شرایط مهاجرت استارت آپ کانادا

36436463

ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

ویزای استارت آپ کانادا برنامه ای برای کارآفرینانی است که قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را در کانادا دارند.
چه بیزینس هایی مورد قبول برنامه استارت اپ کانادا Start-up Visa Program می باشند؟
 

این برنامه مهاجرتی برای کارآفرینان بین المللی است که قصد اجرای یک بیزینس با مشخصات زیر را دارند:

- جدید و نوآورانه باشد
- بتواند برای کانادایی ها شغل ایجاد کند
- در سطح بین المللی قابل رقابت باشد
- هر متقاضی حداقل 10% حق رای در بیزینس جدید را داشته باشد(حداکثر5نفر میتوانند مالک باشند)
- متقاضی و انکوباتور بیش از 50% حق رای را در شرکت داشته باشند
- درهنگام دریافت کارت اقامت پی آر، متقاضی به صورت فعال در مدیریت بیزینس سهیم باشد
- بخش اعظم و مهم بیزینس در کانادا راه اندازی شود
- بیزینس در کانادا ثبت شده باشد
 

شش بخش مهم قبل از شروع برنامه استارت آپ کانادا باید در نظر گرفته شود

1) نامه حمایتی از یک سازمان (طبق لیست) دریافت شده باشد
این سازمان های حمایتی شامل ونچرها، انجل و انکوباتور هایی هستند که قوانین و مراحل مشخص به خود را برای ارائه نامه حمایتی دارند. لذا باید تحقیقات کاملی از هر سازمان نسبت به بهترین ایده تجاری انجام شود. بعد از تایید این سازمان ها شما واجد شرایط دریافت نامه ساپورت استارت اپ می شوید.
2) حداکثر 5 نفر می توانند برای یک بیزینس مشخص اقدام کنند که دارای 10% سهم الشرکه و جمعا بیش از 50% حق رای در شرکت باشند.
3) هر متقاضی از این 5 نفر باید به تنهایی مدرک زبان برای clb 5 را هر چهار مهارت ارائه دهد.
4) تمکن مالی مشخصی نسبت به تعداد اعضا خانواده برای هرنفرباید باشد. مثلا چهارنفر برابر 24هزار دلار کانادا.
5)متقاضی باید حداقل تحصیلات دانشگاهی بعد از دیپلم را داشته باشد
6) متقاضی و تمام اعضا خانواده وی باید مدارک سوپیشینه و تست های پزشکی را همراه داشته باشند.(همینطور بقیه اعضاگروه 5نفره)
 
برنامه استارت اپ یک برنامه آزمایشی 5ساله است که با توجه به بررسی های آینده دولت کانادا امکان تمدید یا فسخ آن وجود دارد. این برنامه هرساله 2750 پرونده قبول خواهد کرد.
 

حداقل میزان سرمایه برای برنامه استارت آپ

اگر سرمایه مورد نیاز توسط ونچرها تامین گردد باید 200هزار دلار کانادا را تضمین نمایید
اگر سرمایه مورد نیاز توسط انجل ها تامین گردد باید 75 هزار دلار کانادا را تضمین نمایید
دلیل اختلاف در میزان سرمایه که بین 75 یا 130 یا 200 هزار دلار است برای این می باشد که اصولا انجل ها سرمایه شخصی خود را در استارت آپ هزینه می کنند و ونچرها سرمایه محدودی دارند و در بسیاری از شرکت ها سرمایه گذاری می کنند.
 

نحوه بررسی پرونده های استارت آپ کانادا

کلیه پرونده های برنامه استارت آپ کانادا ابتدا توسط تیم مشخص شده وکیل بررسی و آماده می گردد سپس یکی از سازمان های مشخص شده مانند انجل ها ، انکیوباتورها، ونچر ها پرونده و بیزینس پلن شما را بررسی می نمایند.
در مرحله بعد اداره مهاجرت کانادا کلیه موارد منعکس شده در پرونده شما برای برنامه استارت آپ را مطالعه می کند. در صورت قبولی میتوانید پی آر کانادا را دریافت کنید. اما در بسیاری از موارد پرونده ها مجدد توسط بخش های دیگری از دولت کانادا بررسی می شود peer review تا از هر گونه تغلب جلوگیری شود و تایید گردد که کاری که متقاضی و دیگر همراهان او به عنوان استارت آپ در کانادا راه اندازی خواهند نمود همسو با استاندارهای بازار کارکانادا می باشند یا خیر!
 

آیا امکان ریجکت شدن پرونده استارت آپ هست؟

اگر آفیسر به این نتیجه برسد که فردی در پرونده واجد شرایط نمی باشد نامه ریجکتی refusal letter را با ذکر دلیل کافی ارسال می نماید.همچنین آفیسر تمام افرادی که به این بیزینس مرتبط و لینک هستند را نیز رد خواهد کرد. اگر همسر یا نامزد یک متقاضی نیز واجد شرایط نباشد کل پرونده تحت تاثیر ریجکتی قرار خواهد گرفت. موارد زیر مثال هایی از ریجکتی است:
- افیسر بعد از بررسی پرونده به این نتیجه می رسد که متقاضی اصلی کاملا به بیزینس جدیدی که در کانادا قرار است ایجاد شود مرتبط و فرد کلیدی بیزینس می باشد و نمرات لازم را کسب کرده اما سه فرد دیگر که در نامه حمایتی لتر او ساپورت نام برده شده اند ، هیچ وابستگی فنی و علمی به بیزینس ندارند. لذا متقاضی اصلی و سه نفر نامبرده را ریجکت می کند. این ریجکتی بدان دلیل است که سه فرد نامبرده به پرونده اصلی لینک بوده اند.
- در نامه حمایتی مشخص شده که متقاضی اصلی فرد مهمی در بیزنس جدید است. همچنین یکی دیگر از افراد گروه واجد شرایط برنامه تشخیص داده شده لذا آفیسر آماده صدور کارت پی آر برای این دو فرد است، اما یک نفر از پرونده مشکلی داردو به دلیل کار خود نمی تواند تا 2سال آینده به کانادا ورود کند و کارت اقامت خود را دریافت کند! لذا کل پرونده ریجکت می شود. توجه داشته باشید که سازمان های حمایت کننده متقاضی اصلی را انتخاب و بقیه افراد را به عنوان همراه معین می نمایند.
 

آیا اپلیکیشن فرم خاصی برای گرفتن نامه ساپورت از سازمان های حمایت کننده استارت آپ وجود دارد؟

خیر. فرم خاصی وجود نداردو متقاضی باید یکی از سازمان های مشخص شده را قانع نماید که بیزینس مورد نظرش واجد شرایط است. هر موسسه ای شرایط مشخص شده خود را دارد، ممکن است نیاز باشد حضورا بیزینس پلن خود را به هر موسسه ای ارائه دهید تا بتوانید Commitment certificate و letter of support را دریافت نمایید. 
 

آیا شما سابقه قبولی ویزای استارت آپ کانادا را دارید؟

بله، رشته های مهندسی مانند: مهندسی کامپیوتر، برق، مکانیک و شیمی و رشته های پزشکی مانند: پزشک عمومی و متخصص، داروساز و محققین شانس خوبی را در پروژه های ما دارند. نمونه یک فرد موفق در استارت آپ را اینجا بخوانید.


اگر از دو موسسه یا سازمان حمایت کننده نامه دریافت کنم واجد شرایط هستم؟

بله ولی فقط از یکی از انها نامه الکترونیکی تاییدیه را دریافت خواهید کرد. اصولا دریافت نامه ساپورت به بیزینس های در زمینه کامپیوتر و های تکنولوژی تعلق می گیرد. در برخی موارد شرکت در کلاس های مشخص شده از طرف سازمان های حمایت کننده با هزینه متقاضی به مدت چند هفته الزامی است.
سازمان مهاجرتی گنجی با تیم مجرب برای بررسی پرونده متقاضیان جهت واجد الشرایط بودن در برنامه استارت اپ کانادا به شما کمک خواهد نمود. 
 

همچنین این لینک را مطالعه فرمایید:

- استارت آپ کانادا مناسب چه کسانی است؟
 

مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا