پاسپورت دومینیکا

مسیر نما :دومینیکا

پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا


دومینیکا کشوری در دریای کارائیب در نزدیکی ایالت فلوریدا آمریکا، ونزوئلا، کوبا و دومینیکن واقع شده است. پایتخت دومینیکا Dominica شهر روسو Roseau با جمعیت 16521 نفر و جمعیت کل کشور بیش از 80هزار نفر می باشد. مساحت ان 750 کیلومتر مربع است. اولین بار در سال 1493 دومینیکا را کریستف کلمب کشف کرد. شهر روسو دومینیکا معماری سبک فرانسوی دارد. روسو به دلیل بندر تجاری و کشتی های تفریحی معروف است.برخی از صادرات شامل موز، روغن خلیج، سبزیجات، گریپ فروت، پرتقال و کاکائو است.
وقتی با پاسپورت دومینیکا وارد روسو می شوید، چند نمونه خوب از معماری هند غربی در روسو دومینیکا وجود دارد. آنهایی که بیش از همه برجسته می شوند سبک استعماری فرانسوی و فرم بومی هستند. بخشی از معماری فرانسه را می توان در امتداد خیابان پادشاه جورج پنجم یافت. در اطراف شهر نمونه‌های خوبی از معماری انگلیسی در خانه‌های شهری بزرگ و ساختمان‌های عمومی/دولتی دید.
بیشتر گردشگران سفر به روسو دومینیکا را به دلیل آب و هوای خوب، کوه های جنگلی، رودخانه های زیبا انتخاب می کنند و از کشورهای کانادا، آمریکا به آن سفر می کنند. از ابتدای قرن 16 کشورهای انگلیسی و فرانسه تجارت محصولات کشاورزی را رونق داده اند
دومینیکا جزو کشورهای مشترک المنافع است که از 3 نوامبر 1978 از بریتانیا اعلام استقلال کرد.

 

 

پادکست پاسپورت دومینیکا

قیمت دلار دومینیکا

واحد پول و قیمت دلار دومینیکا از مهمترین سوالات موکلین سازمان گنجی است. دلار کارائیب شرقی East Caribbean dollar با کد XCD، پول رایج در کشورهای شرق دریای کارائیب و من جمله دومنیکا است. مسؤلیت کنترل این پول برعهدهٔ بانک مرکزی شرق دریای کارائیب قرار دارد. 
هر دلار آمریکا برابر 2.7 دلار دومینیکا می باشد.
1 US Dollar  =   2.70 East Caribbean Dollars
و هر دلار دومینیکا برابر 0.37 دلار امریکا می باشد.
1 XCD = 0.37 USD


دومینیکا کجاست !

دومینیکا جزو کشورهای شرق دریای کارائیب در نزدیکی آمریکا و ونزوئلا و خلیج مکزیک قرار دارد. کشورهای شرق دریای کارائیب شامل: دومینیکا، گرانادا، سنت وینسنت و گرنادین ها، سنت لوسیا، آنتیگوا و باربودا، سنت کیس و نویس، جزایر ویرجین بریتانیا می باشند. 

برای مشاهده کاتالوگ پاسپورت دومینیکا کلیک کنید.

 

پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا و ارزش و قدرت آن مانند هر پاسپورت دیگری به عواملی مانند تعداد کشورهایی که شما بدون ویزا می توانید وارد آن شوید و ارزش سیاسی ان پاسپورت دارد. در حال حاضر با تعداد محدودی پاسپورت می توانید به شینگن و انگلیس سفر کنید که پاسپورت دومینیکا یکی از آنها است. مدت زمان اخذ پاسپورت دومینیکا بسیار کوتاه و 4تا 6ماه است در حالی که هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا بسیار ارزانتر از کشورهایی مانند کانادا، آمریکا، استرالیا و پرتغال است.متقاضیان ایرانی که با پاسپورت خود برای ورود به بعضی کشورها نیاز به ویزا دارند می توانند با داشتن پاسپورت دوم یعنی پاسپورت دومینیکا به راحتی و بدون ویزا به 145 کشور وارد شوند و تا 6 ماه بدون ویزا در آنجا حضور داشته باشند.
رتبه پاسپورت دومینیکا در جهان 32 می باشد و جزو پاسپورت های قدرتمند به حساب می آید. به همین دلیل ارزانترین پاسپورت دوم برای بسیاری از متقاضیان اخذ پاسپورت است.

پاسپورت دومینیکا

سازمان مهاجرتی گنجی با نرخی کمتر از دیگر موسسات امکان اخذ پاسپورت دومینیکا را برای متقاضیان مجرد و متاهل با فرزندان زیر30 سال و والدین متقاضی و همسر وی و حتی برادر و خواهر را در سال 2022 دارد. توجه کنید که پاسپورت دومینیکا مادام العمر می باشد و شما از ابتدا شهروندی دومینیکا را کسب می کند و هر 10 سال یکبار توسط موسسه گنجی به راحتی و با پرداخت 1200 دلار پاسپورت قابل تمدید برای مدت ده سال دیگر است.

طبق نظر آقای گنجی وکیل رسمی، برای تمامی موکیل دارای قرارداد پاسپورت دومینیکا، ویزای ده ساله کانادا نیز بدون هزینه اخذ می گردد. همچنین شرایط خوبی برای فرزندان این موکلین جهت تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه تورنتو کانادا، استنفور آمریکا، آکسفورد انگلیس و ... برقرار شده است.

مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا به نسبت مهاجرت به کانادا و پرتغال و ... بسیار ساده است و نیاز به مدارک و شرایط خاصی بجز تمکن مالی ندارد. 
برای اطلاع از مزایای پاسپورت دومینیکا کلیک کنید.
 


کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا در سال 2022 می توان سفر کرد

با پاسپورت دومینیکا متقاضی و تمام خانواده وی می توانند بدون ویزا به 145 کشور سفر کنند. با پرداخت مبلغ سرمایه گذاری (به نسیت تعداد اعضا خانواده و والدین) می توانید اقامت این کشور که در جنوب ایالات متحده واقع شده است را در مدت 3 تا 6 ماه بدون مصاحبه و ارائه مدارک تجربه کاری یا ... دریافت کنید. و با دریافت پاسپورت این کشور برای خود و فرزندان زیر 30سال ، بدون محدودیت به 145کشور دنیا از جمله: آمریکا، کانادا، انگلیس، اتحادیه اروپا، هنگ کنگ و ... مسافرت کنید.
این پاسپورت مادام العمر بوده و مزایای آن به تمام اعضا خانواده تعلق می گیرد. زبان رسمی آن انگلیسی است و به فرزندان تا 30سال، فرزندان برادر و خواهر زیر 18سال و والدین بالای 55 سال اعطا می شود.

کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا می توان سفر کرد شامل 145 کشور می باشند که مهمترین آنها عبارتند از:
حوزه شینگن شامل: سوئیس ، آلمان، دانمارک، اتریش، بلژیک، فنلاند، فرانسه، مجارستان، ایتالیا، هلند، نروژ، پرتغال، رومانی، اسلواکی، اسپانیا، سوئد، انگلیس و...
روسیه ، کره جنوبی، چین، هنگ کنگ، اندونزی، مالزی، فیلیپین، سنگاپور، سری لانکا، امارات و...
آفریقای جنوبی، مصر، کنیا، تانزانیا، اوگاندا، موزامبیک و ...
برزیل، کلمبیا، کوبا، نیکاراگوئه، پاناما، ونزوئلا و...

لیست کامل کشورهایی که با پاسپورت دومینیکا می توان بدون ویزا با آن مسافرت کرد در منوی بالادرج شده است. بعضی از کشورها در هنگام ورود به ان در فرودگاه با پاس دومینیکا به شما ویزا می دهند و بعضی کشورها قبل از ورود ویزای شما را اوکی می کنند.

قدرت پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های دنیا با رتبه 32 است با اینکه این کشور شناخته شده نیست ولی با توجه به اینکه قبلا مستعمره انگلستان بوده و جزو کشورهای مشترک المنافع می باشد توانسته اعتبار خوبی بدست آورد.
کشورهای مشترک المنافع شامل: استرالیا، نیوزلند، کانادا، سنت کیس، دومینیکا، هند و ... است. ۵۳ عضو اتحادیه کشورهای مشترک المنافع روی هم ۲٫۵ میلیارد نفر جمعیت دارند که تقریباً معادل ۳۰٪ جمعیت کره زمین است. تولید ناخالص ملی این گروه معادل ۷٫۸ ترلیون دلار معادل ۱۶ درصد اقتصاد جهانی است. مساحت کل کشورهای همسود ۳۱٬۵ میلیون کیلومتر مربع معادل یک سوم خشکی‌های زمین است. پهناورترین کشورهای عضو کانادا (۹٫۸ میلیون کیلومتر مربع)، استرالیا (۷٫۷ میلیون کیلومتر مربع) و هند (۳٫۱ میلیون کیلومتر مربع) هستند.

شما با داشتن شهروندی دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا که یکی از آسان ترین پاسپورت ها برای ایرانیان است از مزایای این پاسپورت بهره مند شوید و به راحتی به افتتاح حساب، سفر، تحصیل در 145 کشور بپردازید.
این پاسپورت برای افراد بالای 16 سال با اعتبار 10 ساله و برای افراد زیر 16 سال با اعتبار 5 سال (برای تجدید عکس کودکان) صادر می شود . توجه داشته باشید که تابعیت و شهروندی دومینیکا مادام العمر است و به نسل های بعدی فرزندان شما نیز انتقال می یابد.

/directory/ganjicocom/editor/dominica_Ganji_2022.jpg

معایب پاسپورت دومینیکا

هزینه اولیه این پاسپورت شاید تنها نکته ای باشد که نشان می دهد این پاسپورت برای همه امکان ندارد ولی هزینه 110هزار دلار به بالا برای داشتن پاسپورت دومینیکا در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار کم است.
در مقام مقایسه پاسپورت ترکیه در رتبه 56 و پاسپورت دومینیکا در رتبه 32 است. هزینه پاسپورت ترکیه بیش از 400هزار دلار و پاسپورت دومینیکا بیش از 110هزار دلار(به نسبت تعداد اعضا خانواده) است.
زبان رسمی ترکیه استانبولی است در حالیکه زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است. 
دارندگان پاسپورت دومینیکا از معافیت مالیاتی 25 ساله برخوردارند. 
برای بدست آوردن پاسپورت دومینیکا نیازی به حضور فیزیکی در دومینیکا ندارید.

راحت ترین کشور برای گرفتن پاسپورت

ایرانیان بسیاری برای تحصیل، افتتاح حساب، سفر و اخذ اقامت به دنبال دریافت شهروندی می باشند که کشورهای زیر را انتخاب می کنند:

-کانادا
-آمریکا
-استرالیا
-انگلیس
-امارات

اما همه این کشورها دارای شرایط مختلف و هزینه هایی هستند که راحت ترین کشور برای گرفتن پاسپورت برای ایرانیان دومینیکا است زیرا هزینه کم دارد نیازی به مدرک زبان و مصاحبه و الزام سکونت در دومینیکا را ندارد. همچنین از ابتدا به متقاضی و خانواده وی به جای گرین کارت و کارت پی آر بلافاصله پاسپورت خود را طی فقط 4 ماه اعطا می کند  که سازمان گنجی تمامی این خدمات را انجام می دهد.

 

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی


خرید پاسپورت دومینیکا

خرید پاسپورت دومینیکا و اخذ پاسپورت آن در طی 4 ماه این کشور را به سهل الوصول ترین پاسپورت برای ایرانیان مبدل کرده. متقاضی با پرداخت مبلغ سرمایه گذاری می تواند برای خود و خانواده اش پاسپورت را تهیه کند. پاسپورت دوم دومینیکا یکی از ارزانترین پاسپورت ها است.
هزینه های پاسپورت دومینیکا شامل دو بخش است: هزینه های سرمایه گذاری و هزینه های دولتی اخذ پاسپورت. اگر متقاضی مجرد باشد هزینه کمتر و اگر متاهل و دارای دو فرزند باشد هزینه بیشتری را پرداخت می کند همچنین با پرداخت مبلغ ناچیزی امکان دریافت پاسپورت برای والدین و برادر و خواهر خود خواهید داشت.
با تماس در واتس اپ زیر سایت گنجی از اخرین جزئیات برخوردار شوید و از خدمات دریافت ویزای ده ساله کانادا با قرارداد با موسسه گنجی بدون هزینه برخوردار شوید.

فرق دومینیکن و دومینیکا

دومینیکن و دومینیکا هر دو از کشورهای حوزه کارائیب در نزدیکی آمریکا می باشند. آب و هوای هر دو خوب و بسیاری از کانادایی ها در زمستان سفر به دومنیکن و دومینیکا را برای خود انتخاب می کنند. 
دومنیکن زبان اسپانیایی و دومینیکا زبان انگلیسی را دارد. دومینیکن بزرگتر و 11میلیون نفر جمعیت دارد. سواحل زیبای پونتا کانا باعث رشد صنعت گردشگری در جمهوری دومینیکن شده است و ارائه پاسپورت قوی دومینیکا باعث رشد کشور دومینیکا گردیده است.

سفر به دومینیکا

کشوری گرمسیری است که جنگل پوشش اصلی ان است و رودخانه های زیادی دارد. برای سفر به دومینیکا باید از تهران به فرانکفورت با 5ساعت پرواز و سپس از فرانکفورت طی 10ساعت به میامی و بعد سان خان و دومینیکا با 2 ساعت پرواز برسید.
کشور دومینیکا در ایران سفارت خانه ندارد و کلیه کارهای اقامتی و اخذ شهروندی و ویزا دومینیکا توسط نمایندگان و موسسه گنجی انجام می گیرد. 
پارک ملی مورن توریس که در کتابچه یونسکو نیز درج شده با داشتن مراکز آب درمانی و زمین های کشاورزی معروف است. بهترین زمان سفر به دومینیکا فصل تابستان و پاییز است. باران و طوفان درزمستان در این منطقه گرمسیر دیده می شود. کلیسای 3هزار مترمربعی که در سال 1512 ساخته شد و مرکز فرهنگی اولد میل از قسمتهای مهم دیگر دومینیکا است.
امکان سفر به این کشور جزیره ای نیز فراهم شده است. ویزای دومینیکا برای ایرانی ها اجباری است مگر اینکه پاسپورت دومینیکا را داشته باشند.
آب و هوای دومینیکا استوایی، گرم و مرطوب است. جزو کشورهایی است که آب و هوای گرمسیری همراه با جنگل های بارانی دارد.

 

/directory/ganjicocom/editor/passport-dominica-Ganjico.jpg


هزینه پاسپورت دومینیکا

هزینه گرفتن پاسپورت دومینیکا
اگر می خواهید در زمان کوتاه بدون هیچ محدودیتی پاسپورت دریافت کنید در حال حاضر برنامه کشور دومینیکا باز می باشد.
روش های سرمایه گذاری:

1- جهت کسب پاسپورت باید مبلغ زیر را به دولت دومینیکا پرداخت نمایید:

125,000 دلار برای متقاضی مجرد
170,000 دلار برای متقاضی و همسر و 2 فرزند
25,000 دلار برای هر فرد دیگر واجد شرایط که به خانواده اضافه شود
برای اطلاع از میزان دقیق هزینه ها با دفتر  تهران تماس بگیرید
 

2- جهت کسب پاسپورت باید با خرید ملک در کشور دومینیکا 200,000 دلار اقدام کنید. همچنین علاوه بر هزینه خرید ملک ، هزینه های قابل پرداخت زیر به دولت دومینیکا در این برنامه عبارتند از:

25,000 دلار برای فرد اصلی
10,000 دلار برای همسر
35,000 دلار برای خانواده تا 4 نفر
50,000 دلار برای خانواده تا 6 نفر
70,000 دلار برای خانواده تا 7 نفر


از طریق این روش های سرمایه گذاری می توانید اقامت این کشور که در جنوب ایالات متحده واقع شده است را در مدت 3 تا 6 ماه بدون مصاحبه و ارائه مدارک تجربه کاری یا ... دریافت کنید. و با دریافت پاسپورت این کشور برای خود و فرزندان زیر 30سال ، بدون محدودیت به 145کشور دنیا از جمله: آمریکا، کانادا، انگلیس، اتحادیه اروپا، هنگ کنگ و ... مسافرت کنید.
این پاسپورت مادام العمر بوده و مزایای آن به تمام اعضا خانواده تعلق می گیرد. زبان رسمی آن انگلیسی است و به فرزندان تا 30سال، فرزندان برادر و خواهر زیر 18سال و والدین بالای 55 سال اعطا می شود.

مزایای پاسپورت دومینیکا

امکان سفر بدون اخذ ویزا به بیش از 145 کشور دنیا

امکان اقامت در کشور های اتحادیه اروپا و حوزه شنگن با هر بار ورود به مدت ۳ ماه

امکان دریافت ویزای استرالیا بصورت آنلاین

سهولت در دریافت ویزای کانادا و آمریکا

امکان اقامت در انگلستان با هر بار ورود به مدت ۶ ماه

معافیت مالیاتی به مدت ۲۵ سال

امکان اخذ شهروندی برای پدر و مادر متقاضی

امکان اخذ شهروندی برای فرزندان مجرد زیر ۳۰ سال

امکان اخذ شهروندی برای خواهر و برادر مجرد زیر ۲۵ سال

تابعیت و شهروندی مادام العمر قابل انتقال به نسل های آینده

بدون شرط حضور روزشمار در خاک دومینیکا

بدون نیاز به مدرک زبان
 

چگونه پاسپورت دومینیکا را تعویض کنیم؟

 

پاسپورت دومینیکا ده سال اعتبار دارد و متقاضی مادام العمر شهروندی دومینیکا خواهد بود و می تواند هر ده سال یکبار نسبت به تمدید آن اقدام کند. 

به بچه های زیر 16 سال پاسپورت 5 ساله می دهند زیرا عکس آنها مدام در حال تغییر است. شما برای تعویض پاسپورت نیازی به مراجعه به کشور دومینیکا ندارید و در نزدیکترین کنسولگری یا نماینده دومینیکا می توانید اقدام کنید. 
برای تعویض پاسپورت دومینیکا باید با وکلای با تجربه مهاجرتی مشاوره کنید تا با توجه به شرایطی که دارید بهترین گزینه را انتخاب کنید وکلای با تجربه موسسه مهاجرتی گنجی هر گونه راهنمایی و مشاوره را به متقاضیان محترم ارائه می دهند. 

شرایط لازم برای تمدید پاسپورت دومینیکا

 •   دستورالعمل تکمیل فرم جدید گذرنامه
 •  هزینه های درخواست برای گذرنامه که باید در وزارت خزانه داری پرداخت شود، اگر زن متاهل باشد باید گواهی تولد و گواهی ازدواج قبل از پرداخت هزینه ها به صندوق وزارت خزانه داری ارائه شود. 
 •  هزینه کودکان زیر 16 سال حدود 75 دلار کانادا
 •  هزینه بزرگسالان بالای 16 سال یا بیشتر 150 دلار کانادا
 •  هزینه گذرنامه های گم شده یا دزدیده شده حدود 500 دلار کانادا
 •  رسید خزانه داری که نشان دهنده پرداخت هزینه های درخواست است. 
 •  دو عکس جدید در اندازه 45 * 38 میلی متر که کمتر از 3ماه گذشته گرفته شده باشد
 •  کپی پاسپورت قبلی
 • کپی برگه شهروندی دومینیکا
 • ترجمه انگلیسی شناسنامه


عکس های پاسپورت باید براساس استانداردهای زیر باشد:
_ عکس باید بین 3 تا 5 میلی متر از لبه بالا و چانه باید بین 10 تا 12 میلی متر از لبه پایین عکس باشد و باید شامل شانه باشد. 
_ عکس نباید در معرض نور شدید باشد. 
_ رنگ های پس زمینه عکس باید سفید، خاکستری روشن، آبی روشن، قهوه ای روشن و بژ باشد. 
_ بین تصویر و پس زمینه باید تضاد وجود داشته باشد مثلا بدون پیراهن سفید در پس زمینه سفید یا پیراهن خاکستری روشن در پس زمینه خاکستری روشن و غیره. 
_ بدون پیراهن با طرح های برجسته و بدون پیراهن طرح یونیفرم
_ بدون تاپ و بدون آستینک
_ قسمت سینه باید پوشانده شود. 
_ بدون سایه یا عینک آفتابی تیره
_ بدون پوشش سر مگر فرد مسلمان باشد. 
_ حالت صورت باید خنثی باشد یعنی اگر فرد لبخند بزند دهانش نباید باز باشد. 
_ متقاضی اصلی باید بالای 21 سال باشد.
_ همه افراد وابسته به متقاضی شامل همسر و فرزندان و پدر و مادر می توانند با استفاده از مزایای تخفیف دولت دومینیکا به پرونده اضافه شوند. 
_ متقاضی باید در یک زمان مشخص؛ چه مجرد باشد یا متاهل، همه مبالغ و هزینه ها را به دولت دومینیکا از طریق نماینده بپردازد. 
_ متقاضیانی که برای بار اول اقدام می کنند باید با بازرس مهاجرت مصاحبه کنند. مصاحبه ها در دفتر کنسولگری دومینیکا برگزار می شود. 
_ افرادی که از طریق متقاضی اصلی گذرنامه دریافت می کنند باید نامه محضری کتبی از طرف متقاضی اصلی داشته باشند. این فرد باید از متقاضی فرم درخواست را گرفته باشد. 
_ گذرنامه هایی که گم شده، دزدیده شده یا آسیب دیده اند باید به اداره مهاجرت در روسو، نزدیکترین ایستگاه پلیس یا کنسولگری دومینیکا گزارش دهند. 
_ پاسپورت به صورت عادی در مدت دو هفته بررسی می شود. در شرایط خاص مثلا در صورت بیماری گذرنامه ها می توانند بلافاصله یا در مدت دو یا سه روز کاری بررسی شوند. 
_ برای درخواست پاسپورت نیازی به مهر نیست. 
_ همانند پاسپورت دومینیکا گذرنامه های دومینیکا تا 10 سال اعتبار دارند. گذرنامه های مربوط به کودکان زیر 16 سال حدود 5 سال اعتبار دارد.
_سوگندنامه شهروندی، مدارک قانونی، انگشت نگاری در ویزا آفیس یا به روشی که قبلا انجام داده اید قابل انجام است. موسسه گنجی اطلاعات کامل ان را در سایت قرار داده.

اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا
 

صفر تا صد پاسپورت دومینیکا را بدانید

 

1- چگونه شهروندی دومینیکا را از طریق سرمایه گذاری دریافت کنیم؟

سرمایه گذاران معتبر و اعضای خانواده آنها از طریق سرمایه گذاری می توانند با انجام سرمایه گذاری قابل توجه در دومینیکا، شهروندی دومینیکا و سپس پاسپورت دومینیکا را دریافت کنند. 
دو راه برای سرمایه گذاری وجود دارد: 
 • کمک مستقیم به دولت که به عنوان کمک به صندوق تنوع اقتصادی است و مبلغ آن از 100.000 دلار  شروع می شود (Donation)
 • خرید املاک و مستغلات از قبل تایید شده با حداقل ارزش 200.000 دلار آمریکا (Investment)

*که در حال حاضر و خوشبختانه امکان استفاده از گزینه فایننس برای هموطنان ایرانی وجود دارد
 

2- چگونه برای پاسپورت دومینیکا اقدام کنیم؟

اولین مرحله، انتخاب یک نماینده مجاز است. این افراد مجوز رسمی را توسط واحد شهروندی دریافت کرده و افرادی هستند که می توانند درخواست های شهروندی را از طریق سرمایه گذاری برای شما ارسال کنند و واحد شهروندی دومینیکا سرمایه گذاری مستقیم افراد را نمی پذیرد. 
سازمان مهاجرتی گنجی به عنوان یک شرکت حقوقی مهاجرتی رسمی و ثبت شده در کشور کانادا، در استان کبک و آقای گنجی به عنوان وکیل رسمی و مجاز مهاجرت و دارای لایسنس از دولت کانادا، با بیش از 15 سال سابقه درخشان در امور مهاجرت برای دریافت شهروندی و پاسپورت دومینیکا در کنار شما خواهند بود.

مرحله دوم، با وکیل مجاز مهاجرت خود تماس بگیرید. زمانی که شما با وکیل خود تماس می گیرید در مورد همه اسناد و مدارک مورد نیاز صحبت می کنید. وکیل شما باید همه فرم های رسمی را تکمیل کند و و نحوه انجام معاینه پزشکی یا همان تست مدیکال دومینیکا را به شما توضیح دهد و مدارک ملکی به عنوان تمکن مالی خاصی را تهیه کنید. همه این مدارک باید به زبان انگلیسی و با ثبت رسمی  و قانونی باشد. اگر می خواهید ملکی را بخرید باید از طریق قرار داد خرید و فروش  آن را رزرو کنید.

مرحله سوم بررسی سابقه و سو پیشینه، براساس اطلاعاتی که ارائه داده اید باید پرونده شما از نظر سابقه قبلی تان در تمام کشورها بررسی شود. سازمان خاصی پرونده شما را بررسی می کند و نامه ای را از طریق وکیل خود دریافت می کنید که وضعیت پرونده را به شما اطلاع می دهند. وکیل مهاجرت به شما اطلاع می دهند که پرونده شما تایید یا رد شده است. 

مرحله چهارم، بحث و گفتگو با دومنیکا؛ زمانی که همه فرم های شما تکمیل شد و همه اسناد جمع آوری شد وکیل پرونده شما را به سازمان مهاجرت و شهروندی دومینیکا ارسال می کند و از طرف شما با آنها ارتباط برقرار می کند. وکیل مهاجرت همه مکاتبات و سوالات را پاسخ می دهد. دومنیکا مصاحبه اجباری ندارد ولی این امکان وجود دارد که دولت مصاحبه را براساس شرایط شما درخواست کند. 

مرحله پنجم، پرداخت و صدور گواهینامه، اگر درخواست شما تایید شود سازمان مهاجرت و شهروندی دومینیکا از شما می خواهد که سرمایه خود را در صندوق اقتصادی انجام دهید یا برای خرید ملک اقدام کنید. بعد از پرداخت مبلغ سرمایه گذاری، سازمان مهاجرت و شهروندی دومینیکا گواهی ثبت نام را برای شما صادر می کند که به عنوان مدرک شهروندی شما است و وکیل تان می تواند با استفاده از آن برای پاسپورت دومینیکا برای شما و خانواده تان اقدام کند. 

3- اگر ملیت کشور دیگری بجز محل تولدم را داشته باشم می توانم برای پاسپورت دومینیکا اقدام کنم؟

بله، شما می توانید برای پاس دومنیکا اقدام کنید. شما لازم نیست از تابعیت های دیگر خود صرف نظر کنید. شما برای حفظ وضعیت شهروندی خود نیازی به اقامت در دومینیکا ندارید.
 

4- چه کسانی واجد شرایط برای درخواست پاسپورت دومینیکا هستند؟

افراد باید حداقل 18 سال سن داشته باشند، شخصیت سالم و خوب، بدون سابقه کیفری و توانایی مالی برای سرمایه گذاری را داشته باشند. شهروندی دومینیکا و پاسپورت دومینیکا را بصورت مادام العمر به شما و همسر قانونی و فرزندان تان اعطا می شود.
 

5- قیمت پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

قیمت پاسپورت دومینیکا به نسبت تعداد اعضا خانواده و سن آنها متفاوت است. کل هزینه ها شامل اول کمک به صندوق تنوع اقتصادی و دوم سرمایه گذاری در املاک و مستغلات از قبل تایید شده، و هزینه های اضافی برای بررسی و رسیدگی به پرونده است. بعضی از هزینه ها برای هر دو مرحله است و بعضی از هزینه ها بستگی به این دارد که شما از طریق صندوق تنوع اقتصادی اقدام می کنید یا از طریق خرید املاک. صندوق تنوع اقتصادی از پروژه های دولتی و خصوصی دومینیکا حمایت می کند و برای بخشهایی مثل آموزش، مراقبت های بهداشتی، ورزش و گردشگری است. فرد مجرد باید به صندوق تنوع اقتصادی 100.000 دلار جز هزینه های دولتی بدهد البته اگر اعضای خانواده همراه او باشند هزینه ها افزایش پیدا می کند. برای خریدملک باید آن ملک را حداقل برای سه سال نگه دارید و باید از طرف دولت مجوز داشته باشد. هزینه این کار 200.000 دلار آمریکا بجز هزینه های دولتی است. خرید ملک برای اتباع ایرانی الان امکانپذیر نیست ولی همانطور که توضیح دادیم خوشبختانه سازمان مهاجرتی گنجی امکان استفاده از گزینه فایننس برای هموطنان ایرانی را فراهم نموده است. هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا برای یک زن و شوهر با دو فرزند حداقل 175هزار دلار آمریکا خواهد بود.
 

6- آیا اعضای خانواده هم می توانند از این شهروندی و پاسپورت دومینیکا استفاده کنند؟

با رعایت شرایط خاص، همسر، فرزندان تحت تکفل(با شرح زیر)، والدین، پدربزرگ و مادر بزرگ تحت تکفل، والدین همسر و پدربزرگ و مادربزرگ تحت تکفل و خواهر و برادر هم می توانند شهروندی Dominica را دریافت کنند. هزینه ها با توجه به تعداد اعضای خانواده که برای شهروندی اقدام می کنند متفاوت است.
 

7- چه کسی به عنوان فرد تحت تکفل در پاسپورت دومینیکا است؟

تحت تکفل یا وابسته یعنی:
 •  همسر متقاضی اصلی
 •  فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که کمتر از 18 سال سن دارد.
 •  فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که 18 تا 30 سال داردو از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است. 
* خوشبختانه طبق تغییری که اخیرا در قوانین مهاجرت کشور دومینیکا داده شده سن فرزندان وابسته را به 30 سال رسانده اند و این خبر خوبی برای افرادی است که میخواهند فرزندان تا 30 سال سن خود را نیز در پرونده به همراه خود داشته باشند و برای آنها نیز پاسپورت کشور دومینیکا را دریافت کنند.
 
 •  فرزند متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که 18 سال یا بیشتر باشد و از نظر ذهنی یا جسمی مشکل داشته باشد و از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است.
 •  پدر یا مادر یا پدربزرگ متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است. 
 •  همسر شخصی که به عنوان والدین، پدربزرگ و مادر بزرگ وابسته است و از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است. 
 •  خواهر و برادر خونی یا فرزند خوانده قانونی متقاضی اصلی که 18 تا 25 ساله است و مجرد، بدون فرزند و از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است. 
 •  خواهر و برادر خونی یا فرزند خوانده قانونی متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی که کمتر از 18 سال دارد، مجرد، بدون فرزند و از نظر مالی وابسته به متقاضی اصلی یا همسر متقاضی اصلی است و برای اقدام از طریق این برنامه ها از طریق والدین و خواهر و برادر رضایت نامه دارند. 

توجه داشته باشید:
- کودک یعنی کودک خونی (بیولوژیکی) یا قانونی 
-کودک یعنی فردی بین 18 سال تا 30 سال که فرد 30 ساله  در این پرونده قرار می گیرد اما فرد 31 ساله خیر. 
برای اینکه بدانید کدام یک از اعضای خانواده شما در پرونده شما وارد می شوند با دفتر سازمان مهاجرتی گنجی تماس بگیرید. 
 

7- پاسپورت دومینیکا چه مزایایی برای شما دارد؟

زمانی که شهروندی دومینیکا را دریافت می کنید علوه بر اینکه این شهروندی مادام العمر می باشید، شما مثل هر شهروند دیگری حق زندگی، کار و تحصیل در دومینیکا را دارید. با پاسپورت دومینیکا می توانید بدون ویزا و به راحتی به 145 کشور دنیا سفر کنید.
 

8- آیا در دومینیکا برای مالیات مسئول هستم؟

در دومینیکا هیچ مالیات بر ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا عایدی سرمایه وجود ندارد. اگر به عنوان یک شهروند در دومینیکا اقامت دارید باید مالیات شخصی را بپردازید. 

Dominica passport visa free Ganji

مراحل درخواست پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

 

1- آیا می توانم از طریق سرمایه گذاری برای شهروندی دومینیکا اقدام کنم؟

خیر، شما باید پرونده خود را از طریق یک وکیل مجاز ارسال کنید. 
 

2- در چه مدتی پرونده تایید می شود؟

معمولا از زمان ارائه پرونده تا تایید سه ماه طول می کشد.
 

3- چگونه این برنامه با دیگر برنامه های سرمایه گذاری مقایسه می شود؟

این برنامه از سال 1993 در حال اجرا است و واحد شهروندی تجربه زیادی برای بررسی پرونده ها دارد. برنامه های ما براساس زمان استاندارد بررسی می شوند و یکی از به صرفه ترین برنامه های مهاجرتی در دنیا هستند. برنامه سرمایه گذاری دومینیکا براساس مطالعات بزرگ در دنیا در زمینه دریافت شهروندی از طریق سرمایه گذاری در سه سال متوالی رتبه اول را بدست آورده است. 
سرعت دریافت پاسپورت دومینیکا، قرارگیری فرزندان تا 30 سال و امکان سفر بدون ویزا به 145 کشور جزو مزایای خاص است. رنکینگ پاسپورت دومینیکا در رده 33 جهانی می باشد و بسیار قوی است.
با توجه به تجربه سالیان گذشته موکلین موسسه مهاجرتی گنجی که پاسپورت دومینیکا را دریافت کرده اند و به راحتی سفرهای بین المللی خودشان به کشورهای حوزه شینگن، انگلستان و.. را انجام می دهند، باید این اطمینان را به متقاضیان بدهیم که استفاده از مزایای شهروندی و پاسپورت دومینیکا کاملا کاربردی و قابل اتکا می باشد.
 

4- آیا مراحل انجام درخواست پاسپورت دومینیکا به صورت محرمانه است؟

مراحل درخواست به صورت محرمانه است به جز مواردی که آژانس های معتبر و شرکای بین المللی بررسی های لازم را در مورد سوپیشینه انجام بدهند. 
 

5- آیا باید در یک مصاحبه برای دریافت ویزای دومینیکا شرکت کنیم؟

خیر لازم نیست در مصاحبه اجباری شرکت کنید. اما شاید دولت صلاح بداند برای شما مصاحبه بگذارد. 
 

6- آیا باید به کشور دومینیکا سفر کنیم؟

خیر، شما برای اقدام از طریق این برنامه ها لازم نیست به کشور دومینیکا سفر کنید. اما ما شما را تشویق می کنیم تا با دیدن نقشه کشور دومینیکا و تصاویر کشور دومینیکا از این کشور زیبا دیدن کنید. در شرایطی که مصاحبه لازم است بهتر است به صورت حضوری با شما مصاحبه کنیم. اگر شما نتوانید برای مصاحبه حضوری به دومینیکا بیایید می توانید در مراکز خاصی خارج از دومینیکا مصاحبه را برگزار کنید البته باید هزینه های مربوطه را بپردازید. 
کشور دومینیکا در جنوب آمریکا و 2هزار کیلومتری فلوریدا واقع شده است. طوطی شاهی پرنده ملی و نشان دومینیکا می باشد که روی پرچم دومینیکا درج شده.
 

7- برای دریافت شهروندی باید در دو مینیکا اقامت کنیم؟

خیر، لازم نیست قبل یا بعد از دریافت شهروندی در کشور دومینیکا اقامت کنید. 
 

8- آیا فرم درخواست پاسپورت دومینیکا به صورت آنلاین ارسال می شود؟

خیر، همه فرم های درخواست برای برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری فقط از طریق وکیل مجاز ارسال می شود. 
 

9- آیا می توانم پرونده دومینیکا خود را به هر زبانی ارسال کنیم؟

خیر، پرونده شما باید به زبان انگلیسی باشد. 
 

10- گواهی عدم سوپیشینه برای دومینیکا چیست؟

این گواهی را دولت یا پلیس هر کشور می دهد و نشان دهنده عدم وجود سابقه کیفری است. 
 

11- سوگند نامه تابعیت چیست؟

بعد از دریافت شهروندی، متقاضی باید سوگند وفاداری به کشورهای مشترک المنافع دومینیکا را امضاء کند. سوگند نامه باید در دفتر اسناد رسمی، نزد قاضی یا یک مرکز مورد تایید سوگند امضاء شود. 

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

بازدید از دومینیکا با پاسپورت دومینیکا


1- سفر به دومینیکا چگونه است؟ 

مسافران بین المللی از اروپا و آمریکا از طریق بخشهای حمل و نقل در آنتیگوانا، باربادو،سنت مارتن، پورتوریکو، گوادلوپ و مارتینیک وارد دومینیکا می شوند. فرودگاه اصلی و بزرگ دومینیکا Melville Hall  است که یک ترمینال بزرگ دارد. فرودگاه Canefield فقط خدمات پیک و چارترهای خصوصی را دارد. 

یکی از روشها برای سفر از ایران به دومینیکا به صورت هوایی می باشد که 25 ساعت زمان می برد:
 • تهران-فرانکفورت آلمان (زمان سفر 6 ساعت)
 • فرانکفورت آلمان-باربادوس(زمان سفر 18 ساعت)
 • باربادوس-دومینیکا(زمان سفر 1 ساعت)

*باربادوس کشوری در شمالشرق ونزوئلا می باشد.
 

2- پاسپورت دومینیکا کجا به رسمیت شناخته می شود؟

گذرنامه دومینیکا ی شما یک گذرنامه قانونی است و همه کشورهای عضو سازمان ملل متحد آن را به رسمیت می شناسند. 

Dominica-Visa-Free-Ganji

3- وضعیت کشور دومینیکا چگونه است؟

کشور دومینیکا با جمعیت 72هزار نفری در جنوب آمریکا و متسعمره قدیم انگلیس بوده. اقتصاد آن بر پایه کشاورزی، توریست و خدمات بندری است. 87درصد جمعیت آن از نژاد آفریقا و 1.3 درصد از فرانسه و انگلیس هستند. 0.5درصد از آسیا، ایران، سوریه، لبنان و ... می باشند.
از نظر امنیت بسیار عالی می باشد. برای زندگی و تحصیل بسیار عالی و جزو رده های لوکس دنیا می باشد. دین اغلب مردم مسیحی است. آب آشامیدنی طبق تحقیق سال 2016 Dowasco جزو با کیفیت ترین آب ها می باشد. دارای ساحل گرم و عالی است. هزینه ساخت هر مترمربع ویلا در دومینیکا تقریبا برابر 875دلار برای هرمترمربع است.
زبان رسمی دومینیکا انگلیسی می باشد اما ریشه هایی از زبان فرانسه همانند نام پایتخت دومینیکا: Roseau دیده می شود. هزینه زندگی در دومینیکا بسیار پایین است.
در مورد فرق دومینیکن و دومینیکا این را بدانید که اینها هر کدام یک کشور مستقل و همسایه هم می باشند البته دومینیکن از لحاظ جمعیت و وسعت از دومینیکا بزرگتر است.
 

4- با پاسپورت دومینیکا بدون ویزا به کجا می توانم سفر کنم؟

شما حق زندگی، کار و تحصیل در دومینیکا را دارید. افرادی که پاسپورت دومینیکا را دارند بدون ویزا به 145 کشور می توانند سفر کنند که شامل کل اتحادیه اروپا، انگلیس، کره جنوبی و ... اما برای ورود به آمریکا و کانادا باید ویزا بگیرند. البته برای کانادا می توانید از خدمات رایگان سازمان مهاجرتی گنجی برای دریافت ویزای 10 ساله کانادا استفاده نمایید. مثلا با پاسپورت دومینیکا می توان بدون ویزا وارد انگلیس شد و 180 روز اقامت داشت. همچنین میتوانید بدون نیاز به ویزا به کلیه کشورهای اروپایی(حوزه شینگن) سفر کنید.
 

5- پاسپورت دومینیکا چند سال اعتبار دارد؟

گذرنامه های دومینیکا تا 10 سال اعتبار دارد. گذرنامه برای کودکان زیر 16 سال، 5 سال اعتبار دارد. زیرا عکس این کودکان مدام در حال تغییر است.
در زمان انقضا پاسپورت دومینیکا می توانید برای دفعات متعدد و بصورت مادام العمر جهت تمدید اقدام کنید. این خدمات توسط سازمان مهاجرتی گنجی انجام می گیرد.
 

6- چگونه گذرنامه دومینیکا خود را بعد از انقضاء تمدید کنم؟

پاسپورت های منقضی شده را می توان در اداره گذرنامه و مهاجرت دومینیکا یا از طریق هر کنسولگری دومینیکا بدون نیاز به سفر به دومینیکا و با پرداخت هزینه ها، تمدید کرد. 
 

7- چگونه مطمئن باشم که بعد از انقضای گذرنامه دوباره می توانم آن را تمدید کنم؟

براساس قوانین دومینیکا و به عنوان شهروند دومینیکا شما می توانید همیشه گذرنامه داشته باشید. لذا برای تمدید پاسپورت دومینیکا Dominica نگران نباشید و همیشه روادید دومینیکا خود را خواهید داشت. 
 

8- آیا برای تمدید گذرنامه باید آدرس مشخصی در دومینیکا داشته باشیم؟

خیر نیازی به آدرس نیست. شما می توانیدگذرنامه خود را در اداره گذرنامه و مهاجرت در دومینیکا یا از طریق هر کنسولگری دومینیکا تمدید کنید و می توانید محل اقامت اولیه خود را به عنوان آدرس بدهید. 
 

9- اگر ملکی که خریده بودم را فروخته باشم می توانم گذرنامه را تمدید کنم؟

بله به شرطی که بعد از دریافت شهروندی ملک را به مدت چند سال داشته باشید. 

برای دریافت جزئیات بیشتر با دفتر تلفن دفتر تهران و کانادا یا واتس اپ هماهنگ کنید.

مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

 • برنامه های مهاجرتی کانادا
 • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
 • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن