پست کانادا

 پست به کانادا

پست در کانادا

کانادا پست، سازمانی است که انجام خدمات پستی در کانادا را بعهده دارد. بوسیله این سازمان، بسته های پستی شما، مستقیما به درب خانه شما یا صندوق پستی اداره پست یا صندوق پستی مجتمع شما تحویل داده می شود. تحویل نامه ها و بسته های پستی از روز دوشنبه تا جمعه انجام می شود و در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات رسمی این خدمات انجام نمی شود.

 

ارسال بار به کانادا با پست

چنانچه هنوز مکانی برای اقامت دائم انتخاب نکرده اید، راه های مختلفی وجود دارد که می توانید نامه های خود را دریافت کنید:

 •  - استفاده از آدرس پستی یکی از بستگان یا دوستان (توجه داشته باشید  برای اینکار باید ابتدا از صاحب آدرس اجازه بگیرید)
 •  - استفاده از خدمات عمومی تحویل در نزدیکترین اداره پست
 •  - استفاده از صندوق پستی دراداره پست (PO Box) که می توانید آنرا از ادارات پست یا فروشگاه هایی این نوع خدمات را ارائه میدهند اجاره کنید.
   

ارسال بسته پستی در کانادا

هزینه ارسال یک نامه با اندازه استاندارد (30 گرم یا کمتر) با پست عادی در ماه آگوست 2013 بشرح زیر بوده است. این خدمات ممکن است با مرور زمان شامل تغییر شود:

 • 77 سنت به هر نقطه در داخل کانادا
 • 1،20 دلار به ایالات متحده آمریکا
 • 1،80  دلار به هر مقصد دیگر (البته بعضی نقاط تعرفه بیشتری دارند)


پست کانادا به تازگی یک تمبر دائمی که محل تعیین ارزش آن، با حرف 'P' مشخص شده است را معرفی کرده است، این طرح باعث حذف پرداخت یک سنت بابت تمبر، پس از افزایش نرخ شده است.
در صورت ارسال بسته های پستی حجیم تر یا سنگین تر، هزینه ارسال بیشتر خواهد شد. هزینه ارسال با توجه به مقصد و سرعت ارسال نیز تغییر می کند.
چنانچه می خواهید بسته پستی شما در زمان کوتاه تری به مقصد برسد می توانید از خدمات ویژه پست کانادا استفاده کنید. همچنین می توانید از خدمات شرکتهای های دیگر  مانند UPS، Purolator یا فدرال اکسپرس(FedEx) نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید ارسال های سریع، هزینه های بیشتری خواهند داشت. 
تمبر پستی را می توان از تمام ادارات پست کانادا، برخی از مغازه های خرده فروشی و یا بصورت آنلاین خریداری نمود.

 

تغییر آدرس در کانادا

در صورتی که به آدرس جدیدی نقل مکان می کنید یا به تازگی آدرس دائمی تان مشخص شده است، توصیه می شود از سرویس " تغییر مسیر پستی"Forward" استفاده کنید. این سرویس، این اطمینان را ایجاد می کند که نامه های مهم شما پس از جابجایی شما گم نشود. بوسیله این سرویس شما از پست درخواست می کنید تمام نامه هایی که به آدرس قبلی تان ارسال می شود  را برای مدت شش ماه یا یک سال به آدرس جدیدتان بفرستد. این سرویس دارای هزینه است و در صورت لزوم امکان تمدید آن نیز وجود دارد. ولی نمی توانید از این سرویس برای نامه های دولتی مانند اداره بهداشت و اداره مهاجرت را به دلیل درج کلمه not forward استفاده کنید.


نحوه نوشتن آدرس روی نامه کانادا

اگر می خواهید نامه ای را به خارج یا داخل کانادا ارسال کنید و یا چنانچه فردی می خواهد برای شما نامه ای ارسال کند، آدرسها باید بدین صورت درج شود. آدرس فرستنده در قسمت بالای سمت چپ پاکت، تمبر در قسمت بالای سمت راست پاکت و آدرس گیرنده در وسط پاکت نوشته می شود.
کد پستی در کانادا شامل شش کاراکتر (حرف و عدد) است و ترتیب آنها به این شکل است: (از چپ به راست)حرف- عدد- حرف، عدد- حرف- عدد (به عنوان مثال C1A 8C4). شما می توانید کد پستی خودتان و یا سایر کدهای پستی را بصورت آنلاین ببینید.

هیچگاه پول را از طریق پست عادی ارسال نکنید. پست عادی روش مطمئنی برای این کار نیست و تضمینی برای رسیدن مرسوله به مقصد وجود ندارد. بعضی از مردم برای ارسال پول از خدمات وسترن یونیون استفاده می کنند. توجه داشته باشید که هزینه ارسال پول زیاد است و مقدار آن متناسب با مبلغ ارسالی است. از بانک خودتان نیز در مورد روشهای دیگر ارسال پول سوال کنید.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

 • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
 • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
 • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن