گواهینامه رانندگی در استان بریتیش کلمبیا

گواهینامه رانندگی در بیریتیش کلمبیا

 

 Class 8L ،Motorcycle Learner’s Permit یا مجوز مبتدی موتورسیکلت:

گواهینامه رانندگی بریتیش کلمبیا دارای 2 کلاس 8کلاس می باشد. این مجوز می تواند در ابتدا در سن 16 سالگی درست همانند Class 7L دریافت شود. محدودیت های زیادی تا زمان گذراندن "Motorcycle Skills Test" که در پارکینگ اجرا شده و شامل مهارت های مانور ابتدایی می باشد وجود دارد. پس از این امتحان راننده می تواند به تنهایی با محدودیت های کمتری براند.

 

Class 7L ،Learner’s Permit یا مجوز مبتدی:

این مجوز در ابتدا می تواند در سن 16 سالگی دریافت شود و یک شخص زیر 19 سال می بایست توسط والد/قیم قانونی خود همراهی شود. جهت دریافت این مجوز فرد می بایست امتحان پزشکی و دانش را که نیازمند گذراندن 80% می باشد بعمل آورد. شخص دارنده این مجوز می بایست با یک راننده بالای 25 سال که دارای مجوز کامل است همراهی شود. راننده می بایست دارای رقم 0 از نظر الکل در خون باشد، یک برچسب بزرگ ‘L’ را در پشت وسیله نقلیه خود نشان دهد، بیش از 2 مسافر نداشته باشد و نمی بایست بین ساعت 5 تا 12 صبح رانندگی نماید. گواهینامه رانندگی 7L برای 2 سال مناسب می باشد. پس از 12 ماه راننده می تواند یک امتحان رانندگی 45 دقیقه ای را جهت پیشرفت به سطح بعدی بعمل آورد.

 

Class 7 ،Novice Permit یا مجوز نوآموز:

همچنین مرحله "N" با حداقل 17 سال نامیده می شود. این مجوز پس از تکمیل امتحان رانندگی Class 7L دریافت می شود. گواهینامه Class 7 برای 5 سال مناسب می باشد و این مرحله حداقل 2 سال جهت تکمیل به طول می انجامد (مگراینکه شخص از یک دوره رانندگی مجاز فارغ التحصیل شود، در اینصورت 5/1 سال خواهد بود). رانندگان می بایست یک برچسب بزرگ ‘N’ را در پشت وسیله نقلیه خود نشان دهند. محدودیت ها شامل الکل خون و حد 1 مسافر می باشد (حد برای هرشخصی از خانواده درجه اول صرفنظر می شود). علاوه براین، هرگونه تخلف از قوانین راهنمایی و رانندگی توسط دارنده گواهینامه Class 7 منجر به ممنوعیت خواهد شد که در اینصورت دارنده می بایست برنامه Class 7N را از نو شروع نماید. پس از 2 سال، دارنده گواهینامه می تواند امتحان جاده Class 5 را که 60 دقیقه می باشد بعمل آورد. موفقیت در این امتحان منجر به اعطای گواهینامه کامل (Class 5 Passenger Vehicle License) خواهد شد.

 

Class 6 ،Motorcycle License یا گواهینامه موتورسیکلت:

این مجوز دارنده را مجاز به راندن موتورسیکلت بدون هیچ محدودیت خواهد نمود.

 

Class 5 ،Full Vehicle License یا گواهینامه وسیله نقلیه کامل:

این گواهینامه یک مجوز وسیله نقلیه مسافری کامل بوده و همچنین دارای محدودیت های اضافی همانند مجوزهای Class 7 نمی باشد.

 

Class 4 ،Commercial License یا گواهینامه بازرگانی:

دارنده را مجاز به راندن تاکسی، لیموزین، آمبولانس، اتوبوس های خاص جهت جا به جایی افراد معلول، سایر وسایل نقلیه خاص و راندن وسایل نقلیه در Class 5 می نماید. حداقل سن: 19 سال.

 

Class 3 ،Commercial License, heavy trucks یا گواهینامه بازرگانی، کامیون های سنگین:

دارنده را مجاز به راندن کامیون های بیش از 2 محور، شامل کامیون های زباله، کامیون یدک کش بزرگ و راندن وسایل نقلیه Class 5 می نماید. حداقل سن: 18 سال.

 

Class 2 ،Commercial License, buses یا گواهینامه بازرگانی، اتوبوس ها:

دارنده را مجاز به راندن اتوبوس ها، شامل اتوبوس های مدرسه، اتوبوس های فعالیت خاص، وسایل نقلیه خاص و راندن وسایل نقلیه در Class 4 و Class 5 می نماید. حداقل سن: 19 سال.

 

Class 1 ،Commercial License, semi-trailer یا گواهینامه بازرگانی، نیمه تریلر:

دارنده را مجاز به راندن کامیون های نیمه تریلر و همچنین راندن کلیه وسایل نقلیه موتوری یا ترکیب وسایل نقلیه به استثنای موتورسیکلت ها می نماید. حداقل سن: 19 سال.

 

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن