فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

اقامت و مهاجرت به کانادا

بازگشت

345235325

اقامت و مهاجرت کانادا
 
موسسه " خدمات مهاجرتی گنجی " یک موسسه ثبت شده می باشد که با سابقه طولانی فعالیت در زمینه امور مهاجرت کانادا ، ویزای تحصیلی دانشگاه کانادا، ارائه خدمات مربوط به سفارت کانادا در ایران و کانادا مشغول به خدمتگذاری به متقاضیان محترم می باشد. تصمیم به مهاجرت به کانادا گامی مهم در زندگی کسانی است که به دنبال آرزوهایشان و تححق رویای زندگی در سرزمینی رویایی هستند. " موسسه خدمات مهاجرتی گنجی " در جهت خدمت به افرادی که در صدد زندگی یا کار در کانادا می باشند تاسیس شده است.
موسسه ما با کادری قوی و با تجربه درارائه خدماتی حرفه ای، کم هزینه و قانونی در تمام زمینه های مهاجرت به کانادا شما را جهت زندگی و یا کار در هر جای کانادا اعم از تورنتو ، مونترال ، ونکوور و یا هر شهر دیگری یاری می رساند. ما با اطمینان پرونده شما را دنبال کرده و پاسخگوی تمامی سوالاتتان هستیم. درصد بالای امار موفقیت موکلین ما ( قریب به نود و پنج درصد ) در امر مهاجرت نمایانگر صلاحیت موسسه ما در این امر مهم می باشد.
برخورداری از اطلاعات صحیح به شرط وجود اراده شخصی و برنامه ریزی واقع بینانه، کلید موفقیت در تحصیل، کار و تجارت است. اطلاعات صحیح است که یافتن شغل مناسب و متناسب با تخصص خود و یا راه اندازی کسب و کار ( Business ) مطلوب و در نهایت کسب جایگاه اجتماعی در خور و یک زندگی موفق را در سرزمین جدید ممکن می سازد. ما میدانیم که هیچ تبلیغی بهتر از رضایت کامل یک مشتری نیست.و همواره موفقیت شما را در امر مهاجرت تضمینی برای ادامه فعالیت خود می دانیم.
 
اقامت دائم  کانادا

به فردی که در کشور کانادا اقامت دائم بگیرد مقیم دائم گفته می‌شود.
مقیم دائم کانادا به فردی گفته می شود که در پاسپورت خود دارای ویزای ورود به کانادا به عنوان مقیم دائم است و به خاک کانادا وارد شده است(اصطلاحا "لند Land" شده است) ولی هنوز سیتی زن نشده است. همچنین این فرد ممکن است مقیم دائم کشوری دیگر مانند کشور محل تولد خود باشد. افرادی که به صورت موقت در کانادا هستند، مانند افراد دارای ویزای دانشجویی، ویزای کار، ویزای توریستی و . . .  مقیم دائم کانادا نمی باشند.
 مقیم دائم Permanent Resident در کشور کانادا به شخصی اطلاق می‌شود که سیتی زن کانادایی نیست ولی اجازه زندگی و کار در کانادا بدون هیچ محدودیت زمانی در طول اقامتش به او داده شده‌است. یک ساکن همیشگی می‌بایستی به مدت ۲ سال از ۵ سال را در کانادا زندگی کند .
 یک مقیم دائم بسیاری از حقوق و وظایف یک سیتی زن کانادایی را دارا می‌باشد. تفاوتهای اصلی تنها در این می‌باشند که ساکنان همیشگی اجازه رای دادن در انتخابات فدرال کانادا، کاندیدشدن و دارا بودن پاسپورت کانادایی را ندارند. آنها همچنین نمی‌توانند به نیروی مسلح کانادا بپیوندند.
یک مقیم دائم امکان اقدام برای شهروندی کانادا(سیتی زن) را پس از 4 سال اقامت در کانادا خواهد داشت. (به زودی این دوره به 3 سال تقلیل پیدا خواهد کرد)
 
کارت اقامت دائم

در سال ۲۰۰۲، اداره مهاجرت و شهروندی شروع به صدور کارت ساکن همیشگی (مقیم دائم) برای تمام مقیمان دائم جدید (تازه‌وارد) کانادا کرد. تمام افراد مقیم دائم پیشین نیز این قابلیت را دارا شدند تا برای این کارت به ازای ۵۰ دلار کانادا اقدام کنند. دارا بودن این کارت مگر برای سفرهای بین‌المللی اجباری نمی‌باشد.
از ۳۱ام دسامبر سال ۲۰۰۳ تمامی مقیمان دائم، برای واردشدن به خاک کانادا از طریق هوایی، قطار و اتوبوس ملزم به ارائه این کارت شدند. از لحاظ ظاهری این کارت شبیه به کارت بانکی می‌باشد و موجب تسهیل در ورود دوباره به کشور کانادا می‌شود. این کارت شامل مشخصات امنیتی متعدد به‌روزی همراه با یک چیپ که اطلاعات لازم در آن وجود دارد می‌باشد.
  
کارت اقامت دائم تنها در کشور کانادا صادر می‌شود و هر ۵ سال یکبار باطل شده و می‌تواند دوباره با ارائه تقاضانامه و ثابت کردن اینکه متقاضی در مدت مورد نظر از نظر فیزیکی در کانادا حاضر بوده‌است یا به شکلی دیگر شراط لازم را احراز کرده‌است تمدید شود. همینطور افراد ممکن است شرایط لازم را مشروط بر اینکه دارای همسر کانادایی باشند و یا در خارج از کانادا برای تجارت کانادا فعالیت کنند احراز کنند. کارت اقامت دائم خارج از خاک کانادا و بدون داشتن آدرس کانادایی قابل تمدید نمی‌باشد.
 مهاجرین به کانادا باید در نظر داشته باشند که برگه ورود به کانادا مدرک اصلی مهاجرت به کاناداست.

به چه کسی "مقیم دائم کانادا" گفته می شود؟

مقیم دائم کانادا به فردی گفته می شود که در پاسپورت خود دارای ویزای ورود به کانادا به عنوان مقیم دائم است و به خاک کانادا وارد شده است(اصطلاحا "لند Land" شده است) ولی هنوز سیتی زن نشده است. همچنین این فرد ممکن است مقیم دائم کشوری دیگر مانند کشور محل تولد خود باشد. افرادی که به صورت موقت در کانادا هستند، مانند افراد دارای ویزای دانشجویی، ویزای کار، ویزای توریستی و . . .  مقیم دائم کانادا نمی باشند.
 
افراد دارای "کارت اقامت دائم کانادا" از چه مزایایی برخوردارند؟

فرد دارای کارت اقامت دائم کانادا دارای حقوق زیر، طبق قوانین دولت کانادا است:
-          از مزایای قانونی و رایگان دولت کانادا که به شهروندان خود ارائه می دهد برخوردار است، مانند دریافت کارت خدمات بیمه درمانی رایگان Health/Santé
-          هزینه تحصیل فرد یک دهم دانشجوی بین المللی است
-          به راحتی در هر کجای کانادا می توانند به تحصیل، اقامت و کار بپردازند
-          می تواند به راحتی بعد از گذراندن مدت زمان مشخص(در حال حاضر 4سال از 6 سال) برای دریافت پاسپورت و سیتی زن شیپی کانادا اقدام کند.
-          تحت حمایت قانونی دولت کانادا طبق قانون مصوب دولت فدرال است.(قانون Canadian Charter of Rights and Freedoms)
 
فرد مقیم کانادا چه مسولیت هایی دارد؟

فرد مقیم کانادا باید تابع تمام قوانین فدرال، استانی و شهرداری ها  باشد. توجه داشته باشد که ارتکاب جرم ممکن است وضعیت اقامت دائم او را از بین ببرد.
 
آیا اقامت دائم کانادا باید تمدید شود، چگونه و کی؟
وقتی شما با ویزای اقامت دائم وارد کانادا شدید و کارت اقامت دائم PR برای شما صادر شد، تا 5 سال این کارت اعتبار دارد و طی این مدت نیاز به تمدید ندارد و شما بارها می توانید به کانادا وارد یا خارج شوید. تا زمانیکه برای سیتی زن شیپی اقدام نکرده اید اعتبار دارد.
فرد مقیم کانادا Permanent Resident ممکن است به دلیل رعایت نکردن شرایط ، اقامت خود را از دست بدهد.یکی از شرایط : حضور در کانادا به مدت 730 روز در هر 5 سال می باشد. این مدت می تواند در داخل یا خارج کانادا محاسبه شود.برای محاسبه این مدت در خارج از کانادا فرد باید :
-          همراه یک سیتی زن کانادا(فرد دارای پاسپورت) به عنوان همسر قانونی باشد . همچنین فرزند همراه پدر سیتی زن کانادا نیز قابل قبول است.
-          در استخدام یک سازمان دولتی به صورت تمام وقت باشد، مانند سربازان ارتش کانادا در دیگر کشورها.
 
کارت اقامت دائم چیست؟
 
قبلا نیز در این مورد اطلاعات کاملی را توضیح دادیم(کارت اقامت دائم کانادا Permanent  Resident Card). توجه داشته باشید که دو اصطلاح کارت اقامت دائم و وضعیت اقامت دائم با هم متفاوت است.
کارت اقامت دائم: این کارت اولین بار در سال 2002 صادر شد و کارتی از جنس پلاستیک می باشد که اطلاعات بایومتریک فرد روی آن درج شده است. داشتن این کارت الزامی نیست. این کارت در مواقعی که شما پاسپورت کانادایی ندارید یا مدارک سفر Travel Document ندارید و قصد ورود به کانادا از طریق یکی از مرزهای هوایی، آبی یا زمینی دارید الزامی است. توصیه می شود در مواقعی که به آن احتیاج ندارید آن را با خود حمل نکنید و در جایی مطمئن نگهداری کنید.
 
آیا کارت اقامت دائم کانادا مانند کارت آمریکا است؟

با توجه به همسایگی آمریکا و کانادا، و بسیاری از قوانین مشترک، می توان نتیجه گرفت که این دو کارت شبیه به هم هستند و تفاوت هایی را نیز با هم دارند.
شما با گرین کارت آمریکا مجوز ورود و زندگی در آمریکا دارید ولی با کارت اقامت کانادا حق دائمی ورود و زندگی در کانادا را دارید. هر دوی این کارت ها حق و حقوقی را به شما اعطا می کنند که دارنده آن شامل آن خواهد بود ولی تفاوتی اینجا وجود دارد : کارت اقامت کانادا قویتر است؛ در آمریکا شما هر زمان که نیاز باشد بعد از ورود به خاک، باید به ماموران کارت خود را نشان دهید ولی در کانادا کسی از شما کارت اقامت را تقاضا نخواهد کرد.
 
کی و چگونه کارت اقامت دائم کانادا به فرد اعطاء می شود؟

کانادا کشوری وسیع با ملیت های مختلف می باشد، و راه های زیادی برای کسب اقامت توسط اداره مهاجرت و شهروندی ارائه شده است. در زیر مثال هایی از روشهای کسب اقامت کانادا بیان شده است:
-          اسپانسرشیپ فامیلی Family sponsorship: در این برنامه شما می توانید همسر خود را مقیم کانادا نمایید.
-          تجربه کار کبکی Programme de l’expérience Québécoise :اگر شما دارای تجربه تحصیل یا کار در کبک را داشته باشید واجد شرایط دریافت اقامت کانادا هستید.
-          نیروی متخصص فدرال Federal Skilled Worker: این برنامه مربوط به افرادی است که حداقل یکسال سابقه کار و آیلتس معتبر و رشته تحصیلی مورد تایید فدرال دارند.(نکته: این برنامه بزودی تغییر خواهد کرد، اینجا را بخوانید)
-          برنامه های استانی Provincial Nominee: تمام استان های کانادا دارای برنامه های جذب مهاجر و اقامت دائم می باشند.
-          برنامه های سرمایه گذاری Business and Investor : افرادی که دارای حداقل سه تا پنج سال تجربه مدیریتی و دارای پروانه کسب، پروانه پزشکی، شرکت ثبت شده، سابقه مدیریت در رده بالا و حداقل 350هزار دلار سرمایه هستند می توانند در این روش به همراه خانواده مقیم کانادا شوند.
-          نیروی متخصص کبک Quebec skilled worker / Quebec experience: استان کبک به افرادی که دارای مدرک زبان فرانسه با نمره B2 می باشند و سابقه کار و تحصیل دارند، اقامت دائم ارائه می دهد.

 
هزینه های زندگی در کبک

اگر می خواهید در مورد هزینه های زندگی در شهر مونترال با جزئیات بدانید لینک زیر را کلیک کنید:

هزینه های زندگی در مونترال 2016

خدمات مهاجرتی موسسه ما برای مهاجرت کانادا به صورت زیر می باشد:
• مهاجرت از طریق سرمایه گذاری: ویژه مدیران و کارفرمایان
• مهاجرت از طریق روش کارآفرینی: ویژه مدیران و کارفرمایان
• مهاجرت از طریق روش حرفه و تخصص فدرال: ویژه افراد تحصیل کردۀ با سابقه کار
• مهاجرت از طریق روش حرفه و تخصص کبک: ویژه افرادی که تمایل به اقامت در کبک دارند با شرط دارا بودن مدرک تحصیلی و سابقه کار
• مهاجرت از طریق روش خویشاوندی: ویژه افرادی که خویشاوند نزدیک در کانادا دارند
• برنامه انتخاب استانی ( PNP ): ویژه کارفرمایان یا نیروی متخصص که قصد مهاجرت به استان خاصی در کانادا را دارند
• تحصیل و اقامت کوتاه مدت: ویزای موقت برای تحصیل در کانادا
• ویزای توریستی کانادا: برای کلیه افراد
 
اگر شما یکی از هزاران نفری هستید که به دنبال مهاجرت به کانادا و استفاده از سطح زندگی استثنایی و امکانات بیشمار این کشور می باشید می توانید فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا را به صورت آنلاین و رایگان تکمیل نمایید تا یکی از مشاوران ما شخصا صلاحیت شما جهت مهاجرت به کانادا را براساس معیارهای سازمان مهاجرت کانادا (CIC) ارزیابی کند. پرسشنامه ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا را تکمیل کرده تا از شرایط خود برای اخذ ویزای دائم کانادا مطلع شوید. ما در کمتر از 48 ساعت با شما تماس می گیریم تا نتیجه را خدمت شما اعلام کنیم. این سرویس مهاجرتی رایگان می باشد.
 
 برای تماس با موسسه مهاجرتی گنجی در تهران و کانادا همه روزه در ساعات اداری می توانید با ما در ارتباط باشید.ما پاسخگوی تمام نیازهای مهاجرتی شما هستیم.

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما