Business کسب وکار

مسیر نما :

 

شروع کسب و کار

 
راه اندازی یک کسب و کار می تواند از طرفی دارای مزیت و از طرف دیگر نیز چالش برانگیز باشد. ضمن اینکه آزادی خود اشتغالی جذاب است، اما امنیت مالی کمتر و نیز مزایای کمتر (مانند بیمه های پزشکی و عمر، زمان تعطیلات، طرح بازنشستگی، و غیره) نیز وجود دارد.
 
برخلاف بعضی از کشورهای دیگر، راه اندازی یک شرکت تجاری در کانادا نسبتا آسان است. هیچ محدودیتی، از جمله حداقل تحصیلات (جهت راه اندازی نوع خاصی از کار) و یا حداقل سرمایه وجود ندارد. بنابراین هر کسی با داشتن فکر، استعداد و روحیه کارآفرینی می تواند آن کار را بیازماید.
 
ببسته به بلندپروازی، سرمایه و توانمندی شما، شرکت تجاری شما می تواند از یک فعالیت اقتصادی مستقل تک نفره تا یک شرکت بزرگ با کارمندان زیاد گسترده باشد.
 
بهترین راه برای کسب موفقیت در تجارت، آن است که خوب آماده شوید. منابع زیادی وجود دارند که در این مورد به شما کمک می کنند. این منابع اطلاعات لازم را برای راه اندازی یک شرکت جدید، خرید یک شرکت موجود یا خرید حق امتیاز و یا سرمایه گذاری در یک شرکت تجاری در کانادا به شما ارائه می دهند. شما می توانید در موارد زیر راهنمایی هایی را دریافت کنید:
 
 - ارائه طرح توجیهی (business plan)
 
 - راه اندازی کسب و کار
 
 - سرمایه گذاری
 
 - بازاریابی
 
 - صادرات
 
 - وام و کمک های مالی
 
 - مشوق های مالیاتی
 
حوزه کسب و کار شما مشخص می کند که به چه مشاوره هایی نیاز دارید و برای ورود به مرحله برنامه ریزی چه فعالیتهایی باید داشته باشید.

ثبت شرکت مهاجرت


فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

ثبت یک شرکت تجاری در کانادا

 
ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه نوع شرکتی، با نیازهای شما تناسب دارد. با توجه به محدوده تعهدات، ممکن است نیاز داشته باشید که در این مرحله، با یک حسابدار و یا وکیل مشورت کنید. نوع فعالیت تجاری شما می تواند بصورتهای زیر باشد:
 
 - مالکیت انحصاری
 
 - تضامنی
 
 - شرکتی
 

هزینه و شرایط ثبت شرکت در کانادا


نکته:

در سال 2010، کل هزینه ثبت شرکت تجاری  (بدون توجه به نوع مشخصات شرکت) معادل 100 دلار بود:

 
 - 40 دلار - جست و جوی نام
 
 -  50 دلار - ثبت
 
 - 10 دلار - هزینه انتشاردر روزنامه
 
*هر نام تجاری بایستی هر سه سال یکبار مجددا ثبت شود و هزینه آن 50 دلار است.
 

جستجوی نام تجاری

 
همه شرکت های تجاری (جز در مواردی که با نام مالک کار می کنند) باید نام ثبت شده خود را داشته باشند. هنگامی که در مورد نام فعالیت اقتصادی خود تصمیم گرفتید، باید از طریق درخواست جستجوی نام از بخش مصرف کنندگان، شرکتها و بیمه وزارت دادگستری، مطمئن شوید که این نام قبلا گرفته نشده باشد. اگر این نام قبلا گرفته شده یا خیلی شبیه به یک نام ثبت شده دیگر باشد باید نام دیگری را انتخاب کنید.
 
قبل از جستجوی رسمی نام مورد درخواست، از طریق جستجو در دفتر ثبتِ نام شرکت ها / موسسات تجاری، می توانید بررسی کنید که آیا این نام قبلا گرفته شده است یا خیر.
 
پس از موفقیت شما در جستجوی رسمی نام درخواستی، نام درخواست شده به مدت 90 روز برای شما رزرو می شود.
 
ثبت و انتشار نام تجاری مرحله بعدی، ثبت این نام تجاری برای فعالیت با مالکیت انحصاری، تضامنی یا شرکتی شماست. لازم است تا متناسب با نوع فعالیت اقتصادی خود، فرم "اعلام ثبتِ نام تجاری" را تکمیل کنید. این فرم بهمراه مبلغ 60 دلار هزینه، به بخش مصرف کنندگان، شرکتها و بیمه فرستاده می شود.
 

انواع شرکت در کانادا


نکته:
 
 *صرف نظر از نوع فعالیت تجاری، نامِ تجاری ثبت شده باید هر سه سال یکبار تمدید شود.

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

اخبار برگزیده

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
شرکت کنندگان : تن