30 نکته برای اینکه ویزای تحصیلی ریجکت نشود شماره 5

بازدیدکنندگان : 5287 نفر 1399/05/29
30 نکته برای اینکه ویزای تحصیلی ریجکت نشود شماره 5

30 نکته برای اینکه ویزای تحصیلی ریجکت نشود (شماره 5)

در قسمت قبل (شماره4) در مورد مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش تحصیلی کانادا(اپلای کانادا) توضیح دادیم. امروز نیز در انتهای این مطلب نحوه گرفتن تاییدیه برای سوار شدن به هواپیما در زمان کرونا درج کردیم. در این قسمت سعی داریم در مورد حداقل ها جهت پذیرش تحصیلی کانادا را توضیح دهیم.
برای گرفتن پذیرش باید یکسری حداقل ها را داشته باشید، این حداقل ها برای هر دانشگاه متفاوت است، تفاوت آنها نیز بستگی به رنکینگ دانشگاه دارد. دانشگاه های با رنکینگ کمتر از 100 رتبه عالی دارند.
برای اینکه پرونده شما بررسی گردد این حداقل ها که شامل موارد زیر است را باید رعایت کنید:
- معدل لیسانس، ارشد یا دیپلم 
- نمره زبان (آیلتس یا تافل یا GMAT یا GRE) 
- توصیه نامه از استاتید قبلی
- ریزنمرات تحصیلی
 

نکته:

- مثلا برای مهندسی مکانیک حداقل معدل 15 خوب است و معدل کمتر در پیش دانشگاهی شانس پذیرش نخواهید داشت.
- نمره آیلتس 6اکادمیک برای بسیاری از رشته ها مناسب است. اگر نمره زبان ندارید پذیرش مشروط (Admission Conditional) میتوانید کسب کنید که باید دروس زبان پیش نیاز بگذرانید.
- هزینه های تحصیلی در یکسال تحصیلی در مونترال 17هزار دلار و برای دکتری ده درصد بالاتر است.
- دوره های by course برخلاف by research بورس ندارند.
- تمام دانشگاههای کانادا دارای شهریه اند و رایگان نمی باشند مگر برای افراد مقیم و شهروند کانادا و یا افراد دارای رزومه و معدل خوب.
- دوره های فوق لیسانس بدون تز استادی ندارند و لذا مکاتبه تاثیری ندارد فقط معدل و رزومه مهم است.
- برای دکتری موضوع تز ارشد و نوع و تعداد مقاله ها مهم است. گپ تحصیلی زیاد شانس را صفر می کند. مخصوصا در سنین بالا.
 
برای مهیا کردن موارد بالا ممکن است شما وقفه تحصیلی یا معدل پایین داشته باشید و این حداقل ها را رعایت نکرده باشید اما اگر علاقه به تحصیل در رشته و دانشگاه با رنکینگ عالی را دارید، برای اینکه از مرحله اول بررسی پرونده ها که توسط کارمندان معمولی دانشگاه ها انجام می شود، عبور کنید نیاز به پیدا کردن استاد دارید لذا باید ابتدا در سایت دانشگاه جستجو کنید یا از دانشجویان آن دانشگاه سوال کنید، تا بتوانید استاد مربوطه را نسبت به رزومه و علاقه خود قانع کنید.
مثلا برای جستجو در مورد حداقل ها در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه مک گیل مونترال جمله زیرا را سرچ کنید:
Requirements for Admission MSC program McGill
 

از سایت زیر می توانید اطلاعات خوبی در مورد هزینه دانشگاه، تعداد دانشجویان قبول شده، میانگین نمره قبولی، رنکینگ، نظر دیگر دانشجویان در مورد دانشگاه و بورسیه .... مطلع شوید:

 
بعد از کسب اطلاعات از سایت بالا و دانشجویان و جمع آوری مدارک تحصیلی و زبان نیاز دارید که شانس پذیرش خود را بالا ببرید، برای این کار موارد زیر را مطالعه فرمایید:
 

بالا بردن شانس در بخش مدارک:

داشتن مقاله، انجام کار خارج از درس، افزایش نمره آیلتس اکادمیک به 6.5، توصیه نامه بهتر و مکاتبه ایمیلی با استاد به شما کمک می کند. مخصوصا اگر وقفه تحصیلی بیش از 3 سال دارید. اما امیدوار باشید زیرا بجز معدل که ثابت است بقیه موارد بالا قابل بهبود است.
 
نوشتن سی وی (رزومه) قوی به سبک کانادایی:
ابتدا یک نمونه از اینترنت جستجو و پر کنید. سبک کانادایی بسیار مهم است که بعدا در مورد ان توضیح خواهیم داد.
 

پیدا کردن استاد دانشگاه:

ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس در بخش رشته مورد نظر، استاد مربوطه یا سوپروایزر را پیدا کنید. رزومه و نمره زبان و توصیه نامه خود را ایمیل کنید و منتظر جواب بمانید. این کار را حداکثر برای سه دانشگاه انجام دهید. بهتر است رشته تحصیلی و کاری فعلی تان با رشته کانادا قصد ادامه دارید متفاوت نباشد.
بعد از اینکه استاد شما را قبول کرد، وارد بخش ادمیشن دانشگاه شوید تا در زمان مقرر(در نکته اول توضیح دادیم) ثبت نام کنید. در انجا اسم استاد مربوطه را ذکر کنید که در کمیته بررسی، شانس شما بالا رود.
اگر چند پذیرش گرفتید حتما تا اواسط April یکی را قطعی و بقیه را کنسل کنید تا جا برای دیگر دانشجویان باز شود اینکار باعث افزایش وجهه خوب شما به عنوان یک فرد ایرانی است که در نظر استاد مثبت در نظر گرفته می شود. زیرا استاد منتظر شما نخواهد بود و میتواند جای خالی این ترم خود را پر کند.
 

بورس و فاند:

 بورس و کمک هزینه های زیادی در کانادا وجود دارد که چند مورد از آن را که قبلا در اینستاگرام گنجی قرار داده بودیم را مشخص نمودیم:
- Research Assistantship RA
- Vanier Canada Graduate scholarships
- Trudeau Foundation doctoral Scholarships
- Canadian  Queen Elizabeth II Diamond Jubilee Scholarships
- Foreign Affairs, Trade and Development Canada DFARD`s International Scholarships Program
 

نحوه گرفتن تاییدیه برای سوار شدن به هواپیما در زمان کرونا

در حال حاضر(مرداد 1399) برای سفر به کانادا فقط هواپیمایی قطر خدمات ارائه می کند. برای سفر بعد از خرید بلیط باید به این شرکت هواپیمایی ایمیل بزنید و برنامه قرنطینه در مقصد را با ذکر آدرس، کدپستی و تلفن مشخص کنیم. همچنین باید مشخص کنید که طی 14 روز قرنطینه در کانادا چه فردی برای شما مایحتاج عمومی مانند غذا را تهیه و به شما تحویل می دهد. اگر با ویزای توریستی قصد ورود دارید باید نسبت فامیل والدین و فرزندان مشخص شود. سپس منتظر تاییدیه هواپیمایی و گواهی سلامت باشید. معمولا شرکت هواپیمایی قطر با مرزبانی کانادا این اطلاعات را رد و بدل می کند و سپس اجازه سوار شدن به هواپیما را خواهید داشت. قبل از سفر نیز باید تست مولوکولار کرونا بدهید. مراکز مورد تایید شرکت هواپیمایی قطر در ایران در وب سایت درج شده. اعتبار این تست 48 ساعت است. 14 روز قرنطینه برای این است که خدانکرده شما در طی سفر کرونا نگرفته باشید.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
لیلا 1399/05/29
سلام
متولد ۱۹۷۱/۱۰/۲۲ هستم
لیسانس من پرستاری است با ۲۰ سال سابقه کارو فوق لیسانس من MBA هست که بزودی شهریور۹۹ فارغ التحصیل میشوم . ایلتس ندارم ولی در ازمون ماک نمره ۵ هستم . شانش اخذ ویزای تحصیلی من در مقطع ارشد MBA رو پس از ایلتس اکادمیک ۶ چگونه ارزیابی میکنید ؟
  • گنجی
  • 1399/06/05
با سن شما در بخش ویزا مشکل ریجکتی خواهید داشت.
سعیده1399/05/29
سلام میشه راجع به نحوه قبولی ویزای تحصیلی بعد از اخذ پذیرش دانشگاه هم مطلب بذارین
  • گنجی
  • 1399/06/05
در هفته آینده ارسال می شود.
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا