Disabled معلولان

مسیر نما :

خدمات حمل و نقل برای معلولان در کانادا 

 بهترین رشته برای معلولین

سازمان های خاصی تامین کننده خدمات ویژه برای حمل و نقل معلولین است. این خدمات علاوه بر ساکنین ، به بازدید کنندگان نیز ارائه می شود. این سازمان ها خدمات خود را به افرادی که دچار مشکلات حرکتی هستند یا افرادی که ناتوانی بینایی یا شنوایی دارند و یا استفاده کنندگان از اعضای مصنوعی و یا استفاده کنندگان از صندلی چرخدار ارائه می کند.
شرکت های حمل و نقل عمومی اتوبوس نیز تعدادی اتوبوس کم ارتفاع را برای استفاده کنندگان از صندلی چرخدار در سطح شهر به کار گرفته است. برای اطلاع از خطوط مجهز به این اتوبوس ها میتوانید با این شرکت تماس بگیرید.
در سال‌های اخیر، معلولان کشور کانادا شرایط بهتری پیدا کرده‌اند و در مقایسه با گذشته، موانع کمتری پیش‌رو دارند. حالا آنها هم براحتی می‌توانند مانند دیگر افراد جامعه در مدرسه، محل کار، مکان‌های عمومی و در سطح شهرها حضور یابند و از امکاناتی که در اختیار همه مردم قرار دارد، استفاده کنند. تا چند دهه قبل، معلولانی که در این کشور زندگی می‌کردند مشکلات متعددی داشتند؛ مشکلاتی مانند موانع فیزیکی و ناآگاهی و رفتار ناصحیح مردم نسبت به این افراد. در آن شرایط، دولت کانادا نسبت به این موارد بی‌تفاوت نماند و برای بهبود وضع زندگی به کمک معلولان آمد تا آنها هم بتوانند مانند سایر افراد جامعه و همراه آنها زندگی کنند و آن‌طور که دوست دارند در جامعه حضور یابند. رفع موانع فیزیکی، بهسازی پیاده‌روها و خیابان ها، سرویس‌های ویژه و امکان ورود با صندلی‌های چرخدار به مراکز خرید و سالن‌های نمایش و... بخشی از این اقدامات است که در کانادا انجام شد.
 
هم‌اکنون معلولان کانادایی براحتی می‌توانند از تاکسی‌های ویژه استفاده کنند یا سوار اتوبوس‌هایی شوند که همگی مجهز به سطح شیبدار هستند و مکانی مخصوص در آن برای قرار گرفتن صندلی چرخدار در نظر گرفته‌ شده است. همچنین در اتوبوس و متروهای کانادا، صندلی‌های ویژه‌ای برای معلولان قرار گرفته که با نماد مخصوصی مشخص شده است تا آنها راحت و بدون دردسر بتوانند روی صندلی خودشان بنشینند. جالب است که دیگران نیز هیچ‌وقت روی این صندلی‌ها که مخصوص معلولان است، نمی‌نشینند و صندلی را برای آنها خالی می‌گذارند؛ حتی زمانی که صندلی‌های دیگر پر است و جایی برای نشستن نیست.
 

ویزای معلولیت کانادا

بهترین کشور برای مهاجرت معلولین

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن