فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

برنامه استانی ساسکاچوان

بازگشت
بازدیدکنندگان : 7579 نفر 1398/05/15 17:8
برنامه استانی ساسکاچوان
برنامه استانی ساسکاچوان ( سرزمین آسمان های زنده )
مهاجرت نقش کلیدی در رشد اقتصادی و جمعیتی استان ساسکاچوان داشته است. از سال 2007 این استان بیش از 108000 مهاجر از میان 170 کشور دنیا پذیرفته است. این استان که به دلیل افق گسترده و نورهای شمالی به آسمان های زنده معروف است شهرهای مدرنی از قبیل رجینا و ساسکاتون را در خود جای داده است و جمعیت آنان تقریبا 1.1 میلیون نفر است.

 

- صنایع اصلی استان
- کشاورزی – خصوصا گندم
- معدن – این استان بزرگترین صادر کننده اورانیوم و پتاسیم دنیا است
- اکتشاف نفت و گاز
- تکنولوژی – خصوصا در رجینا و ساسکاتون
بسیاری ازمهاجران تازه وارد به ساسکاچوان از آسیا خصوصا کشور فیلیپین هستند.

 

- برنامه استانی
در حال حاضر ساسکاچوان تقریبا 5% از مهاجران کانادا را از آن خود داردکه این عدد در سال 2001 ، 1 % بود.
از طریق برنامه نیروی کار خارجی، کارآفرینی و فارغ التحصیلان بین المللی از کشور کانادا امکان دریافت اقامت دائم کانادا می باشد.
برنامه استانی ساسکاچوان چهار دسته اصلی دارد که در ادامه به شرح هر یک می پردازیم:
- نیروی کار ماهر بین المللی
- تجربه کاری در ساسکاچوان
- کارآفرینان
- صاحبان زمین های کشاورزی و اپراتور ها

 

نیروی کار ماهر بین المللی
این برنامه برای نیروی کار خارجی است که تمایل به مهاجرت به استان ساسکاچوان را دارند
کاندیداهای واجد شرایط از طریق سه دسته تقسیم اقدام کنند
- اکسپرس اینتری
- مشاغل مورد نیاز
- پیشنهاد کار
1. برای روش اکسپرس اینتری باید دارای یک پروفایل در سیستم اکسپرس اینتری فدرال کانادا و همچنین دارای سابقه کار در یکی از 19 شغل مورد نیاز این استان باشند. (این رشته ها متغیر و براساس بازار کار ساسکاچوان است) در ضمن برای این برنامه نیاز به پیشنهاد کار ندارید. افرادیکه از طرف استان انتخاب شوند 600 امتیاز گرفته و دریافت اقامت دائم آنها حتمی خواهد شد.
لازم به ذکر است برای انتخاب استانی ساسکاچوان متقاضیان باید هم دارای پروفایل اکسپرس اینتری باشند و هم برای اقامت در استان ساسکاچوان درخواست داده باشند. 
2.  مشاغل مورد نیاز همانند اکسپرس اینتری است اما خارج از سیستم اکسپرس اینتری دعوت نامه ارسال می کند همچنین  نیازمند سابقه کار در 19 شغل مورد نیاز استان است و به پیشنهاد کار نیازی ندارد و باید برای این برنامه نیز درخواست اقامت در ساسکاچوان ارسال شود. 
کاندیداهایی که دارای پیشنهاد کار از یک کارفرمای ثبت شده با برنامه استانی ساسکاچوان هستند در دسته آخر پیشنهاد کار قرار میگیرند. شغل خاصی مورد نظر نیست اما پیشنهاد کار باید در رده بندی 0، A، B باشد و یا در یک بیزینس مشخص باشد.

 

تجربه کاری در ساسکاچوان
کاندیداهای دارای تجربه کار در ساسکاچوان و دارای پیشنهاد کار می توانند برای اقامت دائم از طریق انتخاب استانی اقدام کنند برای این کار می بایست در یکی از پنج دسته زیر باشید:
- دارای ویزای کار
- متخصصین حوزه سلامت و پزشکان
- پروژه های بخش ساختمان
- رانندگان ماشین فنی
- دانشجویان
هر یک از این دسته بندی ها نیازمند 6 ماه سابقه کاری به عنوان نیروی کار موقت خارجی در ساسکاچوان به صورت تمام وقت ، پیشنهاد کار از کارفرمای تایید شده در بخش مشخص است.

 

کارفرمایان
این دسته بندی برای افرادی است که تمایل به راه اندازی یک کار برای خود در ساسکاچوان دارند برای این کار باید تقاضا برای این استان ارسال کنید و در میان معیارهای اصلی امتیاز سابقه بیزینس و ثبت بیزینس پلن را دریافت کرده باشید. کاندیداهای موفق ابتدا یک ویزای کاری موقت 2 ساله دریافت می کنند و اگر شرایط کاری خوبی داشته باشند و شرایط کاریشان تایید شود می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

 

صاحبان زمین های کشاورزی
کشاورزان با تجربه و دارای سرمایه قابل ملاحظه و تجربه کشاورزی اثبات شده در صورت تمایل به خرید و اداره مزرعه در ساسکاچوان ممکن است واجد شرایط این برنامه باشند.
این گروه همچنین شامل متقاضیان کشاورز جوان واجد شرایط زیر 40 سال نیز می شود و خانواده های آنان را ترغیب به انجام عملیات کشاورزی در مناطق روستایی ساسکاچوان می کند.
با این همه به این نتیجه می رسیم که استان ساسکاچوان به عنوان یکی از برنامه پویای کانادا ظاهر شده است.
برای شروع اخذ اقامت در استان ساسکاچوان باید رشته شما در لیست مشاغل باشد و آیلتس جنرال حداقل 6 و تحصیلات آکادمیک و کسب امتیاز مورد قبول را داشته باشد. در تلگرام و اینستاگرام اطلاعات حذف و یا اضافه رشته مشاغل ساسکاچوان اعلام می شود.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
 • Mansour
 • 16:38-1398/06/24
سلام من مدرک ایلتس جنرال اورال 6.5 دارم 32 سال سن با مدرک کارشناسی حسابداری و 6 سال سابقه. ایا شانسی دارم؟ ( listening و writing شش و reading . speaking شش و نیم)
 • گنجی
 • 20:30-1398/06/31
بله میتوانید
 • Samaneh
 • 00:37-1398/05/16
سلام من کارشناس رادیولوژی هستم با ۹سال سابقه کار.میتونم از طریق اکسپرس اینتری اقدام کنم؟
 • گنجی
 • 19:4-1398/06/02
ایلتس و ارزیابی مدرک تحصیلی دارید؟
 • فریبا
 • 23:41-1398/05/16
باسلام منبا47 سال سن وارشد پرستاری وحدود یک میلیاردنقد آیامیتونم باتفاق دوتابچه ام مهاجرت کنم
 • گنجی
 • 19:4-1398/06/02
برای روش نیروی متخصص شانسی ندارید
 • بهاره
 • 20:1-1398/05/15
باسلام ،اگر از طریق دوم (مشاغل مورد نیاز)به ساسکاچوان مهاجرت کردیم حداقل زمانی که باید در آنجا بمانیم و بعد به ایالت دیگر برای زندگی برویم به صورتی که خدشه ای به اقامت ما وارد نشود چقدر است؟با تشکر
 • گنجی
 • 18:26-1398/06/02
بهتر است درخواستتان را برای استانی که واقعا قصد زندگی در انجا را دارید ارائه دهید.
ویزای توریستی کانادا مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید مهاجرت سرمایه گذاری کبک 2020 Quebec Investor استارت آپ کانادا Start-Up گنجی-وکیل رسمی مهاجرت کانادا نیروی متخصص اکسپرس اینتری 2020 کارآفرینی بریتیش کلمبیا - ونکوور اسپانسرشیپ همسر و ازدواج کانادا آرشیو اخبار مهاجرت به کانادا
سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما