کرونا باعث افسردگی مهاجران شده

بازدیدکنندگان : 1209 نفر 1399/08/24
کرونا باعث افسردگی مهاجران شده

کرونا باعث افسردگی مهاجران شده است!

مرگ، قرنطینه و بیماری ناشی از ویروس کرونا بحران های جسمی و روانی در افراد متاثر از این ویروس ایجاد می کند.
مشکلات ویروس کرونا و محدودیت ها برای قرنطینه باعث می شود افراد دارای اقامت دائم نتوانند براحتی به کانادا سفر کنند، که باعث شد این مشکل در مجلس کانادا مورد تحقیق و مطالعه قرار گیرد.
کمیته تخصصی مجلس کانادا در امور شهروندی و مهاجرت کانادا مطالعاتی را بر روی تاثیر کرونا بر مهاجرت کانادا انجام داد که در طی هشت جلسه بررسی خواهد شد. پس از اتمام مطالعات، این کمیته گزارشات را به مجلس می دهد. پس از آن دولت 120 روز فرصت دارد تا برنامه جامعی را ارائه دهد، اما دولت نباید تغییری در خط مشی و روش آن برنامه ایجاد کنند.


این مطالعه خاص مسائل مربوط به تاثیر کرونا ویروس بر مهاجرت کانادا را مورد بررسی قرار می دهد:

_ پروندهای عقب مانده و زمان پردازش برای پرونده های اسپانسرشیپ همسرو موانع ارسال به موقع پرونده اسپانسرشیپ، مانند محرومیت از ویزای اقامت موقت(TRV)به دلیل بند 179(ب)مقررات حمایت از مهاجرت، و تعطیلی مکرر مرکز درخواست ویزا.
_ بررسی تصمیم دولت برای راه اندازی مجدد سیستم قرعه کشی برای برنامه اسپانسرشیپ والدین: مقایسه پذیرش های قبلی پرونده های اسپانسرشیپ، از جمله بررسی زمان بررسی پرونده ها و معیارهای لازم برای داشتن پرونده موفق اسپانسرشیپ والدین برای کانادا.
_ تاخیر در فرآیند صدور ویزاهای موقت مانند ویزای دانشجویی که بررسی چک های امنیتی ویزای موقت دانشجویان بین المللی را با مشکل مواجه می کند، به خصوص آفریقایی های دوزبانه یا مجوز سفر به کانادا برای افرادی که تاییدیه اقامت دائم آنها منقضی شده است یا افراد دارای سوابق پزشکی منقضی شده و یا افراد دارای پرونده بررسی سابقه برای مهاجرت دائمی
جلسات بعدی در تاریخ 16 و 18 نوامبر برگزار خواهد شد. ماکو مندیچینو، وزیر مهاجرت، در تاریخ 25نوامبر و 2 دسامبر 2020 برای حضور در جلسه دعوت شده است.


چگونه محدودیت های سفر برسلامت روان مهاجران تاثیر می گذارد

سلامت روانی مهاجران و اعضای خانواده کانادایی آنها در دو بخش مربوط به جدایی از اعضای خانواده در مجلس مورد بررسی قرار گرفت.
Face of Advocacy به عنوان یک سازمان مردمی برای حمایت از برنامه اسپانسرشیپ در طی محدودیت های سفر به کانادا تاسیس شده است، انها مسئول بررسی معافیت هادر برنامه اسپانسرشیپ با توجه به محدودیت های ایجاد شده که در تاریخ 2 اکتبر اعلام شد، هستند.

این گروه سلامت روان 1200 نفر را در پایان ماه آگوست بررسی کرد. آنها از معیارهای معتبر رتبه بندی سلامت روان برای افسردگی، اضطراب و استرس استفاده کردند. نتایج به دست آمده قابل تشخیص نیستند، اما اطلاعات مختصری از اثرات روانی ناشی از محدودیت های سفر را ارائه می دهند.

با وجود اینکه 49 درصد از پاسخ دهندگان اعلام کردند بیماری روانی در آنها تشخیص داده نشده، اما 69 درصد علائم افسردگی بالینی را داشتند. 
برنامه حمایت از اسپانسرشیپ همسر در طی شیوع کرونا ایجاد شد. این یک حرکت مردمی است که برای پیوند سریع اعضای خانواده با برنامه اسپانسرشیپ همسر در کانادا است.

نظرسنجی آنها یک دید مختصری از سلامت روان 548 پاسخ دهنده را ارئه می دهدکه ماهها یا سالها از خانواده جدا شده بودند. گزارش شده:

_ 18 درصد افکارمنفی دارند.
_ 22درصد مجبور شدند شغل خود را ترک کنند.
_ 70 درصد اضطراب و 44درصد اضطراب عمومی دارند.
_ 35درصد دچار وحشت زدگی بودند.
_ 78 درصد افسردگی شدید دارند.
_ 76 درصد انرژی خود را ازدست دادند.
_ 57 درصد مشکل جسمی دارند.
_ 52 درصد به طور غیرطبیعی وزن کم یا زیاد کردند.
_ 85 درصد مشکلات خواب دارند.

وضعیت روانی کسانی که تاییدیه اقامت دائم آنها منقضی شده در اینجا ذکر شده. آنها افرادی هستند که اقامت دائمشان تایید شده، اما قبل از انقضا اسناد خود COPR قادر به سفر به کانادا نبوده اند. در نتیجه، بسیاری از افراد بدون اجازه نامه سفر به کانادا و یا کسانی که تابعیت کانادا را دارند و قبلا در کانادا زندگی کرده اند نمی توانند به راحتی به کانادا سفر کنند. این شواهد شامل یک سری توییت است که درد و شکنجه روحی دارندگان اقامت دائم(COPR) را نشان می دهد.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا