کمکهای مالیاتی Tax Help

مسیر نما :

کمک های مالیاتی در کانادا


در کانادا مزایای مالیاتی متعددی از طرف دولت فدرال برای افراد و خانواده ها وجود دارد. اغلب مزایای مالیاتی برای افراد کم درآمد یا دارای درآمد متوسط در نظر گرفته شده است. برخی از این مزایا بشرح زیر است:
 

1. مزایای مالیاتی فرزندان در کانادا (CCTB)


مزایای مالیاتی فرزندان در کانادا (CCTB)مبلغی غیر مشمول مالیات است که بصورت ماهیانه به خانواده هاییکه فرزند زیر 18 سال داشته و دارای درآمد کم یا متوسط باشند پرداخت می گردد. این مبلغ به خانواده ها برای ارتقاء زندگی فرزندان کمک می کند.

 درخواست برای CCTB


روش های متفاوتی برای درخواست CCTB وجود دارد و انتخاب روش بستگی به محل تولد فرزند شما (خارج از کانادا یا داخل کانادا) دارد.
اگر فرزند شما در خارج از کانادا متولد شده است ، شما باید فرمهای زیر را پر کنید:

 - فرم درخواست مزایای مالیاتی فرزندان
 - وضعیت در کانادا / صورت وضعیت درآمد
 - مزایای مالیاتی فرزندان - صورت وضعیت درآمد
شما لازم است مدرک تولد فرزند خود را بهمراه فرم درخواست ارائه نمایید. یک فتوکپی از مدرک تاییدیه اقامت دائم (IMM5452) یا کارت اقامت دائم (PR Card) صادره توسط اداره تابعیت و مهاجرت کانادا می تواند بعنوان مدرک تولد در نظر گرفته شود.
شما باید تمام فرم های تکمیل شده را همراه کپی مدرک تولد فرزندتان، به مرکز مالیاتی سامرساید (Summerside) ارسال نمایید.

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

نکته:

 


حتی اگر شما احساس می کنید که بعلت بالابودن درآمد خانوادگی، برای دریافت CCTB واجد شرایط نیستید ، باز هم باید درخواست آنرا انجام دهید.
 

2.  مزایای عمومی مراقبت از کودکان (UCCB)


مزایای عمومی مراقبت از کودکان (UCCB) برای خانواده هایی است که کودک زیر شش سال داشته باشند. این مزایا به تمام خانواده های کانادایی ، بدون در نظر گرفتن میزان درآمد ، تعلق می گیرد.
شما بصورت ماهانه مبلغ 100 دلار دریافت خواهید کرد تا کمکی باشد برای برقراری تعادل بین کار و نگهداری از فرزندان کوچک . این مبلغ مشمول مالیات می باشد.
درخواست  UCCB
اگر شما برای CCTB  درخواست کرده باشید و سن فرزند شما کمتر از شش سال باشد، بطور خودکار در برنامه UCCB قرار خواهید گرفت. بعبارت دیگر، الزامی برای درخواست جداگانه UCCB وجود ندارد.
ولی اگر شما هرگز برای CCTB درخواست نکرده باشید و کودک زیر شش سال داشته و مایل به دریافت UCCB باشید، باید از طریق فرایند درخواست CCTB اقدام نمایید.
 

.3مزایای تکمیلی فرزندان (NCBS)


مزایای تکمیلی فرزندان (NCBS) مبلغی است که بصورت ماهیانه به خانواده های با درآمد کم یا متوسط و دارای فرزند زیر 18 سال، پرداخت می گردد.
درخواست NCBS
چنانچه درخواست CCTB را انجام داده باشید، آژانس مالیات کانادا، بطور خودکار شرایط NCBS را نیز بررسی نموده و در صورت وجود شرایط، آن را هم برای شما اعمال می نماید، لذا نیازی به درخواست آن بطور جداگانه وجود ندارد.
 

.4مزایای معلولیت فرزندان (CDB)


مزایای معلولیت فرزندان (CDB) مبلغی است که معاف از مالیات بوده و بصورت ماهیانه به خانواده هایی که مراقب یک فرزند زیر 18 سال، با معلولیت جسمی یا ذهنی هستند ، پرداخت می گردد.
 
نکته:

چنانچه در حال دریافت UCCB هستید، نمی توانید NCBS دریافت نمایید.
در کانادا چنانچه شما تحت حمایت و دریافت کننده درآمدهای حمایتی خدمات اجتماعی بوده یا بعنوان یک پناهنده ، دریافت کننده کمکهای ساماندهی از اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) هستید، مبلغ NCBS از مبلغ چک شما توسط ادارات دولتی مربوطه کسر می گردد.

 درخواست CDB

به منظور دریافت CDB ، شما باید گواهی دریافت مالیات معلولیت را کامل نمایید. شما قسمت A را پر نمایید و قسمت B فرم باید توسط پزشک واجد شرایط تکمیل گردد. سپس فرم تکمیل شده را به مرکز مالیات سامرساید Summerside ارسال نمایید.
 

.5برنامه اعتبار GST / HST


مالیات کالاها و خدمات (GST) یا مالیات بر فروش هماهنگ (HST)، مالیاتی است که شما هنگام خرید در کانادا پرداخت می نمایید. برنامه اعتبار GST / HST پرداخت مبلغی معاف از مالیات است که هر سه ماه یکبار به افراد و خانواده های دارای درآمد پایین و متوسط پرداخت می شود تا کمکی باشد برای جبران تمام یا بخشی از GST یا HST که توسط آنها پرداخت شده است.

 درخواست دریافت GST / HST

اگر شما مقیم کانادا بوده و می خواهید برای درخواست دریافت GST / HST اقدام نمایید، فرم "تقاضانامه درخواست دریافت GST / HST برای شروع اقامت در کانادا " را کامل نمایید.  
تقاضانامه خود را پس از پر کردن به مرکز مالیاتی سامرساید Summerside ارسال نمایید.
 

.6مزایای مالیات بر درآمد کار (WITB)


مزایای مالیات بر درآمد کار (WITB)، یک اعتبار مالیاتی قابل استرداد است که به افراد یا خانواده های کم درآمد که مشغول کار بوده و واجد شرایط بخشودگی مالیاتی هستند، داده می شود.
درخواست WITB
شما می توانید WITB مالیات بر درآمدتان را در اظهارنامه خود مطالبه نمایید. با این حال ، افراد و خانواده های واجد شرایط می توانند برای آن تقاضای پیش پرداخت نمایند.
 
نکته:

شما می توانید در هنگام پر کردن اظهارنامه مالیاتی نیز، برای درخواست دریافت GST / HST اقدام نمایید. فقط کافی است در جواب سوال " آیا مایل به دریافت GST/HST هستید؟" مربع "بله" را علامت بزنید.
بمنظور تداوم تایید هر کدام از مزایای مالیاتی فدرال، شما باید هرسال اظهار نامه مالیاتی را تکمیل و ارسال نمایید.
 

مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

زمان بررسی کدام برنامه مهاجرتی سریعتر است؟

  • برنامه های مهاجرتی کانادا
  • ویزای طلایی و اقامت پرتغال
  • شهروندی و پاسپورت دومینیکا
  • برنامه اقامت دائم آمریکا
شرکت کنندگان : تن