فعالیت های اجتماعی کانادا

مسیر نما :

فعالیت های اجتماعی کانادا

 مدارس کانادا چگونه است

یادگیری، فقط در موسسات آموزشی انجام نمی شود. هر ساله در طول ماه های پاییز و زمستان ، جوامع متعددی در سرتاسر کانادا، مدارس اجتماعی خود را برگزار می کنند. مدارس اجتماعی بیش از 30 سال است که وجود دارند و به ارائه دوره های مختلف (عمدتا تحصیلات بزرگسالان در کانادا) می پردازند.
مبنای کار مدارس اجتماعی کانادا بر اساس کار داوطلبانه مدرسان و اعضای کمیته می باشد. این افراد با یکدیگر در یک مکان جمع می شوند و برنامه های درسی مختلفی را جهت آموزش و تفریح متقاضیان تدارک می بینند. موضوعات هر دوره شامل فعالیتهای مختلف هنری شامل صنایع دستی، موسیقی، ورزش، کامپیوتر و غیره می باشد.
برای این دوره ها هزینه جزئی ثبت نام دریافت می شود و مدارس معمولا به مدت 10 هفته ادامه می یابند و با یک وعده غذایی دسته جمعی تعطیل می شوند.

 

کمک های مردمی کانادا

به عنوان مثال در مونترال گروه های کمک به افراد کم بضاعت وجود دارد. این افراد معتقدند که با جمع آوری لباسهای دست دوم و فروش با کمترین قیمت به نیازمندان علاوه براینکه به طبیعت کمک می کنند ، به نیازمندان هم یاری می رسانند.
همانطورکه میدانید کشاورزان با کشت پنبه و مصرف 2هزار لیتر آب و استفاده از سموم مختلف کشاورزی می توانند نخ و پیراهن تولید کنند. یا برای تولید یک پارچه پلی استر مقدار زیادی مواد نفتی مصرف می شود که در حال حاضر میکروپلاستیکها خطر بزرگی در آبهای ازاد هستند.
راه حل گروه خیرین مونترال که دفتر موسسه گنجی در این شهر واقع شده، بر این است که با جمع آوری کالاهای دست دوم و فروش به کمترین نرخ، امکان هرید برای افراد کم درامد را فراهم می کنند و سود حاصله را به نیازمندان می دهند. افراد متمول نیز لباسهای دست دوم خود را به این فروشگاه ها اهدا می کنند. بعضی از این مراکز در مونترال عبارت اند از:

  • Chaînon
  • Renaissance
  • Salvation Army