مراحل و شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

مسیر نما :اخباردومینیکا
بازدیدکنندگان : 30720 نفر 1401/01/31
مراحل و شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا و بررسی شرایط
اگر از انتظار و استرس دریافت ویزای سفر به کشورهای شینگن خسته شده اید و می خواهید تنها با خرید یک بلیط و بدون دردسر های اضافی به همه دنیا سفر کنید، فرزندتان قصد تحصیل پزشکی و . . . بدون کنکور را دارد، مدرک زبان ندارید؛ قصد افتتاح حساب بانکی در بانک های معتبر دنیا را دارید و یا میخواهید بدون محدودیت در سراسر دنیا تجارت کنید،  پس، پاسپورت دومینیکا بهترین گزینه برای شما و فرزندان تا 30 سال سن شما خواهد بود.

 

پاسپورت دومینیکا خرید ملک

برای شروع خرید پاسپورت دومینیکا بهتر است با وکیل رسمی مشورت نمایید، انتخاب بهترین گزینه برای کسب پاسپورت دومینیکا بین 2 روش: خرید ملک و پرداخت بلاعوض نیازمند مشورت جامع می باشد.
در روش خرید ملک دو بخش داریم: 
1-متقاضی یک ملک به مبلغ حداقل دویست هزار دلار را از پروژه های مورد تایید دولت خریداری می کند همچنین هزینه های پاسپورت و گواهی تابعیت را جداگانه باید پرداخت کند.
2-متقاضی از خدمات شرکت های مورد تایید دولت دومینیکا استفاده می کند و به جای خرید ملک مبلغ کمتری را پرداخت می کند که بسیار به صرفه تر می باشد. مسئولیت خرید ملک با این شرکت ها می باشد و دریافت شهروندی توسط دولت دومینیکا انجام می گیرد.

هر دو روش توسط دولت دومینیکا تایید شده است و متقاضیان مادام العمر می توانند از خدمات پاسپورت دومینیکا بهره مند شوند. لذا انتخاب بین این روشها هیچ تاثیری در مدت اعتبار پاسپورت دومینیکا یا تمدید آن نخواهد داشت زیرا از ابتدا گواهی تابعیت دومینیکا را دریافت می کنید. مشخصات فیزیکی پاسپورت در نمونه 2022 تغییر کرده و عکس پاسپورت دومینیکا دارای طراحی منحصر بفرد می باشد.

مراحل اخذ پاسپورت دومینیکا

 

شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا

برای اخذ پاسپورت دومینیکا متقاضی و همسر باید سوپیشینه از ایران و تمام کشورهایی که بیش از 6 ماه حضور داشته اند اخذ کنند و نباید سوء پیشینه ای داشته باشند. فرزندان تا 30 سال واجد شرایط خواهند شد و والدین تا 65 سال نیز می توانند به واسطه متقاضی اصلی، پساپروت مادام العمر دریافت کنند.

 

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا

مرحله اول پاسپورت دومینیکا


اطلاع از نحوه دریافت پاسپورت دومینیکا مهم است، اولین قدم تماس با وکیل معتبر برنامه پاسپورت دومینیکا است. شما نمی توانید به صورت مستقیم پرونده خود را به اداره شهروندی دومینیکا ارسال کنید، فقط وکیل تان می تواند پرونده های درخواست را ارسال کنند. قبل از اینکه وکیل پاسپورت دومینیکا شما را بپذیرد موکل را مورد بررسی قرار می دهد و او را راهنمایی می کند. اگر در زمان بررسی متقاضی همه شرایط لازم وجود داشت وکیل دومینیکا از طرف متقاضی برای برنامه پاسپورت و اخذ شهروندی دومینیکا اقدام می کند. وکیل مهاجرتی همه اسناد و مدارک لازم را فراهم کرده و می تواند مدارک ترجمه شده به زبان انگلیسی را هم آماده کند. 
سپس برای اقدام از طریق برنامه پاسپورت دومینیکا باید با وکیل خود قراردادی را امضاء کنید و باید مطمئن شوید که اطلاعات و مدارک شما واقعی باشد. شما باید هزینه خدمات نماینده، هزینه بررسی دقیق، ثبت نام و هزینه های دولتی را پرداخت کنید. هزینه خدمات وکیل دومینیکا براساس پرونده شما متفاوت است یعنی پرونده های خانوادگی بیشتر از پرونده های مجردی هزینه دارند، زیرا طبق جدول هزینه دومینیکا فرزندان زیر 16 سال هزینه کمتری پرداخت می کنند.

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا

مرحله دوم پاسپورت دومینیکا

در قسمت دوم مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا به بخش بررسی پرونده توسط دولت دومینیکا می رسیم. در این مرحله پرونده متقاضی توسط دولت دومینیکا ارزیابی می گردد. افرادی که از طریق برنامه پاسپورت دومینیکا اقدام می کنند دولت دومینیکا به صورت کامل پیشینه آنها را بررسی می کند. اگر شما اطلاعات نادرستی داده باشید یا سابقه کیفری یا جرمی داشته باشید ریجکت می شوید. اگر مشخص شود که حضور فرد در این کشور برای امنیت عمومی افراد جامعه خطر ایجاد می کند پرونده شخص رد می شود، تا ارزش تابعیت همه افراد در این کشور حفظ شود.

 

مرحله سوم پاسپورت دومینیکا

بعد از تایید اولیه ارزیابی دولت دومینیکا حدود 60 تا 90 روز طول می کشد تا دولت پرونده شما را بررسی کند. نیازی نیست که متقاضیان در مصاحبه حضوری شرکت کنند و وکیل دومینیکا از طرف متقاضی با دولت دومینیکا مکاتبات اداری را انجام می دهد. بعد از انجام بررسی های لازم، یک نامه تاییدیه از طرف سازمان شهروندی دومینیکا برای متقاضی صادر می شود که به برای پاسپورت دومینیکا هزینه صندوق تنوع اقتصادی را پرداخت کند. همانطور که در مورد شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا قبلا توضیح دادیم، در صورتی که مشکلی وجود داشته باشد وکیل شما با مقامات اداره شهروندی مکاتبه می کند تا هر نوع مشکل رفع شود. 

اخذ پاسپورت دومینیکا

مرحله چهارم پاسپورت دومینیکا

زمانی که اداره شهروندی دومینیکا تایید کرد که مرحله سوم انجام شده یک سوگند نامه وفاداری امضا می شود و به اداره مهاجرت دومینیکا داده می شود. بعد از اینکه نخست وزیر دومینیکا تایید کرد گواهی تابعیت برای تمام اعضا خانواده صادر می شود و در مدت هفت روز پاسپورت دومینیکا برای متقاضی ارسال می شود. سپس می توانید طبق لیست کشورهای مجاز با پاسپورت دومینیکا برای سفر تان اقدام کنید.
وکیل اصل پاسپورت ها را به متقاضی تحویل می دهد. اگر پاسورت دومینیکا شما مفقود گردید با ما تماس بگیرید ما شرایط گرفتن پاسپورت در صورت مفقودی را توضیح خواهیم داد.

چگونه اقامت دومینیکا را کسب کنیم

اگر تمایل به اخذ پاسپورت دومینیکا را دارید باید به نسبت تعداد و سن اعضا خانواده تان از یکی ازدو روش موجود دولت دومینیکا اقدام فرمایید. معمولا برای فرزندان زیر 16 سال هزینه بسیار کم است خوشبختانه امکان اخذ اقامت دومینیکا برای فرزندان تا 30 سال نیز فراهم است.سعی کردیم نحوه گرفتن پاسپورت دومینیکا را به سادگی توضیح دهیم اگر سوالی داشتید کامنت کنید


مراحل و شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا

چگونه پاسپورت دومینیکا بگیریم؟

با توجه به محدودیت هایی که در سالهای اخیر برای اقدام  ایرانیان در برنامه های اخذ شهروندی در سراسر دنیا بوجود آمده، خوشبختانه کشور دومینیکا همچنان پرونده ایرانیان را می پذیرد و افراد ایرانی امکان اقدام از طریق برنامه سرمایه گذاری برای دریافت پاسپورت دومینیکا را دارند. دارا بودن مدارک اصلی متقاضی و اعضا خانواده مانند، شناسنامه، کارت ملی، سند ازدواج و گواهی سوپیشینه و تست پزشکی جزو مدارک لازم برای پاسپورت دومینیکا است. 

 

مهاجرت به دومینیکا

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا تغییری در سال 2023 نداشته و متقاضی برای مهاجرت و اخذ اقامت دومینیکا شرایط خوبی خواهد داشت. دولت دومینیکا برای افراد غیر مقیم مالیات نداشته و طبق بخش 101 قانون اساسی دومینیکا و تبصره 8 و اصلاحیه 20 (1) مندرج در قانون شهروندی دومینیکا اعطا پاسپورت به افراد شرکت کننده در برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا بسیار سریع انجام شده که به طور قانونی به افراد واجد شرایط، شهروندی فوری در دومینیکا را با یک گواهی تابعیت مادام العمر اعطا می‌کند.

کارشناسان و مشاوران موسسه مهاجرتی گنجی می توانند با مشاوره مناسب ترین برنامه را برای رفع نیازهای شما معرفی کنند. برای بررسی دقیق و دریافت مشاوره در مورد نحوه اقدام و دریافت شهروندی و پاسپورت کشور دومینیکا با ما تماس بگیرید.
برچسب ها :
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 18
جلیل1401/06/17
سلام
کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا چندتاست؟ چندروز میشه دران کشورها ماند؟
 • گنجی
 • 1401/06/17
145 کشور را با پاسپورت دومینیکا می توان رفت بین 90 تا180 روز می توانید بمانید
مثلادر انگلیس 6ماه مچوز حضوردارید.
شاهین1401/06/14
با ترکیه چه فرقی این پاسپورت داره؟
 • گنجی
 • 1401/06/15
پاسپورت دومینیکا رتبه 32 و رتبه ترکیه 54 است لذا قدرت پاسپورت دومینیکا بیشتر است
با پاسپورت ترکیه به بسیاری از کشورها مثل انگلیس نمی توانید سفر کنید.
برای حفظ اقامت باید حداقل یکسال در 5 سال در ترکیه زندگی کنید ولی دومینیکا اصلا نیازی به حضور در دومینیکا ندارد
زبان رسمی دومینیکا انگلیسی است و ترکیه زبان ترکی دارد
هزینه پاسپورت دومینیکا از صدهزار دلار است و ترکیه بیش از 2.5 برابر این مبلغ است.
در کل بدهی کشور ترکیه با جهان بسیار زیاد(3تریلیون لیر!) می باشد که باعث تورم و ورشکستگی اقتصاد می شود. دومینیکا اقتصاد قوی دارد.
بهنام1401/05/11
آیا با پاسپورت دومینیکا، امکان کار کردن در کشورهای دیگه هست؟ یا فقط به عنوان توریست میتوان به کشورهای دیگر سفر کرد؟؟
 • گنجی
 • 1401/05/13
با پاسپورت دومینیکا هیچ مشکلی برای کار و تحصیل در دومینیکا نخواهید داشت برای کشورهای دیگر بعد از ورود بدون ویزا باید ابتدا دانشگاهی را برای تحصیل انتخاب و پذیرش بگیرید و برای کار باید جاب افر داشته باشید.
راحیل1401/05/09
سلام
من برای خرید و محاسبه قیمت پاسپورت دومینیکا چگونه می توانم دقیق مطلع شوم؟
 • گنجی
 • 1401/05/10
سن و تعداد اعضا خانواده را بفرمایید تا بین دو روش خرید ملک و پرداخت بلاعوض برای شما بررسی شود.
امید1401/05/03
سلام و ارادت خدمت شما
به لطف شما ما به تازگی پاسپورت دومینیکا را دریافت کردیم،میخاستم بدونم که آیا میتونیم به اروپا بریم و برای بچه ها دانشگاه ثبت نام کنیم>؟ترجیحا رشته پزشکی
 • گنجی
 • 1401/05/03
جهت تحصیل در رشته پزشکی با پاسپورت دومینیکا برای دانشگاه های اکسفورد انگلیس، چریته و فری برلین آلمان،ساپینزا و بلونیا ایتالیا، سوربون فرانسه، آتونوما و بارسلونا اسپانیا، ماستریخت ولیدن هلند، کارولینسا هلند، کپنهاک دانمارک، سملوایز مجارستان و ... شانس ادمیشن دارید.
برای کانادا هم مک گیل و لول و یوبی سی می توانید.
سعید1401/05/01
سفر به کانادا با پاسپورت دومینیکا چگونه است؟
 • گنجی
 • 1401/05/02
برای سفر توریستی به دومینیکا باید از طریق امارات یا فرانکفورت آلمان اقدام کنید.
لادن1401/03/27
با سلام
بفرمایید هزینه دریافت پاسپورت دومینیکا برای یک خانواده ۳ نفره چقدر هست
و اینکه آیا پس از اخذ پاسپورت ، برای پدر و مادر متقاضی باید هزینه جدا پرداخت نمود
 • گنجی
 • 1401/03/28
هزینه ها با توجه به سن متغیر است ایا فرزند شما زیر 16 سال است؟
تلفنی به دفتر اعلام فرمایید.
برای والدین با هزینه کمی امکانپذیر است وبهتر است همگی با هم اقدام کنید.
محمدرضا1401/03/07
سلام آقای گنجی، آیا هنوز هم ویزای کانادا را برای پاسپورت دومینیکا رایگان درخواست می دهید؟
 • گنجی
 • 1401/03/24
بله امکانپذیر است. با دفتر تماس بگیرید.
رویا1401/03/07
به چه صورت با پاسپورت دومینیکا فرزندم می تونه در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی دانشگاه های انگلستان یا آمریکا و کانادا تحصیل کنه؟
 • گنجی
 • 1401/03/21
با توجه به قدرت پاس دومینیکا متقاضی می تواند به راحتی ادمیشن در رشته های پزشکی را کسب کند.
همچنین با توجه به عدم نیاز به ویزا متقاضی به راحتی می تواند حضوری به دانشکده پزشکی مراجعه کند.
اگر سوالی در این مورد داشتید دقیقتر در واتس اپ زیر سایت مطرح کنید.
هوشیار1401/03/02
اگر پاسپورت دومینیکا را بگیرم امکان دریافت برای مادر 77سال و فرزندان 25و29سال هم وجود دارد؟
بعد به همگی پاسپورت می دهند یا فقط به نفر اصلی؟
 • گنجی
 • 1401/03/05
به همه شما پاسپورت دومینیکا را می دهند
مهتاب1401/02/31
سلام، فرزند من با ویزای تحصیلی اتریش بوده ولی ناراضی بود و برگشت آیا با پاسپورت دومینیکا می شود ویزای کانادا را برای پسرم بگیرید؟
 • گنجی
 • 1401/03/02
بله شانس بهتری خواهند داشت
نیلوفر1401/02/31
شرایط اخذ پاسپورت برای افراد مجرد هم امکانپذیر است؟
شرکت ما بیزینس بین المللی دارد و من و دو مدیر دیگر در این شرکت باید همش در سفر باشیم، آیا هزینه کسب این پاسپورت را شرکت من به جای ما می تواند پرداخت کند؟
 • گنجی
 • 1401/03/01
بله برای افراد مجرد هم می توانیم پاسپورت کسب کنیم
بله شرکت شما می تواند هزینه را پرداخت کند.
مریم1401/02/31
با درود بر شما
مریم هستم ۴۰ ساله دارای اقامت موقت سوئد به همراه همسر و دو فرزندم. ماما هستم و خیلی علاقه به اقامت دائم در یک کشور دیگر رو دارم می خ استم در مورد کشور دومنیکا بیشتر بدونم اینکه از چه طرقی می تونیم ترد این کشور بشیم. ممنون می شم راهنمایی بفرمایید
مانا باشید
 • گنجی
 • 1401/03/01

پاسپورت دومینیکا:

با پاسپورت دومینیکا می توانید به 145 کشور شامل کل اتحادیه اروپا، انگلیسی و ... بدون ویزا سفر کنید و شش ماه حضور داشته باشید.
مدارک خاصی بجز پرداخت هزینه و دارا بودن تمکن مالی نخواهید داشت
در واتس اپ زیر سایت ما سن همه اعضا خانواده را بفرستید تا بررسی کنیم

دکتر طاهر1401/02/15
اگر الان تمکن مالی را نتوانیم نشان دهید(چون چندواحد آپارتمان در نیازوران پیش خرید کریم هزینه سند ندارند ولی تمکن کافی دیگر دارم) می توان برای دومینیکا اقدام کرد؟
 • گنجی
 • 1401/02/31
بله میتوانید اقدام کنید-شما 3تا5ماه فرصت خواهید داشت 
رسول1401/02/15
سلام، با پاسپورت دومینیکا می تونم تو کشور امارات حساب بانکی داشته باشم؟
 • گنجی
 • 1401/02/28
بله. مشکلی بابت افتتاح و مدیریت حساب نخواهید داشت
احسان1401/02/15
سلام، با پاسپورت دومینیکا چقدر میشه در کشور انگلستان زندگی کرد؟ من فرزندم 29 سالش هست، آیا همراه من بهش پاسپورت می دهند؟
 • گنجی
 • 1401/02/28
در انگلستان 6 ماه می توانید . سپس باید یک ورود و خروج بزنید تا مجددا شش ماه حضور پیدا کنید.
بله فرزند 29 ساله تان هم پاسپورت دومینیکا کسب می کند.
نیما1401/02/15
با سلام،
آیا افغانستانی ها هم می توانند برای کسب پاسپورت دومینیکا اقدام نمایند؟
 • گنجی
 • 1401/02/19
بله همه می توانند ولی تمکن مالی خوب نیاز دارید
منوچهر ب1401/01/29
در اول متن شما ارزش دلار دومنیکا را با دلار امریکا مقایسه کردید، و در قسمت هزینه ها نوشته شده : 170 هزار دلار (دلار امریکا یا دومنیکا ) لطفا بفرمایید منظور 170 هزار دلار دومنیکا است یا امریکا
 • گنجی
 • 1401/02/05
پرداخت برای کسب پاسپورت دومینیکا طبق قانون این کشور فقط به ارز آمریکا خواهد بود.
دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

 • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
 • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
 • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن