گواهینامه رانندگی در استان نیوفندلند و لابرادور

انواع گواهینامه رانندگی در استان نیوفندلند و لابرادور کانادا  Newfoundland and Labrador Driver's license

 
در استان نیوفندلند فرد می تواند برای گواهینامه رانندگی نیوفندلند و لابرادور در سطح مبتدی (learner’s license) جهت وسایل نقلیه Class 5 (اتومبیل مسافری یا کامیون سبک) در سن 16 سالگی درخواست نماید اما نمی تواند گواهینامه خود را تا رسیدن به 17 سالگی دریافت نماید، همچنین در مورد وسایل نقلیه Class 6) موتورسیکلت ها.(
 
به محض تکمیل و گذراندن امتحان دانش کتبی و معاینه چشم، گواهینامه Class 5 Level 1 صادر خواهد شد. این گواهینامه عموماٌ به عنوان "learner’s permit" قلمداد می شود و دارنده را محدود به 1 مسافر در وسیله نقلیه و یک دارنده گواهینامه حداقل به مدت 4 سال، سطح الکل خون صفر درصد و عدم رانندگی بین 12 نیمه شب تا 5 صبح می نماید. علامت یک راننده نوآموز "novice driver" می بایست در شیشه عقب اتومبیل قرار گیرد. رضایت والدین برای متقاضیان زیر 19 سال مورد نیاز می باشد. پس از 12 ماه در Level 1 یا 8 ماه با تکمیل یک برنامه مدرسه رانندگی که توسط دولت تائید شده باشد، با حضور در کلاس و آموزش عملی، امتحان جاده می تواند جهت پیشرفت به Level 2 بعمل آید. به محض تکمیل موفقیت آمیز امتحان جاده، فرد به Level 2 برنامه graduated licensing پیشرفت می نماید. Level 2 به مدت 12 ماه طول می کشد و محدودیت های کمتری را نسبت به مرحله آغازین به همراه دارد. استفاده از مسافر در طی روز بین 12 نیمه شب تا 5 صبح مجاز است. راننده Level 2 می بایست توسط یک راننده دارای گواهینامه با 4 سال تجربه رانندگی همراهی شود و نمی تواند هرگونه مسافران دیگری را در وسیله نقلیه داشته باشد. محتوی الکل خون راننده می بایست در این مرحله صفر درصد باشد. پس از 12 ماه در Level 2، راننده به طور اتوماتیک به گواهینامه Class 5 کامل پیشرفت می نماید (مگراینکه گواهینامه آنها در مرحله مبتدی مورد تعلیق قرار گرفته باشد). استان نیوفندلند از سیستم امتیازبندی منفی استفاده می نماید. در 2 سال، یک راننده می تواند حداکثر 12 امتیاز داشته باشد، اگرچه در مرحله نوآموزی، حداکثر 6 امتیاز می تواند جمع شود.
 

  دسته بندی ها در استان نیوفندلند به قرار زیر است:

 
Class 1
مجاز به راندن کامیون های نیمه تریلر.

Class 2
مجاز به راندن اتوبوس های بالای 24 مسافر.

Class 3
مجاز به راندن کامیون های 3 محوری یا بیشتر.

Class 4
مجاز به راندن تاکسی، آمبولانس، کلیه وسایل نقلیه Class 5 و اتوبوس ها تا 24 مسافر.

Class 5
مجاز به راندن کلیه وسایل نقلیه موتوری با کمتر از 2 محور و ترکیب وسایل نقلیه، آنجایی که وسیله یدکی از 4500 کیلوگرم تجاوز ننماید. اتوبوس ها، تاکسی ها و آمبولانس ها در صورتی که در حال حمل مسافر نباشند، خانه های موتوری خودکششی 2 محوری یا بیشتر، تراکتورهای مزرعه، چرثقیل چنگک دار و وسایل نقلیه ای که عموماٌ به عنوان ماشین های حفر شناخته شده است. پیش از درخواست برای گواهینامه Commercial Class دارابودن حداقل 1 سال گواهینامه Class 5 مورد نیاز است.

Class 6
مجاز به راندن موتورسیکلت ها.

Class 7
به تدریج خاتمه یافته
مرحله مبتدی سابق Class 5، Class 6 و Class 8

Class 8
مجاز به راندن وسایل نقلیه موتوری کششی.
 
دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن