موانع دریافت شهروندی کانادا

بازدیدکنندگان : 2391 نفر 1401/03/07
موانع دریافت شهروندی کانادا
موانع دریافت شهروندی کانادا

بعضی از افراد فکر می کنند که شهروند کانادا هستند در حالی که این طور نیست. متقاضی در ابتدا فرم های مربوطه که در سایت های شهروندی و مهاجرتی کانادا موجود هستند را به درستی تکمیل و سپس آنها را به همراه مدارک و اسناد لازم ارسال می کند، سپس در صورت پذیرفته شدن درخواست، لازم است تا مهارت خود را در زبان های انگلیسی و یا فرانسوی (از طریق آزمون های زبان و مدارک تحصیلی) نشان دهد.

چندین مسیر برای دریافت شهروندی کانادا وجود دارد و شما می توانید مدارک شهروندی کانادا را دریافت کنید. 
فرم ارزیابی مهاجرت کانادا گنجی
مدرک شهروندی کانادا یک سندی است که نشان می دهد شما شهروند کانادا هستید و می توانید با استفاده از آن برای پاسپورت کانادایی اقدام کنید. 

اگر این شرایط را داشته باشید شما شهروند کانادا نیستید:

 •  شما از یک پدر و مادری در کانادا که دیپلمات خارجی بودند متولد شدید.
 •  تابعیت کانادایی بنا بر دلایلی از شما سلب شده باشد.
 •  شما تابعیت کانادا را رها کرده اید و برای دریافت دوباره آن اقدام نکرده اید. 
 •  با یک شهروند کانادایی ازدواج کرده اید. 
 •  از طریق یک شهروند کانادایی، تابعیت شما پذیرفته شده است. 
 •  درخواست پنا ه ندگی شما قبول شده باشد. 
 •  شما سالها به عنوان مقیم دائم کانادا در این کشور زندگی کرده اید. 
 •  افرادی که در تاریخ 28/1/1388 یا بعد از این تاریخ از والدین کانادایی در خارج از کانادا متولد شده اند اما هیچ یک از والدین در کانادا به دنیا نیامده اند 

با وجود شرایط ذکر شده در بالا الان سیتی زن کانادا نیستید ولی شاید شما بتوانید از طریق یکی از برنامه های مهاجرتی کانادا اقدام کنید و شهروندی کانادا را دریافت کنید. 

اگر یکی از شرایط زیر را داشته باشید شهروند کانادا هستید:

 •  شما در کانادا متولد شده اید اما نه از پدرو مادر که دیپلمات خارجی هستند.
 •  شما به علت تغییر قانون شهروندی، شهروند کانادا شدید. 
 •  شما برای شهروندی اقدام کرده اید و شهروندی را دریافت کرده اید. 
 •  اگر یکی از والدین یا قیم قانونی برای شهروندی شما اقدام کرده و شما در کودکی شهروندی کانادا را دریافت کرده اید. 
 •  شما در خارج از کانادا متولد شده اید و حداقل یکی از والدین بیولوژیکی یا قانونی شما در زمان تولد در کانادا متولد شده اند یا قبل از تولد شما شهروند کانادا بوده اند. 

فرم ارزیابی مهاجرت کانادا موسسه گنجی

شهروند نسل اول در کانادا


بعضی اوقات اگر کسی خارج از کانادا به دنیا بیاید، از همان هنگام تولد، شهروند کانادا محسوب خواهد شد و به این فرد شهروند نسل اول  کانادا می گوییم. برای آنکه کسی شهروند نسل اول بشود لازم است که یکی از والدین وی در داخل خاک کانادا به دنیا آمده باشد یا قبل از تولد شما شهروند کانادا بوده اند.همچنین والدین غیر بیولوژیک کانادایی، که والدین قانونی فرزند خود در بدو تولد هستند، می توانند شهروندی کانادا را به فرزندان نسل اول خود که در خارج از کانادا متولد شده‌اند، منتقل کنند. شهروندانی که در کانادا متولد شده اند یا شهروندی را دریافت کرده اند براساس این قانون نسل اول محسوب می شوند. اگر بعد از این تاریخ 28/1/1388 در خارج از کانادا از کانادایی های نسل اول متولد شده باشید می توانید شهروندی کانادا را دریافت کنید. 

اگر قبل از این تاریخ در خارج از کانادا متولد شده باشید و قبلا مدرک شهروندی را دریافت نکرده باشید برای دریافت شهروندی کانادا با مشکل روبه رو می شوید. دولت کانادا نمی تواند شهروندی کسی را از وی بگیرد. تنها مورد استثنا وقتی است که آن فرد برای دریافت شهروندی خود تقلب کرده باشد.

شهروند نسل دوم در کانادا


اگر شما از پدر و مادری که هر دو یا یکی از آنها در کانادا به دنیا آمده یا قبل از تولد شما شهروندی کانادا را کسب کرده به دنیا نیامده باشید، شهروند نسل اول نیستید. شهروند نسل دوم کانادا فردی است که از پدربزرگ و مادربزرگ شهروند کانادا به دنیا آمده ولی در خارج از خاک کانادا و لذا نمی تواند شهروندی کانادا را کسب کند.
یعنی اگر پدر یا مادر کانادایی تان، شما را در خارج از خاک کانادا به دنیا بیاورند و سپس شما فرزندی در خارج از خاک کانادا به دنیابیاورید این فرزند دیگر شهروند کانادا نخواهد بود و فقط شما شهروندی را کسب کرده اید زیرا فرزند تازه به دنیا آمده نسل دوم می باشد.

نحوه درخواست برای مدرک شهروندی کانادا


برای دریافت مدرک شهروندی کانادا باید ثابت کنید که حداقل یکی از والدین قانونی یا بیولوژیکی شما در زمان تولد شهروند کانادا بوده است. شما می توانید درخواست شهروندی را به صورت آنلاین در وبسایت اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید. 
زمانی که اداره مهاجرت کانادا پرونده شما را دریافت کرد و تاییدیه دریافت را صادر کرد پرونده شما بررسی می شود. 
یک وکیل مهاجرتی با تجربه می تواند به شما کمک کند تا در مورد مسیر های دریافت شهروندی مشاوره کنید و بهترین مسیر را انتخاب کنید. موسسه مهاجرتی گنجی به شما در تمام مراحل مهاجرتی و دریافت شهروندی کانادا کمک می کند. 

canada_ganji_instagram
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 2
قربان1401/05/09
مهاجرت خانوادگی به کانادا آیا در زمان کرونا انجام میشود؟چقدر هزینه دارد؟
 • گنجی
 • 1401/05/10
خوشبختانه با انجام واکسیناسیون شرایط مهاجرت خانوادگی به کانادا بهتر شده اما زمانبندی ها فعلا طولانی است توجه کنید که مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک امکانپذیر نیست
درخواست مهاجرت به کانادا باید طبق شرایط نفر اصلی در هر خانواده و امتیازبندی باشد که در منوی سمت چپ فرم را تکمیل فرمایید تا پاسخ ایمیل شود
 
محمدرضا1401/03/07
سلام آقای گنجی، همسر من پاسپورت کانادایی دارند و من فقط ویزای توریستی دارم، اگر فرزندمون در ایران به دنیا بیاد هم پاسپورت کانادایی می گیرد؟
 • گنجی
 • 1401/03/16
بله 
چون پدرشان قبل از توبلد فرزند دارای پاسپورت و شهروندی کانادا بودند به فرزند مشترک شما نیز پاسپورت اعطا می شود.