مهاجرت کارآفرینی استان انتاریو (تورنتو)

مهاجرت انتاریو کانادا

 از روش های مهاجرت انتاریو کانادا می توان به برنامه کارآفرینی انتاریو اشاره کرد.
این برنامه به کارآفرین ها و صاحبان مشاغل موفق خارج از کانادا جهت شروع یا خرید یک بیزینس جدید در استان انتاریو ویزا ارائه می دهد.
این برنامه به متقاضی و شرکای تجاری(یک نفر) این اجازه را می دهد که بعد از انتخاب توسط استان انتاریو بتوانند برای اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. بیزینسی که قصد راه اندازی در استان انتاریو(تورنتو یا خارج از آن) را دارید باید برای اقتصاد استان یا منطقه محل شروع بیزینس مفید باشد.
بعد از انجام تعهدات استانی ، دولت فدرال کانادا به متقاضی و خانواده اقامت دائم اعطا می نماید.

1.1    درباره برنامه کارآفرینی انتاریو 
برنامه کارآفرینی انتاریو  برای متقاضیان خارج از کانادا که تمایل به راه اندازی و یا خرید کسب و کار در این استان را دارند راه اندازی شده است. این برنامه به متقاضیان اجازه می دهد بعد از راه اندازی موفق کسب و کار خود برای اقامت دائم کانادا  PR اقدام نمایند. متقاضی می تواند بعد از دریافت گواهی انتخاب استانی از استان انتاریو، درخواست خود را برای دریافت اقامت دائم به اداره مهاجرت کانادا ارائه نماید. موسسه گنجی خدمات خود را برای اخذ اقامت کانادا از طریق برنامه کارآفرینی انتاریو ارائه می دهد.
1.2    مراحل بررسی
برنامه کارآفرینی انتاریو  فرآیندی دو مرحله ای دارد و هر مرحله به شرح زیر است:
مرحله اول : 
•    آمادگی قبل از ثبت پروفایل EOI
•    ثبت آنلاین پروفایل EOI
•    دریافت دعوتنامه برای ارائه ITA
•    ارائه کامل درخواست به صورت آنلاین
-    پاسخگویی به تمامی زمینه های اجباری درخواست
-    ارسال تمامی مدارک مورد نیاز
-    خواندن و موافقت با تمام اعلامیه ها و مجوزها
-    پرداخت آنلاین هزینه پرونده به مبلغ 3.500 دلار کانادا
•    بعد از ارائه درخواست آنلاین
-    در این قسمت تمامی مدارک ارائه شده برای دقت، کامل بودن چک می شود. 
-    اگر پرونده کامل نباشد ادامه بررسی پرونده متوقف می شود و پرداخت متقاضی برگشت داده می شود. 
-    در این قسمت متقاضی باید در مصاحبه اجباری شرکت کند.
•    توافقنامه عملکرد
اگر پرونده متقاضی پذیرفته شود، متقاضی می بایست توافقنامه عملکرد که تمامی تعهدات متقاضی مبنی بر سرمایه گذاری و ایجاد شغل در استان انتاریو را مشخص میکند امضا نماید.
مرحله دوم
•    صدور ویزای کار موقت (قبل از ورود به کانادا)
در این مرحله نامه حمایتی از طرف دولت استان انتاریو  برای متقاضی صادر می شود تا متقاضی بتواند دریافت ویزای کار موقت از اداره مهاجرت کانادا IRCC اقدام نماید.
•    تاسیس کسب و کار (بعد از ورود)
متقاضی بعد از ورود به استان انتاریو  20 ماه برای اجرای بیزینس پلن و تاسیس کسب و کار خود فرصت دارد.
•    گواهی انتخاب استانی
اگر متقاضی به تمامی تعهدات خود در توافقنامه عملکرد عمل نماید می تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام نماید.
•    بعد از صدرو گواهی انتخاب استانی
متقاضی شش ماه بعد از صدرو گواهی انتخاب استانی فرصت اقدام برای دریافت اقامت دائم دارد که موسسه گنجی پرونده آن را ارسال می کند. نظارت بر اجرای کار پس از دریافت اقامت دائم به مدت 36 ماه ادامه خواهد داشت.
نکته مهم- قبل از ثبت EOI ، متقاضی می بایست اطمینان حاصل کند که کسب و کار پیشنهادی اش در لیست انواع کسب و کارهای فاقد صلاحیت نیست و حداقل شرایط لازم را برای احراز شرایط لازم دارد.
متقاضی می بایست اطمینان حاصل کند که اگر وقتی برای ارائه پرونده دعوت شد، می تواند اسناد مورد نیاز را بر برآورده کردن تمام شرایط مورد نیاز برنامه کارآفرینی ارائه دهد و نکاتی را که در EOI ادعا کرده است اثبات کند. علاوه بر این ، موارد ادعا شده برای عواملی که مستقیماً با تجارت پیشنهادی متقاضی در انتاریو مرتبط هست، مانند میزان سرمایه گذاری یا تعداد مشاغلی که در تجارت پیشنهادی خود ایجاد خواهد کرد ، به عنوان تعهدات تلقی می شود.
اگر متقاضی پذیرفته شود توافقنامه عملکرد بر اساس میزان سرمایه گذاری، مشاغل ایجاد شده و عوامل مشخص شده در بیزینس پلن خواهد بود.
اگر مدارک ارائه شده و یا بیزینس پلن برای امتیازات ادعا شده متقاضی در EOI مناسب و کافی نباشد پرونده متقاضی رد می شود و هیچ هزینه ای به متقاضی برگشت داده نخواهد نشد.


لیست کسب و کارهای فاقد صلاحیت برنامه کارآفرینی انتاریو 
دولت استان انتاریو  پرونده هایی که بیزینس پلنشان بر اساس کسب و کارهای فاقد صلاحیت را نمی پذیرد.
لیست کسب و کارهای فاقد صلاحیت برنامه کارآفرینی انتاریو  درون منطقه بزرگ تورنتو:
•    رستوران های زنجیره ای موجود در انتاریو (رستوران های زنجیره ای جدید پذیرفته شده هستند)
•    پمپ بنزین
•    بازیافت لاستیک 
•    بازیافت ضایعات فلزات
•    کارگزاران بازرگانی
•    مهمانپذیر های همراه صبحانه
•    شرکت های هولدینگ
•    خشکشویی و لباسشویی
•    کارواش های اتوماتیک
•    مراکز پرداخت وام و مشاغل مربوط
•    کسب و کارهایی که مالک قبلی آن از طریق این کسب و کار گواهی انتخاب استانی برنامه کارآفرینی دریافت کرده است.

لیست کسب و کارهای فاقد صلاحیت برنامه کارآفرینی انتاریو  خارج منطقه بزرگ تورنتو:
•    بازیافت لاستیک 
•    بازیافت ضایعات فلزات
•    کارگزاران بازرگانی
•    مهمانپذیر های همراه صبحانه
•    شرکت های هولدینگ
•    خشکشویی و لباسشویی
•    کارواش های اتوماتیک
•    مراکز پرداخت وام و مشاغل مربوط
•    کسب و کارهایی که مالک قبلی آن از طریق این کسب و کار گواهی انتخاب استانی برنامه کارآفرینی دریافت کرده است.

واجد شرایط بودن برنامه کارآفرینی انتاریو کانادا

متقاضی می بایست حداقل معیارهای واجد شرایط بودن برنامه کارآفرینی انتاریو با مرکزیت تورنتو کانادا را داشته باشد. متقاضی می تواند امتیازهای بیشتری طبق سابقه شغلی، دارایی، مبلغ سرمایه گذاری و غیره دریافت کند. متقاضی بعد از دعوت به ارائه پرونده می بایست مدارک لازم جهت اثبات واجد شرایط بودن حداقل های این برنامه و امتیازهای ادعا شده در EOI خود ارایه نماید.
حداقل معیارهای واجد شرایط بودن برنامه کارآفرینی انتاریو  به شرح زیر است:
سابقه شغلی
-    حداقل 24 ماه تجربه کسب و کار در 60 ماه گذشته
-    تجربه کسب و کار باید شامل مدیریت ارشد و یا مالکیت کسب و کار باشد
-    اگر تجربه کسب و کار متقاضی هردوی مدیریت ارشد و مالکیت کسب و کار باشد باید EOIخود را بر مبنای یکی از این دو انتخاب نماید
دارایی ملکی و نقد
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 800.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 400.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از محل کسب و کار) متقاضی می بایست حداقل 400.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.

مبلغ سرمایه گذاری شخصی
مبلغ سرمایه گذاری شخصی باید درمورد هزینه هایی باشد که برای تأسیس و فعالیت کسب و کار ضروری است، به استثنای پول نقد ، معادل وجه نقد ، سرمایه در گردش یا دستمزدی که به متقاضی یا یکی از اعضای خانواده ایشان پرداخت می شود.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 600.000 دلار کانادا سرمایه گذاری شخصی انجام دهد.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری شخصی انجام دهد.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از محل کسب و کار) متقاضی می بایست حداقل 200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری شخصی انجام دهد.
مشارکت فعال
متقاضی می بایست در مدیریت روز به روز کسب و کار پیشنهادی خود مشارکت فعال داشته باشد.
حداقل درصد مالکیت
متقاضی می بایست حداقل یک سوم معادل 33.33 درصد از مالکیت کسب و کار پیشنهادی را دارا باشد.
هدف از سرمایه گذاری
هدف اصلی از سرمایه گذاری متقاضی نباید کسب سود و دریافت سهم الشکه باشد.
ایجاد شغل
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل دو شغل دائم تمام وقت برای شهروندان و افراد دارای اقامت دائم در کانادا ایجاد نماید.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل یک شغل دائم تمام وقت برای شهروندان و افراد دارای اقامت دائم در کانادا ایجاد نماید.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از محل کسب و کار) متقاضی می بایست حداقل یک شغل دائم تمام وقت برای شهروندان و افراد دارای اقامت دائم در کانادا ایجاد نماید.
سفر اکتشافی مرتبط با کسب و کار
-    متقاضی اگر خواستار خرید یک کسب و کار موجود در استان انتاریو  را داشته باشد می بایست حداقل در 12 ماه گذشته از تاریخ درخواست EOI خود یک سفر اکتشافی به این استان انجام داده باشد.
متقاضی می بایست حداقل الزامات برای واجد شرایط بودن این برنامه را داشته باشد.
متقاضی فقط یک شریک خارجی برای کسب و کار خود در این برنامه می تواند داشته باشد که باید تمامی الزامات این برنامه را نیز داشته باشد.
به عنوان مثال، اگر کسب و کار پیشنهادی شما و شریک تجاریتان در درون منطقه بزرگ تورنتو باشد، باید هرکدام از شما تجربه شغلی و ارزش خالص دارایی اعلام را داشته باشد ، هر کدام 600000 دلار کانادا (در کل 120000 دلار) سرمایه گذاری کنید و هر کدام حداقل دو شغل تمام وقت دائمی ایجاد کنید ( در کل چهار). اگر می خواهید مشاغل موجود را خریداری می کنید ، هر دوی شما باید از یک سفر اکتشافی مرتبط با کسب و کار انجام دهید.

الزامات کلی برای کسب و کار برنامه کارآفرینی انتاریو  
علاوه بر حداقل الزامات، کسب و کار پیشنهادی نیز باید الزامات کلی برای کسب و کار را به شرح زیر داشته باشد:
-    هدف کسب وکار پیشنهادی باید کسب سود از درآمد فعال (درآمد کسب شده) و نه درآمد منفعل (درآمد کسب نشده) از طریق فروش کالا و یا خدمات باشد.
-    کسب و کارهای پیشنهادی باید مطابق با هرگونه الزامات قانونی ، نظارتی یا صدور مجوز فدرال ، استانی یا شهرداری قابل اجرا باشد. این شامل قوانین کار انتاریو است، ولی محدود به استانداردهای استخدام ، بهداشت و ایمنی و قوانین کار نمی شود.
-    کسب و کارهای پیشنهادی باید کسب و کاری دائم در استان انتاریو باشد.
-    کسب و کارهای پیشنهادی باید محل ثابتی در استان انتاریو باشد.
-    سرمایه گذاران شخص ثالث باید جزو بانک های داخل یا خارج از کانادا با مجوز تایید شده باشند.
متقاضی می بایست همراه پرونده خود یک بیزینس پلن –طرح تجاری- ارائه کند تا نشان دهد که کسب و کار پیشنهادی ماندگار است و سود اقتصادی مادی برای استان انتاریو  به همراه خواهد داشت.

خرید یک کسب و کار موجود 
اگر متقاضی تمایل به خرید یک کسب و کار موجود در استان انتاریو-تورنتو- داشته باشد، این وظیفه به عهده اوست تا از واجد شرایط بودن آن اطمینان حاصل کند. این الزامات به شرح زیر است:
-    این کسب و کار باید در طی 60 ماه گذشته توسط همان مالک یا گروه مالکان به طور مداوم فعالیت داشته باشد (اثبات مالکیت و یا نامه قصد خرید کسب و کار یا توافق نامه فروش لازم است).
-    خرید این کسب و کار می بایست بر مبنای 100 باشد و به صورت کامل به متقاضی، شریک تجاری و شرکت سرمایه گذار شخص ثالث انتقال پیدا کند. این بدین معنی است که مالکین قبلی دیگر نباید سهمی در این کسب و کار داشته باشند.
-    مالک قبلی این کسب و کار نباید قبلا متقاضی برنامه کارآفرینی استانی انتاریو بوده باشد و گواهی انتخاب استانی از طریق آن کسب کرده باشد.
-    متقاضی باید تمامی شغل های تمام وقت دائم این کسب و کار را حفظ نماید و 2 شغل تمام وقت دائم دیگر برای برای شهروندان و افراد دارای اقامت دائم در کانادا ایجاد نماید در صورتی که محل کسب و کار مورد نظر درون منطقه بزرگ تورنتو باشد.
-    متقاضی باید تمامی شغل های تمام وقت دائم این کسب و کار را حفظ نماید و 2 شغل تمام وقت دائم دیگر برای برای شهروندان و افراد دارای اقامت دائم در کانادا ایجاد نماید در صورتی که محل کسب و کار مورد نظر درون منطقه بزرگ تورنتو باشد.
-    متقاضی باید تمامی شغل های تمام وقت دائم این کسب و کار را حفظ نماید و 1 شغل تمام وقت دائم دیگر برای برای شهروندان و افراد دارای اقامت دائم در کانادا ایجاد نماید در صورتی که محل کسب و کار مورد نظر خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد.
-    متقاضی باید تمامی شغل های تمام وقت دائم این کسب و کار را حفظ نماید و 1 شغل تمام وقت دائم دیگر برای برای شهروندان و افراد دارای اقامت دائم در کانادا ایجاد نماید در صورتی که کسب و کار مورد نظر در زمینه  فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد.
-    بیزینس پلن مورد نظر باید در زمینه توسعه کسب و کار مورد نظر باشد.
-    حداقل 10 % از مبلغ سرمایه گذاری شخصی باید برای توسعه و بهبود کسب و کار مورد نظر استفاده شود.

شرایط دریافت گواهی گزینش استانی
متقاضی باید پس از راه اندازی کسب و کار و عمل به توافقنامه عملکرد شرایط زیر را داشته باشد تا از طرف استان انتاریو  گواهینامه گزینش استانی دریافت کند. متقاضی نیاز نیست در حین درخواست برای کارآفرینی استان انتاریو این شرایط را دارا باشد بلکه بعد از راه اندازی کسب و کار و عمل به توافقنامه عملکرد می بایست شرایط زیر را داشته باشد. 
1.    شرایط مدرک زبان
متقاضی می بایست مدرک زبان معادل CLB=4 ارائه کند. برای این منظور متقاضی می تواند مدرک زبان IELTS، CELPIP، TEF و یا TCF ارائه کند.
2.    شرایط اقامت
متقاضی می بایست 75 % از مدت زمان راه اندازی کسب و کار خود (9 ماه در هر سال) در استان انتاریو حضور فیزیکی داشته باشد. 
3.    شرایط مدیریت
متقاضی می بایست در مدیریت روز به روز کسب و کار خود در استان انتاریو مشارکت داشته باشد.
نکته مهم اینجاست که متقاضی می بایست به تمامی تعهدات اشاره شده در توافقنامه عملکرد خود در طول 20 ماه پس از ورود به استان انتاریو عمل کند. این تعهدات بر مبنای بیزینس پلن و اطلاعات ارائه شده متقاضی در پرونده می باشد.
فاکتورهای امتیازدهی و بررسی امتیازات
متقاضی می تواند امتیازهای عوامل سرمایه انسانی و عوامل سرمایه گذاری را که حداکثر بر روی هم 200 امتیاز هستند را دریافت کند.
امتیازات بخش امتیازدهی
80 عوامل سرمایه انسانی
46 عوامل سرمایه گذاری
74 ماهیت کسب و کار
200 مجموع امتیازات

عوامل سرمایه انسانی
حداکثر امتیازات عوامل سرمایه انسانی80 امتیاز است.
سابقه شغلی
متقاضی می تواند بر اساس سابقه شغلی خود امتیاز دریافت کند. این امتیازات بر اساس سابقه مالکیت کسب و کار و یا مدیریت ارشد به متقاضی داده خواهد شد. اگر متقاضی همزمان هم مالک کسب و کار و هم مدیر ارشد می باشد باید از یکی از این دو برای EOI خود استفاده کند. متقاضی می بایست حداقل 24 ماه سابقه مالکیت کسب و کار و یا مدیریت ارشد در 60 ماه گذشته داشته باشد.
سابقه مالکیت کسب و کار
متقاضی می بایست حداقل یک سوم معادل 33.33 % از کسب و کاری که برای سابقه مالکیت کسب و کار خود اعلام می نماید دارا باشد. متقاضی می بایست نشان دهد که نقش او یک نقش فعال بوده است ، به این معنی که شخصاً درگیر کارهای روزمره کسب و کار بوده است و مستقیماً در تصمیم گیری نقش داشته است.
سابقه مدیر ارشد
نقش متقاضی باید شامل مسئولیت های تصمیم گیری ارشد در زمینه هایی مانند عملیات ، فروش ، مالی ، بازاریابی ، توزیع ، منابع انسانی ، تحقیق و توسعه و غیره باشد. متقاضی می بایست در مدیریت روز به روز نقش داشته باشد. متقاضی بعد از دعوت به ارسال مدارک می بایست مدارک کامل برای اثبات مدیریت ارشد خود ارائه دهد.
امتیازات مدت زمان مدیریت سابقه مدیریت
واجد شرایط نیست کمتر از 24 ماه سابقه مالکیت کسب و کار
13 24 تا 47 ماه
19 48 تا 59 ماه
25 بیشتر از 60 ماه
  یا
واجد شرایط نیست کمتر از 24 ماه سابقه مدیریت ارشد
13 24 تا 47 ماه
19 48 تا 59 ماه
25 بیشتر از 60 ماه
25 کل امتیازات

تجربه خاص گذشته
اگر این تجربه در 60 ماه گذشته بدست آمده باشد، ممکن است بر اساس تجربه خاص گذشته خود در یک کسب و کار با رشد بالا ، در یک کسب و کار صادرات و همچنین مهارت های قابل انتقال، امتیازات اضافی را مطالبه کنید. حداکثر تعداد امتیازات برای این فاکتور 35 امتیاز است.
سابقه مالکیت و یا مدیریت ارشد یک کسب و کار با رشد بالا
سابقه مالکیت و یا مدیریت ارشد در مشاغلی که در دو سال متوالی قبل از تاریخ ثبت EOI حداقل 20 درصد افزایش درآمد داشته باشد. در صورت دعوت از متقاضی برای درخواست به جریان کارآفرینی، ارائه مستندات بسیار قوی اجباری است.
سابقه مالکیت و یا مدیریت ارشد یک کسب و کار صادراتی
سابقه مالکیت و یا مدیریت ارشد در یک کسب و کار صادراتی که حداقل 20 % از محصولات و خدمات خود را در دو سال متوالی قبل از تاریخ ثبت EOI به یک بازار خارجی ارائه کرده است. در صورت دعوت از متقاضی برای درخواست به جریان کارآفرینی، ارائه مستندات بسیار قوی اجباری است.

مهارتهای قابل انتقال
تجربه مستقیم و یا تجربه در صنایع مرتبط در پنج سال گذشته قبل از تاریخ ثبت EOI. در صورت دعوت از متقاضی برای درخواست به جریان کارآفرینی، ارائه مستندات بسیار قوی اجباری است.
تجربه مستقیم به عنوان تجربه بدست آمده در همان صنعت و بخش مربوط به سه رقم اول کد NAICS پیشنهادی تعریف می شود.
تجربه مرتبط به عنوان تجربه کسب شده در یک صنعت مشابه فعال در یک خط تجاری مرتبط به عنوان کسب و کار پیشنهادی بر اساس کد NAICS پیشنهادی تعریف شده است.
امتیازات تجربه خاص گذشته
0 نداشته باشد
15 یک تجربه خاص گذشته
25 دو تجربه خاص گذشته
35 سه تجربه خاص گذشته
35 کل امتیازات

مدرک تحصیلی
متقاضی می تواند بر اساس اخرین مقطع تحصیلی خود امتیاز دریافت کند. داشتن مدرک تحصیلی برای برنامه کارآفرینی انتاریو اجباری نیست. مدرک حداکثر 10 امتیاز دارد. متقاضی برای دریافت امتیاز مدرک تحصیلی می بایست ارزشیابی مدرک تحصیلی ECA ارائه نماید. این مدرک تحصیلی حتما باید دانشگاهی باشد.
امتیازات مدرک تحصیلی
0 نداشته باشد
5 فوق دیپلم
10 کارشناسی و یا بالاتر
10 کل امتیازات

مدرک زبان
متقاضی می توانید براساس مهارت خود در زبان انگلیسی یا فرانسوی امتیاز کسب کند. اگرچه متقاضی در زمان ثبت EOI برای برنامه کارآفرینی انتاریو ملزم به ارائه مدرک زبان نیست، اما مدرک زبان معادل CLB=4 در زمان دریافت گواهی پذیرش استانی از استان انتاریو مورد نیاز است. حداکثر امتیازات برای این فاکتور 10 امتیاز است.
امتیازات مدرک زبان
0 نداشته باشد و یا CLB کمتر از 3
5 CLB=4
10 CLB بیشتر از 5
10 کل امتیازات
عوامل سرمایه گذاری
حداکثر امتیازات بخش عوامل سرمایه گذاری 46 امتیاز است.
دارایی های متقاضی
متقاضی می تواند بر اساس دارایی های خود حداکثر 15 امتیاز دریافت کند. دارایی های متقاضی می بایست به صورت قانونی به دست آمده باشند و با مدارک کامل قابل تشخیص باشند. دارایی های متقاضی شامل دارایی های به نام متقاضی و همسرش می باشند. این دارایی ها شامل پول نقد، موجودی حساب های بانکی، حساب های بلند مدت، ملک، بورس اوراق بهادار، سرمایه گذاری در کسب و کار و بیمه عمر و حقوق بازنشستگی باشد. 
حداقل میزان دارایی برای واجد شرایط بودن در برنامه کارآفرینی استان انتاریو وجود دارد.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 800.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 400.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از محل کسب و کار) متقاضی می بایست حداقل 400.000 دلار کانادا دارایی داشته باشد.
 
امتیازات دارایی های شخصی
واجد شرایط نیست کمتر از 800.000 دلار کانادا اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد
5 بین 800.000 تا 2.499.999 دلار کانادا
10 بیشتر از 2.500.000 دلار کانادا
  یا
واجد شرایط نیست کمتر از 400.000 دلار کانادا اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد و یا در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد
10 بین 400.000 تا 999.999 دلار کانادا
15 بیشتر از 1.000.000 دلار کانادا
15 کل امتیازات

مبلغ سرمایه گذاری
متقاضی می توانید براساس کل مبلغ سرمایه گذاری شخصی که برای کسب و کار پیشنهادی خود در نظر گرفته است، امتیازاتی را دریافت می کند. حداقل سرمایه گذاری شخصی واجد شرایط باید از دارایی خالص شخصی متقاضی حاصل شود. حداکثر تعداد امتیازات برای این فاکتور 25 امتیاز است.
حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای واجد شرایط بودن در برنامه کارآفرینی استان انتاریو وجود دارد.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 600.000 دلار کانادا سرمایه گذاری شخصی انجام دهد.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد، متقاضی می بایست حداقل 200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری شخصی انجام دهد.
-    اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد (صرف نظر از محل کسب و کار) متقاضی می بایست حداقل 200.000 دلار کانادا سرمایه گذاری شخصی انجام دهد.
به علاوه، متقاضی می بایست یک سوم از کسب و کار پیشنهادی را دارا باشد. 
سرمایه گذاری واجد شرایط
نمونه هایی از هزینه های سرمایه گذاری واجد شرایط عبارتند از:
-    خرید یک کسب و کار فعال در استان انتاریو به همراه موجودی انبار آن
-    خرید تجهیزات جدید
-    خرید موجودی انبار جدید مربوز به طرح توسعه مورد نظر
-    بهبود مال الاجاره
-    هزینه های جدید بازاریابی
برای اینکه این هزینه ها به عنوان مبلغ سرمایه گذاری واجد شرایط  کسب و کار محاسبه شود، این هزینه ها می بایست برای طرح توسعه و بهبود کسب و کار خریداری شده ضروری باشد.
متقاضی می بایست حداقل 10 % مبلغ سرمایه گذاری خود را صرف گسترش و بهبود کسب و کار خریداری شده کند.
هزینه هایی مانند دستمزد کارکنان،  اجاره، قبض آب و برق، یا حفظ همان سطح هزینه های بازاریابی یا تبلیغات ، هزینه های حقوقی یا حرفه ای، پروانه های کسب و کار و غیره به عنوان هزینه های بهبود و گسترش کسب و کار محاسبه نمی شوند.
امتیازات مبلغ سرمایه گذاری
واجد شرایط نیست کمتر از 600.000 دلار کانادا اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی درون منطقه بزرگ تورنتو باشد
10 بین 600.000 تا 1.499.999 دلار کانادا
15 بین 1.500.000 تا 2.999.999 دلار کانادا
20 بیشتر از 3.000.000 دلار کانادا
  یا
واجد شرایط نیست کمتر از 200.000 دلار کانادا اگر کسب و کار پیشنهادی متقاضی خارج منطقه بزرگ تورنتو باشد و یا در زمینه فناوری ارتباطات و بخش ارتباطات دیجیتال باشد
15 بین 200.000 تا 499.999 دلار کانادا
20 بین 500.000 تا 799.999 دلار کانادا
25 بیشتر از 800.000 دلار کانادا
25 کل امتیازات

سفر اکتشافی به انتاریو کانادا
متقاضی می تواند براساس سفر اکتشافی مرتبط با کسب و کار در انتاریو یک سال قبل از تاریخ ثبت EOI خود، امتیاز کسب کند. اگر متقاضی بخواهد کسب و کاری موجود را خریداری کند ، باید سفر اکتشافی مرتبط با کسب و کار را انجام دهد تا برای برنامه کارآفرینی واجد شرایط شود. حداکثر تعداد امتیازات برای این فاکتور 6 امتیاز است.
امتیازات سفر اکتشافی مرتبط به انتاریو
0 خیر
6 بله
6 کل امتیازات

عوامل مربوط به ماهیت کسب و کار
بخش ماهیت کسب و کار مانند خلاصه ای اجرایی است که اطلاعات سطح بالایی را در مورد برنامه کاری پیشنهادی شما ارائه می دهد. حداکثر امتیازات برای بخش عوامل مربوط به ماهیت کسب و کار 74 امتیاز است.
متقاضی می بایست حداقل 37 امتیاز از این 74 امتیاز را دریافت کند تا واجد شرایط ورود به استخر مجازی این برنامه بشود.


این بخشهای اصلی به عنوان اولویتهای اقتصادی انتاریو تعریف شده اند:
هوافضا، خودرو، شیمیایی و بیوشیمیایی، فناوری پاکیزگی، خدمات مالی، تولید مواد غذایی و آشامیدنی، جنگلداری، اتوماسیون صنعتی و رباتیک، فناوری اطلاعات، علوم زیستی، معدن، جهانگردی

 
دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

بهترین کشور برای گرفتن پاسپورت دوم کدام می باشد؟

  • پاسپورت کانادا(زمان دیرترامامزایای خوب برای فرزند)
  • پاسپورت دومینیکا (زمان سریع 3ماه و هزینه کم)
  • پاسپورت پرتغال (زمان طولانی تر ولی هزینه قابل بازگ
شرکت کنندگان : تن