حقایقی در مورد برنامه استارت آپ ویزای کانادا

بازدیدکنندگان : 7013 نفر 1399/05/08
حقایقی در مورد برنامه استارت آپ ویزای کانادا

حقایقی در مورد برنامه استارت آپ ویزای کانادا


در این مقاله سعی بر آن است تا حقایقی درمورد برنامه استارت آپ ویزای کانادا(Canada Start-up Visa Program) را برای شما بیان کنیم.
این موارد بصورت مشخص در جایی نوشته نشده بلکه بر اساس تجربه ما در طول فعالیت در زمینه برنامه مهاجرتی ویزای استارت آپ کانادا و بطور مستقیم در برخورد با سازمان های حمایت کننده کسب و کار، تیم های حقوقی همکار و توسعه دهنده کسب و کار، متقاضیان این برنامه در سرتاسر دنیا و همچنین اداره مهاجرت کانادا به دست آمده است.

همانطور که می دانید برنامه استارت آپ کانادا بطور کلی برنامه نوپایی است و هنوز تعداد قابل توجهی ویزای اقامتی از این برنامه صادر نشده است. همین مطلب گواه این است که تجربه زیادی در بین اکثر شرکت های ارایه دهنده این خدمات وجود ندارد. سازمان مهاجرتی گنجی جزو اولین شرکت های خدمات مهاجرتی به کانادا بوده است که در برنامه استارت آپ نمونه واقعی و موفق متقاضیانی را دارد که در این برنامه نه فقط نامه حمایتی بلکه اقامت دائم خود را دریافت کرده اند و در مرحله توسعه و اجرای بیزنس خود در کانادا هستند.

در مورد کلیات و بدیهیات این برنامه  و قوانین کلی این برنامه قبلا مفصل در

 اینجا: ویزای استارت آپ کانادا چیست؟
 اینجا: برنامه استارت آپ کانادا برای چه افرادی مناسب است؟
اینجا: نمونه های استارت آپ در کانادا و آمریکا
و...
 توضیح داده ایم اما با توجه به مراجعه بالا و استقبال زیاد از این برنامه و برخورد با نمونه های زیاد از افرادی که تجربه شکست در این برنامه را داشته اند، تصمیم گرفتیم تا در این مقاله حقایق و تجربیات بسیار با ارزش خود که بر اساس تجربیات پیشین ما در این برنامه بدست آمده را با شما در میان بگذاریم.

عموما تصویری که از برنامه استارت آپ در تبلیغات مختلف ارایه می شود با واقعیت این برنامه فاصله زیادی دارد. سهل و ساده نشان دادن این برنامه، تضمینی بودن آن، نشان دادن هرگونه قطعیت در مورد موفقیت پروژه، داشتن ارتباطات مستقیم با مقامات و مجریان این برنامه و... از این دست تصاویر غیر واقعی ساخته شده از این برنامه است  که متاسفانه بصورت بی رویه ای در حال گسترش است، حال آنکه تصویر واقعی افرادی که با اقدام اشتباه شکست خورده اند روی دیگرسکه این برنامه است که به شما نشان داده نمی شود.  توجه داشته باشید برنامه استارت آپ ویزای کانادا شبیه هیچ کدام از دیگر برنامه های مهاجرتی کانادا نیست و شرایط و لازمه های کاملا مختص به خود را دارد و همین امر لزوم دقت بالا، اهمیت اقدام با یک تیم کاملا متخصص و با داشتن تجربه در این برنامه را بسیار افزایش می دهد.
پس از طی کردن روال معمول  این برنامه یعنی دریافت نامه حمایتی (Letter of Support)  از هریک از سه نوع سازمان حمایتی معرفی شده از طرف اداره مهاجرت کانادا یعنی انکوباتورها، سازمان های سرمایه گذاری انجل و ونچر کپیتال ها، شما تنها بخش اول کار را انجام داده اید که البته تا اینجا نکته خاص و تفاوت تاثیر گذاری درنوع سازمان و نحوه دریافت آن وجود ندارد و کمابیش توسط شرکت های مختلف و متنوعی قابل انجام است.

مرحله اصلی و در واقع هدف نهایی برای اقدام افراد در این برنامه، مرحله دوم یعنی زمانی است که پرونده شما با داشتن نامه حمایتی برای دریافت اقامت دائم کانادا به اداره مهاجرت کانادا می رود و پروسه بررسی اقامت دائم شما در مرحله فدرال نزد اداره مهاجرت کانادا آغاز می شود.

نکته بسیار مهم در این مرحله است و در همین  اینجا است که با نمونه های بسیار زیادی از مراجعین برخورد می کنیم که پرونده آنها توسط اداره مهاجرت طی پروسه به اصلاح بررسی همکار (Peer Review) رد شده است و شخص متقاضی پس از طی زمان طولانی و صرف هزینه های زیاد هیچ نتیجه ای هم نگرفته و عملا شانس مهاجرت خود را نیز از دست داده. قسمت بدتر این داستان در این است که معمولا 3 الی 4 و یا حتی 5 نفر هم در همان پروژه گنجانده شده بودند که با رد شدن پروژه عملا پرونده دیگر اعضای تیم استارت آپی هم رد می شود!

درحال حاضر سازمان هایی در کانادا هستند که به اصطلاح  نامه های حمایتی را در ازای پرداخت پول به  افراد می فروشند.  روال کاری اکثر آنها هم بر مبنای ایجاد بیزنس و پروژه های غیر واقعی است تا تنها شرایط مد نظر اداره مهاجرت را شبیه سازی کنند در حالیکه این بیزنس ها و پروژه های ارایه شده اصولا وجود خارجی ندارند و هیچ گونه مدرک واقعی مبنی بر کارکرد و گردش آنها بصورت گزارش های واقعی موجودیت حقوقی و مالکیت مادی و معنوی آنها {به مانند کاری که تیم ما در برنامه استارت آپ انجام می دهد} عملا وجود ندارد. در مورد این شیوه کار قبلا در اینجا توضیحات کاملی داده ایم.

چیزی که ما در برنامه استارت آپ ویزای کانادا به دنبال آن هستیم این است که موکلین ما در بیزنس های واقعی سهیم شده و کسب و کار واقعی انجام داده و همچنین سرمایه گذاری واقعی در پروژه داشته باشند ودر ادامه، اجرای آن پروژه ها در کانادا را دنبال کنند. این دقیقا همان چیزی است که فلسفه اصلی برنامه استارت آپ ویزای کاناداست و اداره مهاجرت کانادا هم برای چیزی به جز این هرگز اقامتی برای شخصی صادر نخواهد کرد به همین دلیل است که مطمئن هستیم تعداد پرونده های ردی دیگران در این برنامه روز به روز بیشترخواهد شد.

یک پروژه واقعی و بیزنس ایجاد شده به هدف برنامه استارت آپ می بایست کاملا منطبق با معیارها و قوانین اداره مهاجرت کانادا باشد. تیم سازمان مهاجرتی گنجی طبق تجربیات بدست آمده خود در این برنامه به هنگام تکمیل کار و صدور نامه حمایتی همزمان با ثبت شرکت، شروع به فعالیت شرکت را طبق قوانین حقوقی کانادا و بر مبنای قانون شرکت های فدرال کانادا (Federal Corporations in Canada) و با تیم حقوقی کاملا کانادایی و متخصص خود آغاز می کند. کلیه امور بنیادی و پایه از شروع تا راه اندازی و ایجاد کار و غیره که در بیزنس متقاضیان ضروری و لازم است توسط تیم ما برای کلیه موکلین در برنامه استارت آپ قبل از ورود موکل به کانادا آغاز می شود و ریپورت دقیق آن برای اداره مهاجرت کانادا ارسال می گردد تا اطمینان مضاعفی از تضمین کار و تایید نهایی آن توسط اداره مهاجرت کانادا داشته باشیم و ریسک های احتمالی را به حداقل برسانیم. این مرحله متضمن صرف وقت، هزینه و پیگیری های بسیار زیاد و تخصصی در داخل کاناداست که البته جزوی از وظایف ما در قرارداد برنامه استارت آپ با موکلین ما می باشد. هزینه های انجام شده در این مرحله طبیعتا جزو هزینه های بیزنس متقاضی می باشد و بخشی از سرمایه گذاری وی در بیزنس خودش می باشد. حسن دیگر این رویکرد این است که  پس از نهایی شدن پرونده متقاضی و صدور اقامت و ورود متقاضی به کانادا بیزنس وی شرایط به مراتب بهتر و راحت تری برای ادامه فعالیت و گسترش دارد. البته در ادامه راه و پیشرفت بیزنس هم طبق معمول همیشه در کنار موکلین و راهنما و حامی آنها خواهیم بود.

نکته بسیار مهم دیگر در این برنامه تعداد افرادی است که در یک تیم استارت آپی می توانند حضور داشته باشند. طبق قانون در هر تیم استارت آپی می توان تا پنج نفر را تعریف نمود و برای هر پنج نفر به اضافه اعضای خانواده آنها تقاضای اقامت دائم کانادا را کرد. نکته دیگر و بسیار مهم طبق همین قانون این است که در صورتیکه هر یک از اعضای این تیم استارت آپی به هر دلیلی رد شوند پرونده دیگر اعضای آن تیم هم  رد می شود و عملا کلیه اعضای تیم از دریافت اقامت کانادا منع خواهند شد. اهمیت قضیه هم در همینجاست که گاها شرکت های مختلف به دلیل منافع مالی و کم هزینه و کم زحمت شدن کار سعی در اضافه کردن افراد بیشتر در یک پروژه استارت آپی دارند و افرادی را باهم در یک تیم می گنجانند که با در نظر گرفتن ناظر های مختلف هیچ سنخیتی باهم ندارند و عملا پرونده تمامی افراد حاضر در تیم را با ریسک بسیار جدی روبرو می کنند. به همین خاطر است که ما در تیم اجرایی برنامه استارت آپ سازمان مهاجرتی گنجی با رویکرد همیشگی مان که به هیچ وجه کیفیت را فدای کمیت نخواهیم کرد، هیچ گونه اصراری بر ساختن تیم دو تا پنج نفره و اضافه کردن افراد مختلف در یک تیم نداریم وبا همین رویکرد ریسک موجود را در این مقوله به حداقل رسانده ایم.

در نهایت پس از مطالعه موارد فوق و با در نظر گرفتن کلیه واقعیت های این برنامه ، اگر شما؛

-  دارای ایده خلاقانه در کسب و کار خودتان هستید واین ایده اجرایی شده و یا قابلیت اجرایی شدن را دارد،
- دارای ایده خلاقانه بیزینسی هستید که در مرحله بررسی و توسعه قراردارد و توانایی دفاع از آن را دارید،
- ایده خاصی ندارید، اما شرایط کلی این برنامه را مانند مدرک زبان آیلتس جنرال 5 و ... 
را دارید برای بررسی دقیق شانس خودتان برای اقدام در این برنامه و کسب اقامت دائم کانادا با ما تماس بگیرید.راه های تماس از طریق ارسال رزومه به واتس آپ زیر سایت(روی لوگو واتس آپ کلیک کنید) یا با تکمیل فرم ارزیابی است.

به طور کلی افراد ذیل می توانند برای اقدام در برنامه استارت آپ ویزای کانادا واجد شرایط شوند:

صاحبان مشاغل فعال
افراد دارای شرکت و بیزینس ثبت شده فعال
 تجار و بازرگان
 مدیران ارشد
 کارآفرینان برتر
 افراد دارای پروانه کسب معتبر
 داروسازان
 پیراپزشکان و دندانپزشکان متخصص
 وکلای حقوقی
افراد خلاق و ایده پرداز
 هنرمندان بین المللی
افراد خود اشتغال و.....

نکته بسیار مهم: 

رویکرد اصلی ما در این برنامه بر مبنای اجرای آن دقیقا منطبق با قوانین اداره مهاجرت کانادا در برنامه استارت آپ ویزا است. عدم توجه به این قوانین و برخورد با برنامه استارت آپ کانادا به مانند برنامه های دیگر نظیر سرمایه گذاری کبک، برنامه های کارآفرینی مانیتوبا و.. بدون شک شما را با ریسک جدی در شکست پروژه و از دست رفتن هزینه، وقت و رویاهایتان روبرو می کند.  ما در سازمان مهاجرتی گنجی دید شما را بر روی واقعیت های این برنامه باز می کنیم و امکان اقدام شمارا در این برنامه طبق آن و طبق توانایی های شما می سنجیم و در صورتیکه شرایط لازم و شانس موفقیت را در این برنامه داشته باشید با شما قرارداد منعقد کرده و تا پایان کار و حصول نتیجه مطلوب در کنار شما خواهیم بود."مزیت اصلی برنامه استارت آپ سازمان مهاجرتی گنجی در واقعی بودن و قابل اجرا بودن و کیفیت خدماتی است که به شما ارایه می شود."


telegram_Canada_Ganji
دیدگاه کاربران
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
امین ا.1399/09/05
۱۲ سال سابقه در فروش و تیم سازی در شرکت های بیمه دارم در مورد استارت اپ های اینشورتک اطلاعات خوبی دارم و امکان ارائه یک طرح و بیزینس پلن رو دارم با یک تیم ۲ تا ۳ نفره میتونم شروع کنم
وضعیت زبانم بد نیست با تلاش میتونم در دوره تا ۶ ماه ایلتس ۵ رو بیارم
امکان ارایه اطلاعات بیشتری در ادامه هست

لطفا برسی کنید
و مشاوره بدید
 • گنجی
 • 1399/09/06
تیم های با افراد بیش از 2نفر ریسک دارد. پروپوزال را ایمیل کنید. زمان تقریبی گرفتن ایلتس را بفرمایید.
نادیا1399/07/14
برای ویزای استارت آپ میخوام اقدام کنم و نمرات ایلتس :
W=5 , S=5.5 , R=4 , lis=5 و نمره کل 5 میباشد
ایا این نمرات برای اقدام ok هست ؟؟
سوال دومم اینکه آیا سطح نمره ایلتس که۵ یا ۶ یا ۷ و... باشد در گرفتن ویزا میتواند موثر باشد ؟؟ یا اینکه فقط داشتن یه حداقل 5 کافی است ؟؟
 • گنجی
 • 1399/07/17
خیر تاثیری ندارد.
ندا 1399/07/07
سلام
امکان اینکه به صورت همزمان اکسپرس اینتری و استارت آپ ویزا را با هم اقدام کرد وجود دارد؟
نمره ایلتس clb9
٣ سال سابقه کار
پزشک عمومی
و همچینین از طریق استارت آپ ویزا هم میخواهم اقدام کنم.
 • گنجی
 • 1399/07/12
چرا باید چنین کار اشتباهی را انجام داد
ابتدا مشاوره و بعد شروع کنید. الان شرایط نیروی متخصص را با این نمره زبان دارید.
ناهید 1399/07/02
در حال حاظر ویزای توریستی میشود گرفت یا نه؟ و اگر نه آیا میتوان ویزای تحصیلی برای سنین بالا گرفت؟
 • گنجی
 • 1399/07/12
توریستی خیر.
دانشجویی سن بالا خیر

مهرناز 1399/05/25
سلام من متخصص زنان هستم مدرک زبان 5 دارم
Speaking و reading 5/5
Writing 5
و listening 4/5
Overall 5
و اینکه اگر طرح را ارایه بدهیم هزینه ها به چه صورت است
در صورتی که طرح نداشته باشیم ایا خودتان طرح دارید و هزینه را هم بفرمایید
ممنونم
 • گنجی
 • 1399/05/30
تصویر ایلتس تان را در واتس اپ زیر سایت بفرستید و سپس با دفتر تهران تماس بگیرید.

بله امکانپذیر است.
سید محسن 1399/05/15
از شما بسیار ممنونیم بابت ارایه واقعیات این برنامه. متاسفانه شرکت های زیادی تبلیغات فریبنده و بی اساسی در مورد برنامه استارت آپ انجام می دهند . دو نفر از دوستان خود من نیز بعد از یکسال و کلی هزینه کردن در این برنامه با یک شرکت معروف آخر سر رد شدن و هیچ هزینه ای هم بهشون بازگشت داده نشد.
امیدوارم بتونیم با کمک شما توی این برنامه اقدام موفقی داشته باشیم.من رزومه خودم و همسرم را براتون ارسال کردم ممنون میشم شرایط مارو برای اقدام این برنامه بررسی کنید و بهمون اطلاع بدید.
 • گنجی
 • 1399/05/27
برنامه استارت اپ جزئیات فراوانی دارد و طرح و تعداد افراد در گروه مهم است.
سابقه مرتبط اعضا در گروه مهم است حتی یک نفر.
رزومه شما بررسی و در صورت امکان برای برنامه استارت اپ اطلاع داده می شود.
حمیدرضا 1399/05/14
جهت شرکت در ویزای استارت آپ واجد کلیه شرایط هستم
 • گنجی
 • 1399/05/21
رزومه ارسال فرمایید.
مهرناز 1399/05/13
سلام اگر ممکن هست هزینه هایی که باید بپردازیم در برنامه استارتاپ را بفرماییدو
مدرک زیان را کی باید ارایه بدهیم
من نمره ابلتس overall5 دارم و lissening4.5
Speaking 5.5
Writing 4.5
Reading 5.5
ممنونم
 • گنجی
 • 1399/05/21
نمرات شما کم است باید سی ال بی 5 باشد . رایتینگ شما کم است.
سوگل1399/05/10
سپاس از صداقت شما در ارایه کامل اطلاعات لطف کنید بفرمایید هزینه سرمایه گذاری استارت آپ چه مقدار هست ؟
 • گنجی
 • 1399/05/14
در واتس اپ زیر سایت رزومه خود را بفرستید تا دقیق اعلام کنیم.(زمان بررسی یک هفته)
نرگس 1399/05/09
من چندین بار فرم رایگان مشاوره را پر کرده ام ولی پاسخی دریافت نکرده ام همسر من سابقه مدیریت ۲۰ ساله در یک شرکت مشاور ساختمانی که برای خودش است دارد و اوضاع مالی قابل قبولی هم دارند آیا امکان شروع برنامه استارت آپ دارند من هم لیسانس پرستاری هستم و فوق لیسانس آی تی پزشکی و اکنون عضو هیات مدیره یک شرکت خدمات کامپیوتری و برنامه نویسی هستم و کارمند همین شرکت هم هستم امکان شرکت در برنامه استارت آپ برای من وجود دارد ؟
 • گنجی
 • 1399/05/14
در تاریخ های 97/5/1 و 98/1/21 و 98/11/17 جواب برای شما ایمیل شده.
الان برای استارت اپ می توانید رزومه خود رابا کلیک روی لوگوی واتس اپ زیر سایت ارسال فرمایید
Ali 1399/05/08
سلام
هزینه اقامت از طریق استارتاپ چقدره؟
 • گنجی
 • 1399/05/14
بستگی به طرح دارد. ایا شما طرح دارید، سوابق کاری و نمره ایلتس را بفرمایید؟
در حال حاضر شرکت های انجل و ونچر میتوان نامه تاییدیه گرفت، اما نیازمند رزومه شما برای بررسی هستیم
خبرهای مرتبط
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا