برنامه نیروی متخصص و برنامه پزشکان نوااسکوشیا

بازدیدکنندگان : 16208 نفر 1397/10/19
برنامه نیروی متخصص و برنامه پزشکان نوااسکوشیا

- برنامه نیروی متخصص و برنامه پزشکان نوااسکوشیا

دولت نواسکوشیا اعلام کرد که در سال جاری قصد پذیرش تعداد بیشتری مهاجر دارد. آنان همچنین به طور دقیق اعلام کردند که در سال 2018 ، 2272 را پذیرفته اند که این عدد در سال 2017 ، 1651 بوده است. به این صورت در سال 2019 پذیرش ها بیشتر خواهد شد. طبق آمار ها افراد بیشتری این استان را به عنوان خانه خود در سال 2018 برگزیده اند. 
در مجموع 1400 پرونده از برنامه استانی نواسکوشیا (NSNP) پذیرفته شده و 872 پرونده باقی مانده از طریق برنامه آزمایشی مهاجرتی این استان انتخاب شده اند.
برنامه استانی نواسکوشیا این امکان را میدهد تا شمار زیادی از کاندیداهای مهاجرت اقتصادی اقامت دائم کانادا هر ساله از طریق برنامه های مختلف خصوصا سه برنامه وابسته به سیستم اکسپرس اینتری فدرال - برنامه نیروی متخصص فدرال The Federal Skilled Worker Program    برنامه نیروی فنی و حرفه ای کانادا  The Federal Skilled Trades Program  و برنامه تجربه کانادایی The Canadian Experience Class Program را انتخاب کنند. 
 
سیستم اکسپرس اینتری استخر مجازی کاندیداهای سه برنامه نیروی متخصص اقتصادی فدرال کانادا را مدیریت میکند. سه برنامه استان نواسکوشیا که وابسته به اکسپرس اینتری هستند این امکان را به استان میدهند که کاندیداهای واجد شرایط را برگزینند و به آنان دعوت نامه استانی دهند تا آنان برای اقامت دائم خود اقدام کنند.  
برنامه های استانی نواسکوشیا از این قرارند: 1. تقاضای نوا اسکوشیا 2. تجربه نوا اسکوشیا 3. اولویتهای بازار کار نواسکوشیا .
برنامه آزمایشی مهاجرتی این استان نیز که از مشارکت دولت فدرال کانادا و دولت های استان نوا اسکوشیا، جزیره پرنس ادوارد، نیوبرانزویک و نیوفاندلند و لابرادور تشکیل شده است  به  کارفرمایان خاصی این اجازه را میدهد تا نیروی کار خارجی واجد شرایط را برای مشاغلی که نیروی کار محلی ندارند برگزینند.
اداره مهاجرت نواسکوشیا همچنین گزارش داد که این استان در سال جاری رکورد جدیدی از مقیمان دائم ساکن این استان را خواهد زد. 
این گزارشات حاکی از این است که این استان تلاش زیادی در جهت جذب استعدادهای بین المللی به نواسکوشیا میکند. به گفته لنا متلگ دیاب ،وزیر مهاجرت این استان ، این موفقیتی که شاهد هستیم به رشد دسترسی به امکانات مهم ، رشد جمعیت و قوی شدن اقتصاد نواسکوشیا کمک خواهد کرد. 
او دو برنامه جدید مهاجرتی را 1. برنامه اولویت های بازار کار مربوط به برنامه اکسپرس اینتری و 2. برنامه جذب پزشکان به این استان. که توسط دولت استانی در سال 2018 معرفی شد را برجسته کرد. 
برنامه اولویت بازار کار به استان این امکان را میدهد که در استخر مجازی جستجو کنند و کاندیداهای داری سابقه کار در مشاغلی که کمبود نیروی کار دارند پیدا کنند. در اولین دوره اولویت با معلم ها و مربیان دبستان بوده است.
 
برنامه جذب پزشکان این استان نیز به استخدام پزشکان و متخصصان مراقبت های اولیه خارجی در این استان اختصاص داده شده است و از ماه فوریه سال گذشته تاکنون 18 دعوت نامه از طریق این برنامه صادر کرده است.
پزشکان و متخصصین آموزش دیده بین المللی با مهارت های لازم امکان دریافت موقعیت های مراقبت های بهداشتی در نواسکوشیا را خواهند داشت و سپس می توانند برای اقامت دائم این استان اقدام کنند. 
این برنامه برای حمایت از اداره سلامت و بهداشت نوا اسکوشیا NSHA و مرکز بهداشت IWK راه اندازی شده است. از این رو از پزشکان عمومی، پزشکان خانواده و پزشکان متخصص برای کار در استان و به منظور کم کردن کمبود کار درمانی استقبال میشود.  
این برنامه به دو مرکز فوق این امکان را میدهد تا برای پر کردن موقعیت های کاری خود که قادر به پر کردن آن با مقیمان دائم و یا شهروندان کانادا نیستند به بیان دیگر نیروی کار محلی برای آن وجود ندارد، از پزشکان خارجی استفاده کنند.
 

- شرایط لازم برای برنامه پزشکان نواسکوشیا

این برنامه تنها برای پزشکان عمومی و پزشکان خانواده (NOC 3112) و پزشکان متخصص (NOC 3111) است که دارای نامه تایید شده از مرکز بهداشت NSHA یا IWK باشند.
اگر متقاضی در حال حاضر در کانادا زندگی می کند، باید دارای ویزای کار یا ویزای موقت کانادا باشد و اگر متقاضی از خارج از کشور اقدام کند باید مدرکی دال بر وضعیت قانونی در کشور خود را ارائه دهد.
- شرایط تحصیلی و دانش زبان
برای اقدام برای این برنامه پزشکان و متخصصان مراقبت های اولیه آموزش دیده بین المللی باید یک کپی از ارزیاب مدرک تحصیلی خود Educational Credential Assessment (ECA) ارائه دهند یا مدارک تحصیلی و آموزش پزشکی که در این استان دیده اند را ارائه دهند. 
متقاضی همچنین باید به یکی از زبان های رسمی کانادا ، انگلیسی یا فرانسوی مسلط باشد.
- چه کسانی واجد شرایط این برنامه نیستند:
1. کسی که در طی 12 ماه گذشته از طریق برنامه استانی نواسکوشیا دعوت نامه دریافت کرده است.
2. متقاضیان برنامه های بشردوستانه که پرونده آنها رد شده است.
3. فردی که در کشور فعلی اقامت خود حضور قانونی ندارد.
4. کسی که به صورت غیر قانونی در کانادا است.
5. دانشجویان بین المللی که در حال تحصیل در کانادا هستند 
6. فارغ التحصیلان بین المللی که در کانادا تحصیل کرده اند اما از طرف کشور خود برای تحصیل کمک هزینه دریافت کرده اند و ملزم به بازگشت به کشور خود هستند.
7. فردی که حضانت فرزندی به عهده او است.
8. دارای تاییدیه باشد. (برای کسب این مورد در سایت فرم ارزیابی را تکمیل نمایید و در قسمت توضیحات "متقاضی برنامه پزشکان نوااسکوشیا" را درج کنید.
 

telegram_Canada_Ganji
 
برچسب ها :
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا