تفریحات ورزشی کانادا

مسیر نما :

ورزش و تفریح در کانادا

 محبوب ترین ورزش کانادا

اولین چیزی که در کانادا بسیار با آن برخورد خواهید کرد، علاقه شدید مردم به ورزش است، کمتر کسی را می بینید که در یکی از باشگاه های ورزشی کانادا مانند YMCA یا Yoga یا Énergie Cardio ثبت نام نکرده باشد. معمولا برای ماه اول نیز ار تخفیف ویژه برخوردار هستید. تقریبا مانند همه نقاط دیگر جهان، مردم کانادا مایلند تا هم به عنوان شرکت کننده و هم به عنوان تماشاگر و یا طرفدار، در فعالیت های ورزشی شرکت کرده و از ورزش لذت ببرند.
تا به حال محبوب ترین ورزش در فرهنگ کانادایی ، ورزش هاکی بوده است، تیم ملی هاکی روی یخ کانادا مدال طلای بازی‌های المپیک زمستانی سوچی را بدست آورد. اما بسیاری از مردم نیز از ورزش های بیسبال، فوتبال و بسکتبال لذت می برند. البته ورزش فوتبال تلاش می کند تا راه خود را بیشتر باز کند و محبوبیت خود را افزایش دهد، اما هنوز به آن سطحی از محبوبیت که در اروپا، آفریقا و آمریکای جنوبی دارد نرسیده است. در واقع، در طول دهه گذشته تازه واردانی که به کانادا آمده اند، تا حد زیادی در افزایش محبوبیت فوتبال سهیم بوده اند.
کرلینگ (Curling) یکی دیگر از ورزش های محبوب در کانادا است که بیش از هر کشور دیگری در اینجا محبوبیت دارد. در کرلینگ ، بازیکن سنگ هایی را روی یک صفحه یخی به سمت منطقه هدف سر می دهد. اعتقاد بر این است که این ورزش در اسکاتلند در دوران قرون وسطی اختراع شد و از طریق مهاجران اسکاتلندی وارد کانادا شده و امروزه به محبوبیت عمومی رسیده است. از سال 1998، کرلینگ بعنوان یک ورزش المپیک زمستانی محسوب می شود.
نکته:
 * در بازی های المپیک زمستان سال 2010، کانادا در مرحله نهایی هاکی مردان در مقابل تیم ایالات متحده بازی کرد. میلیون ها کانادایی با چسبیدن به دستگاه های تلویزیون خود ، این بازی های نامعلوم را دنبال کردند. سیدنی کرازبی، گل برنده را ثبت نمود و برای کانادایی ها مدال طلا را گرفت. او اینک یک قهرمان ملی محسوب می شود.
* تیم کانادا نیز در بیست و دومین دوره بازی های المپیک زمستانی 2014 سوچی با کسب 10 مدال طلا، 10 نقره و 5 برنز با مجموع 25 مدال به مقام سوم این دوره از بازی های المپیک زمستانی 2014 سوچی دست یافت.. روسیه اول و نروژ دوم و آمریکا چهارم شد. این نشاندهنده علاقه مردم کانادا به ورزش زمستانی و تفریح های روی برف است.

 

ورزش محبوب کانادا

فعالیتهای ورزشی کودکان و جوانان  

 تست فوتبال در کانادا

بسیاری از کودکان ، در سنین اولیه و از طریق مدرسه و دیگر برنامه ها، در فعالیتهای ورزشی دخیل می شوند. افراد زیادی با حریفان از گروه سنی خود در لیگ ها و مسابقات و بصورت تیمی یا انفرادی به رقابت می پردازند. تقریبا هر موسسه آموزشی، تیم های ورزشی رسمی خود را دارد.
برنامه خدمات دانش آموزی مهاجران ، به کودکان و نوجوانان کمک می کند تا با دسترسی به کمک های مالی سازمان های ورزشی، در فعالیت های بدنی شرکت کنند. این بودجه، صرف خرید تجهیزات و نیز تسهیل در امر انتقال به جلسات تمرین، بازی ها و مسابقات می شود. به این ترتیب، کودکان و نوجوانان تازه وارد می توانند بدون در نظر گرفتن امکانات مالی خانواده های خود، در فعالیت های بدنی و برنامه های ورزشی شرکت کنند.  
علاوه بر این، تیم خدمات رسانی اغلب با همکاری موسسات آموزشی، اماکن ورزشی و سایر سازمان ها، مراسم ورزشی مختلفی را برگزار می کند. این برنامه ها، خانواده های تازه وارد را به عنوان بازیکن و تماشاگر در فعالیت های ورزشی وارد می کند.

 

تفریحات ورزشی کانادا

 آکادمی فوتبال در کانادا

راه های بسیاری وجود دارد که بزرگسالان و خانواده ها می توانند در فعالیت های ورزشی و تفریحی سهیم شوند. شما می توانید در یک ورزشگاه، و باشگاه ورزشی یا تفریحی شرکت کرده، و یا صرفا با گروهی از دوستان ، برای انجام یک بازی (مثلا فوتبال یا بولینگ) گرد هم آیید. در فصل بهار، تابستان و پاییز، پیاده روی یا دوچرخه سواری، راه بسیار خوبی برای حفظ تناسب اندام و سلامتی و نیز لذت بردن از فضای آزاد می باشد. در زمستان نیز مکانهای خاص بازی های اسکیت، اسکی و سورتمه سواری، و همچنین اماکنی برای ورزش در فضای بسته وجود دارد.
شهرداریها و بخشداری ها بروشورهای راهنمای اماکن تفریحی را منتشر کرده و بین ساکنین توزیع می کنند. شما می توانید در این بروشورها اطلاعات دقیقی را در مورد امکانات تفریحی فصل آینده پیدا کنید.

 

 

ورزش کانادا

برای یافتن فعالیت های تفریحی در جامعه خود:

 - اخبار روزنامه های محلی و تابلوهای اعلانات را دنبال کنید
 - به مراکز اجتماعی محل خود سر بزنید
 - با بخش پارک ها و تفریحات شهر و یا شهرستان خود تماس بگیرید
 - از وب سایت پارک های ملی و یا استانی بازدید کنید
 - در کتاب زرد لیست تحت عنوان 'Recreation Centres' را نگاه کنید
 - برای دریافت فهرست سازمان ها، فعالیت ها، یا باشگاههای ورزشی، با بخش ورزشی شهر خود تماس بگیرید.

نکته:
 * بسیاری از فعالیت های تفریحی را می توان به صورت رایگان و یا با هزینه کم انجام داد. گاهی اوقات، برنامه های تفریحی و یا ورزشی از قیمت های ویژه و  یارانه های خاصِ برای افراد و یا خانواده های کم درآمد برخوردارند. 
 * شما با ثبت نام در سایت زیر و انتخاب گروه های مورد علاقه میتونید از کوه نوردی گرفته تا مکالمه ازاد فرانسه و انگلیسی گرفته  یا ماهیگیری وعکاسی و........ را انتخاب کنید وبا دیگر افراد از تمام ملیت ها قرار بزارید و از مزایای این گروه ها بهرمند بشید
http://www.meetup.com