مثل هر شهروند دیگری حق زندگی، کار و تحصیل در دومینیکا را دارید. با پاسپورت دومینیکا می توانید بدون ویزا و به راحتی به 145 کشور دنیا سفر کنید.
 

8- آیا در دومینیکا برای مالیات مسئول هستم؟

در دومینیکا هیچ مالیات بر ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا عایدی سرمایه وجود ندارد. اگر به عنوان یک شهروند در دومینیکا اقامت دارید باید مالیات شخصی را بپردازید. 

Dominica passport visa free Ganji

مراحل درخواست پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

 

1- آیا می توانم از طریق سرمایه گذاری برای شهروندی دومینیکا اقدام کنم؟

خیر، شما باید پرونده خود را از طریق یک وکیل مجاز ارسال کنید. 
 

2- در چه مدتی پرونده تایید می شود؟

معمولا از زمان ارائه پرونده تا تایید سه ماه طول می کشد.
 

3- چگونه این برنامه با دیگر برنامه های سرمایه گذاری مقایسه می شود؟

این برنامه از سال 1993 در حال اجرا است و واحد شهروندی تجربه زیادی برای بررسی پرونده ها دارد. برنامه های ما براساس زمان استاندارد بررسی می شوند و یکی از به صرفه ترین برنامه های مهاجرتی در دنیا هستند. برنامه سرمایه گذاری دومینیکا براساس مطالعات بزرگ در دنیا در زمینه دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری در سه سال متوالی رتبه اول را بدست آورده است. 
سرعت دریافت پاسپورت دومینیکا، قرارگیری فرزندان تا 30 سال و امکان سفر بدون ویزا به 145 کشور جزو مزایای خاص است. رنکینگ پاسپورت دومینیکا در رده 33 جهانی می باشد و بسیار قوی است.
با توجه به تجربه سالیان گذشته موکلین موسسه مهاجرتی گنجی که پاسپورت دومینیکا را دریافت کرده اند و به راحتی سفرهای بین المللی خودشان به کشورهای حوزه شینگن، انگلستان و.. را انجام می دهند، باید این اطمینان را به متقاضیان بدهیم که استفاده از مزایای شهروندی و پاسپورت دومینیکا کاملا کاربردی و قابل اتکا می باشد.
 

4- آیا مراحل انجام درخواست پاسپورت دومینیکا به صورت محرمانه است؟

مراحل درخواست به صورت محرمانه است به جز مواردی که آژانس های معتبر و شرکای بین المللی بررسی های لازم را در مورد سوپیشینه انجام بدهند. 
 

5- آیا باید در یک مصاحبه برای دریافت ویزای دومینیکا شرکت کنیم؟

خیر لازم نیست در مصاحبه اجباری شرکت کنید. اما شاید دولت صلاح بداند برای شما مصاحبه بگذارد. 
 

6- آیا باید به کشور دومینیکا سفر کنیم؟

خیر، شما برای اقدام از طریق این برنامه ها لازم نیست به کشور دومینیکا سفر کنید. اما ما شما را تشویق می کنیم تا با دیدن نقشه کشور دومینیکا و تصاویر کشور دومینیکا از این کشور زیبا دیدن کنید. در شرایطی که مصاحبه لازم است بهتر است به صورت حضوری با شما مصاحبه کنیم. اگر شما نتوانید برای مصاحبه حضوری به دومینیکا بیایید می توانید در مراکز خاصی خارج از دومینیکا مصاحبه را برگزار کنید البته باید هزینه های مربوطه را بپردازید. 
کشور دومینیکا در جنوب آمریکا و 2هزار کیلومتری فلوریدا واقع شده است. طوطی شاهی پرنده ملی و نشان دومینیکا می باشد که روی پرچم دومینیکا درج شده.
 

7- برای دریافت شهروندی باید در دو مینیکا اقامت کنیم؟

خیر، لازم نیست قبل یا بعد از دریافت شهروندی در کشور دومینیکا اقامت کنید. 
 

8- آیا فرم درخواست پاسپورت دومینیکا به صورت آنلاین ارسال می شود؟

خیر، همه فرم های درخواست برای برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری فقط از طریق وکیل مجاز ارسال می شود. 
 

9- آیا می توانم پرونده دومینیکا خود را به هر زبانی ارسال کنیم؟

خیر، پرونده شما باید به زبان انگلیسی باشد. 
 

10- گواهی عدم سوپیشینه برای دومینیکا چیست؟

این گواهی را دولت یا پلیس هر کشور می دهد و نشان دهنده عدم وجود سابقه کیفری است. 
 

11- سوگند نامه تابعیت چیست؟

بعد از دریافت شهروندی، متقاضی باید سوگند وفاداری به کشورهای مشترک المنافع دومینیکا را امضاء کند. سوگند نامه باید در دفتر اسناد رسمی، نزد قاضی یا یک مرکز مورد تایید سوگند امضاء شود. 

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

بازدید از دومینیکا با پاسپورت دومینیکا


1- سفر به دومینیکا چگونه است؟ 

مسافران بین المللی از اروپا و آمریکا از طریق بخشهای حمل و نقل در آنتیگوانا، باربادو،سنت مارتن، پورتوریکو، گوادلوپ و مارتینیک وارد دومینیکا می شوند. فرودگاه اصلی و بزرگ دومینیکا Melville Hall  است که یک ترمینال بزرگ دارد. فرودگاه Canefield فقط خدمات پیک و چارترهای خصوصی را دارد. 

