وضعیت مهاجرت به کانادا در 2021 چگونه خواهد بود

بازدیدکنندگان : 5474 نفر 1399/10/13
وضعیت مهاجرت به کانادا در 2021 چگونه خواهد بود

مهاجرت به کانادا در سال 2021:  ما چه انتظاری داریم؟

در اینجا به تجزیه و تحلیل سیستم مهاجرت کانادا بعد از یک سال پر فراز و نشیب می پردازیم. 
در سال 2020 شیوع ویروس کرونا تاثیر زیادی در سیستم مهاجرت کانادا داشت. بعد از پذیرش 341.000 مهاجر در سال 2019، کانادا ابتدای سال 2020 تعدا زیادی مهاجر را پذیرفت، اما با شیوع کرونا و بروز بحران جهانی در ماه مارس 2020 سیستم مهاجرت کاملا از کار افتاد. محدودیت های سفر به کانادا از تاریخ 18 مارس 2020 اعمال شد و در پی آن تعداد کمی از اتباع خارجی می توانند وارد کانادا شوند، اما سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا و برنامه های مهاجرت استانی کانادا و سایر برنامه های مهاجرتی همچنان به کار خود ادامه دادند.
 ماهیت ناشناخته ویروس کرونا امکان پیش بینی نحوه عملکرد سیستم مهاجرت کانادا در سال 2021 را سخت می کند. سیستم مهاجرتی کانادا به علت شیوع کرونا شرایط عادی ندارد، اما با تایید چند واکسن احتمال پایان پاندمی در کانادا وجود دارد. کانادا بزرگترین برنامه برای واکسیناسیون را از ماه دسامبر 2020 آغاز کرد و هدف کانادا واکسینه کردن تمام افراد تا ماه سپتامبر 2021 است. 
واکسیناسیون ساکانان کانادا شرایط این کشور و سیستم مهاجرتی آن را به حالت عادی برمی گرداند اما این امر به دنبال واکسینه شدن جمعیت جهانی و اتباع خارجی که به کانادا سفر می کنند می باشد. محدودیت های سفر به کانادا و بعضی از سیاست ها به طبعیت از کرونا روی روند ورود مهاجر تاثیر خواهد گذاشت. مثلا قانون قرنطینه 14 روزه و ارائه آزمایش منفی کرونا قبل از سفر به کانادا برای کمک به جلوگیری از ورود کرونا به کانادا مفید است. 
بحران کرونا در تعهدات سیستم مهاجرت کانادا برای پذیرش مهاجران، نیروی کار خارجی موقت و دانشجویان بین المللی تاثیر نداشته و کانادا به علت بحران کرونا تعدا پذیرش خود را دوبرابر کرده است. بر اساس برنامه جدید مهاجرت 2021-2023 کانادا حدود 400000 مهاجر ار هر سال می پذیرد. 
فرم ارزیابی مهاجرت کانادا گنجی

وضعیت ورود مهاجر به کانادا در سال 2021

به علت شیوع کرونا کانادا در سال 2021 نمی تواند به این هدف دست یابد، اما استانها و دولت های فدرال برای تساوی بین مهاجرت و پردازش درخواست ها را ایجاد کرده و کانادا اگر نتواند این تعداد مهاجر را بپذیرد اما پرونده مهاجران را تایید کرده تا در زمانهای مناسب بعدی به کانادا بیایند. 
با تایید واکسن دولت کانادا در محدودیت های سفر می تواند تغییر ایجاد کرده مثلا برای افرادی که واکسن زده یا آزمایش منفی کرونا را قبل از ورود به کانادا دارند معاف از محدودیت باشند. رفع محدودیت های سفر امکان ورود مهاجران بیشتری را به کانادا فراهم کرده، برنامه مهاجرتی 2021-2023 برای بهبود شرایط اقتصادی کانادا امکان ورورد تازه واردان بیشتری را به کانادا فراهم می کند. 

پیش بینی آینده مهاجرت کانادا 

در ماه ژانویه تصویر روشن تری از برنامه مهاجرتی کانادا بدست می آوریم، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا نامه های جدیدی را به اعضای کابینه خود می دهد، در نامه ای به وزیر مهاجرت مارکو مندیچینو مشخص می شود که اداره مهاجرت کاناداIRCC  در سالهای آینده چه برنامه ها و اولویت های مهاجرتی دارد. سازمان مهاجرت کانادا IRCC گفت: قرعه کشی برنامه اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ مادربزرگ هاPGP  در اوایل سال 2021 انجام می شود که در تلگرام موسسه گنجی اطلاع خواهیم داد. از حداکثر 10 هزار متقاضی دعوت می شود تا پرونده اسپانسرشیپ خود را برای آوردن والدین و مادربزرگ و پدربزرگ خود به کانادا ارسال کنند. سازمان مهاجرت برنامه اسپانسرشیپ والدین را باز کرده و قرعه کشی دیگری برای دعوت 30000 متقاضی برای حمایت از پدر و مادر و مادر بزرگ را انجام می دهد. انتظار داریم که سازمان مهاجرت کاناداIRCC  و استانها ی کانادا در سال 2021 شرایط سیستم مهاجرتی کانادا را عادی کنند. بسیاری از برنامه ها مانند برنامه سرمایه گذاری کبک، استارت آپ، نیروی متخص اکسپرس اینتری و استانی در سال 2021 متقاضی می پذیرند.

telegram_Canada_Ganji
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد دیدگاهها: 4
فاطمه1400/05/02
سلام وقت بخیر
من برای سابقه ام سوال دارم حسابدار تازه کار به حساب میام و نمیدونم بهتره که سابقه کمک حسابداری برای اکسپرس انتری می تونم ارائه کنم یا حتما باید حسابدار باشه هردو برای ناک ۱۱۱۱ به حساب میان؟
باسپاس فراوان
 • گنجی
 • 1400/05/02
باید حسابدار یا حسابرس باشید نه کمک حسابدار.
نسیم1400/03/09
با سلام
من برای افزایش امتیازم جهت اخذ اقامت دائم کانادا قصد دارم مقطع کارشناسی ارشد رو شروع کنم، سوالم اینه که اگه به جای ارشد خوندن در دانشگاههای ایران ، یه دوره یا کرسی در موسسات کانادایی به صورت آنلاین از ایران و بدون اخذ ویزای دانشجویی و ورود به خاک کانادا بگذرونم ، امتیاز بیشتری در اکسپرس اینتری و برنامه های استانی بهم اضافه میشه؟ و آیا شانس اخذ اقامتم بیشتر میشه؟
با تشکر از شما
 • گنجی
 • 1400/03/09
دوره های آنلاین به نتیجه نمی رسد و بعد از کرونا در تابستان، محدود می شوند.
مهراز ص.1399/11/05
من ساکن دبی هستم
40 سال سن دارم .دیپلم تجربی دارم .اقامت دبی هم دارم.
برای رفتن به کانادا از چه طریقی امکان پذیر هست .توریستی یا اقامت؟و چند تا مدرک بریتیش کنسول دبی دارم
 • گنجی
 • 1399/11/07
برای روش کارآفرینی و استارت اپ با ایلتس 5 می توان اقدام کرد. حداقل دارایی 600هزار دلار الزامی است.
عبدالرقیب1399/10/21
چرا شرایط ورود کانادا به اتباع افغانستان از جمهوری اسلامی ایران آغاز نمیشود. ایران هم جز کشور سومی محسوب میشود. به اتباع افغانستانی
 • گنجی
 • 1399/10/21
این سوال کلی است
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

 • برنامه های مهاجرتی کانادا
 • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
 • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن