تعطیلات رسمی کانادا

تعطیلات رسمی در کانادا

 تعطیلات رسمی کانادا 2022

ما در فرهنگ کانادایی و کانادا از تقویم میلادی تبعیت می کنیم. بر اساس این تقویم هر سال 365 روز دارد و به 52 هفته و 12 ماه تقسیم می شود. تعطیلات متعدد و روزهای خاصی در طول سال وجود دارند که در کانادا در این روزها جشن گرفته می شود.
 

تعطیلات آخر هفته در کانادا

بعضی از تعطیلات قانونی کانادا در کل کشور  برقرار هستند و بعضی فقط محدود به سطح استانی بوده و تنها در یک استان یا قلمرو خاص جشن گرفته می شوند.
در ایام تعطیلات قانونی ، مدارس، ادارات دولتی، بانک ها، دفاتر پست، فروشگاه های مشروبات و اکثر شرکت های تجاری دیگر تعطیل هستند. با این حال، بسیاری از اماکن گردشگری، رستوران ها و سوپر مارکت های محلی همچنان باز می مانند.
بعضی از سازمانها و شرکت ها در ایام بین کریسمس و سال نو، تعطیلات پیوسته دارند.
 

سال نو در کانادا

جشن های شروع سال نو تقویمی، به بزرگی جشنهای بعضی از مناطق دیگر جهان ایست. با این حال، در شب سال نو در 31 دسامبر، مهمانی های لحظات آخر سال در خانه ها، مراکز اجتماعی، بارها و هتل ها برگزار می شود.
در روز اول سال نو (اول ژانویه)، بعضی از مردم در برنامه های موسوم به levées شرکت می کنند. این مهمانی های رسمی، نوعی از پذیرایی منحصر بفرد کانادا است که فرماندار کل، معاونین فرمانداران استانها، نیروهای نظامی و بقیه افراد، به مناسبت آغاز سال جدید و نیز ایجاد فرصتی برای ادای احترام مردم به آنها، برگزار می کنند. بسیاری از مراکز اجتماعی و بارها، در روز اول ژانویه باز هستند و از صبح زود تا اواخر شب، به عرضه شیر گوزن شمالی (مخلوط زرده تخم مرغ و شیر و عصاره نیشکر) می پردازند.
بعضی از مراسم و جشن های سال نو، در تاریخ های متفاوتی قبل یا بعد از تعطیلات فعلی برگزار می شوند.
 
 

تعطیلات عید پاک در کانادا

 تعطیلی کانادا

عید پاک، جشن مذهبی مسیحیان است و هر سال در زمان های مختلفی در پایان ماه مارس و یا اوایل آوریل واقع می شود. اکثر مسیحیان، از پنجشنبه قبل از یکشنبه عید پاک تا یکشنبه عید پاک، در مراسم خاص کلیسا حضور می یابند. روز جمعه قبل از عید پاک، جمعه مقدس نامیده شده و روز تعطیل قانونی محسوب می شود. علاوه بر این، همه سطوح دولتی و نیز بسیاری از شرکت های تجاری و سازمان ها نیز از یک روز تعطیل در دوشنبه عید پاک برخوردارند.
جشن ملی امروزی عید پاک، شامل خرگوش عید پاک و اهدای شکلات و آب نبات های دیگری است که به صورت تخم مرغ، خرگوش ، جوجه و مرغ تزیین شده اند. خانواده ها در این روز دور هم جمع می شوند تا یک روز خوب باهم داشته باشند و در خوردن غذا با هم سهیم شوند. علاوه بر این یک سنت وجود دارد که کودکان، در صبح روز یکشنبه عید پاک از خواب بیدار می شوند و بدنبال تخم مرغها و شکلاتهایی می گردند که خرگوش عید پاک برای آنها مخفی کرده است.
 

روز ویکتوریا

این روز، یک روز تعطیل برای بزرگداشت تولد ملکه ویکتوریا و تولد رسمی حاکمیت فعلی حاکم در کانادا می باشد. گاهی اوقات این روز بطور غیررسمی بعنوان آغاز فصل گردشگری در نظر گرفته می شود. 
 

روز کانادا

این روز، روز تولد کشور کانادا و جشن تشکیل کشور کانادا است. بسیاری از جوامع کانادا، این روز را با مراسم موسیقی، آتش بازی، و صرف غذا جشن می گیرند.
خانواده ها و دوستان، برای برنامه پیک نیک و باربیکیو دور هم جمع می شوند و جشنهای متعددی برپا می شود. بزرگترین جشن بمناسبت روز کانادا، در هر شهر در میدان اصلی و یا منطقه معروف آن ظهر برگزار می شود. نقطه اوج این مراسم آتش بازی در شب اول جولای می باشد.
 

روز کارگر کانادا

این روز، یک روز تعطیل برای بزرگداشت مردان و زنان کارگر می باشد و در اولین دوشنبه ماه سپتامبر برپا می شود. این روز همچنین یاد آور آخرین هفته قبل از شروع مدارس (روز چهارشنبه پس از روز کارگر) نیز می باشد.
 

روز شکرگزاری کانادا

روز شکرگزاری در کانادا، در دومین دوشنبه ماه اکتبر (در پایان فصل برداشت) جشن گرفته می شود. این روز، روزی است که کانادایی ها بخاطر داشته هایشان در زندگی خود (چیزها و افراد) شکرگزاری می کنند. بسیاری ازمردم، با صرف نمودن یک وعده غذا در کنار خانواده و دوستان خود، این روز را جشن می گیرند. غذا معمولا شامل بوقلمون، پوره سیب زمینی، سبزیجات و پای کدو می باشد.
 

روز یادبود کانادا

در این روز، کانادایی ها ضمن یادبود سربازان گذشته، از اعضای نیروهای مسلح تجلیل می کنند و به آنها احترام می گذارند. تاریخ این روز 11 نوامبر بوده و مناسبت آن سالروز پایان رسمی جنگ جهانی اول در سال 1918 می باشد.
 

روز کریسمس کانادا

 تعطیلات کریسمس در کانادا چند روز است

کریسمس، روز تعطیل مذهبی مسیحیان محسوب شده و در آن روز تولد عیسی مسیح را جشن می گیرند. پیام اصلی این جشن "صلح بر روی کره زمین" می باشد. با این حال، امروزه این جشنِ  به دادن و گرفتن هدیه در میان خانواده ها و دوستان تبدیل شده است. برای بسیاری از کانادایی ها، این روز، مهیج ترین روز تعطیل سال می باشد.
بسیاری از شرکت ها و سازمان ها، مهمانی های اداری را در این ایام برپا می کنند و مکانهایی را برای مشارکت در صرف غذا افتتاح کرده و در تمام ایام کریسمس پذیرایی می کنند.
برای تدارک این روز تعطیل، خانواده ها، درخت کریسمس را در خانه های خود می گذارند و آنرا با چراغ و چیزهای دیگر تزئین می کنند. تزئیناتی نیز در خارج از خانه قرار داده می شود که با چراغهای رنگارنگ و اشکال گوناگون فصلی در حیاط جلویی خانه ها قابل مشاهده است.

کودکان بر این تصور هستند که اگر در طول سال رفتارشان خوب باشد، در شب کریسمس بابا نوئل برای آنها هدیه می آورد. آنها به سانتا نامه می نویسند. آنها معتقدند که او در قطب شمال زندگی می کند و از او می خواهند برایشان هدیه بیاورد. در صبح روز کریسمس، خانواده دور درخت کریسمس جمع می شوند و هدایای خود را باز می کنند.
روز باکسینگ، روز بعد از کریسمس است که در آن روز، مردم به طور معمول پس از جشن های روز کریسمس استراحت می کنند و یا به دیدن خانواده و دوستان خود می روند. با این حال، این روز به عنوان روز تعطیل برای خرید نیز معروف است، در آن روز بسیاری از فروشگاه های خرده فروشی، برای افزایش فروش، قیمت کالاهای خود را به میزان زیادی کاهش می دهند. معمولا فروشگاه ها، در روز 26 دسامبر تعطیل هستند. فروش ویژه آنها از روز بعد از آن آغاز شده و تا روز سال نو ادامه می یابد.
 

روز ولنتاین کانادا

این روز 14 فوریه، روز بزرگداشت عشق و محبت است. زوجها در این روز عشق خود را به یکدیگر ابراز می کنند، با هم بیرون می روند و به همدیگر، کارت و هدایای دیگر (معمولا گل، جعبه های آب نبات یا شکلات به شکل قلب و هدایای یادگاری) می دهند. کودکان نیز در مدرسه کارت های روز ولنتاین خود را با هم جابجا می کنند.
 

روز سنت پاتریک کانادا

در اصل، این روز، به افتخار قدیس حامی ایرلند، یعنی سنت پاتریک می باشد. اما با گذشت زمان، روز سنت پاتریک، به یک روز اجتماعی تبدیل شده است که به بزرگداشت فرهنگ ایرلندی می پردازد. در روز سنت پاتریک، بسیاری از افراد، لباس سبز می پوشند و کلاه های ایرلندی و رنگ سبز شبدری بر سر می گذارند. در این روز، مراقب افرادی که بیش از حد نوشیدنی می خورند و نیز جن های ایرلندی (شخصیت های بدجنس فولکلور ایرلندی) باشید.
 

روز مادر کانادا

این روز دومین یکشنبه ماه می، روز بزرگداشت و تشکر از مادران می باشد. مردم با اهدای کارت و هدیه به مادران خود به آنها احترام می گذارند. همچنین این مورد نیز معمول شده است که با آوردن صبحانه در رختخواب و یا دعوت به برانچ خاصی (صبحانه دیر وقت و ناهار زود هنگام) در یک رستوران، از مادران پذیرایی می شود.
 

روز پدر کانادا

این روز سومین یکشنبه  ماه ژوئن، روز بزرگداشتی به افتخار پدرها می باشد. 
 

هالووین کانادا

این روز 31 اکتبر، بر اساس سنت بت پرستی مردم منطقه کلت (واقع در اروپای شمالی) بعنوان روز ارواح، اجنه، و جادوگران پایه گذاری شده است. اما امروزه این روز ، به روزی برای سرگرمی کودکان تبدیل شده است تا آنها لباسهای خاصی بپوشند و به در خانه های محله خود بروند و برای گرفتن آب نبات، جمله " trick or treating" را بگویند. خانه ها در این روز با برگهای رنگی پاییزی و کدو تنبل تراشیده شده، تزئین می شوند که گاهی اوقات موجوداتی ترسناک و اغلب خنده آور بنظر می رسند.
در روزهای منتهی به 31 اکتبر، جوانان و بزرگسالان نیز با برگزاری و شرکت در مهمانی ها با لباسهای خاص، از هالووین لذت می برند.
نکته:
اگر شما در یک روز تعطیل عمومی برای کارفرمای خود کار کنید برای کار در آن روز، باید مبلغ اضافی به شما پرداخت شود و یا در یک روز دیگر باید به شما مرخصی با حقوق داده شود.
بعضی از کارفرمایان، یک یا چند روز تعطیل را در هر سال را برای کارمندانی اختصاص می دهند که روزهای تعطیلی آنها رسما در کانادا برگزار نمی شود. آنها می توانند یک روز را به انتخاب خود برگزینند.
در بعضی از مناسبت ها، شرکتها تبلیغات وسیعی را برای خرید هدایای ایام تعطیلات، کارت ها و تزئینات انجام می دهند تا بدین ترتیب سود خود را تا حد امکان افزایش دهند. هیچگاه احساس نکنید که ملزم به شرکت در این برنامه ها و خرید چیزهایی هستید که معمولا به آنها احتیاج ندارید.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن