30 نکته برای اینکه ویزای تحصیلی ریجکت نشود شماره 1

بازدیدکنندگان : 7562 نفر 1399/04/19
30 نکته برای اینکه ویزای تحصیلی ریجکت نشود شماره 1

30 نکته برای اینکه ویزای تحصیلی ریجکت نشود! (شماره 1)

بسیاری از متقاضیان ویزای دانشجویی کانادا به دلایل مختلف مانند: تعطیلی دانشگاه به خاطر کرونا، عدم اطلاع از مراحل کار برای اخذ ویزا دانشجویی، نداشتن مدرک زبان، نحوه اپلای دانشگاه کانادا و صدها مورد دیگر ... ریجکت می شوند. 
با توجه به درخواست های زیاد سعی کردیم 30 نکته در مورد ویزای دانشجویی را بیان کنیم تا با رعایت آنها متقاضی بتواند ویزای دانشجویی برای دانشگاه های تراز اول یا بورس تحصیلی کانادا و آمریکا را کسب کند.
 

نکته اول:

اقدام برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا یا به اصطلاح اپلای کردن برای دانشگاه های امریکا و کانادا و با یک سیستم آنلاین صورت میگیرد. در مورد دانشگاه های کانادا و امریکا می توانید با ارسال مدارک مورد نیاز به دانشکده و پرداخت هزینه بین 50 تا 100 دلار اولین قدم را برای ارسال درخواست بفرستید. اگر مدارک قبل از ماه ژانویه ارسال شود می توانید برای پاییز سال بعد اپلای کنید.
 

داشتن این مدارک به شما برای مرحله اول کمک می کند:

- انتخاب دانشکده خوب Faculty مرتبط با رشته یا سابقه کار شما و زمینه کاری استاد Research Fields
- رزومه CV طبق فرمت کانادایی در اینترنت جستجو و طبق آن بنویسید
- انگیزه نامه SOP: Statement of Purpose چرا قصد انتخاب این دانشگاه را دارید با اینکه 10هزار کیلومتر با محل زندگی شما فاصل دارد و دانشگاه های نزدیک تر به ایران هم هست!
- توصیه نامه اساتید Recommendation از دانشگاه قبلی حداقل 1 و حداکثر 3تا

نوع دانشگاه پیام نور، دولتی، آزاد مهم نیست مگر برای تعداد معدودی از دانشگاه های خوب . اما داشتن مدرک زبان آیلتس آکادمیک، GRE، تافل و مقاله بسیار مهم است. دانشگاه هایی هم وجود دارند که دونوبت درسال پذیرش می کنند. این زمان ها بیشتر برای ترم پاییز و زمستان و در برخی دانشگاه ها هم به جای ترم زمستان ترم بهار است. اما در حالت معمولی اپلای کردن در دسامبر و ابتدای ژانویه - برابر آذر و دی سال شمسی- برای پاییز سال بعد است.

مراحل بررسی درخواست های اپلای یا همان پذیرش تحصیلی کانادا و آمریکا بدین صورت است که پرونده های تکمیل شده (لیست مدارک مورد نیاز در قسمت ادمیشن سایت هر دانشکده هست که بعدا راجع به آن توضیح می دهیم) به دانشکده مربوطه ارسال می شوند و درآنجا کمیته تخصصی پرونده متقاضی دانشجویی را بررسی کرده و در مورد اعطا پذیرش تصمیم گیری می شود. بهتر است یک استاد سوپروایزر در آن کمیته با رزومه شما قبلا اشنا شده باشد ولی اگر استاد اسم شما را به کمیته مربوطه سفارش نکرده باشد شانس شما کمتر خواهد بود.

معمولا هر استاد در سال بین 30 تا 50 نفر را نیاز دارد با توجه به حجم درخواست ها از سراسر جهان ارتباط گیری با استاد بسیار مهم است. سعی کنید استاد مربوط به رشته و دپارتمان ان را خوب انتخاب کنید و یک استاد را انتخاب کنید بعد رزومه عالی خود را بدون غلط گرامری برای استاد بفرستید و درخواست کنید که نام آن استاد را در قسمت معرف ها یا سوپروایزرها وارد کند اما از بورس و وام صحبت نکنید.

معمولا خیلی این بخش زمان بر است چون همه استاد ها قبول نمی کنند..برای صرفه جویی در زمان، از موتورهای جستجو مانند زیر استفاده کنید:

- https://scopus.com
- https://apps.webofknowledge.com
- https://academic.microsoft.com

مطمئن ترین راه برای ارتباط گرفتن با یه استاد سوپروایزر مربوط به رشته تحصیلی تان یا حداقل یکی از اعضای کمیته پذیرش داشتن ادمیشن می باشد. درغیراین صورت شما نیاز به رزومه کاری – تحصیلی قوی خواهید داشت تا استاد مربوطه اسم شما را در لیست خود بیاورد.
 
این قسمت نکته اول از 30 نکته ویزای تحصیلی کانادا و آمریکا بود، قسمت دوم را هفته بعد همین جا بخوانید.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
روزبه1399/04/20
ممنون از نکات مطرح شده در مورد ویزای تحصیلی، عالی بود.
فقط کی قسمت دوم را روی سایت قرار می دهید؟
  • گنجی
  • 1399/04/28
هر پنج شنبه به مدت 30 قسمت.
پیام 1399/04/20
ایا تاریخ اکسپایر شدن مدرک زبان آیلتس ب ای سفارت مهم است؟ایا ممکن است به دلیل تاریخ ۲سال و ۳ماه از گذشتن زمان آیلتس ، ویزا رد شود؟ اگر امکان رد شدن هست راهکار چیست؟
  • گنجی
  • 1399/04/28
بله بسیار مهم است
عمویی1399/04/20
سلام مواردی که در این سلام ایا مورد ذکر شد جهت فرد ١٨ساله ای که تازه از دبیرستان فارغ التحصیل شده هم صادق است؟
  • گنجی
  • 1399/04/28
اگر بخواهید از بورس تحصیلی یا کمک هزینه استفاده کنید بله
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا