فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

آیا اطلاعات ورود و خروج شما در کانادا ثبت می شود؟

بازگشت
بازدیدکنندگان : 1942 نفر 1399/06/15 18:56
آیا اطلاعات ورود و خروج شما در کانادا ثبت می شود؟
آیا اطلاعات ورود و خروج شما در کانادا ثبت می شود؟
کانادا اخیراً جزئیات بیشتری را در مورد اطلاعاتی که افسران مرزی از مسافران هنگام ورود به کانادا می‌خواهند منتشر کرده است. قبلا هم در مورد قانون جدید بررسی ورود و خروج به کانادا مطلبی را در سایت گنجی درج کردیم.
برنامه ورود و خروج کانادا به افسران مرزی اجازه می‌دهد تا اطلاعات اولیه مسافر را جمع آوری کرده و آن را با  اداره‌ی مهاجرت کانادا IRCC به اشتراک بگذارند. اداره مهاجرت از این اطلاعات برای تأیید مدت زمان اقامت متقاضی مهاجرت در کانادا استفاده می‌کند. این اطلاعات برای رسیدگی درخواست اقامت دائم، مجوز کار، مجوز تحصیل و درخواست‌های دریافت تابعیت کانادا استفاده می‌شود.
کانادا و آمریکا از 11 جولای 2019 اطلاعات ورودی و بیوگرافی همه‌ی مسافران زمینی را در مرز رد و بدل می‌کنند (اگرچه این برنامه از فوریه 2019 آغاز شد). آنها با استفاده از سوابق ورود مسافر به یک کشور، خروج او را از کشور دیگر تأیید می‌کنند. اخیراً این برنامه به مسافران هوایی نیز تعمیم داده شده است. با این حال، این اطلاعات خروج از کانادا به طور منظم با آمریکا به اشتراک گذاشته نمی‌شود.
هنوز اطلاعات مسافرانی که می‌خواهند از طریق بنادر دریایی یا راه آهن به کانادا وارد شده یا از آن خارج شوند جمع آوری نمی‌شود. از سوی دیگر جمع آوری اطلاعات خروجی در فرودگاه های کانادا شروع شده.
 
CBSA چه اطلاعاتی را جمع آوری می‌کند؟
نمایندگان خدمات مرزی کانادا CBSA اطلاعات اولیه مسافرانی را که از مرز عبور می‌کنند را جمع آوری می‌کنند. اطلاعات اساسی که آنها جمع آوری می‌کنند شامل موارد زیر است:
نام
تاریخ تولد
کشور تابعیت
مشخصات پاسپورت
تاریخ ورود یا خروج
داده‌های نمایش داده شده در سیستم مدیریت پرونده برای متقاضیان مهاجرت و یا دریاقت شهروندی؛ مانند:
شناسه متقاضی (به عنوان مثال نام خانوادگی و نام ، جنسیت ، تاریخ تولد، محل تولد و غیره)
اطلاعات و تاریخچه تماس
اطلاعات تحصیل و سابقه کار
 
چه کسی می تواند به اطلاعات ورود و خروج دسترسی پیدا کند؟
CBSA اطلاعات را نگهداری می‌کند و به این ترتیب تمام پرسنل مرزی مجاز می‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. این پرسنل عبارتند از:
افسران و کارمندان بخش مرزی کانادا
افسران و تحلیل‌گران تحقیقات جنایی
تحلیل‌گران اسناد
افسران دادرسی و مشاوران شنود
افسران اجرای داخل کشور و افسران پرونده‌های اجرایی
افسران و تحلیل‌گران اطلاعاتی
افسران مرکز عملیات مرزی ملی
افسران و تحلیل‌گران امنیت ملی
افسران اطلاعات (NTC)
افسران اطلاعات عملیات NTC
افسران تایید شده
 
اداره‌ی مهاجرت کانادا فقط اطلاعات ورود و خروج متقاضیان مهاجرت را نگهداری می‌کند. اداره مهاجرت از این اطلاعات ورود و خروج استفاده می‌کند تا:
بررسی شرایط مورد نیاز برای پردازش درخواست‌های متقاضیان مهاجرت، مانند درخواست‌های دریافت تابعیت کانادا یا کارت اقامت دائم، با مطابقت دادن اطلاعات ارائه شده توسط مسافر؛
بررسی اینکه آیا متقاضی اقامت موقت قبلاً بیش از حد مجاز در کانادا سپری کرده‌اند و یا خیر؛
کمک به تحقیق در مورد حق ورود یک فرد به کانادا
بررسی اینکه اسپانسرها در کانادا اقامت دارند؛
بررسی اقامت همسران در کانادا؛
تحقیق مربوط به تقلب در رابطه با برنامه‌های مهاجرتی، دریافت تابعیت، پاسپورت و مدارک سفر.
 
افسران اداره‌ی مهاجرت کانادا IRCC مجاز به افشای اطلاعات ورود و خروج نیستند، مگر اینکه برای اجرای قانون حمایت از مهاجران ضروری بوده و یا تحت توافق نامه اشتراک اطلاعات امکان این کار وجود داشته باشد.
مسافران حق دارند کپی تاریخچه سفر شخصی خود را درخواست کرده و در صورت مشاهده هرگونه اشتباه و مغایرت می‌توانند درخواست اصلاح کنند. اگر مسافری درخواست اصلاح اطلاعات عبور خود را داشته باشد، به اداره‌ی مهاجرت اطلاع داده می‌شود و آن‌ها می‌توانند برای دریافت به روزترین اطلاعات مجدداً از CBSA درخواست کنند.
 
telegram_Canada_Ganji
دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما