مهاجرت به آمریکا تا آخر سال 2020 متوقف شد

بازدیدکنندگان : 5137 نفر 1399/04/05
مهاجرت به آمریکا تا آخر سال 2020 متوقف شد

مهاجرت به آمریکا تا آخر سال 2020 متوقف شد

دونالد ترامپ قانون جدیدی را امضا کرده است که مهاجرت از طریق ویزای کاری را متوقف می‌کند. 
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، دستورالعمل‌های جدیدی را جهت محدود کردن مهاجرت به این کشور برای بقیه سال 2020 امضا کرده است. دستور اجرایی از تاریخ 24 ژوئن 2020 برابر 4 تیرماه 1399 اجرا شده و در 31 دسامبر سال 2020 منقضی می‌شود.

طبق دستور دولت ترامپ، هدف از این دستور اجرایی حمایت از 525000 شغل است. در نتیجه‌ی این دستور دیگر این تعداد اتباع خارجی برای کار در مشاغل مختلف نمی‌توانند وارد آمریکا شوند و در نتیجه به جای آنها نیروهای کار آمریکایی در این شغل‌ها شروع به کار می‌کنند.
بیماری همه‌گیر ویروس کرونا باعث شده که نرخ بیکاری در سراسر جهان، از جمله در ایالات متحده و کانادا، افزایش یابد.

دولت ترامپ طی مدت‌ها بررسی به این نتیجه رسید که استقبال از مهاجران به نیروهای کار آمریکایی آسیب می‌رساند. آنها معتقدند که محدود کردن مهاجرت در طول همه‌گیری ویروس کرونا، به نیروهای کار آمریکایی کمک می‌کند تا شرایط زندگی بهتری داشته باشند.
از طرف دیگر، کانادا طی بررسی‌های زیاد نتیجه گرفته است که مهاجرت باعث ایجاد شغل شده و در نتیجه این کشور در حال استقبال از سطح بالای مهاجران است، که خبر آن را امروز در سایتما خواهید خواند.

ویزای کار آمریکا برای چه کسانی در سال 2020 به حالت تعلیق درآمده است؟

برای باقی سال 2020، آمریکا ویزاهای کار جدیدی را تحت دسته ویزاهای H-1B ، H-2B ، J و L صادر نخواهد کرد.
این تعلیق برای افرادی که در حال حاضر خارج از آمریکا هستند و افرادی که در حال حاضر در آمریکا هستند ولی ویزای کاری معتبر ندارند، اعمال می‌شود. البته لازم به ذکر است با توجه به این دستورالعمل‌ها برخی افراد از این تعلیق‌ها معاف هستند.
ترامپ در ماه آوریل ورود افراد با گرین کارت را ممنوع کرد اما ویزاهای کاری را در آن زمان به حالت تعلیق در نیاورده بود. دستورالعمل‌های امروز نیز تمدید ممنوعیت ورود افراد دارای گرین کارت را تا پایان سال 2020 نشان می‌دهد.

گزینه‌های موجود برای مهاجرت به کانادا :

کانادا از 18 مارس اقدامات ویژه‌ای در زمینه مهاجرت در حین همه‌گیری ویروس کرونا انجام داده است.
با این وجود، دولت فدرال و همچنین بیشتر استان‌های کانادا از ماه مارس به منظور استقبال از مهاجران جدید، بررسی پرونده‌ها و پذیرش مهاجران را ادامه داده‌اند. از آن زمان تاکنون قرعه‌کشی ورود سریع Express Entry هفته‌ای دو بار برگزار شده است. پیش بینی می‌شود کانادا در این هفته چندین قرعه‌کشی ورود سریع دیگر و قرعه‌کشی‌های استانی نیز برگزار کند.
در کل، کانادا بیش از 80 مسیر مهاجرت مختلف را به نیروهای کار ماهر که در داخل و یا خارج از کانادا زندگی می‌کنند ارائه می دهد. برای بررسی شرایط فرم ارزیابی در سایت پر کنید.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
شاهین1399/04/15
اگر ریجکتی امریکا داشته باشیم روی پرونده کانادا تاثیر دارد؟
دانشجویی دوسال پیش دوبار ریجکت شدم.
  • گنجی
  • 1399/04/19
بله تاثیر دارد حتما باید در پرونده جدید اعلام کنید.
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا