فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

چگونه می‌توان از خاورمیانه به کانادا مهاجرت کرد

بازگشت
بازدیدکنندگان : 2206 نفر 1399/06/25 15:14
چگونه می‌توان از خاورمیانه به کانادا مهاجرت کرد
چگونه می‌توان از خاورمیانه به کانادا مهاجرت کرد
بسیاری از مردم خاورمیانه به دلایل مختلف مهاجرت به کانادا را انتخاب می‌کنند. دریافت تابعیت کانادا برای افراد بیمه درمان رایگان، امکان تحصیل با کیفیت بالا و فرصت‌های شغلی بسیاری را فراهم می‌کند.
مردم خاورمیانه از امارات (دبی)، کویت، قطر، عربستان، ایران و عراق معمولاً به عنوان نیروی کار ماهر به کانادا مهاجرت می‌کنند، زیرا قصد کانادایی‌ها از پذیرش مهاجران حمایت از کمبود نیروی کار و بهبود وضعیت بازار کار در این کشور است. در نتیجه، بیشتر مسیرهای مهاجرت به کانادا از طریق برنامه‌های اقتصادی، متقاضیانی که دارای تجربه کار ماهر و مدرک زبان هستند را ترجیح می‌دهند.
نیروی کار ماهر بر اساس عوامل مختلفی از جمله سن، سابقه کار، سطح تحصیلات و تسلط به زبان ارزیابی می‌شوند. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به کانادا در حال حاضر تسلط زیادی به انگلیسی یا فرانسوی دارند. این امر در هنگام مهاجرت به کانادا به نفع آنهاست. ایلتس جنرال CLB9 یا تف فرانسه بی2 امتیاز خوبی برای متقاضیان مهاجرت از خاورمیانه دارد.
 
ورود سریع Express Entry نام سیستمی است که دولت فدرال از آن برای مدیریت برنامه‌های اقامت دائم استفاده می‌‎کند. مهاجران تمایل خود را برای مهاجرت به کانادا از طریق این سیستم ارسال می‌کنند. با این حال، قبل از ایجاد پروفایل در استخر مجازی ورود سریع، متقاضیان باید واجد شرایط یکی از این سه برنامه مهاجرتی باشند:
برنامه نیروی کار ماهر خارجی FSWP
برنامه نیروی فنی ماهر خارجی FSTP
برنامه افراد دارای تجربه کار در کانادا CEC
 
FSWP مناسب‌ترین گزینه برای کسانی است که هرگز در کانادا زندگی نکرده‌اند.
اگر واجد شرایط FSWP هستید، می توانید در استخر مجازی ورود سریع یک پروفایل ایجاد کنید. شما همچنین می‌بایست در یک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی نمره‌ی قابل قبول - آیلتس جنرال CLB9 یا تف فرانسه بی2 -کسب کنید. مدارک تحصیلی خود را نیز باید توسط WES ارزیابی کنید. با این وجود، ایجاد پروفایل در استخر مجازی ورود سریع Express Entry رایگان است. شما بر اساس اطلاعات پروفایلتان، رتبه بندی می‌شوید.
هر دو هفته یکبار، دولت کانادا از کاندیداها با بالاترین رتبه برای درخواست اقامت دائم دعوت می‌کند.
 
نحوه مهاجرت از طریق انتخابی استانی PNP
گزینه اصلی دیگر برای افرادی که از خاورمیانه یعنی امارات (دبی)، کویت، قطر، عربستان، ایران و عراق مهاجرت می‌کنند برنامه انتخابی استانی PNP است. انتخابی استانی به استان‌های این کشور توانایی انتخاب نیروهای کار ماهر خارجی در جهت تأمین نیازهای اقتصادیشان را می‌دهد.
 
متقاضیان از دو روش می‌توانند انتخابی استانی را دریافت کنند. آنها می‌توانند مستقیماً برای برنامه‌ی انتخابی استانی PNP درخواست کنند و یا ممکن است از طریق برنامه ورود سریع یک دعوت‌نامه برای درخواست انتخابی استانی دریافت کنید. این بدان معنی است که داشتن پروفایل در سیستم ورود سریع برای متقاضیان گزینه‌های بیشتری را فراهم می‌کند، زیرا ممکن است متقاضی یا از طریق دولت فدرال دعوت‎نامه‌ای برای درخواست اقامت دائم دریافت کرده و یا از طریق استان‌ها دعوت‎نامه‌ای برای انتخابی استانی دریافت کند.
این تنها راه مهاجرت مردم خاورمیانه به کانادا نیست. در واقع، مردم خاورمیانه برای مهاجرت به کانادا بیش از 100 گزینه نیروی کار ماهر، استارت آپ و سرمایه گذاری قابل انتخاب دارند.
 
تاریخچه ورود مردم خاورمیانه به کانادا
اولین موج مهاجرت از خاورمیانه از اوایل سال 1882 از سوریه و لبنان بود. در حال حاضر صدها هزار نفر از مردم خاورمیانه در کانادا زندگی می‌کنند.
با وجود همه‌گیری ویروس کرونا، کانادا هنوز در حال پردازش برنامه‌های اقامت دائم برخلاف ویزاهای توریستی و دانشجویی و بعضا کار است. استقبال از مهاجران برای کانادا کلید بهبود اقتصادی بعد از ویروس کرونا خواهد بود. در حقیقت، طبق اطلاعات اعلام شده برای سال‌های 2020-2022، کانادا به دنبال استقبال از بیش از یک میلیون مهاجر است.
 
کانادا را به خانه خود تبدیل کنید
مهاجران خاورمیانه می‌توانند به بازار کار کانادا بپیوندند و کاملاً عضوی از جامعه کانادا شوند. مکان‌های مذهبی بسیاری از جمله کلیساها، مساجد و مراکز مذهبی دیگر در کانادا وجود دارند. در قرن گذشته چندین مکان مذهبی در اطراف کانادا از جمله کلیسای ملکیت و کلیسای مارونی ساخته شده است. اولین کلیسای ارتدکس قبطی در سال 1965 و اولین مسجد کانادا به نام مسجد الرشید در ادمونتون در سال 1938 ساخته شد.
به علاوه رستوران‌های زیادی با غذاهای متنوع خاورمیانه‎‌ای وجود دارد. در نتیجه، مهاجران خاورمیانه در کانادا احساس غربت نمی‌کنند. کلید موفقیت افراد از امارت (دبی)، کویت، قطر، عربستان، ایران و عراق داشتن دانش زبان انگلیسی و فرانسه می باشد.

telegram_Canada_Ganji
دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما