فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

بازار کار در بریتیش کلمبیا و نیوفانلند بهتر شد

بازگشت
بازدیدکنندگان : 5918 نفر 1398/08/17 14:55
بازار کار در بریتیش کلمبیا و نیوفانلند بهتر شد
بازار کار در بریتیش کلمبیا و نیوفانلند بهتر شد
طی 12 ماه گذشته 443000 شغل جدید در کانادا ایجاد شده که همگی تمام وقت بوده اند. نرخ بیکاری نیز برابر 5.5 درصد است.
در کل آمار اشتغال نسبت به دو ماه قبل کاهش یافته که ورود به فصل سرد و آمار بالای اشتغال در دو ماه گذشته میتواند توجیح این مورد باشد.
استان های بریتیش کلمبیا و نیوفانلند بیشترین تعداد شغل جدید را داشته اند. بیشتر این مشاغل(حدود پانزده هزار شغل جدید تمام وقت) مربوط به افراد بالای 55 سال بوده است. همچنین نرخ بیکاری بریتیش کلمبیا به پایین ترین رقم و برابر 4.7 درصد رسیده که کمترین مقدار در بین استانهای دیگر کانادا است.

استان نیوفانلند (در شرق کانادا و کنار کبک) با 2700 شغل پارت تایم بین افراد 24 تا 54 سال توانسته رتبه اشتغال خوبی کسب کند.
بقیه استان های میزان اشتغال و بیکاری ثابتی را تجربه کرده و تغییری نداشته اند.
در کل نرخ اشتغال برای افراد بالای 50 سال سن خوب بوده و این گروه نرخ بیکاری کمتری نسبت به سال گذشته(برابر 4.6%) داشته اند، طبق گزارش اداره آمار کانادا برای این گروه سنی 18هزار شغل در ماه اکتبر ایجاد شده.

بیشترین گروه شاغل در کانادا با سن بین 25 تا 54 سال می باشند که 29 هزار شغل کمتر در بازار کار برایشان مهیا بوده البته نسبت به سال 2018 در همین ماه 94هزار شغل بیشتر در بازار را شاهد بوده ایم.
در بخش صنعت(تولید) و ساختمان شاهد کاهش نرخ اشتغال بین 21تا23 هزار شغل بودیم. بیشترین میزان کاهش در بخش ساختمان در انتاریو و سپس کبک و ... بوده.
نکته قابل توجه افزایش اشتغال با نرخ رشد 73 درصدی در زمینه مدیریت دولتی بوده با 20 هزار فقره شغل تمام وقت بوده است. که بیشتر در استان های:
- بریتیش کلمبیا
- کبک
- نیوبرانزویک
- پرینس ادوارد
دیده می شود.

همچنین بخش های زیر دارای شغل های بهتری نسبت به بقیه مشاغل آگهی شده در کانادا بوده اند:
- مالی
- بیمه
- مسکن
- صنعت
این مشاغل با 18هزار شغل جدید طی سه ماه گذشته در صدر بوده اند.

اگر شما هم قصد پیدا کردن شغل یا کاریابی برای حرفه خود در کانادا را دارید می توانید به بخش "کاریابی در کانادا" و "کاریابی در کبک(مخصوص دارندگان CSQ)" در منوهای بالا بروید و رشته خود را جستجو نمایید.
 
 

telegram_Canada_Ganji
دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما