Police پلیس

 پلیس فدرال کانادا

پلیس کانادا

ماموران پلیس ، برای اجرای قانون در کانادا، حفظ نظم و صلح در جامعه، و حفاظت از عموم مردم فعالیت می کنند. هر کس باید از نیروهای پلیس، انتظار صداقت و عدالت را داشته باشد.
نکته:
در کانادا هم مردان و هم زنان می توانند به عنوان افراد پلیس به خدمت مشغول شوند و با آنها باید با احترام یکسان رفتار نمود.

اجرای قانون در کانادا 

در کانادا سه رده مختلف از نیروهای پلیس وجود دارند: شهری، استانی و فدرال. همه آنها به جز سه استان از مسئولیت اجرای قانون استان در برابر پلیس سلطنتی کانادا (RCMP) که نیروی پلیس ملی محسوب می شود، معاف هستند.
مسئولیت کلانترهای کانادا در درجه اول در ارتباط با خدمات دادگاه ها (مانند امنیت در داخل و اطراف دادگاه، انتقال زندانیان بعد از دستگیری ، انجام وظیفه در جریان دعاوی قانونی، وصول جریمه و غیره) می باشد.
نگهبانان امنیتی، نگهبانهایی هستند که الزاما مسئولیت اجرای قانون را ندارند. آنها معمولا برای حفاظت از اموال و کسب اطمینان از اینکه کسی به اموال دیگران صدمه نمی زند به کار گرفته می شوند . گاهی اوقات آنها وظایف گسترده تری نیز دارند. 

پلیس مهاجرت کانادا

پلیس به مردم پاسخگو است، اما آنها به تنهایی نمی توانند به خودی خود جوامع را امن و عاری از جرم و جنایت نگه دارند. برای این منظور، آنها نیازمند به همکاری و کمک مردم جوامعی هستند که در آن به خدمت مشغولند.
به همین دلیل نیروهای پلیس کانادا، برای انجام کار خود اغلب از رویکرد خط مشی پلیس جامعه استفاده می کنند. این بدان معنی است که ساکنان هر جامعه با آنها همکاری می کنند تا از وقوع جرم پیشگیری نموده و امنیت جامعه را کنترل کنند. پلیس از طریق راه اندازی کمیته ها و پاس های نگهبانی محلات، همکاری با سازمان های اجتماعی (نظیر سازمانهای متوقف کننده جرم، کودک یابی)، و آموزش همگانی این کار را انجام می دهد.
اگر شما توسط پلیس متوقف شده، مورد سوال قرار گرفته و یا دستگیر شدید:
 - اگر در وضعیتی قرار گرفتید که در آن وضعیت، یک افسر پلیس، شما را متوقف کرده و مورد سؤال قرار داد، شما باید:
 - افسر پلیس را با عنوان افسر خطاب نموده و به نحو مطلوب او را مخاطب خود قرار دهید.
 - قدرت و اختیار افسر پلیس را بپذیرید و با وی بحث نکنید.
 - آماده باشید که در صورتی که افسر از شما مدارک شناسایی بخواهد آنها را به وی نشان دهید. اگر شما توسط پلیس در حین رانندگی خودرو متوقف شدید افسر احتمالا از شما ، گواهینامه رانندگی، مدارک بیمه، و ثبت خودرو را خواهد خواست.
 - در مورد آنچه اتفاق افتاده است فقط واقعیت ها را به افسر بگوئید، نظر خود را نگویید.
 - هرگز سعی نکنید که از طریق دادن پول و یا چیزهای دیگر، به افسر پلیس رشوه بدهید تا بتوانید از جریمه یا دستگیری خلاص شوید. این کار، جرم جدی محسوب می شود و ممکن است دچار مشکلات بیشتری هم بشوید.
اگر پلیس شما را بازداشت کند، آنها باید:
 - به شما بگویند که چه کسانی هستند و به شما شماره نشان خود را نشان دهند.
 - توضیح دهند که چرا شما را بازداشت کرده اند و شما از چه حقوقی برخوردار هستید.
 - اجازه بدهند تا شما فورا با یک وکیل تماس بگیرید. اگر وکیل ندارید باید دفترچه تلفن را به شما بدهند تا شماره تلفن های یک وکیل یا شماره تلفن های بخش کمک های حقوقی را بیابید و بگذارند با آنها تماس بگیرید.

نکته:
افسران پلیس در کانادا مجاز به اخذ پول از متخلفان نیستند. اگر شما مجبور به پرداخت جریمه شدید به شما برگه ای داده خواهد شد تا آن را در محل مشخصی بپردازید. اگر افسر پلیسی از شما خواست تا پولی را پرداخت کنید به محض وقوع، باید آن را به سرپرست آنها گزارش دهید.
اگر دستگیر شدید، شما این حق را دارید که به هیچ سؤال غیر از گفتن نام و آدرس خود پاسخ ندهید و این تا زمانی است که وکیلی در آنجا حاضر شود و یا شما با یک وکیل صحبت کرده باشید. حق حضور وکیل پس از دستگیری، شامل حضور وی در اتاق بازجویی پلیس نمی باشد.

پلیس و شرایط اضطراری در کانادا

اگر شما شاهد یک وضعیت تهدید کننده حیاتی و یا وضعیت دیگری که نیاز به مداخله فوری پلیس دارد باشید، برای گرفتن کمک، با شماره '911 ' تماس بگیرید. شرایط اضطراری که پلیس باید نسبت به آنها واکنش نشان دهد می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • حادثه تصادف رانندگی
  • ورود به زور
  • خشونت بدنی
  • تهدید
  • قتل

اگر لازم باشد که برای گزارش جرمی که شرایط اضطراری تلقی نمی شود، و یا برای کسب اطلاعات در ارتباط با اجرای قانون، با پلیس تماس بگیرید می توانید با شماره تلفن غیر اضطراری پلیس تماس بگیرید.  

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن