گواهینامه رانندگی در استان بریتیش کلمبیا


/directory/ganjicocom/editor/gg.jpg

انواع گواهینامه رانندگی در استان بریتیش کلمبیا


 Class 8L ،Motorcycle Learner’s Permit یا مجوز مبتدی موتورسیکلت:

این مجوز می تواند در ابتدا در سن 16 سالگی درست همانند Class 7L دریافت شود. محدودیت های زیادی تا زمان گذراندن "Motorcycle Skills Test" که در پارکینگ اجرا شده و شامل مهارت های مانور ابتدایی می باشد وجود دارد. پس از این امتحان راننده می تواند به تنهایی با محدودیت های کمتری براند.

Class 7L ،Learner’s Permit یا مجوز مبتدی:


این مجوز در ابتدا می تواند در سن 16 سالگی دریافت شود و یک شخص زیر 19 سال می بایست توسط والد/قیم قانونی خود همراهی شود. جهت دریافت این مجوز فرد می بایست امتحان پزشکی و دانش را که نیازمند گذراندن 80% می باشد بعمل آورد. شخص دارنده این مجوز می بایست با یک راننده بالای 25 سال که دارای مجوز کامل است همراهی شود. راننده می بایست دارای رقم 0 از نظر الکل در خون باشد، یک برچسب بزرگ ‘L’ را در پشت وسیله نقلیه خود نشان دهد، بیش از 2 مسافر نداشته باشد و نمی بایست بین ساعت 5 تا 12 صبح رانندگی نماید. گواهینامه 7L برای 2 سال مناسب می باشد. پس از 12 ماه راننده می تواند یک امتحان رانندگی 45 دقیقه ای را جهت پیشرفت به سطح بعدی بعمل آورد.

Class 7 ،Novice Permit یا مجوز نوآموز:


همچنین مرحله "N" با حداقل 17 سال نامیده می شود. این مجوز پس از تکمیل امتحان رانندگی Class 7L دریافت می شود. گواهینامه Class 7 برای 5 سال مناسب می باشد و این مرحله حداقل 2 سال جهت تکمیل به طول می انجامد (مگراینکه شخص از یک دوره رانندگی مجاز فارغ التحصیل شود، در اینصورت 5/1 سال خواهد بود). رانندگان می بایست یک برچسب بزرگ ‘N’ را در پشت وسیله نقلیه خود نشان دهند. محدودیت ها شامل الکل خون و حد 1 مسافر می باشد (حد برای هرشخصی از خانواده درجه اول صرفنظر می شود). علاوه براین، هرگونه تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی توسط دارنده گواهینامه Class 7 منجر به ممنوعیت خواهد شد که در اینصورت دارنده می بایست برنامه Class 7N را از نو شروع نماید. پس از 2 سال، دارنده گواهینامه می تواند امتحان جاده Class 5 را که 60 دقیقه می باشد بعمل آورد. موفقیت در این امتحان منجر به اعطای گواهینامه کامل (Class 5 Passenger Vehicle License) خواهد شد.

Class 6 ،Motorcycle License یا گواهینامه موتورسیکلت:


این مجوز دارنده را مجاز به راندن موتورسیکلت بدون هیچ محدودیت خواهد نمود.

Class 5 ،Full Vehicle License یا گواهینامه وسیله نقلیه کامل:

این گواهینامه یک مجوز وسیله نقلیه مسافری کامل بوده و همچنین دارای محدودیت های اضافی همانند مجوزهای Class 7 نمی باشد.

Class 4 ،Commercial License یا گواهینامه بازرگانی:

دارنده را مجاز به راندن تاکسی، لیموزین، آمبولانس، اتوبوس های خاص جهت جا به جایی افراد معلول، سایر وسایل نقلیه خاص و راندن وسایل نقلیه در Class 5 می نماید. حداقل سن: 19 سال.

Class 3 ،Commercial License, heavy trucks یا گواهینامه بازرگانی، کامیون های سنگین:

دارنده را مجاز به راندن کامیون های بیش از 2 محور، شامل کامیون های زباله، کامیون یدک کش بزرگ و راندن وسایل نقلیه Class 5 می نماید. حداقل سن: 18 سال.

Class 2 ،Commercial License, buses یا گواهینامه بازرگانی، اتوبوس ها:

دارنده را مجاز به راندن اتوبوس ها، شامل اتوبوس های مدرسه، اتوبوس های فعالیت خاص، وسایل نقلیه خاص و راندن وسایل نقلیه در Class 4 و Class 5 می نماید. حداقل سن: 19 سال.

Class 1 ،Commercial License, semi-trailer یا گواهینامه بازرگانی، نیمه تریلر:

دارنده را مجاز به راندن کامیون های نیمه تریلر و همچنین راندن کلیه وسایل نقلیه موتوری یا ترکیب وسایل نقلیه به استثنای موتورسیکلت ها می نماید. حداقل سن: 19 سال.
 
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن