نحوه خروج از کشور مشولین سرباز برای ادامه تحصیل.....

بازدیدکنندگان : 235633 نفر 1394/06/12
نحوه خروج از کشور مشولین سرباز برای ادامه تحصیل.....

study

تاریخ خبر: 12 شهریور 1394

خرید خدمت ایرانیان مقیم خارج از کشور

معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه گفت: از بین هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور، متولدین سال‌های ۵۵ تا ۶۸ می‌توانند تا پایان امسال نسبت به خرید سربازی خود اقدام کنند.

 

حسن قشقاوی معاون کنسولی، مجلس و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: از بین هموطنان ایرانی مقیم خارج از کشور، متولدین سال‌های 55 تا 68 می‌توانند تا پایان امسال نسبت به خرید سربازی خود اقدام کنند.

  

معاون وزیر امور خارجه درباره تردد دانشجویان مشمول نیز گفت: حتی اگر افرادی که سربازی را خرید نکنند و دانشجویان مشمول هستند، می‌توانند سه بار در سال به کشور تردد کنند و بر اساس این طرح، دیگر هیچ مشکلی‌ برای ورود هموطنان عزیزمان به داخل کشور نیست.

 

قشقاوی درباره دیگر تسهیلات برای ورود هموطنان به کشور گفت: مشکلات یا بهانه‌هایی برای کم بودن تردد هموطنان مقیم خارج به وطن وجود داشت که بررسی‌ شد و با دستور رئیس جمهور، مصوبه بسیار خوبی‌ داشته‌ایم.

 

معاون کنسولی و مجلس وزیر امور خارجه درباره موضوع چند تابعیتی برای ایرانیان مقیم خارج گفت: علیرغم آنکه ایران از نظام حقوقی تک تابعیتی پیروی می‌کند و تابعیت ایرانی‌ برای ما اصل است، اما از این پس هیچ ضرورتی ندارد که از هموطنان به هنگام ورود به کشور درباره تابعیت دیگرشان سؤال کنیم یا بخواهیم بدانیم که در جیب دیگرشان چه گذرنامه‌ای است.

 

وی افزود: ملاک برای ما گذرنامه ایرانی‌ است و به هیچ وجه، هیچ یک از ماموران ما از ارگان‌های مختلف حق ندارند که گذرنامه هموطنی را با هر بهانه‌ای به محض ورود و در فرودگاه ضبط و یا درباره جزئیات مسائل تابعیتی و دیگر مسائل آنان پرس و جو کنند.

 

قشقاوی تاکید کرد: صرف اینکه هویت ایرانی‌‌ هموطنان محرز شود که البته حتما باید گذرنامه داشته باشند چون مهر ورود و خروج خواهد خورد، ولی‌ برای ما اصل ضرورتاً حتی اینگونه مدارک نیست، یعنی‌ مدارکی مثل گذرنامه نیست، بلکه صرف احراز هویت که طرف واقعاً ایرانی‌ است، ولو با یک شناسنامه و یا یک کارت و اینکه فارسی زبان ملت دیگری نیست، همان مجوز ورود به داخل کشور است، یعنی‌ از این جهت ما این را بهانه‌ای برای عدم ورود ندانسته‌ایم.

 

وی افزود: ما حساب ویژه‌ای را برای هموطنانمان در خارج از کشور باز کرده‌ایم چون ما بین شش تا هفت میلیون ایرانی‌ در خارج از کشور هستند و به ویژه به هموطنان مقیم آمریکا تاکید کرده‌ایم که شما را یک پل بزرگی‌ برای دو فرهنگ و دو تمدن می‌دانیم.

 

معاون وزیر امور خارجه گفت: این دسته از هموطنان ما می‌توانند به خوبی‌ نقش این پل بزرگ را در ارتباط فرهنگی‌ و انسانی‌ با کشور‌های مقیم ایفا کنند.

 

وی افزود: ما دعوت می‌کنیم از این عزیزان که به سرزمین مادری خود بیشتر تردد کنند و حتی اگر مایل به سرمایه‌گذاری هستند، اصراری بر این نیست که حتما برگردند به داخل ایران و می‌توانند هرکس در جایگاه و محل سکونت کنونی خود بماند، ولی‌ در عین حال می‌توانند یک نقش بسیار مثبتی برای کشور داشته باشند.

 

قشقاوی رشد و بالندگی ایران اسلامی، تمامیت ارضی، توسعه و امنیت ملی‌ را از آمال همه ایرانیان دانست و گفت: همه ایرانیان در داخل و خارج از کشور از چنین اصولی تبعیت می‌کنند و این می‌تواند محور بسیار ارزشمندی تلقی شود که به سرزمین مادری تردد بیشتری کنند و در بخش مادی، معنوی و فرهنگی‌ سرمایه‌گذاری‌های بهتری انجام دهند.

 

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در پایان گفت: فکر می‌کنیم بیش از 97 درصد از هموطنان برای تردد به داخل کشور هیچ مشکلی ندارند و ممکن است دو یا سه درصد بعضا پرونده‌ای در محاکم داشته باشند.

 

تاریخ خبر: بهمن ماه 1393

خرید خدمت سربازی برای مشمولان خارج از کشور

گاهی در دوران سربازی مشمولان قصد سفر خارجی دارند اما به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت این امکان برای آنها فراهم نمی شود.

مجلس ایران قیمت های جدید برای خرید خدمت سربازی تعیین کرد.

همچنین شرایط جدیدی برای ایرانیان خارج از کشور مشخص شده تا کسانی که به سربازی نرفته اند، راحت تر بتوانند به ایران سفر کنند.

بر اساس قانون جدید اگر مشمولی 3 سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد می تواند در سال حداکثر دو بار به ایران سفر کند به شرط آنکه مجموع مدت اقامتش کمتر از 3 ماه باشد.

مشمول به کسانی گفته میشود که طبق قانون موظفند خدمت سربازی را بگذارند. در ایران هر پسری که به سن 18 سال تمام میرسد باید از 18 تا 24 ماه بصورت اجباری در خدمت نیروهای مسلح باشد.

به گزارش وبسایت پلیس ایران تیمسار «ابراهیم کریمی» جانشین سازمان نظام وظیفه پلیس انتظامی گفته است: براساس مقررات گذشته، هموطنانی که از سال 82 از کشور خارج شده و مدت 2 سال در کشور دیگری اقامت داشته اند، می توانستند تقاضا داده و خدمت خود را بخرند (معافیت ریالی).

اما این قانون، شامل افراد کمی می شد.

اما طبق قانون جدید اگر کسی 3 سال در خارج از کشور اقامت داشته باشد می تواند در سال به مدت 3 ماه، طی یک یا دو نوبت به کشور مراجعه کند. مشمولانی که غیبت کرده و یا افرادی که با سپردن تعهد به منظور تحصیل به خارج از کشور رفته و دیگر بازنگشته اند نیز می توانند از این قانون استفاده کنند.

البته متقاضیان باید قبل از سفر به کنسولگری مراجعه کنند و مهری را که براساس بخشنامه به وزارت امور خارجه ارسال شده، در گذرنامه خود ثبت کنند تا بتوانند وارد کشور شوند.

البته اگر کسی بخواهد، بیش از 3 ماه در سال و یا بصورت دائم در ایران بماند باید برای تعیین تکلیف خدمت سربازی به سازمان وظیفه عمومی مراجعه کند.

 sarbazi_kharid_khedmat

جدول خرید خدمت

براساس مصوبه این کمیسیون میزان جریمه برای غایبان زیر دیپلم 10 میلیون، دیپلم 15 میلیون، فوق دیپلم 20 میلیون، لیسانس 25 میلیون، فوق لیسانس 30 میلیون، دکترای غیرپزشکی 35 میلیون، دکترای پزشکی 40 میلیون و پزشکان متخصص و بالاتر 50 میلیون است.

برای خرید خدمت نیز کمیسیون تلفیق پارلمان ایران مصوبات جدیدی داشته که بعد از 22 بهمن در صحن علنی مجلس به رای گذاشته خواهد شد .

 

بر اساس مصوبات این کمیسیون کسانی که 8 سال به بالا غیبت از سربازی دارند با پرداخت جریمه از خدمت سربازی معاف میشوند.

البته به ازای هر سال غیبت بعد از 8 سال، 10 درصد به مبلغ جریمه اضافه میشود. غیبت بیش از 6 ماه نیز یک سال محسوب میشود.

برای مشمولان متأهل 5 درصد و برای مشمولان دارای فرزند به ازای هر فرزند 5 درصد از مجموع جرایم کم میشود.

دارندگان این نوع کارتهای معافیت از نمایندگی مجلس، عضویت در شوراهای اسلامی و انتصاب در سمتهای مدیریتی اعم از سیاسی و اداری برخی دستگاهها محروم هستند و نمیتوانند همچون فردی که خدمت سربازی را انجام داده از تمامی مزایا برخوردار باشند.

تاریخ خبر: دوشنبه 31 تیر 1392

شرایط معافیت سربازی برای مشمولانی که پدر و مادرشان از هم جدا شدند اعلام شد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی گفت: تنها فرزند ذکور بالای 18 سال که والدین آنان از هم جدا شده اند، برای دریافت معافیت کفالت دائم باید 30 ماه از زمان ثبت واقعه طلاق والدین، گذشته باشد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی در تشریح این خبر گفت: تنها فرزند ذکور بالای 18 سال سالم در صورت جدایی مادر از همسر می تواند از معافیت کفالت استفاده کند.

وی با اشاره به این که این نوع معافیت در هیئت رسیدگی به کفالت مطرح می شود، افزود: پس از ثبت واقعه طلاق ابتدا برای مشمول معافیت موقت صادر می شود و پس از گذشت 30 ماه از زمان طلاق، معافیت دائم صادر خواهد شد این درحالی است که شرایط معافیت، بعد از این مدت (از جمله تنها فرزند ذکور بالای 18 سال) استمرار داشته باشد.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ثبت واقعه طلاق در محضر و عدم غیبت را شرایط اصلی برای برخورداری از این معافیت دانست و افزود: از آنجا که برخی اقدام به طلاق صوری می کردند بنابراین براساس قانون جدید مصوب سال 1390، مقرر شد تا شرط اصلی برای معافیت دائم، گذشت 30 ماه از زمان ثبت طلاق باشد این درحالی است که در گذشته از زمان ثبت، معافیت قابل اجرا بود.

ایشان افزود: مادران فاقد همسر تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی (فوت یا طلاق) اگر دارای چند فرزند ذکور باشند، یکی از فرزندان آنها می تواند از خدمت معاف شود به شرط آنکه برادر دیگرش از معافیت کفالت استفاده نکرده باشد.

به گفته وی اگر برادران دیگر از معافیت هایی مانند معافیت پزشکی و ... استفاده کرده باشند، اشکالی نداشته و مشمول می تواند از معافیت کفالت استفاده کند. در این معافیت، غیبت شرط نیست.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در پی انتشار خبر آزادشدن تردد مشمولان ایرانی خارج از کشور به ایران، سئوالات و مسائل مختلفی از سوی عده‌ای مطرح شد که جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح به تشریح جزئیات اجرای این مقررات پرداخت.سردار موسی کمالی در این باره گفت: درگذشته مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور حق تردد به داخل و خارج را نداشته و در صورت ورود به خاک ایران تا زمان انجام خدمت سربازی، اجازه خروج به آنان داده نمی‌شد و تنها آن دسته از مشمولانی که تا پایان سال 82 از کشور خارج شده بودند، می‌توانستند سالی یک بار و حداکثر به مدت سه ماه به کشور تردد کرده یا با پرداخت مبلغ 10 میلیون تومان سربازی خود را خریداری کنند.وی با بیان اینکه براساس مقررات قبلی افرادی که از سال 83 به بعد از کشور خارج شده بودند، حق ورود به کشور را نداشتند، اظهارکرد: در بررسی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم که دانشجویان و مشمولان ایرانی بسیاری در کشور حضور دارند که با این شرایط امکان ترددشان به کشور وجود ندارد. بنابراین اقدام به بازنگری در این مقررات کردند.کمالی با بیان اینکه بر اساس مقررات جدید که از روز چهاردهم مردادماه ابلاغ شد، ورود و خروج مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور به داخل آزاد شده، گفت: بر این اساس هر یک از مشمولان ایرانی مقیم هر یک از کشورهای خارجی در صورتی که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند، می‌توانند دو بار در سال و به مدت حداکثر سه ماه به کشور تردد کنند.جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه افرادی که وارد غیبت شده باشند، فراری بوده یا به شکل غیرقانونی از کشور خارج شده باشند نیز در شمول این مقررات قرار می‌گیرند، اظهارکرد: بر اساس این قانون تنها شرطی که سبب مجازشدن تردد مشمولان ایرانی خارج از کشور به داخل می‌شود، اقامت سه ساله در خارج از کشور است.به گفته وی، آن دسته از مشمولان دارای تابعیت مضاعف نیز که دارای پدر یا مادر ایرانی یا در ایران متولد شده باشند نیز می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.کمالی با اشاره به آن دسته از افرادی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مراجعه کرده و پس از اتمام مهلت تحصیل به کشور بازنگشته‌اند، اظهارکرد: این دسته از افراد نیز گرچه وارد غیبت شده‌اند، اما در صورتی که حداقل به مدت سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند، می‌توانند بدون مشکلی به کشور تردد کنند.جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح افزود: فرزندان ماموران جمهوری اسلامی در خارج از کشور و همچنین آن دسته از افرادی که پس از گواهی موقت خروج از کشور دیگر به کشور بازنگشته‌اند، نیز می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.وی اضافه کرد: متقاضیان بهره‌مندی از این شرایط تنها باید پیش از ورود به کشور با مراجعه به سفارت یا نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامتشان گذرنامه خود را به مهر اجازه تردد به کشور ممهور کنند و در صورتی که نمایندگی جمهوری اسلامی در کشورشان وجود نداشته باشد، می‌توانند به مراکزی که به این منظور در کشور محل اقامت یا کشورهای دیگر در نظر گرفته شده، مراجعه کنند.کمالی تاکید کرد: در صورتی که چنین مهری در گذرنامه این افراد وجود داشته باشد، دیگر هیچ مشکلی برای تردد به کشور نخواهند داشت.وی با بیان اینکه مهلت اجرای این طرح در حال حاضر تا سال 96 است، به ایسنا گفت: به عنوان مثال اگر فردی امروزه از کشور خارج شود و سه سال را در یک کشور خارجی اقامت داشته باشد، در سال 95 می‌تواند به کشور مراجعه کند و مشکلی نیز نداشته باشد.جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه اجرای این تسهیلات به معنای معافیت از سربازی نیست، اظهارکرد: این افراد اگرچه می‌توانند به کشور تردد کنند، اما باید توجه داشته باشند که در صورتی که مدت اقامت، ماموریت یا تحصیل‌شان در کشور خارجی تمام شود و قصد بازگشت به کشور را داشته باشند، باید به خدمت سربازی اعزام شوند و در صورتی که وارد غیبت شده باشند (سربازان فراری) نیز برابر مقررات جاری با آنان برخورد می‌شود، اما مادامی که در خارج از کشور هستند، می‌توانند با شرایط قید شده تردد کنند.جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه شرط ورود به کشور برای این افراد داشتن گذرنامه است، گفت: افرادی که اعتبار گذرنامه آنان تمام شده باید با مراجعه به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی نسبت به تمدید آن اقدام کنند.به گفته کمالی، این تسهیلات با هدف برقراری ارتباط میان ایرانیان خارج از کشور با داخل و همچنین حفظ ارتباط عاطفی و فرهنگی با خانواده‌شان در نظر گرفته شد.وی با بیان اینکه با اجرای این مقررات، فروش خدمت‌سربازی برای مشمولان خارج از کشور متوقف می‌شود، گفت: آن دسته از افرادی که برای خرید خدمت سربازی خود اقدام کرده و تشکیل پرونده داده بودند، کماکان می‌توانند به درخواست خود رسیدگی کنند و این مقررات عطف به ماسبق نخواهد شد.جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین با بیان اینکه برای خروج از کشور مشمولانی که وارد غیبت نشده‌اند، مقدار وثیقه‌ با مبالغ مختلف در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: مبلغ این وثیقه‌ها در حال حاضر تغییر نکرده و همانند گذشته است.

تاریخ خبر: چهارشنبه 16 مرداد 1392

در پی انتشار خبر آزادشدن تردد مشمولان ایرانی خارج از کشور به ایران، سئوالات و مسائل مختلفی از سوی عده‌ای مطرح شد که جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح به تشریح جزئیات اجرای این مقررات پرداخت.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح در این باره گفت: درگذشته مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور حق تردد به داخل و خارج را نداشته و در صورت ورود به خاک ایران تا زمان انجام خدمت سربازی، اجازه خروج به آنان داده نمی‌شد و تنها آن دسته از مشمولانی که تا پایان سال 82 از کشور خارج شده بودند، می‌توانستند سالی یک بار و حداکثر به مدت سه ماه به کشور تردد کرده یا با پرداخت مبلغ 10 میلیون تومان سربازی خود را خریداری کنند.

وی با بیان اینکه براساس مقررات قبلی افرادی که از سال 83 به بعد از کشور خارج شده بودند، حق ورود به کشور را نداشتند، اظهارکرد: در بررسی‌هایی که انجام دادیم، متوجه شدیم که دانشجویان و مشمولان ایرانی بسیاری در کشور حضور دارند که با این شرایط امکان ترددشان به کشور وجود ندارد. بنابراین اقدام به بازنگری در این مقررات کردند.

ایشان با بیان اینکه بر اساس مقررات جدید که از روز چهاردهم مردادماه ابلاغ شد، ورود و خروج مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور به داخل آزاد شده، گفت: بر این اساس هر یک از مشمولان ایرانی مقیم هر یک از کشورهای خارجی در صورتی که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند، می‌توانند دو بار در سال و به مدت حداکثر سه ماه به کشور تردد کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه افرادی که وارد غیبت شده باشند، فراری بوده یا به شکل غیرقانونی از کشور خارج شده باشند نیز در شمول این مقررات قرار می‌گیرند، اظهارکرد: بر اساس این قانون تنها شرطی که سبب مجازشدن تردد مشمولان ایرانی خارج از کشور به داخل می‌شود، اقامت سه ساله در خارج از کشور است.

به گفته وی، آن دسته از مشمولان دارای تابعیت مضاعف نیز که دارای پدر یا مادر ایرانی یا در ایران متولد شده باشند نیز می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به آن دسته از افرادی که برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مراجعه کرده و پس از اتمام مهلت تحصیل به کشور بازنگشته‌اند، اظهارکرد: این دسته از افراد نیز گرچه وارد غیبت شده‌اند، اما در صورتی که حداقل به مدت سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند، می‌توانند بدون مشکلی به کشور تردد کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح افزود: فرزندان ماموران جمهوری اسلامی در خارج از کشور و همچنین آن دسته از افرادی که پس از گواهی موقت خروج از کشور دیگر به کشور بازنگشته‌اند، نیز می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: متقاضیان بهره‌مندی از این شرایط تنها باید پیش از ورود به کشور با مراجعه به سفارت یا نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامتشان گذرنامه خود را به مهر اجازه تردد به کشور ممهور کنند و در صورتی که نمایندگی جمهوری اسلامی در کشورشان وجود نداشته باشد، می‌توانند به مراکزی که به این منظور در کشور محل اقامت یا کشورهای دیگر در نظر گرفته شده، مراجعه کنند.

 

وی تاکید کرد: در صورتی که چنین مهری در گذرنامه این افراد وجود داشته باشد، دیگر هیچ مشکلی برای تردد به کشور نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه مهلت اجرای این طرح در حال حاضر تا سال 96 است، به ایسنا گفت: به عنوان مثال اگر فردی امروزه از کشور خارج شود و سه سال را در یک کشور خارجی اقامت داشته باشد، در سال 95 می‌تواند به کشور مراجعه کند و مشکلی نیز نداشته باشد.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه اجرای این تسهیلات به معنای معافیت از سربازی نیست، اظهارکرد: این افراد اگرچه می‌توانند به کشور تردد کنند، اما باید توجه داشته باشند که در صورتی که مدت اقامت، ماموریت یا تحصیل‌شان در کشور خارجی تمام شود و قصد بازگشت به کشور را داشته باشند، باید به خدمت سربازی اعزام شوند و در صورتی که وارد غیبت شده باشند (سربازان فراری) نیز برابر مقررات جاری با آنان برخورد می‌شود، اما مادامی که در خارج از کشور هستند، می‌توانند با شرایط قید شده تردد کنند.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه شرط ورود به کشور برای این افراد داشتن گذرنامه است، گفت: افرادی که اعتبار گذرنامه آنان تمام شده باید با مراجعه به نمایندگی‌های جمهوری اسلامی نسبت به تمدید آن اقدام کنند.

به گفته ایشان ، این تسهیلات با هدف برقراری ارتباط میان ایرانیان خارج از کشور با داخل و همچنین حفظ ارتباط عاطفی و فرهنگی با خانواده‌شان در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه با اجرای این مقررات، فروش خدمت‌سربازی برای مشمولان خارج از کشور متوقف می‌شود، گفت: آن دسته از افرادی که برای خرید خدمت سربازی خود اقدام کرده و تشکیل پرونده داده بودند، کماکان می‌توانند به درخواست خود رسیدگی کنند و این مقررات عطف به ماسبق نخواهد شد.

جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح همچنین با بیان اینکه برای خروج از کشور مشمولانی که وارد غیبت نشده‌اند، مقدار وثیقه‌ با مبالغ مختلف در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: مبلغ این وثیقه‌ها در حال حاضر تغییر نکرده و همانند گذشته است.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 بسیاری که درسن مشمولیت سربازی هستند قصد سفر به خارج از کشور را دارند اما نداشتن کارت پایان خدمت یا معافیت برای آنها دردسر می شود برای همین مشمولان باید قبل از سفر تکلیف سربازی خود را مشخص کنند.

در همین زمینه سوالهای بیشماری وجود دارد که سازمان نظام وظیفه به آنها پاسخ داده و در جدول زیر آورده شده است:

سوالات متداول خروج از کشور

1- خروج از کشور تاچه سنی نیاز به مجوز از سازمان وظیفه عمومی ندارد؟

 

قبل از سن مشمولیت با عنایت به اینکه سن مشمولیت از ابتدای ماه 18 سالگی تمام می باشد ،لذا خروج اشخاص قبل از سن مشمولیت نیاز به  اخذ مجوز ندارد.

مثال : متولد 4/5/73 از تاریخ 1/5/91 به عنوان مشمول محسوب می شود وخروج وی تا 1/5/91 نیاز به مجوز سازمان وظیفه عمومی ندارد.

2- دانش آموزان و دانشجویان خارج از کشور در صورت فراغت ، اخراج ویا ترک تحصیل تا چه مدت می بایست خود را به وظیفه عمومی معرفی نمایند؟

 اینگونه مشمولان حداکثر 1 سال از تاریخ وقوع فراغت ، اخراج یا ترک تحصیل فرصت معرفی خود به وظیفه عمومی را خواهند داشت

3- آیا مشمولی که دارای معافیت تحصیلی دانش آموزی یا دانشجویی خارج از کشور است می تواند به دفعات متعدد به کشور مسافرت نماید؟

هیچگونه محدودیتی ازسوی وظیفه عمومی دراین زمینه وجود نداردومقررشدوزارتخانه های مربوط مجوزهای ترددسالانه برای اینگونه مشمولان صادر کنند .

4  - سنوات تحصیل دانشجویان در خارج از کشور چگونه می باشد؟

سنوات تحصیل دردانشگاه های خارج از کشور همانند دانشگاه های داخل کشور می باشد وفرقی باهم ندارند.

- 5 آیا دانشجویان انصرافی در خارج از کشور حق تحصیل مجدد را دارند؟

به شرط اینکه 1سال ازتاریخ انصراف آنان سپری نشده باشد واین حق رافقط1باردرطول تحصیل برای دانشگاه های داخل وخارج از کشورخواهند داشت.

6- انواع سفرهایی که مورد استفاده مشمولان می باشد کدام است؟

 سفرهای علمی – سفرهای غیر علمی – سفرهای نیمه علمی – سفرهای مطالعاتی – سفرهای زیارتی – دوره های مشترک

7- میزان وثیقه سفر های مورد استفاده مشمولان چقدر می باشد؟

سفرهای علمی : 5 میلیون تومان     

سفرهای غیر علمی: 15 میلیون تومان

سفرهای نیمه علمی :8میلیون تومان

سفرهای مطالعاتی : 5 میلیون تومان

سفرهای زیارتی عراق وعربستان : 20میلیون ریال وجه نقد

 

 

 8- شرایط کلی مشمولان برای خروج از کشور کدام است؟

 الف : مشمول فاقد غیبت باشد.

ب : وضعیت تحصیلی مشخصی داشته باشد(دانش آموز- دانشجو – طلبه فارغ التحصیل(

پ : وثیقه مورد نیاز را به سازمان وظیفه عمومی پرداخته باشند.

ت : گواهی اشتغال به تحصیل  یادرخواست مجوز خروج از کشور را ارایه نمایند.

ث :مهلت معرفی مشمولان فارغ التحصیل به پایان نرسیده باشد یا دارای برگ اعزام بدون    غیبت باشند.

9- مدت اعطایی جهت سفرهای مطالعاتی حداکثر چه بازده زمانی را در بر میگیرد؟

 

 برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 6 ماه ودانشجویان مقطع دکتری 1 سال می باشد.

10-  صدور مجوز خروج از کشوربرای سربازان وظیفه چگونه است ؟

 صدور مجوز خروج از کشور برای سربازان از سوی وظیفه عمومی ممنوع می باشد وامور مربوط به خروج از کشور آنان از سوی یگان خدمتی قابل پیگیری وانجام است.

11-  آیا صدور مجوز خروج برای دانشجویان از سوی وظیفه عمومی محدودیت دارد؟

 خیر صدور مجوز خروج در هر ترم تحصیلی از نظر وظیفه عمومی هیچ محدودیتی ندارد.

 12- دربازگشت از سفر و استرداد ودیعه ،آیا حضور مشمول در وظیفه عمومی الزامی است؟

 درحال حاضر بله – صرفا باحضور مشمول ورویت گذرنامه وی ودیعه استرداد می گردد.

13- دربازگشت از سفر های خارج از کشور با مشمولانی که به موقع به کشور وارد شده لیکن با تاخیر خود را به وظیفه عمومی معرفی نموده اند چگونه رفتار خواهد شد؟

از شش ماه تا یکسال از خروج مجدد ایشان جلوگیری خواهد شد .

14- با مشمولی که با صدور مجوز به خارج از کشور سفر نموده ودر موعد مقرر به کشور بازنگشته است چگونه رفتار خواهد شد؟

  ودیعه وی به نفع دولت ضبط خواهد شد ودرصورت ورود به غیبت همانند سایر غایبین با آنان رفتار می شود .

15- فرآیند رسیدگی به درخواست خروج از کشور مشمول چیست؟

 الف : ارائه اشتغال به تحصیل (دانشجویی و دانش آموزی ) به همراه وثیقه سفر مربوطه به وظیفه عمومی محل استقرار دانشگاه یا سکونت مشمول .

ب : صدور وارسال مجوز خروج از کشور توسط سامانه  وظیفه عمومی به پلیس گذرنامه ناجا.

 

پ : صدور گذرنامه یا تمدید آن توسط گذرنامه ناجا.

 16- آیا خروج از کشور دانشجویان در سنوات ارفاقی امکان پذیر می باشد؟

بله صدور مجوز خروج از کشور برای دانشجویانی که با موافقت کمسیون موارد خاص دانشگاه و وظیفه عمومی در حال تحصیل در سنوات ارفاقی می باشند بلامانع می باشد.

17- در چه مقطع تحصیلی  می توانیم برای ادامه تحصیل  در خارج از کشور مجوز بگیریم؟

صدور مجوز خروج به منظور ادامه تحصیل در خارج از کشور صرفا برای فارغ التحصیلان لیسانس و بالاتر و با سپردن وثیقه لازم امکان پذیر می باشد.

 

 

 

دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
فاطمه1398/05/08
با سلام -پسرم متولد 1378 است ودر حال حاضر ترم دوم مهندسی کامپیوتر میخواند میخواستم بپرسم اگرایشان انصراف بدهد میتواند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور برود وایا به ایشان پاسپورت میدهندیا باید به سربازی برود ؟مثلا پاسپورت دانشجویی بگیرد که بعد از اتمام تحصیل به ایران برگردد وایا باید وثیقه برای خروج از کشور بگذارد- با تشکر
 • گنجی
 • 1398/05/12
باید از طریق پلیس +10 یا اداره گذرنامه پاسپورت بگیرید:
-مراجعه به دفتر پلیس+10 و دریافت کد سخا
-ورود به پورتال سایت خدمات الکترونیک انتظامی با استفاده از کد سخا و کد ملی و ثبت درخواست خروج از کشور
-مراجعه به دانشگاه محل تحصیلتون و گرفتن تاییدیه تحصیلی (این بخش رو حتما بخونید نکته مهمی داره)
-ساخت حساب بانک قوامین
-مراجعه به سایت و قراردادن و وثیقه خروج از کشور
-مراجعه به پلیس+10 و پر کردن مدارک جهت دریافت پاسپورت
آرش1396/11/21
سلام و خسته نباشید ، من دانشجوی ترم ۲ رشته مدیریت جهانگردی هستم (مشمول هستم) و قصد دارم برای ادامه تحصیل به کانادا برم سوال من اینه که در صورت پذیرش از دانشگاه های کانادا آیا باید وثیغه بذارم برای خروج و این که اگر بعد از اتمام تحصیل درخواست اقامت دائم بدم مشکلی به وجود نمیاد ؟ یا باید برگردم ایران برای سربازی ؟
و اگر مشکلی پیش نمیاد بعد از اقامت امکان برگشت به ایران برای کوتاه مدت وجود داره یا خیر ؟
ممنون بابت وقتی که میگذارید..
 • 1396/11/25
تا دوماه بعد از دریافت مدرک تحصیلی معافیت دارید یا باید دفترچه اماده به خدمت بگیرید.
مهران 1396/07/07
سلام من دانشجوی ترم آخر مقطع کارشناسی معماری هستم
میخواستم برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد به کاناد برم
سوالم اینه برای وارد شدن به کانادا و حداقل 6 ماه زندگی و دانشگاه گذروندن حداقل چقدر هزینه میخواد ؟؟؟؟
تا یه کاری پیدا کنم که بتونم هزینه هامو در بیارم ؟؟؟
اصلا امکان پذیر هست بدون پشت و بانه مالی فقط از طریق کار در هفته 20 ساعت هزینه ها را جبران کرد ؟؟؟
 • گنجی
 • 1396/07/26
هزینه های زیاد است حداقل 20 هزار دلار سالانه، در اینستا و تلگرام(لینک پایین صفحه) بعضی رشته های دارای بورس را اعلام کرده ایم برای آن دانشگاهها رزومه بفرستید
فرزين1395/11/20
سلام ، من ١٨سالمه تازه ديپلمم رو گرفتم و مشمول شدمهمان طور كه ميدانيد اگر من دانشگاه ثبت نام كنم معافيت تحصيلي ميشه گرفت، اگر من بعد از ثبت نام دانشگاه از دانشگاه تورنتو پذيرش بگيرم و در كانادا درس بخوانم ،بعد از تموم شدن معافيت تحصيلي اگر مدت اعتبار گذرنامه ام تموم بشه ، باتوجه به اينكه معافيت تحصيلي و كارت پايان خدمت نداشته باشم ، براي تمديد گذرنامه ام چه كنم؟
 • گنجی
 • 1395/11/23

مجدد گذرنامه دانشجویی می گیرید.

ساسان1395/04/15
باسلام.لیسانس حسابداری و دانشجوی ترم اول ارشد مهندسی مالی هستم دانشگاه آزاد.قصد دارم بعداز اتمام ارشد برای مدرک دکتری به کانادا سفرکنم.آیا بورسیه میتونم بگیرم برای دکتری؟چگونه بورسیه میدهند؟واگر ک هزینه های تحصیل برعهده خودم باشد آیا امکان کارپاره وقت دررشته خودم یاکاردیگری وجود دارد باتوجه به اینکه درضمینه دکوراسیون ساختمان،نجاری،کناف سابقه دارم.درضمن پایان خدمت ندارم.ممنون میشوم راهنمایی کنید.باتشکر از بذل توجه جنابعالی.
 • گنجی
 • 1395/04/18

باید معدل و نمره زبان عالی داشته باشید./هفته ای 20 ساعت./باید پاسپورت داشته باشید.

حمید1395/02/01
با سلام داشجوی‌ ترم آخر مهندسی کامپیوتر مقطع لیسانس هستم و‌می‌خوام برای درخواست ویزای نیروی کار کانادا اقدام کنم، می خواستم ببینم با گواهی اشتغال به تحصیل همین مقطع کارشناسی می تونم برای اخذ پاسپورت اقدام کنم و با توجه به مدت اعتبار پاسپورت بعد ازدوسال از پایان تحصیلم با گزاشتن وثیقه و برای کار در کانادا از کشور خارج بشم؟ و آیا نوع وثیقه برای فرزندان هیئت علمی متفاوته؟ مثلا به صورت چک بانکی
 • گنجی
 • 1395/02/04

خیر./از اداره گذرنامه سوال کنید./

هادی قاسمی1395/01/28
با عرض سلام و خدا قوت . ببخشید من می خواستم بدونم که دانشجویان خارج از کشور که کارت پایان خدمت ندارن ایا می تونن اونجا اقامت بگیرن یا باید برگردن ایران خدمت شون انجام بدن بعد برن و درخواست اقامت بده ؟ ممنون از راهنمایی هاتون
 • گنجی
 • 1395/01/29

خیر اگر پاس داشته باشند امکانپذیر است.

مازیار1395/01/19
سلام من ترم 8 کارشناسی رشته معماری هستم خدمت هم نرفتم می خواسم ببینم هزینه ها برای ادامه تحصیل چقدر و ایا مدرک زبان اجباریه یا اینکه میشه اومد اونجا برای مدرک زبان اقدام کرد یا خیر ممنون
 • گنجی
 • 1395/01/21

باید مدرک لیسانس+portfolio+آیلتس+رزومه قوی داشته باشید.

باقری1395/01/11
سلام...من و همسرم دارای ویزای کار بوده در حال خاضر در سوید زندگی می کنیم...پسرم متولد 18 اسفند 1378 هست و در حال تحصیل در دبیرستان در سوید هست...اگر تابستان بخوایم دوماه برای دیدن به ایران برویم ایا در برگشت از لحاظ سربازی پسرم به مشکلی برنمی خوریم ...ممنون
 • گنجی
 • 1395/01/11
ارمین1394/12/18
با سلام ، من دانشجوی ترم 4 کارشناسی هستم.میخوام انصراف بدم و در خارج ادامه تحصیل بدم.در حال حاضر چه جوری میتونم پاسپورت بگیرم؟باید از دانشگاه معافیت تحصیلی بگیرم یا مستقیم به نظام وظیفه استان مراجعه کنم؟
 • گنجی
 • 1394/12/19

ابتدا به نظام وظیفه سپس به بخش گذرنامه مراجعه کنید.

دیبا1394/12/11
با سلام و احترام،میخواستم اگه ممکنه من رو راهنمایی کنید،من کانادا برای پست داک پذیرش گرفتم،حالا میخوام بدونم وامهایی که من گرفتم آیا موقع خروج از کشور باید تسویه شه یا نه؟ با تشکر از پاسخگوییتون.
 • گنجی
 • 1394/12/12

اگر وثیقه داشتید، بله.

حمید1394/11/01
با سلام.چرا هنوز فرم ارزیابی من پاسخ داده نشده؟همسر من مهندس عمران در مقطع ارشد هست و خود من هم ارشد ای ام بی ای میخونم.میخواهیم از طریق نیروی متخصص از طریق همسرم اقدام کنیم اما من دوسال سربازی پیش رو دارم.1- از اقدام اولیه تا گرفتن ویزا چقذد زمان میبرد؟2- در صورتی که درسم و سربازیم در سال 2019 تمام بشه آیا باز هم این راه باز خواهد بود؟3- در بدو کار زبان فرانسه تا چه سطحی بلد باشیم؟ممنون از شما.
 • گنجی
 • 1394/11/03

چون مدرک زبان و پاسپورت نداشتید فرم ارزیابی پاسخ داده نشده ولی از طریق ایمیل به شما اطلاع داده اند. / در حال حاضر یکسال زمان می برد و لی 5 سال آینده را نمی دانم. / حتما باید مدرک ایلتس 7.5 یا فرانسه B2 را داشته باشید.

Nima1394/10/27
سللام پسر من متولد كانادا بوده و داراي پاسپورت كانادايي است براي تمديد گذرنامه كانادايي خود بايد جكار كند؟ آيا مي توانيم به سفارت كانادا در تهران مراجعه كنيم يا بايد برويم كشور ديگر؟
 • گنجی
 • 1394/10/27

کانادا در ایران سفارت ندارد، باید به یکی از کشورهای اطراف مراجعه کنید.

نگار1394/10/26
سلام میخواستم بدونم پسریک مشمول هست و الان دانشجوی ترم یک ارشد هست میتواند دوباره در مقطع لیسانس در خارج از کشور تحصیل کند؟اگر جواب مثبت است ایا میتواند ویزا بگیرد ؟چون برای مقطع لیسانس یک بار معافیت دانشجویی استفاده کرده ایا میتواند دوباره از ان برای تحصیل خرج از کشور استفاده کند؟
 • گنجی
 • 1394/10/27

خیر باید پاسپورت بگیرد

نوید1394/09/21
با عرض سلام و خسته نباشید. بنده دارای مدرک لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم. میخواستم برای فوق لیسانس رشته داستان نویسی دانشگاه ونکوور اقدام کنم. الان میخوام بدونم این امکان وجود دارد که از با مدرک مترجمی زبان اقدام کنم یا باید مجددا لیسانس داستان نویسی بخونم. ضمنا دو داستان کوتاه هم چاپ کردم ، این موضوع کمکی به پذیرش میکنه؟ با تشکر
 • گنجی
 • 1394/09/22

فرقی ندارد با هر دو می توانید.

sina1394/09/16
سلام آقای گنجی من الان هفده سال دارم و یک سال دیگه مشمول میشوم و قصد مهاجرت به کانادا با عمویم را دارم من امسال دیپلم میگیرم و زبانم هم کامل میشود الان چگونه میتوانم به کانادا جهت ادامه تحصیل بروم. و اگر من بروم دانشگاه دارای مشمول سربازی میشوم و در اون صورت چگونه میتوانم بروم و رشته من مهندسی ساخت و تولید است .ممنون میشوم از راهنماییتون
 • گنجی
 • 1394/09/17

ابتدا از فامیل خود در کانادا بخواهید که شما در مقطع دبیرستان در کانادا ثبت نام کند، سپس اقدام کنید.

حمید1394/09/12
درود و احترام, بنده فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی عمران هستم و هنوز سربازی نرفته ام. آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری کانادا وجود دارد? شرایط لازم چیست ممنون
 • گنجي
 • 1394/09/14

بايد مدرك زبان ايلتس ٧- پاسپورت- توانايي پرداخت هزينه ها را داشته باشيد.

علی1394/09/08
سلام.من یک بار دیگه هم سوال کردم ولی جواب ندادین خواهشن ایندفعه جواب بدین.من متولد شهریور 76 هستم اگه برای ادامه تحصیل از کشور خارج شم میتونم برای دیدو بازدید به ایران بیام.در مقطع دکترا میخوام اقدام کنم.ممنون میشم سریعتر جواب بدید.با سپاس.
 • گنجی
 • 1394/09/10

پاسخ شما ماه گذشته در زیر همان خبر اعلام شد. مجددا، برای بازگشت باید دید که پاسپورت دارید و آیا ویزای شما مولتی پل هست یا خیر.

محمد 1394/08/29
سلام من دانشجو هستم برای ادامه تحصیل {در رشته ای دیگر}میخام برم خارج از کشور میخاستم بدونم اگه از دانشگاه انصراف بدم واز کشور میزبان هم برام ویزا صادر بشه چطور میتونم از کشور خارج بشم{در صورتی که سرباز هم میشم اگه از دانشگاه انصراف بدم} لطفا راهنمایی کنید..:ممنون
 • گنجی
 • 1394/08/30

متاسفانه راهی وجود ندارد.

حمید1394/08/09
سلام من قبلا فرم ارزشیابی را پر کرده ام وطبق نظر کارشناسی واجد شرایط مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری هستم اگر من داوطلب سرمایه‌گذاری در مانیتوبا باشم :تا چند سال بعد از ایجاد بیزینس باید در مانیتوبا ساکن باشیم،در صورتی که بیزینس مربوطه را ایجاد نکنیم و100هزار دلار را دولت بردارد آیا اقامت ما به قوت خود باقی است دور این حالت شرایط شهروندی کانادا چگونه خواهد شد با تشکر
 • گنجی
 • 1394/08/10

بعد از ایجاد بیزینس باید یکسال در استان بمانید. / بله پابرجا است. 

Sara Vali1394/08/04
سلام من ویزام صادر شده میخواستم بدونم اگه وام بانکی داشته باشم میتونم از کشور خارج بشم
 • گنجی
 • 1394/08/04

از حسابدار یا پلیس فرودگاه سوال کنید.

علی1394/07/24
سلام، من 23 سالمه و سال دوم کارشناسی ارشد عمران هستم، میخواستم بدونم برای پاسپورت گرفتن برای ادامه تحصیل خارج از کشور لزوما باید کارشناسی ارشدم تموم بشه، و بعد پاسپورت رو بگیرم یا الان هم میتونم اقدام کنم؟ و این که برای این پاسپورت چه چیز هایی لازم دارم و چه کارایی باید انجام بدم؟ یه سوال دیگه اینکه در کل با شرایط من برای اقامت به کانادا یا امریکا چه پیشنهادی دارین؟ من کارشناسی رو دانشگاه تهران گذروندم و الان دانشگاه تبریز دانشجوی ارشد هستم. با سپاس فراوان.
 • گنجی
 • 1394/07/25

باید الان پاسپورت بگیرید در حال حاضر هم امکان خرید سربازی هست. / اگر یکسال سابقه کار با بیمه +آیلتس جنرال 7 داشته باشید الان برای مهاجرت می توان با مدرک کارشناسی تان اقدام نمود.

ابی1394/07/16
باسلامپسر من متولد 75 میباشدبامعافیت تحصیلی (دانشجویی)ودادن وثیقه چند ماه پیش از ایران خارج و با امتحان ورودی در یکی از دانشگاههای اروپایی پذیرفته واکنون مشغول تحصیل می باشد لطفا اگر امکان دارد پاسخ دهید آیا ایشان می تواند جهت دید وبازدید به کشور وارد ومجددا خارج شود ممنون می شوم اینجانب را راهنمایی فرمایید باتشکر
 • گنجی
 • 1394/07/17

بعد از دوسال اقامت در خارج از ایران می توانید برای خرید سربازی اقدام کنید.

hamed king1394/05/26
سلام .من 22 سالمه و IELTS 7.5 و B2 فرانسه دارم .لیسانس حسابداری با 2 سال سابقه با بیمه دارم و 100 میلیون سرمایه دارم و مجردم.در ضمن من پاسپورت هم دارم و سربازی نرفتم.آیا برای مهاجرت به کانادا باید حتما سربازی برم؟کدام روش مهاجرت برای من بهتر است؟سریع ترین زمان و دیر ترین زمان برای مهاجرت من چقدر طول میکشد؟ با تشکر
 • گنجي
 • 1394/05/26

روش نيروي متخصص فدرال و كبك كه حدود يكسال و نيم زمان ميبرد مناسب است و سربازي نمي خواهد مهم پاسپورت است.

سمانه1394/05/06
سلام.من فوق دیپلم علوم ازمایشگاهی هستم با 8سال سابقه کاردرحال گذراندن دوره ایلتس هستم, البته اولهای راهم. میخواستم بدونم بهترین راه اقدام برای کانادا با شرایط من چیه.و ایا میتونم اقدام کنم.ضمنا من متاهل هستم و همسرم لیسانس اموزش زبان انگلیسی دارند و مدرک فنی و حرفه ای و سابقه کار فنی
 • گنجی
 • 1394/05/06

همسر شما شرایط بهتری دارد. ایشان باید آیلتس 7 بگیریند سپس از طریق کبک و فدرال واجد شرایط خواهید بود.

احمد رضا1394/04/12
با سلام:بنده در حال حاضر دانشجوي رشته مهندسي ترم ٢ هستم ،از يكي از دانشگاه هاي خارج هم پذيرش گرفتم.ميخواهم بدونم كه اگر با وثيقه از كشور خارج بشوم براي تحصيل دانشگاه ايراد نميگيره كه چرا من با وثيقه خارج شدم و مشكلي برام پيش نمياد؟
 • گنجی
 • 1394/06/12

خیر.

محمد1394/04/04
سلام وقت بخیر28 سالمه از دی ماه فارغ التحصیل رشته حقوق در مقطع ارشد شدمبرای دکتری میخوام برم المانسوالم اینه که چطور میتونم مدارکمو از دانشگاه بگیرم برای ترجمه و ارسال به دانشگاه کلن المان به نظام وظیفه 15 میلیون وثیقه میدمولی دانشگاه اعلام کرده تا نام از وزارت علوم یا نظام وظیفه مبنی بر اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد نیاری مدارکتو نمیدیم ...من باید چه اقدامی کنم؟پذیرش مشروط چیست؟آیا اگه در کالج زبان در کلن المان ثبت نام کنم (نهاد زبان دولتیه) این نوعی پذیرش اولیه محسوب میشه؟؟الان مدارک من گروه دانشگاه ازاد خودمونه من موندم چکار کنم خواهشا جواب بدین از ی طرفم دانشگاه کلن برای پذیرش ترجمه مدارکمو میخواد
 • گنجی
 • 1394/06/12

مدارک موقت را ارائه دهید یا کارهای نظام وظیفه و سپرده گذاری را تکمیل کنید.

amir1394/03/15
سلام من برای این ماه نامه خروج از کشور گرفتم و باید برای نوزدهم خرداد برم آنکارا برای بیومتریک. از اونجایی که توی سایتش نوشته ۹ هفته زمان می بره تا پس ریکوست بشم و یه مدت زمانی هم طول می کشه پاسپورتم بره و برگرده(حدود دو هفته) می ترسم دیر بشه (نامه فاندم برای ۱ سپتامبر) خروج از کشورمو می تونم بدون مهر ویزا داخل پاس بگیرم ؟ (با نامه پذیرشم از دانشگاه مقصد)
 • گنجی
 • 1394/03/17

خیر، امکانپذیر نیست.

سینا1394/03/12
سلام من به همراه خانواده ام ویزای اقامت کاری شش ماهه برای یکی از کشورهای شینگن گرفته ام .پسرم پانزده سال کامل دارد. آیا برای خروج وی، وثیقه یا ارائه ی مدرکی در فرودگاه یا جای دیگر لازم است ؟ متشکرم
 • گنجی
 • 1394/03/17

باید برایش پاسپورت بگیرید. وثیقه تا 18 سالگی نمی خواهد.

hosein1394/03/05
سلام من دانشجوی سال اول کاردانی هستم ایا می تونم با پرداخت وثیقه و گرفتن گواهی از کشور خارج شم سفرم غیر علمیه؟اصن ب دانشجویی کاردانیی گواهی اشتغال می دن؟
 • گنجی
 • 1394/03/08

خیر.

عادل1394/02/10
سلاممن مدرک پیش دانشگاهی دارم یکسال هست که پشت کنکور هستم ومتولد خرداد 75 هستم میخوام برای تحصیل در پزشکی به انگلستان برم معاغیت تحصیلی هم دارم ایا میتونم از کشور خارج بشم
 • گنجی
 • 1394/02/12

فقط باید پاسپورت دانشجویی داشته باشید.

شایان1394/02/05
سلام من متولد ابان 74 هستم و در حال حاضر دو ترم دانشگاه رفتم . میخواستم انصراف بدم و در ایتالیا مشغول به تحصیل بشم میخواستم ببینم با اینکه مثلما سرباز هستم چه کاری باید انجام بدم
 • گنجی
 • 1394/02/06

باید پاسپورت دانشجویی دریافت کنید.

elhami1393/12/26
با سلام من مدیکال را داده ام و از من مدرک حساب بانکی نخواستند حالا بعد از 2.5 که منتظر ویزام پرینت 3 ماهه حساب میخواهند ومن حساب را سریع با فروختن آپارتمانم که البته از قبل هم قصد فروش آن را داشتم پر کردم ولیکن پرینتی که فرستادم فقط نشان میدهد من الان پول به حساب دارم و اون 3 ماه حسابم که پس انداز است نه حساب جاری موجودی نداشته حالا اگر بیع نامه فروش را براشون ترجمه کنم بفرستم قبول میکنند یا بعد از این همه زحمت ویزا صادر نمیشود؟ ممنونم اگر ما را از نگرانی خارج کرده و جواب مان را بدهید.
 • گنجی
 • 1394/01/08

شما تا زمانیکه وارد خاک کانادا نشده اید ، ممکن است از شما مدرک بخواهند و شما ملزم به ارائه آن هستید. برای حساب بانکی نیز گردش حساب و مانده مهم است لذا باید بررسی دقیق کنید که حساب شما دارای منطق باشد. / حساب پس انداز با جاری تفاوتی ندارد. 

فرزین1393/12/01
سلام من از طریق اسبانسر شیب میخوام اقدام کنم و 1.94مشمول میشم(فروردین)عموم ۳۰سال در کانادا زندگی میکنه گفت بعد از ۱۸ اقدام کنم ایا میشه از طریق وصیقه خارج شد؟بعد از ارسال دعوت نامه چقدر طول میکشه تا ویزا برسه ?به گفته ی خودش ۶۰روز و حتما باید بعد از ۱۸ اقدام کنم قبل ۱۸بهتر نیست؟خیلی ممنون
 • گنجی
 • 1393/12/01

شرایط دریافت پاسپورت را از اداره گذرنامه بپرسید. / ویزا در کمتر از یک ماه مشخص می شود ولی شرایط شما برای ویزا ضعیف است.

آرمان1393/11/09
با سلام و عرض ادب خدمت جناب آقای گنجی ، بنده دانشجوی ترم آخر مهندسی نفت گرایش حفاری هستم و البته مشمول ، با همسرم قصد مهاجرت به کانادا رو داریم جهت ادامه تحصیل : در ابتدا می خواستم ازتون راهنمایی بگیرم اگر fund نتونستم بگیرم هزینه دانشگاه هایی که petroleum engineering رو دارند بطور میانگین سالیانه چقدر میشه؟ / و بعد از چه مدت می توانیم اقامت بگیریم ؟ / و حداقل بودجه ای که لازمه با خودمون ببریم تا در بدترین شرایط برای دو سال ابتدایی ، یک زندگی معمولی داشته باشیم چقدر باشد ؟
 • گنجی
 • 1393/11/11

حدود 25هزار دلار. / بعد از 2 سال تحصیل در مقطع دکتری / برای هزینه های اولیه زندگی در کانادا لینک زیر را بخوانید:

بودجه اولیه زندگی در کانادا

رامین1393/10/05
با تشکر از پاسخگویی سریع شما،در روش express entry 2015 نیاز به تمکن مالی هست ؟به چه مقدار؟و هزینه دانشگاه در یکسال تحصیلی به چه میزان میباشد و آیا به دانشجو خوابگاه تعلق میگیرد و اجازه کار نیمه وقت دارد؟ویا پس از پایان تحصیل در کانادا میتوان اقامت دائم و کار داشت؟تشکر
 • گنجی
 • 1393/10/07

برای تمام روش های مهاجرت باید نسبت به تعداد افراد خانواده پول در هنگام ورود به کانادا داشته باشید تا هزینه های زندگی در طی 3 ماه قبل از پیدا کردن کار را پرداخت کنید. / هزینه های دانشگاه متغیر است./بعد از دو سال تحصیل در مقطع دکتری می توانید برای اقامت اقدام کنید.

رامین1393/10/04
با سلام و عرض ادب و احترام ،بنده قرار هست که بهمن ماه امسال در رشته مدیریت بازرگانی مقطع کاردانی تحصیل کنم و سطح زبان خودم رو هم دارم به ایلتس 7 میرسونم علاقه مندم پس از دریافت مدرک کاردانی به تحصیل در کشور کانادا بپردازم لطفا راهنمایی بفرمایید از کجا باید شروع کنم.تشکر
 • گنجی
 • 1393/10/05

با داشتن مدرک کاردانی+آیلتس می توانید شروع کنید. بهترین روش هم express entry 2015  است.

حامد1393/08/19
با سلام من ترم آخرليسانس كامپيوتر هستميه پييشنهاد كاري از امارات دارم به همراه ويزاي كاريچه جوري مي تونم به امارات برم ؟
 • گنجی
 • 1393/08/20

در مورد کانادا و آمریکا می توانیم راهنمایی کنیم

سینا1393/07/22
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت اقای گنجی من امسال پیش دانشگاهی هستم وخرداد سال 94 18 سالم تمام میشود ومشمول میشوم 1-امکانش هست من قبل از مشمول شدن ویزای دانشجویی کانادا رو بگیرم 2-بعد از اینکه مشمول شدم چگونه می توان از مرز خارج شد با تشکر
 • گنجی
 • 1393/07/22

خیر، امکانپذیر نیست.

مریم باقری1393/07/12
درود بر شما. ببخشید من از طریق اسکیل ورکر کبک اقدام کردم و در 27 سپتامبر 2012 مصاحبه دادم و قبول شدم و پرونده ام را برای فدرال فرستادم و بعد از چندی فایل فدرال گرفتم. ازدواج کردم و با ایمیلی هم کبک هم فدرال را مطلع کردم. بعد از چندی ایمیل تکمیل فرمهایی هم از کبک و هم فدرال دریافت کردم و من هم به موازات هم فرمها را تکمیل کردم و به هر دو فرستادم. 4 آوریل امسال فرمهای مدیکال را دریافت کردم و دوباره به فدرال ایمیل زدم که من هنوز CSQ جدید دریافت نکردم. به من جواب داد اشکالی نداره هرموقع دریافت کردی برامون بفرست. ما مدیکالمون رو هم فرستادیم و دوباره گفتند لندینگ و هزینه همسرتو بفرست به اضافه CV جدید برای خودت و همسرت و گواهی عدم سوء پیشینه جدید. من همه را فرستادم و بعد از دریافت CSQجدید بعد از 2 سپتامبر امسال و ارسال آن برای فدرال، به تاریخ اول اکتبر ایمیلی رو دریافت کردم که سایت information skill worker federal رو معرفی کرده و دو اونجا ده فرم هست که وقتی دانلود کردم، فرمهایی که قبلا فرستادم (3فرم) جزو آنها هست ولی بقیه را نفرستادم و در اون زمان اون 3 فرم همان فرمهایی بود که خودشان اتچ کرده بودند.حالا سوالم اینکه آیا باید همه فرمها را پرکنم؟ آیا دوباره باید تمام مدارکی که قبلا فرستادم را نیز بفرستم؟ قبلا از لطف شما کمال تشکر را دارم.
 • گنجی
 • 1393/07/12

بله، کامل بفرستید. / البته با وکیل خود مشورت کنید و اگر وکیل ندارید، پرونده شما به علت طولانی شدن و مکاتبه فراوان حتما باید بررسی شود تا نظر قطعی اعلام شود.

محمد کمیجانی 1393/04/07
باسلام من ارشد زمین شناسی هستم و 28 سال در رشته کارشناسی منابع آب و مدیریت پروژه سدسازی و تونل سازی سابقه اجرایی دارم .علاوه بر آن دیپلم حسابداری هم دارم و چند سال هم سابقه کار حسابداری دارم .آیا می توانم در قالب 2 فرم تقاضا بفرستم ؟ اصولا با سن 59 سال آیا اصلا میتوان متقاضی مهاجرت بود ؟همسرم دبیر جغرافیاست و 18 سال سابقه تدریس دارد .
ali nikoukar 1393/03/31
من 29 سال دارم و5سال سابقه کار دارم وکارشناس ارشد خوردگی هستم لطفا من را راهنمایی کنید
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

 • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
 • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
 • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
 • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا