Sales Tax مالیات فروش

مسیر نما :

مالیات فروش


در کانادا به اغلب خریدهای شما مالیات فروش تعلق می گیرد، به همین علت، مبلغی که پس از خرید، پرداخت می نمایید، بالاتر از مبلغی است که روی برچسب قیمت اجناس یا لیست قیمت خدمات درج شده است.

 مثال:
در کبک، شما ممکن است که مالیات هماهنگ بر فروش (HST) که 15٪ می باشد بر مبلغ خرید در هنگام خرید کالا و خدمات پرداخت نمایید. به  عنوان مثال، اگر کالایی خریداری می نمایید که قیمت روی بر چسب آن 100$ می باشد، ومالبات به این کالا تعلق می گیرد، پس از اضافه شدن مالیات، باید مبلغ 115 $ پرداخت نمایید.
 

معافیت های مالیاتی فروش


بعضی از کالاها از پرداخت  سهم مالیات هنماهنگ استانی (HST) معاف می باشند، و بر بعضی  از کالاها هیچ مالیات تعلق نمی گیرد. این به این معنی است که برای بعضی از کالاها،شما باید مالیات فدرال ومالیات خدماتی (GST) که مقدار 5% می باشد را پرداخت نمایید و بر بعضی دیگر از کالاها، مالیات فروش را پرداخت نمی نمایید.
 
تعدادی از مواردی که مالیات فروش بر آن تعلق نمی گیرد، عبارتند از:

 - مواد غذایی اصلی مانند شیر، تخم مرغ، برنج، و غیره
 - داروهای تجویزی
 - برخی از خدمات نیز از پرداخت مالیات بطور کلی معاف می باشند، مانند اجاره اماکن مسکونی، آب شهرداری، وسایل حمل و نقل عمومی شهرداری، برخی از وسایل پرواز هوایی، بیمه ماشین، هزینه های مراقبت های پزشکی و دندان پزشکی، درس های موسیقی، خدمات مراقبت روزانه از کودکان، و خدمات امور حقوقی.
 
فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی
برخی از مواردی که از سهم مالیات استان از HST معاف هستند و، منوط به پرداخت تنها 5٪ از GST می باشند، عبارتند از:
 - روغن برای حرارت
 - لباس و کفش کودکان
 - کتاب ها

مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
  • برنامه اقامت دائم آمریکا
شرکت کنندگان : تن