یکی از روشها برای سفر از ایران به دومینیکا به صورت هوایی می باشد که 25 ساعت زمان می برد:
 • تهران-فرانکفورت آلمان (زمان سفر 6 ساعت)
 • فرانکفورت آلمان-باربادوس(زمان سفر 18 ساعت)
 • باربادوس-دومینیکا(زمان سفر 1 ساعت)

*باربادوس کشوری در شمالشرق ونزوئلا می باشد.
 

2- پاسپورت دومینیکا کجا به رسمیت شناخته می شود؟

گذرنامه دومینیکا ی شما یک گذرنامه قانونی است و همه کشورهای عضو سازمان ملل متحد آن را به رسمیت می شناسند. 

 

3- وضعیت کشور دومینیکا چگونه است؟

کشور دومینیکا با جمعیت 72هزار نفری در جنوب آمریکا و متسعمره قدیم انگلیس بوده. اقتصاد آن بر پایه کشاورزی، توریست و خدمات بندری است. 87درصد جمعیت آن از نژاد آفریقا و 1.3 درصد از فرانسه و انگلیس هستند. 0.5درصد از آسیا، ایران، سوریه، لبنان و ... می باشند.
از نظر امنیت بسیار عالی می باشد. برای زندگی و تحصیل بسیار عالی و جزو رده های لوکس دنیا می باشد. دین اغلب مردم مسیحی است. آب آشامیدنی طبق تحقیق سال 2016 Dowasco جزو با کیفیت ترین آب ها می باشد. دارای ساحل گرم و عالی است. هزینه ساخت هر مترمربع ویلا در دومینیکا تقریبا برابر 875دلار برای هرمترمربع است.
زبان رسمی دومینیکا انگلیسی می باشد اما ریشه هایی از زبان فرانسه همانند نام پایتخت دومینیکا: Roseau دیده می شود. هزینه زندگی در دومینیکا بسیار پایین است.
در مورد فرق دومینیکن و دومینیکا این را بدانید که اینها هر کدام یک کشور مستقل و همسایه هم می باشند البته دومینیکن از لحاظ جمعیت و وسعت از دومینیکا بزرگتر است.
 

4- با پاسپورت دومینیکا بدون ویزا به کجا می توانم سفر کنم؟

شما حق زندگی، کار و تحصیل در دومینیکا را دارید. افرادی که پاسپورت دومینیکا را دارند بدون ویزا به 145 کشور می توانند سفر کنند که شامل کل اتحادیه اروپا، انگلیس، کره جنوبی و ... اما برای ورود به آمریکا و کانادا باید ویزا بگیرند. البته برای کانادا می توانید از خدمات رایگان سازمان مهاجرتی گنجی برای دریافت ویزای 10 ساله کانادا استفاده نمایید. مثلا با پاسپورت دومینیکا می توان بدون ویزا وارد انگلیس شد و 180 روز اقامت داشت. همچنین میتوانید بدون نیاز به ویزا به کلیه کشورهای اروپایی(حوزه شینگن) سفر کنید. حتی می توانید به راحتی ادمیشن دانشگاه های خوب انگلستان را در رشته پزشکی کسب کنید.
 

5- پاسپورت دومینیکا چند سال اعتبار دارد؟

گذرنامه های دومینیکا تا 10 سال اعتبار دارد. گذرنامه برای کودکان زیر 16 سال، 5 سال اعتبار دارد. زیرا عکس این کودکان مدام در حال تغییر است.
در زمان انقضا پاسپورت دومینیکا می توانید برای دفعات متعدد و بصورت مادام العمر جهت تمدید اقدام کنید. این خدمات توسط سازمان مهاجرتی گنجی انجام می گیرد.
 

6- چگونه گذرنامه دومینیکا خود را بعد از انقضاء تمدید کنم؟

پاسپورت های منقضی شده را می توان در اداره گذرنامه و مهاجرت دومینیکا یا از طریق هر کنسولگری دومینیکا بدون نیاز به سفر به دومینیکا و با پرداخت هزینه ها، تمدید کرد. 
 

7- چگونه مطمئن باشم که بعد از انقضای گذرنامه دوباره می توانم آن را تمدید کنم؟

براساس قوانین دومینیکا و به عنوان شهروند دومینیکا شما می توانید همیشه گذرنامه داشته باشید. لذا برای تمدید پاسپورت دومینیکا Dominica نگران نباشید و همیشه روادید دومینیکا خود را خواهید داشت. 
 

8- آیا برای تمدید گذرنامه باید آدرس مشخصی در دومینیکا داشته باشیم؟

خیر نیازی به آدرس نیست. شما می توانیدگذرنامه خود را در اداره گذرنامه و مهاجرت در دومینیکا یا از طریق هر کنسولگری دومینیکا تمدید کنید و می توانید محل اقامت اولیه خود را به عنوان آدرس بدهید. 
 

9- اگر ملکی که خریده بودم را فروخته باشم می توانم گذرنامه را تمدید کنم؟

بله به شرطی که بعد از دریافت شهروندی ملک را به مدت چند سال داشته باشید. جزئیات ان را از ما جویا شوید.

canada_ganji_instagram
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

 • برنامه های مهاجرتی کانادا
 • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
 • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن