در چه صورت تست مدیکال پزشکی من ریجکت می شود؟

بازدیدکنندگان : 961 نفر 1400/08/14
در چه صورت تست مدیکال پزشکی من ریجکت می شود؟
در چه صورت تست مدیکال پزشکی من ریجکت می شود؟

کانادا قوانین پزشکی دارد که بر پرونده های ویزای موقت مانند سوپرویزا و اقامت دائم مانند کارآفرینی تاثیر می گذارد. 

افراد خارجی که برای مدت بیشتر از شش ماه به کانادا می آیند باید یک آزمایش پزشکی مهاجرت که مدیکال کانادا نامیده می شود را ارائه دهند سپس اداره مهاجرت کانادا تشخیص می دهد که آیا مهاجر تازه وارد از نظر پزشکی قابل قبول هستند یا نه. این معاینات پزشکی باید توسط یک پزشک مورد تایید سفارت کانادا که لیست آنها در هر کشوری متفاوت است، انجام شود.

شما برای انجام مدیکال کانادا ابتدا یک نامه از اداره مهاجرت مبنی بر لزوم انجام تست دریافت می کنید، سپس به یکی از پزشکان معتمد سفارت به دلخواه مراجعه می کنید، پزشک یک معاینه در مطب روی شما انجام می دهد سپس برای آزمایش خون و عکس قفسه سینه به بیمارستان مشخصی مراجعه می کنید، گزارش بیمارستان و نتیجه معاینه پزشک به سفارت کانادا در پاریس اعلام می شود که البته اگر متقاضی در یکی از گروههای زیر باشد، احتمال ریجکت شدن مدیکال وی وجود دارد: 

•    خطر برای سلامت عمومی
•    خطر برای امنیت عمومی
•    تقاضای بیش از حد متقاضی برای خدمات بهداشتی یا اجتماعی

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا گنجی
تعاریف بهداشت عمومی، ایمنی عمومی و تقاضای بیش از حد متقاضی 


به نظر آقای گنجی طبق قانون دولت کانادا این تعاریف به این معنی است که متقاضی چقدر بر جامعه کانادا تاثیر دارد این تاثیر در سه گروه مشخص دسته بندی می شود که هر یک را در زیر اعلام می کنیم:

•    خطر برای سلامت عمومی

مثلا فرد مبتلا به یک بیماری عفونی مثل سل باشد یا با افرادی که بیماری عفونی داشتند در تماس نزدیک بوده است. برای این تصمیم افسران بررسی می کنند که این بیماری چگونه بر روی افرادی که در کانادا زندگی می کنند تاثیر می گذارد.

•    خطر برای امنیت عمومی

خطر برای امنیت عمومی یعنی فرد  به صورت ناخودآگاه و ناگهانی کاری انجام دهد که ناشی از ناتوانی جسمی یا ذهنی باشد. یا فردی که رفتار غیر قابل پیش بینی یا خشونت آمیز دارد.

•     تقاضای بیش از حد متقاضی برای خدمات بهداشتی یا اجتماعی

اگر وضعیت سلامت متقاضی طوری باشد که نیاز زیادی به خدمات اجتماعی یا بهد اشتی داشته باشند اداره مهاجرت کانادا از نظر پزشکی آنها را غیر قابل قبول می داند. اگر افسر یکی از موارد زیر را تشخیص دهد به عنوان تقاضای بیش از حد برای خدمات اجتماعی و بهداشتی در نظر گرفته می شود:
_ خدمات بهداشتی یا اجتماعی متقاضی برای درمان بر روی زمان انتظار برای خدمات در کانادا تاثیر می گذارد. یعنی متقاضی با تقاضای زیاد از حد باعث ایجاد صف های مکرر در دریافت خدمات پزشکی در کانادا می شود
_ خدمات مورد نیاز آنها برای درمان بیش از حد معمول هزینه دارد. این هزینه هر سال تعریف و مبلغ مشخصی دارد که در انتهای مطلب آن را توضیح می دهیم.


اداره مهاجرت کانادا هر سال سقف هزینه را براساس آخرین میانگین کانادا به روز می کند. این محدوده هزینه تعیین شده سه برابر متوسط هزینه خدمات بهداشتی و اجتماعی است. در سال 2021 این مبلغ به 21.798 دلار در سال رسید. اگر هزینه درمان کمتر از مقدار تعیین شده باشد متقاضی براساس این شرایط غیر قابل قبول نیست. 
قوانین تقاضای بیش از حد در موارد زیر اعمال نمی شود: 
_ افراد حفاظت شده توسط دولت
_ بعضی از افراد مثل فرزندان و همسران که تحت حمایت خانواده خود قرار می گیرند. 


نامه ریجکتی مدیکال کانادا


اگر اداره مهاجرت کانادا تشخیص دهد که متقاضی یا یکی از اعضا خانواده وی از نظر پزشکی غیر قابل قبول است، افسر باید یک نامه با زمان پاسخ مشخص را برای شما ارسال کند و دلیل آن را توضیح دهد. متقاضیان می توانند قبل از تصمیم گیری نهایی اداره مهاجرت کانادا در مورد رای به ریجکتی مدیکال خود به این نامه پاسخ دهند در واقع آفیسر کانادایی قبل از ریحکت کردن شما، وقتی مشخص به شما برای دفاع از خود در مورد مشکل پزشکی مشخص شده می دهد.
اداره مهاجرت کانادا مدارک زیر را می پذیرد:
_ ارائه مدرک برای درمان یا بهبود وضعیت سلامتی
_ ارائه مشخصات داروی جدید و خدمات مورد نیاز به ویژه اگر پزشک نسخه را تغییر داده باشد. 
_ ارائه مدرک برای هزینه دقیق دارو ها یا خدمات مورد نیاز شما.

متقاضیان 90 روز فرصت دارند تا اطلاعات جدید را از تاریخ ارسال نامه بفرستند. اگر قبل از آن نتوانند پاسخ دهند، از اداره مهاجرت کانادا درخواست تمدید می کنند. 
مهاجرانی که شرایط آنها تقاضای بیش از حد از خدمات اجتماعی و بهداشتی است دوباره از آنها خواسته می شود تا یک طرح کاهشی برای خدمات را در نامه خود قرار دهند. افسر کانادا از شما می خواهد که نشان دهید که می توانید هزینه های پزشکی خود مثل طرح بیمه درمانی از یک کارفرما یا یک مرکز خصوصی مراقبت طولانی مدت یا بیمه را بپردازید. 

telegram_Canada_Ganji
برچسب ها :
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 1
پژمان1402/12/05
سلام وقت بخیر. پزشکم با توجه به نتایج آزمایشات به بنده اعلام کرد که به هپاتیت خود ایمنی کبد مبتلا هستم. هزینه داره ها زیاد نیست مثلا برای ۳ ماه حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومن. به نظرتون تست مدیکال سفارت این مورد رو نشون میده و مشکلی ایجاد میکنه؟
سپاس
  • گنجی
  • 1402/12/07
اگر کل هزینه شما سالانه کمتر از 25هزار دلار باشد شانس قبولی خواهید داشت. البته داشتن بیمه شخصی، سرمایه شخصی زیاد می تواند به شما در تامین هزینه درمان کمک کند.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

  • سهمیه بندی طرح ها
  • افزایش قیمت ویزا
  • سخت تر شدن برنامه
  • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن