محیط کار در کانادا

 جاب آفر کانادا

فرهنگ محیط کار در کانادا

کانادا اغلب بعنوان کشور مهاجران نامیده می شود. جمعیت فعلی و مقیم کانادا، از سرتاسر جهان گرد آمده اند. مهاجران جدید با ورود خود به  این کشور، آداب و رسوم و روش زندگی خود و همچنین موارد مرتبط با محیط کارشان را با خود به ارمغان می آورند.
 
کارفرمایان در سرتاسر کانادا می کوشند تا از جنبه های مختلف فرهنگ های جهان مطلع شوند و بدین ترتیب نیروهای کار را بهتر باهم سازگار کنند، با این وجود استانداردهای خاصی نیز در محیط های کاری و کاریابی در کانادا وجود دارد که مهاجران جدید باید خود را با آنها وفق دهند تا بتوانند به نحو شایسته تری با محیط کار جدید خود سازگار شوند. در اینجا بعضی از استانداردهای محیط کار که باید محترم شمرده شود ذکر می گردد:
 

زمان در محیط کار کانادا

 همه باید به موقع وارد محل کار شوند. در کانادا، کارفرمایان برای وقت شناسی و حضور ارزش قائل هستند. اگر شما مجبور به تاخیر یا غیبت در یک روز کاری هستید، باید با کارفرمای خود تماس بگیرید و این موضوع را اعلام کنید. این مسئله در مورد قرارهای ملاقات و جلسات نیز صادق می باشد.
 

تعامل میان همکاران در محیط کار کانادا

 محیط های کاری در کانادا معمولا خیلی خشک و جدی نیستند و اغلب افراد حتی وقتی مخاطبشان یک مدیر یا سرپرست نیز باشد، یکدیگر را با اسم کوچک خطاب می کنند. افراد مستثنی در این مورد، مقامات رسمی و یا مقامات رده بالاتر هستند.
 
هنگام سلام کردن به یکدیگر، یا معرفی خود و یا انعقاد یک قرارداد، کانادایی ها معمولا باهم محکم دست می دهند، دست دادن ضعیف ممکن است به عنوان نقطه ضعف تلقی شود. با وجود اینکه در بعضی از فرهنگ ها، ایجاد ارتباط چشمی مستقیم با افراد دیگر و بویژه افراد رده بالا، مودبانه نیست اما در کانادا، نشانه ای از دوستی و صمیمیت تلقی می شود.
 
در بعضی از فرهنگ ها، ساکت بودن نشانه احترام تلقی می شود. این رفتار زمانی خوب است که باید به آنچه به شما گفته می شود گوش فرا داده و توجه کنید، ولی بطور کلی در کانادا، بیان افکار و به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات به هنگام مقتضی، بعنوان امر مثبتی محسوب می گردد.
 
کانادایی ها برای حریم شخصی خود ارزش قائل هستند و به ندرت حین برقراری ارتباط در محیط کار به یکدیگر دست می زنند. قانون نانوشته ای برای حفظ فاصله (باندازه دو بازو) بین افراد وجود دارد. نزدیکتر آمدن ممکن است باعث شود که فرد مقابل شما حین گفتگو عقب برود.
 
یکی از موارد ارزشمند در محیط کار، توجه به کار گروهی، است که در کانادا مورد ستایش می باشد. از کارکنان انتظار می رود که در صورت نیاز، به همکاران خود کمک کنند ولو اینکه این کار در شرح وظایف آنها، مشخص نشده باشد.
 

نکته:

با وجود اینکه افراد زیادی در مورد ارزش و اهمیت حریم خصوصی در کانادا به شما مطالبی خواهند گفت، اما به زودی در می یابید که بعضی از افراد  که یکدیگر را در آغوش بگیرند. این مسئله وقتی اتفاق می افتد که آنها با کسی صمیمی می شوند ولو اینکه آن فرد را خیلی خوب هم نشناسند. اگر به هر دلیلی، از اینکه افراد شما را در آغوش بگیرند راحت نیستید، باید مودبانه آن را توضیح دهید.
 

احترام به خود و دیگران در محیط کار کانادا

 هر کسی در محل کار (از جمله مدیران و سرپرستان) باید با هر فرد دیگری با احترام رفتار کند. هیچ کس نباید احساس کند که از ارزش کمتری برخوردار است، و به هر نحوی مورد تهدید یا تحقیر می باشد. مثلا، گفتن جوک هایی که برای افراد دیگر توهین آمیز باشد قابل قبول نیست.
 
کارفرمایان باید به شأن و منزلت کارکنان خود احترام بگذارند و باید مطمئن شوند که فعالیتهای آنها و محیط کارشان عاری از چنین تبعیضات مضری می باشد.

 

سیاستهای رسمی و قوانین مکتوب در محیط کار کانادا

 ببسیاری از شرکت ها و سازمان ها در کانادا، از سیاست های رفتار رسمی در محل کار برخوردارند. این سیاست ها (آیین نامه ها)، کارکنان را در انجام وظایف خود و ایجاد ارتباط با همکاران، سرپرستان و مدیران راهنمایی می کند. اگر شما در جایی در حال کار هستید و در مورد چنین آیین نامه ای اطلاع ندارید از کارفرمای خود بپرسید که آیا چنین چیزی در شرکت یا سازمان شما وجود دارد یا خیر. این آیین نامه می تواند برای سازگاری شما با محیط جدید، بسیار مفید باشد.
 
دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن