پیکاپ پاسپورت کانادا آنکارا استانبول ابوظبی ویزا

 مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا

ارسال پاسپورت جهت صدور ویزا به آنکارا و استانبول - پیکاپ ویزای کانادا (ویزای توریستی، مهاجرتی، تحصیل و ... )

به دنبال تعطیلی بخش صدور ویزای سفارت کانادا در تهران، مسئوولیت رسیدگی به پرونده ها از ایران به قسمت ویزای سفارت کانادا در (آنکارا یا دبی) داده شده است.
دوستانی که اقدام به مهاجرت کانادا می کنند و یا متقاضی (مهاجرتی، توریستی، دانشجویی،اسپانسرشیپ و....) برای سفر به کانادا می باشند و سفارت کانادا با ایمیل از آنها تقاضای ارسال پاسپورت برای درج ویزا نموده است، دو راه حل پیشرو دارند:

1.مراجعه حضوری به سفارت در آنکارا-دبی
.....سفارت فقط در روزهای مشخصی پاسپورت را تحویل می گیرد.
.2مراجعه شخص دیگری به جای خودتان
.....موسسه مهاجرتی گنجی میتواند با در دست داشتن نامه امضاء شده توسط شما، به جای شما به سفارت مراجعه نماید و ویزای شما را دریافت کند.

نکته: از سپردن پاسپورت خود به افراد غیرموجه خودداری نمایید. 
 
نماینده موسسه مهاجرتی گنجی در روزهایی مشخصی در ماه جهت پیکاپ ویزای سفارت کانادا در آنکارا و استانبول به ترکیه یا دبی می رود. شما می توانید با مراجعه به دفتر ما و طی عقد قرارداد و دریافت رسید پاسپورت خود برای پیکاپ ویزا اقدام نمایید. پیک موسسه مهاجرتی گنجی با اطمینان و در کمترین زمان پاسپورت شما را به آنکارا و استانبول می برد. 

 

مدارک مورد نیاز جهت پیکاپ و دریافت ویزا توسط موسسه مهاجرتی گنجی:

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا

ویزای توریستی:
الف) پاسپورت با اعتبار بیش از 9ماه
ب) نامه ایمیل شده به شما توسط سفارت مبنی بر آماده بودن ویزا + امضاء نامه موجود در دفتر ما
 
ویزای مهاجرتی - دانشجویی:
الف) پاسپورت با اعتبار بیش از 9 ماه
ج) دو قطعه عکس 
ب) نامه ایمیل شده به شما توسط سفارت مبنی بر آماده بودن ویزا + امضاء نامه موجود در دفتر ما
 

هزینه پیکاپ ویزای کانادا

توجه داشته باشید که امکان ارسال پاسپورت برای درج ویزا به سفارت کانادا، بوسیله پست مقدور نمی باشد . همچنین امکان دریافت پاسپورت ممهور شده به ویزا نیز با پست مقدور نمی باشد. دلیل این امر مشکلات موجود بین ایران و کانادا در زمینه پست اعلام شده است. لذا می بایست حضوری اقدام کنید و یا نماینده ای را جهت این کار معرفی کنید. طبق آخرین اطلاعیه های حدود 30 روز از تاریخ نامه سفارت برای درج ویزا زمان دارید.

 

پیکاپ ویزای کانادا از استانبول

سؤالات رایج برگرفته از وبسایت سفارت کانادا در آنکارا: 

متقاضیان اقامت موقت ( دیدار ، دانشجویی ، کار موقت ) و مدرک مسافرتی بازگشت مقیم

چگونه می توانم درخواست ویزای خود را به سفارت کانادا تحویل دهم ؟

اگر می خواهید درخواست ویزای خود را به قسمت ویزای سفارت کانادا در آنکارا تحویل دهید ، لطفاً پرونده خود را به وسیله یکی از شرکت های خصوصی ارسال مدارک به آدرس ما ارسال نمایید:

Please submit your passport/s with a printed copy of email to one of the following Visa Application Centres (VAC). Below are the addresses:

Visa Application Centre - Ankara
Kavaklıdere Mahallesi, Atatürk Bulvarı 154
06680 Çankaya, Ankara
Visa Application Centre - Istanbul
Cumhuriyet Caddesi Kök Apt. No:193
Sisli, Istanbul, Turkey
 

Citizens of Azerbaijan and Georgia should submit their passports to the VAC in their country of residence. Below are the addresses.

Visa Application Centre - Baku
18, Yashar Husseynov Street, AZ-1069,
Baku, Azerbaijan
Visa Application Centre - Tbilisi
16 Abuladze street. 0162, Ground Floor,
Tbilisi, Georgia
 
توجه داشته باشید درخواست های ارسال شده به وسیله ایمیل پذیرفته نمی شود.
اگرسوالی داشتید به آدرس زیر مراجعه کنید:

IMMIGRATION SECTION
Cinnah Caddesi no: 58
06690, Cankaya
Ankara, Turkey
 
آیا می توانم درخواست خود را به قسمت ویزای سفارت کانادای دیگری غیر از آنکارا تحویل دهم ؟

بله ، اما تنها به صورت حضوری . شما باید شخصاً در سفارت کانادای دیگری که مایل به ارائه درخواست خود به آن جا هستید ، حضور پیدا کنید. لطفاً برای اطلاعات بیشتر در مورد ساعات کاری و شرایط لازم برای درخواست روادید به سایت اینترنتی بخش ویزای سفارت کانادای مربوطه مراجعه نمایید.

آیا اگر حضوراً به سفارت کانادا در آنکارا مراجعه نمایم ، رسیدگی به پرونده من سریع تر خواهد شد ؟

خواهشمند است توجه فرمایید که ارائه حضوری پرونده تان به سفارت ما در آنکارا ، رسیدگی به درخواست شما را سریع تر نخواهد کرد. به تمامی درخواست ها به نوبت و به ترتیب تاریخ دریافت ، بدون توجه به این که آیا حضوراً تحویل داده شده اند و یا به سفارت ارسال شده اند ، رسیدگی خواهد شد.
لطفاً به نکات زیر نیز توجه فرمایید :
-پیش از آن که بتوانیم رسیدگی به پرونده های جدید در آنکارا را شروع کنیم ، باید ابتدا به حجم عظیمی از پرونده های ناتمامی که از قسمت ویزای تعطیل شده ما در تهران فرستاده شده اند ، رسیدگی کنیم .
-بیشتر درخواست ها مشمول انتظار چند هفته ای به منظور انجام اجباری بررسی  سوابق و حصول عدم سوء پیشینه می باشند.
-سالن انتظار ما کوچک است و ساعات کاری ما محدود . کارمندان ما مجبورند تمامی وقت خود را صرف رسیدگی به پرونده ها نمایند و در نتیجه نمی توانند پاسخگوی سؤالات شخصی باشند و به مشاوره و غیره  بپردازند.
-رسیدگی به پرونده هایی که به وسیله یکی از شرکت های خصوصی ارسال مدراک فرستاده شده اند ، نه تنها دقیقاً به اندازه ارائه حضوری درخواست روادید طول خواهد کشید ، بلکه از نظر صرف وقت و هزینه برای شما به مراتب با صرفه تر خواهد بود.

پیکاپ ویزا آمریکا

 ویزای امریکا از ارمنستان

چه مدارکی باید با درخواست روادید خود ارائه دهم ؟

لطفاً اطمینان حاصل کنید که پرونده شما حاوی موارد زیر می باشد:
-فرم درخواست تکمیل شده باشد . فرم درخواست دست نویس پذیرفته    نمی شود و بدون رسیدگی به متقاضی بازگردانده خواهد شد.
-پرداخت درست وجه ویزا ( برای جزئیات به سؤال مربوط به وجه ویزا در زیر مراجعه کنید )
-گذرنامه متقاضی ( صفحه حاوی مشخصات فردی و صفحات حاوی مهر یا ویزا در گذرنامه های فعلی و پیشین .
-مدارک ضمیمه ( هر مدرکی که اصل آن به انگلیسی یا فرانسه نباشد باید با ترجمه رسمی ارائه شود ).
لطفاً به خاطر داشته باشید که ارائه درخواست روادید به صورت کامل و به همراه تمامی مدارک لازم و کافی ، مسؤولیت شخص متقاضی است تا افسر ویزا بتواند با در دست داشتن اطلاعات درست و کامل در مورد پرونده شخص تصمیم بگیرد.

آیا لازم است که اصل گذرنامه خود را به همراه درخواست روادید تحویل دهم  ؟

خیر . در واقع شما نباید اصل گذرنامه خود را به همراه مدارکتان ارسال کنید. فتوکپی صفحه اول گذرنامه که حاوی مشخصات فردی شما است را به همراه صفحاتی از گذرنامه های فعلی و پیشین بفرستید که دارای مهر و روادید می باشند.

چگونه می توانم وجه ویزا را پرداخت نمایم؟

برای درخواست  ویزاهای موقت ( دیدار ، دانشجویی ، کار ) و درخواست مدرک مسافرتی مقیم ، رسید پرداخت های انجام شده در ایران را نمی پذیریم . واریز وجه باید در آنکارا توسط خودتان یا موسسه ای از طرف شما انجام گیرد.
اطمینان حاصل نمایید که مبلغ صحیح را پرداخت می نمایید. جدول وجوه ویزا از تاریخ     ٢۰ آوریل ٢۰١٢ به روز شده است . 
 
من درخواست روادید خود را پیش از بسته شدن قسمت ویزای سفارت کانادا در تهران تحویل داده بودم . آیا باید دوباره درخواست ویزا نمایم ؟

خیر. پرونده شما به قسمت ویزای سفارت کانادا در آنکارا منتقلشده است.. نیازی به انجام هیچ اقدامی از جانب شما نیست.

رسیدگی به پرونده ها چقدر طول می کشد؟

در این مقطع ، متأسفانه قادر به تخمین مدت زمان رسیدگی به پرونده ها نیستیم و مدت زمان های ذکر شده در سایت اینترنتی ما دیگر معتبر نیست . به درخواست ها بر اساس تاریخ تحویل آن ها به سفارت کانادا رسیدگی می شود. هر زمان که بر روی پرونده شما تصمیم گیری شود ، با شما تماس خواهیم گرفت.
هر درخواست جدیدی که به قسمت ویزای سفارت کانادا در آنکارا تحویل داده شود در نوبت قرار می گیرد .

من برای ارائه درخواست ویزای خود به سفارت کانادا در تهران وقت گرفته بودم که باطل شد. حالا چه باید بکنم؟

می توانید درخواست خود را به وسیله یکی از شرکت های فعال در زمینه ارسال مدارک به قسمت ویزای سفارت ما در آنکارا ارسال نمایید. در این مورد ، لطفاً به قسمت " چگونه می توانم درخواست ویزای توریستی کانادا بدهم  " در سایت مراجعه فرمایید.

با من از سفارت کانادا در تهران تماس گرفته شده بود تا مدارک تکمیلی ارائه دهم و یا به نامه ای پاسخ دهم ، اما اکنون قسمت ویزای سفارت کانادا در تهران تعطیل شده است. چه باید بکنم ؟

شما باید مدارک درخواست شده و یا پاسخ خود را به قسمت ویزای سفارت کانادا در آنکارا به آدرس قید شده در بالا بفرستید. لطفاً حتماً شماره پرونده خود و یا کپی نامه سفارت را به همراه پاسخ خود ارسال نمایید.

با من از سفارت کانادا در تهران برای ارسال گذرنامه تماس گرفته شده بود. اما وقتی سعی کردم گذرنامه ام را تحویل دهم ، قسمت ویزا تعطیل شده بود و گذرنامه مرا نپذیرفتند. چه باید بکنم ؟

با شما از طریق ایمیل تماس گرفته می شود و چگونگی  مراجعه به سفارت کانادا در آنکارا برای تحویل گذرنامه جهت صدور ویزا در آن ایمیل توضیح داده خواهد شد. این ایمیل را زمانی می فرستیم که به پرونده شما رسیدگی شده باشد. لطفاً منتظر دریافت ایمیل و توضیحات ما باشید. لازم به ذکر است که شما می توانید شخص دیگری را به نمایندگی از طرف خود به آنکارا بفرستید تا از طرف شما گذرنامه تان را به سفارت تحویل دهد و آن را از سفارت باز پس گیرد. ما هیچ گذرنامه ای را به وسیله شرکت های خصوصی ارسال مدارک به ایران نمی فرستیم ، چراکه این کار خلاف قوانین ایران است.

من گذرنامه ام را قبلا به سفارت کانادا در تهران تحویل داده ام . گذرنامه من چه خواهد شد؟

مطمئن باشید که گذرنامه تان هر چه زودتر به وسیله یکی از شرکت های خصوصی ارسال مدارک به شما بازگردانده خواهد شد. لطفاً صبور باشید.

آیا لازم است که مدارک خود را ترجمه رسمی نمایم ؟

بله. هر مدرکی که اصل آن به انگلیسی و یا فرانسه نباشد ، لازم است به همراه ترجمه رسمی ارائه گردد.

من دعوتنامه و مدارکی از میزبان خود دریافت کرده ام . آیا لازم است که میزبان من آنها را برای شما بفرستد؟

خیر . خواهشمندیم همه مدارک را جمع کنید و آن ها را یک جا به همراه درخواست خود ارسال نمایید. به دلیل حجم زیاد درخواست ها ، امکان نگاه داشتن دعوتنامه ها و یا سایر مدارک تکمیلی که به صورت جداگانه و بدون درخواست روادید و بدون شماره پرونده برای ما ارسال می شوند ، برای ما وجود ندارد.

من باید تحت معاینات پزشکی قرار گیرم . آیا در این مورد تغییری به وجود آمده است؟

خیر. شما همچنان می توانید با مراجعه به www.cic.gc.ca  به یکی از پزشکان منتخب در تهران مراجعه نمایید. روند معاینات پزشکی تغییری نکرده است و پزشکان منتخب سفارت همچنان نتایج  معاینات را به دفتر مسؤول معاینات پزشکی منطقه ارسال خواهند کرد. پس از دریافت نتایج معاینات ، ما با شما برای اقدامات بعدی تماس خواهیم گرفت.

من اخیراً برای انجام معاینات پزشکی به پزشک مراجعه کردم. پرونده من به قسمت ویزای سفارت کانادا در تهران تحویل داده شده بود. آیا شما نتایج را دریافت خواهید کرد؟

بله مطمئن باشید که نیازی به پیگیری شما نیست. ما نتایج معاینات پزشکی شما را دریافت کرده و با شما در مورد اقدامات لازم بعدی تماس خواهیم گرفت. لطفاً منتظر تماس ما باشید.

چگونه با ما تماس خواهید گرفت ؟
 قیمت پیکاپ پاسپورت کانادا
ما با شما و یا نماینده قانونی شما از طریق ایمیل تماس خواهیم گرفت . بنابراین ، برای شما و یا نماینده قانونی شما ارائه آدرس ایمیلی قابل اطمینان در فرم درخواست الزامی است. چنان چه آدرس ایمیلتان تغییر یافت ، لطفاً مراتب را بلافاصله به ما اطلاع دهید. ما توصیه می کنیم مرتباً ایمیل خود را بازدید نمایید تا مطمئن شوید که هر گونه تماسی از جانب ما را دریافت می کنید.

با من از سفارت کانادا در آنکارا برای تحویل گذرنامه ام به سفارت کانادا در تهران تماس گرفته شد. اما وقتی سعی کردم گذرنامه ام را تحویل دهم ، قسمت ویزا تعطیل بود و گذرنامه من پذیرفته نشد. چه باید بکنم؟

توضیح این که چگونه به بخش ویزای سفارت کانادا در آنکارا برای تحویل گذرنامه تان مراجعه کنید به وسیله ایمیل برایتان فرستاده خواهد شد. جزئیات زمان و نحوه مراجعه ، پس از رسیدن به پرونده شما ، با ایمیل در اختیارتان قرار خواهد گرفت . لطفاً منتظر ایمیل ما باشید. به خاطر داشته باشید که شما می توانید هر فرد دیگری را به نمایندگی از طرف خودتان به آنکارا بفرستید  تا گذرنامه شما را تحویل دهد و یا آن را از سفارت باز پس گیرد. ما هیچ گذرنامه ای را به وسیله شرکت های خصوصی ارسال مدارک به ایران    نمی فرستیم چراکه این کار بر خلاف قوانین ایران است. 
 
شما می توانید با خیال آسوده کلیه امور مربوط به پیکاپ ویزا و دریافت مدارک و ارسال پرونده به آنکارا و استانبول و... پرداخت هزینه های سفارت را به شرکت گنجی (وکیل رسمی دادگستری در ایران و کانادا) بسپارید و کلیه موارد طی عقد قرارداد مشخص خواهد شد.