فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

کدامیک برای زندگی بهتر است ؟ ایالات متحده یا کانادا ؟

بازگشت
بازدیدکنندگان : 1116648 نفر 1391/08/27
کدامیک برای زندگی بهتر است ؟ ایالات متحده یا کانادا ؟

این سوال قسمتی از یک کشمکش دیرینه بین این دو ملیت است.هر دوی این کشورها معتقدند که کشور خودشان مکان بهتری برای زندگی است.به طور کلی هیچ یک از کشورها حقایق مربوط به کشور دیگر را نمی بینند! بنابر این کدام بهتر است ؟ کانادا یا ایالات متحده ؟

canada u.s

در اینجا عوامل زیر را در مورد هر دو کشور مقایسه می کنیم؛ (داشتن فرزند – خدمات درمانی – تحصیل-درآمد- مسکن – غذا - پوشاک)

فرزند :

 مادر شدن بزرگترین هدیه در دنیاست.سپری کردن زمان با فرزند برای یک مادر نیاز اساسی است. چگونه کشور شما مادران جدید راتحت پوشش قرار میدهد ؟

کانادا : شما بعد از زایمان دارای مرخصی با حقوق می باشید و بسیاری از کارفرماها بین 17 تا 52 هفته  بعد از زایمان، مزایایی را برای مادران و والدینی که به تازگی صاحب فرزند شده اند قایل میباشد.در طی این مدت زمان یکی از دو همسر میتواند درخواست بیمه حقوق برای مدت 15 هفته کند.عموما بیمه حقوق 55% از حقوق هفتگی تا حداکثر 485 دلار پرداخت در هفته میباشد.والدین همچنین میتوانند این زمان استراحت را بین خود تقسیم کنند. اطلاعات بیشتر در مورد زایمان در کانادا را اینجا بخوانید.

ایالات متحده : هر چند همسایگان شمالی ایالات متحده مزایای قابل ملاحظه و محکمی را برای پدر شدن قایل میباشند.هم اکنون این کشور در حال حاضر هیچ نوع قانونی را برای مرخصی مادرشدن تصویب نکرده است.اگرچه مرخصی استعلاجی بدون حقوق تا حداکثر 12 هفته برای بیماریهای سخت و تولد نوزاد در این کشور وجود دارد.

خدمات درمانی :

برخی از مهمترین خدمات دولتی برای مردم، خدمات درمانی و کمک هزینه تحصیلی میباشند. ایالات متحده در رتبه اول پرهزینه ترین درمان با سرانه 8.233 دلار میباشد.بر عکس  کانادا با رتبه 6 در جهان و به اندازه 3.7 دلار ارزانتر از امریکا با سرانه 4.445 دلار میباشد.با توجه به مطالعات برگرفته از آمار سال 2010 که در سال 2012 سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD  ) در زمینه سلامت انجام داد: آمریکایی ها بیش از 17% از تولید خالص داخلی (GDP) را به درمان اختصاص میدهند.در حالیکه کانادایی ها حدود 11% را تخصیص میدهند. همچنین کانادا دارای بیمه درمان رایگان برای بسیاری از بیماری ها است که بسیاری از مدیران و صاحبان مشاغل برای دوران بازنشستگی خود کانادا را انتخاب می کنند. در مورد خدمات درمانی در کانادا اینجا را بخوانید.

تحصیل:

دانشگاه هم یکی دیگر از موارد پرهزینه در زندگی یک شخص میباشد.هم اکنون دانشجویان زیادی هستند که ده ها هزار دلار بدهی دارند. هر ایالتی در امریکا در اهداء کمک هزینه تحصیلی به دانشگاهها ی دولتی حق انتخاب دارد که از این کمک سرباز بزند.با وجود این کمک ها تحصیل هنوز برای میانگین مردم گران است.مدرک لیسانس در امریکا بین 37600 دلاردر یک کالج تا بیش از 160000 دلار در دانشگاههای معتبر همانند هاروارد به صورت سالانه هزینه دارد.در حالیکه در کانادا میانگین هزینه برای مدرک لیسانس بین 8000 دلار درکبک تا حداکثر حدود 26000 دلار میباشد.گرانترین مدرک لیسانس در کانادا حدود 50000دلار هزینه دارد که این میزان حدود یک سوم هزینه همین مدرک از دانشگاه هاروارد میباشد. البته افراد دارای مدرک CSQ استان کبک هزینه تحصیل پرداخت نمی کنند و در بسیاری از رشته از دولت کبک پول و کمک هزینه تحصیلی ماهانه 700دلار دریافت می کنند برای اقامت در استان کبک باید از طریق سرمایه گذاری یا اسکیل ورکر کبک اقدام کنید. در مورد تحصیل در کانادا اینجا را بخوانید.

درآمد :

 باتوجه به بخش کاریابی سایت ما در لینک های بالا، متوسط درآمد هر آمریکایی و هر کانادایی تقریبا یکسان است.در آمد پس از کسر مالیات در کانادا حدود 3000 دلار در ماه میباشد.که حدودا 36000 دلار درسال میباشد.ایالات متحده کمی کمتر از کانادا با درآمد هرفرد حدود 2.942دلار در ماه که حدودا 35300 دلار در سال میباشد. به این رقم سالانه 5درصد افزوده میشود. برای اطلاع از کار به بخش کاریابی سایت گنجی مراجعه کنید.

مسکن:

تفاوتی در هزینه های زندگی قابل مشاهده است.در حالیکه آمریکایی ها و کانادایی ها حدودا درآمد یکسانی در سال دارند ولی فاصله ای بین آن در مخارج میباشد. اجاره ماهانه برای یک آپارتمان یک خوابه در پایین شهر در یک شهر معمولی در کانادا حدود 907 دلار ولی در آمریکا فقط 878 دلار میباشد.این تفاوت 29 دلار در ماه به حدود 350 دلار در سال میرسد. (البته بستگی زیادی به انتخاب محل زندگی دارد) در شهر مونترال هزینه ها کم و در ونکوور بیشتر است. برای اطلاع از هزینه های زندگی در کانادا اینجا را بخوانید.

غذا:

غذا نیزدر کانادا گرانتر است.یک کیلوگرم سینه مرغ حدود6.5 دلار در ایالات متحده میاشد.در حالیکه در کانادا به طور متوسط 11 دلار میباشد.به طور متوسط هزینه سه وعده غذا برای دونفر در کانادا حدود 60 دلار هزینه دارد.در حالیکه در آمریکا شما حدود 44 دلار میپردازید.

پوشاک:

نهایتا پوشاک در کانادا گرانتر از آمریکا میباشد.به طور مثال یک شلوار جین در آمریکا 40 دلار و در کانادا 55 دلار می باشد.اگر تمام چیزهایی که در کانادا گرانتر است را باهم جمع کنیم تمام آنها خیلی بیشتر از 750 دلار تفاوت حقوقی میشودکه گفته شد.با این محاسبات آمریکا جایی ارزانتر برای زندگی است.

 حرف آخر : کانادایی ها مزایای اجتماعی بهتری را دریافت می کنند همانند درمان ، حقوق مرخصی زایمان و کمک هزینه تحصیلی. هر دو کشور عموما درآمد سالیانه یکسانی دارندوهرچند هزینه زندگی در آمریکا به طور قابل ملاحظه ای کمتر است.در حالیکه کانادایی ها ممکن است هزینه کمتری را به امور مازاد زندگی اختصاص دهند.آمریکایی ها هزینه کمتری را صرف هزینه های روزمره مانند خوردوخوراک و مسکن میکنند.ممکن است همه چیز در نهایت برابر شود.یا مسلما یک مکان جای بهتری برای زندگی نسبت به دیگری است.اگر شما بخواهید سبک زندگی سالم و کارآمدی داشته باشید و به فکر بچه دار شدن نیستید ایالات متحده مکان مناسبی برای شماست.اگر شما به فکر داشتن فرزندان زیادی هستید و تحصیلات عالیه آنها برای شما اهمیت دارد، کانادا ممکن است انتخاب مناسبتری برای خانواده باشد ..در هر صورت انتخاب شما بستگی دارد که کدامیک برای شما ارزشمندتر است. برای بررسی شرایط مهاجرت به کانادا اینجا را کلیک کنید.

ترجمه از ندا اسدی - محمدرضا گنجی

دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
 • نغمه
 • 12:19-1397/09/26
سلام اقای گنجی من ٣٦ سال فوق لیسانس زیست ولی لیسانس فیزیوتراپی دارم همسرم هم ٣٧ ساله لیسانس دانشگاه ازاد تربیت بدنی دارند دو فرزند ٩ و ١ ساله داریم زبان ایلتس ٦ دارم از اکسپرس انتری اقدام کنم موفق میشوم و درین صورت امکان تحصیل فرزندم به صورت رایگان هست
 • گنجی
 • 11:23-1397/10/10
الان فقط میتوانید ثبت نام کنید ولی برای قبولی باید آیلتس 7 بگیرید.
 • کیان
 • 06:49-1397/08/16
سلام و ممنون از زحماتتون،من 35 سالمه وفوق دیپلم مدیریت کسب و کار هستم و10 سال سابقه کار و بیمه در داروخانه بیمارستان دارم،همسرم 34 سال ،خانه دار و دیپلم هستند و یک دختر 2 ساله دارم،با توجه به اینکه قصد مهاجرت به کانادا رو داریم،چه روشی رو مناسب تر میدونید؟باید چه شرایطی داشته باشیم؟
 • گنجی
 • 13:22-1397/08/24
برای برنامه نیروی متخصص کبک با فرانسه بی2 توسط هر دو میتوانید
 • خاکی نژاد
 • 19:36-1397/03/18
اقای گنجی عزیز من ٢٣سالمه از وسترن وکویینز پذیرش بدون فاند درمقطع ارشد مهندسی گرفتم وهمچنین از یکی از دانشگاه های کالیفرنیا با ویزا ی دانشجویی بدون فاند درمقطع ارشد پذیرش دارم باتوجه به بالاتر بودن هزینه زندگی درامریکا واقامت راحتتر در کانادا کدام یکی راانتخاب کنم گرچه در رویای امریکا همیشه بوده ام
 • گنجی
 • 07:16-1397/03/23
کانادا خیلی بهتر است. اقامت سریعتر می توانید اخذ کنید.
 • بهاره
 • 05:41-1397/02/14
با سلام، من و همسرم هردو 33 ساله هستیم و یه فرزند 2 ساله داریم. من MBA از آمریکا و سیتیزن آمریکا هستم. همسرم لیسانس مکانیک از دانشگاه آزاد و 7 سال سابقه کار در شرکتهای نفتی بصورت ناظر کیفی داره.
میخواستم بدونم با این شرایط برای کدام ایالت بهتره اقدام کنیم و چه روشی رو پیشنهاد میکنید؟ تحصیلی برای دکترای خودم یا نیروی متخصص برای همسرم؟ متشکرم
 • گنجی
 • 08:22-1397/02/18
تحصیلی هزینه بر است/بهتر است تخصصی اقدام کنید مخصوصا که فرزند کوچک دارید.چون کانادا شرایط برای فرزندان بسیار مناسب است.
 • رها
 • 21:2-1397/01/01
سلام.
کسی که پزشکی عمومی رو به اتمام رسونده و قصد داره برای تخصص به کشورهای اروپایی اقدام کنه و پس از اتمام تخصص از کشورهای اروپایی میتونه بدون ازمون ورودی معروف امریکا و کانادا وارد این دو کشور شد و طبابت کرد؟
اوضاع اجتماعی و شهر هایی که پزشکان ایرانی زندگی میکنن و برخوردشون چطوره؟
 • گنجی
 • 13:2-1397/01/06
خیر باید در کانادا هم تحصیل کند.
 • مهسا
 • 15:30-1396/06/21
سلام.
من ۲۱ سالمه و دانشجوی پرستاری شهید بهشتی هستم. زبانم خیلی عالیه و گرفتن آلیتس ۷.۵ غیر ممکن نیست برام با کلاس رفتن. و یک سال و نیم دیگه درسم تموم میشه و طرحم شروع میشه. من میخوام بدون فوت وقت اقدام کنم. ممنون میشم به سوالاتم پاسخ بدید:
۱. زمانی که طرحم شروع بشه من ۲۵ سالم خواهم بود و ۲ سال طرح طول میکشه، آیا بهتره طرحم رو بخرم؟ یا طرح رفتن مفیده؟ چون بعد طرح ۲۷ ساله هستم و اگه کارهای اقامتم و کلاسای RN و زبان طول بکشه ممکنه امتیاز سن رو از دست بدم.
۲. چه زمانی بهتره کلاس های RN و آیلتس رو شروع کنم؟ با توجه به اینکه هنوز دانشجو هستم.
۳. هزینه ی اقدامات مقیم شدن چقدره و چقدر زمان میبره؟ چون ممکنه مدارک زبان و غیره با طولانی شدن پروسه اعتبارشون تموم شه، و همچین کانادا نیازمند تمکن مالی هست، چقدر میشه تخمینی؟
۴. چه زمانی من باید به شما مراجعه کنم برای تشکیل پرونده و شروع پروسه؟ و هزینش چقدره؟
۵. تنها آزمون رجیستری برای پرستاران RN هست یا باید آزمون های دیگه ای هم بدیم؟ من تو سایت راجع به RN چیزی پیدا نکردم فقط تاکید شما آیلتس ۷.۵ و لیسانس و سن هست.
پیشاپیش ممنون
 • گنجی
 • 14:35-1396/06/23
در ایسنتاگرام هم پرسیده بودید که کامل جواب دادیم، در هر صورت بهتر است اول مقیم بعد به دنبال رجیستر شدن باشید.
 • امیر
 • 21:7-1396/03/15
با سلام و خسته نباشید
بنده 33 ساله دارای مدرک فوق لیسانس فیزیک و خانومم در حال تحصیل دکتری روانشناسی هستیم..و هر دو برای امتحان آیلتس داریم آماده میشیم به قصد اقتمت کانادا
خانومم در نظر دارد برای فرصت مطالعاتی دوره دکتری اقدامکند و بنده هم به صورت همراه وارد کانادا بشیم
1.در طول این مدت بنده امکان پیدا کردن شغل و درخواست ویزای کار یا تحصیل با فاند خواهمداشت
2.اگر در طول این مدت صاحب فرزند شویم امکان اقامت خواهیم داشت
3.پس از تموم شدن فرصت مطالعاتی (بین 6- 9 ماه است) امکان تمدید ویزا و ادامه تحصیل یا کار بدون بازگشت به ایران وجود دارد؟
در کل با توجه به وضعیت ما چه اقداماتی برای ما مناسبتر است.
در ضمن خاله خانومم شهروند کاناداست.
 • گنجی
 • 20:4-1396/03/28
بله ولی فاند خیر./ بله. / خیر./اسپسانسرشیپ همسر را سریع اقدام کنید.
 • محمد
 • 12:14-1396/03/03
هزینه ی تحصیل درکاناداو اتاوا (تورنتو) نسبت به امریکا(کالیفرنیا) برای شهروندان ان کشور چقدر متفاوت است وکدام بهتر و کم هزینه تر است؟؟؟؟؟سپاس گذارم
 • گنجی
 • 16:45-1396/03/12
کانادا ارزانتر است. البته برای رشه پزشکی و اینکه مقیم باشید یا خیر متفاوت است.
 • یوسف
 • 13:55-1396/02/29
سلام
من 25 سال دارم
با ایلتس 7.5
رشته عمران
با یک سال سابقه کار با بیمه
ایا شانسی برای مهاجرت دارم؟
از چه طریقی ؟
 • گنجی
 • 19:27-1396/03/07
از روش اکسپرس اینتری فدرال می توانید.
 • شراره
 • 15:20-1396/02/25
سلام وخسته نباشید.میخواستم پسردوازده ساله ام رابرای ادامه تحصیل درمدارس کانادانام نویسی کنم وخودم هم به عنوان همراه باوی بروم درضمن ازایران ساپورت مالی خواهیم شد.آیاامکان دارددرمدارس دولتی کانادا پذیرفته شویم باتوجه که درحال تقویت زبان انگلیسی پسرم هستم یابایدازمدارس خصوصی پذیرش بگیریم؟
 • گنجی
 • 12:41-1396/03/03
مدارس خصوصی با هزینه خودتان. مگر اینکه مقیم شوید
 • فرزاد
 • 9:57 -1395/11/28
سلام. من 32 سالمه. لیسانس ielts 7 و فرانسه در حد b1 اما 6 ماهه می تونم b2 بگیرم. سابقه کار 7 سال تو زمینه نفت و گاز. همسرم 30 ساله دیپلم فنی.از چه روش یا روشایی شانس مهاجرت داریم؟ ممنون
 • گنجی
 • 6:33 -1395/12/01

اگر بی 2 بگیرید، شرایط نیروی متخصص را دارید

 • رضا
 • 4:30 -1395/11/17
سلام خسته نباشید.سئوالی داشتم.بنده و خانمم با شرایطی که در ادامه آورده ام چقدر امکان گرفتن اقامت از کانادا را داریم:بنده فوق لیسانس متالورژی -13سال سابقه-آیلس6-دوبچه 8 و1ساله دارم-خانمم دکترای دامپزشکی 37ساله -آیلس7. ممنون
 • گنجی
 • 12:02 -1395/11/19

فعلا شانسی ندارید چون شرایط سنی بالا دارید، بعضی استان های کانادا بعدا امکان اپلای هست که در کانال تلگرام به محض باز شدن اعلام می کنیم.

 • محمد
 • 4:47 -1395/08/30
با درود من اخیرا جهت ویزا دانشجویی اقدام کردم متاسفانه افیسر درخواستم را رد کردند به دلیل purpose of visit و personal asset and financial status من مبلغ 34000 دلار تمکن مالی داشتم نامه تعهد مالی پدرم و همچنین مالکی به ارزش حداقل 260 میلیون تومان که به نام مادرم بود و شناسه نامه مادرم هم ترجمه و ارسال کردم همراه با سایر مدارک من لیسانس مدیریت تبلیغات فرهنگی دارم ولی چون اینجا خیلی دیر اصل دانشنامه رو میدن و با توجه به اینکه شنیده بودم مدارک موقت ارزش ترجمه ندارند با مدرک دیپلم (تمیر تلویزیون رنگی زیر رشته الکترونیک ) در خواستم را ارائه داده بودم جهت مونترال کالج cdi در ضمن طبق صحبتی که با مدیر کاج داشتم نصف شهریه ترم اول رو وایز و قرار شد بقیه را در هنگام حضور در کاندا پرداخت کنم دوره وب دیزین یا طراحی وب که 19 ماه بود. میخاستم ببینم به نظر شما کجای کار میتونسته ایراد داشته باشه که یه افیسر را متقاعد نکنه و اینکه با reapply چه تغییراتی بدم این کار شدنی هست با توجه به موارد ذکر شده اگه نیاز به تغییر باشه چکار بایست بکنم (هدفم از مهاجرت کار هست ولی دنبال راهی هستم که اول با ریسک کمتر در کاندا حضور پیدا کنم بعد به دنبال اقامت باشم البته طبق موادی که قانون کانادا بهم اجازه بده).
 • گنجی
 • 11:38 -1395/09/02

بهتر بود با لیسانس و ایلتس 7.5 از ابتدا برای اکسپرس اینتری اقدام می کردید که نیاز به پرداخت هزینه های کالج نباشد./ الان باید روی نامه کالج و مبلغی که به کالج پرداخت کردید کار کنید و مدرک تهیه کنید.

 • حسن
 • 10:38 -1395/08/29
سلامباداشتن مدرک دکترای حرفه ای فیزیوتراپی از دانشگاه معتبر ایسرای کراچی،رفتن به آمریکا بهتره یا کانادا؟؟درضمن متاهل و دو فرزند پسر 7 و 5ساله داریم.خانمم مدیریت بازرگانی خونده.اونم آیلتس نیاز داره ویا باتبعیت ازمن میتونه بیاد؟متشکر.
 • گنجی
 • 11:49 -1395/09/02

هر دو کشور باید ابتدا درس بخوانید و مدرک را معدل سازی کنید تا کار بتوانید انجام دهید بخش کاریابی در کانادا را در منوهای بالا بخوانید

 • يگانه
 • 9:24 -1395/08/27
سلام من دختر٣١ساله هستم مجردداراي مدرك فني حرفه اي آرايشي و پيرايش و پداگوژي و مديريت و باسابقه كار ٦ساله .شروع كردم براي گرفتن آيلس،آيا اميدي براي ويزاي كاري كانادا هست..مدرك درسي هم ديپلم رياضي؟؟؟؟متشكرمآقاي گنجي
 • گنجی
 • 2:11 -1395/08/29

خیر باید لیسانس و سن زیر 30 و ایلتس 7.5 داشته باشید

 • هادی رضایی
 • 12:21 -1395/08/16
با سلام و خسته نباشید، ارشد مهندسی شیمی دارم و 8 سال سابقه کار در شرکت نفت،و 35 ساله، همسرم ارشد برنامه ریزی درسی، و 29 ساله با سابقه 11 سال کار در آموزش و پرورش، دو دختر 4 و 6 ساله داریم، به نظر شما برای کار و تحصیل بچه ها کدام کشور مناسب تر است کانادا یا آمریکا، و آیا میتوان برای تحصیل بچه ها به همراه مادرشان بروند؟ در ضمن نمره زبان باید چند باشد، اگر به فوریت اقدام کنیم چقدر طول میکشد؟ با تشکر
 • گنجی
 • 8:11 -1395/08/18

کانادا بهتر است./همسرتان باید ایلتس 7.5 و شما 6 بگیرید باید با هم بروید 

 • مهردخت
 • 7:22 -1395/07/20
سلام .26سالمه.لیسانس و فوق لیسانس صنایع دستی با گرایش پژوهش هنرهای سنتی دارم .زبان انگلیسی م خوبه و میخوام ایلتس شرکت کنم . چندمقاله ی علمی پژوهشی (تاریخ هنر )دارم که چاپ شده. در زمینه ی طراح های گرافیکی و مجسمه سازیه هم مشغول هستم . میخوام دکترا یا مجدد فوق تاریخ هنر بخونم و اقامت داشته باشم . درضمن من پس انداز چندانی ندارم . بهترین گزینه انتخاب کشور و موقعیت شغلی و تحصیلی چه چیزی میتونه باشه ؟سپاس ازشما 🌷
 • گنجی
 • 9:35 -1395/07/20

اکسپرس اینتری با ایلتس 7.5

 • Samira
 • 6:32 -1395/06/21
باعرض سلام و ادب من لیسانس کامپیوتر نرم افزار دارم 34 سال و همسرم هم لیسانس کامپیوتر نرم افزار و سابقه کار 15 سال با بیمه،البته کار ایشون در رابطه با رشته ی تحصیلیش نیست و 34 سال دارند میتونم پرونده تشکیل بدم و بعد مدرک زبان فرانسه رو بگیرم و روی مدارکم بزارم؟و آیا بعد از مهاجرت به این روش میتونیم اونجا در یه شغل غیر مرتبط با رشته تحصیلیمون مشغول بشیم؟؟
 • گنجی
 • 6:12 -1395/06/23

ما بدون مدرک زبان امکان قرارداد با شما را نداریم../ رشته کامیپوتر در کانادا خوب است

 • سینا
 • 12:03 -1395/06/09
با سلاممیخواستم بدونم برا ی کسی با شرایط من مهاجرت به کانادا چقدر شانس موفقیت داره و چقدر طول میکشه که وارد خاک کانادا بشم و همین طور چقدر هزینه دارهمن 27 سالمه و قصد دارم تا 2 یا 3 سال دیگه برای مهاجرت اقدام کنم.رشتم نرم افزاره و شغلم برنامه نویسی وب ( php web developer) هست.تا اون موقع با سابق کاری حدود 3 سال آیا شانسی دارم؟آیا این سابقه کاری خیلی کم و بی ارزش نیست؟برای مهاجرت سنم زیاد نمیشه و برام مشکل ساز نمیشه این مسئله؟چقدر این پروسه طول میکشه؟یه سوال دیگه هم داشتم که بدجور ذهنمو مشغول کردهچطوری باید یه کار تو کانادا گیر بیارم یعنی باید خودم پاشم برم اونجا و از این شرکت به اون شرکت در خواست کار بدم یا از طریق موسسه های کاریابی؛ این کارو انجام بدم(لطفا منو روشن کنید).به نظر شما چه کار کنم که مهاجرت راحت تری داشته باشم(پول زیادی ندارم چه برای سرمایه گذاری و چه برای تحصیل) برای من با این شرایطم کانادا بهتره یا آمریکا؟ممنون میشم اگه با جزئیات توضیح بدین و واقعا عذر خواهی میکنم که زیاد شد ولی خواهش میکنم پاسخ بدید.با تشکر فراوان
 • گنجی
 • 4:25 -1395/06/10

رشته شما خوب است و کار زیاد/دوسال سابقه کار خوب است./بدون مدرک زبان امکان مهاجرت ندارید./سن تا 30سال خوب است./یکسال زمان می برد./کاریابی در بخش "کاریابی در کانادا" در منوهای بالا توضیح داده شده./مهاجرت راحت نیست مخصوصا برای شما که مدرک زبان ندارید.

 • میلاد
 • 12:04 -1395/05/13
سلام جناب گنجی... ممنون از اینکه به سوالات پاسخ می دید... من کارشناس ارشد برق قدرت هستم ۲۷ ساله سطح زبان انگلیسی قوی دارم و مدرک ایلتس و تافل مناسبی می تونم بگیرم... سابقه کار بدون بیمه... دو سال برای سربازی باید اقدام کنم... درواقع در سن ۲۹ سالگی قصد خروج از کشور رو دارم و متاهل هستم... به نظرتون ادامه تحصیل در مقطع دکتری مناسب خواهد بود یا یک فوق لیسانس دیگه... ایا کار برای من پیدا میشه با این شرایط یا بهتره ادامه تحصیل بدم؟ برای رشته برق امریکا بهتره یا کانادا؟ممنون
 • گنجی
 • 2:14 -1395/05/15

بافوق و ایلتس7.5 برای کانادا اقدام کنید.

 • aysan
 • 7:07 -1395/05/07
سلام ضمن خسته نباشید من امسال کنکور کارشناسی دادم و با رتبه حدود ۵۰۰۰ علاقه به رشته بیوتکنولوژی پزشکی دارم اطلاعتی راجبه بازار کار این رشته در نیوزلند و کشورای دیگه و بازار کار در کشورای مطرح ، و امکان گرفتن بورسیه در صورت تحصیل تو دانشگاه دولتی و گذروند ۲ترم با معدل بالا چقدر امکان داره ضمن اینکه دیپلمم رو تو دبیرستان نمونه دولتی با معدل بالای ۱۸ و سطح زبانمم در حد روزمره ولی مدرکی نگرفتم، همچنین به جز رشتهای پزشکی دندون دارو و فیزیوتراپی ، رشته ای هست ک uhه جذب و بورسیه و بازار کار خوبی داشته باشه تو خارج از کشور؟
 • گنجی
 • 5:15 -1395/05/09

کانادا بورس برای لیسانس و فوق نمی شود.

 • ياسي
 • 8:59 -1395/05/02
سلام وقت به خيرمن ٣٥سالمه كارشناسي حسابداري خوندم با هشت سال سابقه كار مرتبط با بيمه و همسر هم كارشناسي ارشد مديريت دارن با ده سال سابقه بيمه و يك فرزند چهارسالهاما مدرك زبان نداريم و احتمالا تا گرفتنش حدود يك سال زمان نياز داره آيا شرايط رو براي گرفتن اقامت كانادا داريم؟
 • گنجی
 • 11:00 -1395/05/04

نیاز به مدرک زبان دارید چون از سن امتیاز کمی می گیرید.

 • مريم
 • 11:27 -1395/04/10
سلام آقاي گنجي. من مي خواستم بعد گرفتن پذيرش اقدام به بچه دار شدن بكنم در دوران تحصيلم. آيا اين امكان در هر دو امريكا و كانادا وجود داره؟ يا از دانشگاه بايد انصراف بدم؟
 • گنجی
 • 1:37 -1395/04/12

بله می توانید ./ نیازی به انصراف نیست.

 • سینا
 • 1:21 -1395/04/03
سلام آقای گنجی.ممنون میشم چند سوال داشتم بنده رو راهنمایی کنید.من لیسانس رشته مکانیک خوندم ۲سال سابقه کار دارم درحال خواندن زبان هستم.حداقل نمره آزمون ایلز که بشه روش حساب کرد برای اقامت گرفتن چند است.۲_ برای کار پیدا کردن باید از ایران اقدام کرد یا بعد از اخذ ویزا و ورود به کانادا دنباب کار گشت
 • گنجی
 • 4:34 -1395/04/05

اگر تا سی سال سن هستید نمره 7. / قبل از ورود هم می توانید دنبال کار باشید بخش کاریابی در کانادا(در منوی بالای سایت ما) را بخوانید.

 • میترا
 • 9:06 -1395/04/03
با سلام.من 46 سال و همسرم49 ساله و حدود 20 سال سابقه کار داریم .رشته هردو الکترونیک و متخصص تجهیزات پزشکی هستیم . من فوق لیسانس و ایشان لیسانس دارند.و یک دختر 13 ساله داریم .بهترین راه ادامه تحصیل است یا مهاجرت و به کدام کشورامریکا یا کانادا
 • گنجی
 • 5:20 -1395/04/03

باید درایران دارایی ملکی به مبلغ 350 هزار دلار و توانایی پرداخت صد هزار دلار قابل بازگشت را داشته باشید تا از طریق استان Manitoba بتوانیم برای خانواده شما اقامت بگیریم.

 • میکاییل
 • 11:54 -1395/03/30
سلام خسته نباشید. من از دنشگاه فلوریدا آمریکا و همچنین کونکوردیا کانادا پذیرش گرفتم. کمک هزینه دوتاشونم شرایطی هست یعنی ترم اول سنجیده میشم بعدش میدن اگه خوب بودم.. از لحاظ تئوری و عملی خوب هستم و زبانمم خوبه. اگه بخام یک انتخاب خوب داشته باشم ک در آینده بتونم در آن کشور زندگی بهتری داشته باشم..کدوم رو پیشنهاد میدین؟
 • گنجی
 • 12:46 -1395/03/31

باید ببینید که رشته تحصیلی شما چه بازار کاری در اینده خواهد داشت. در بخش کاریابی سایت ما نرخ حقوق ها را ببینید.

 • فریبا
 • 11:11 -1395/03/26
با سلام و سپاس. من 42 سال دارم، و مجرد هستم. عضو هیات علمی دانشگاه هستم در رشته زبانشناسی. آیا برای من امکان مهاجرت و پیدا کردن شغل مناسب و مرتبط با تحصیلاتم در آمریکا یا کانادا وجود دارد؟ کدام کشور شرایط مناسب تری از این نظر دارد؟
 • گنجی
 • 6:36 -1395/03/27

 با رشته شما شرایط کاری مناسب نیست.

 • رویا
 • 1:37 -1395/03/09
سلام اقاب گنجی.من دانشجوی داروسازی هستم و میخواهم برای ادامه تحصیل دوره ی دکتری تخصصی(PHD) برای امریکا یا کانادا اقدام کنم.به نظر شما کدام یک از نظر موقعیت کاری بهتر و سریعتر جذب کار می توان شد و همچنین برای داشتن یه زندگی راحت و مرفه برای من داروساز کدام یک بهتر است؟(مسئله ی حجاب و نحوه ی برخورد مردم با یک فرد مسلمان ایرانی نیز برایم اهمیت دارد )
 • گنجی
 • 2:59 -1395/03/10

کانادا بهتر است. مخصوصا در زمینه امنیت برای خانم ها .

 • علی
 • 2:01 -1395/03/01
سلام آقای گنجیمن 40 سال سن دارم و متاهل هستم و گرافیک خوندم. از سال 1383(تقریبا 12 سال) تو شرکتی که خودم مدیرعاملش هستم به عنوان گرافیست و ناظر چاپ فعالیت می‌کنم و سرمایه نقدی تقریبا 90 میلیونی دارم. حالا دو سئوال، اولا کدوم یک از این دو کشور برای من خوبه؟دوما با رزومه من، کدوم شیوه می تونه خوب باشه؟ممنونم
 • گنجی
 • 9:01 -1395/03/02

باید در مورد کارتان و استخدام در کشور تحقیق کنید برای کاریابی در کانادا بالای سایت را کلیک کنید.

 • طاهره
 • 10:22 -1395/02/31
سلام با تشکر از اقای گنجی به خاطر صبروحوصله شان وخدا قوت،جناب گنجی من لیسانس مترجمی زبان دارم 37ساله،مدیر اموزشگاه زبانم ولی فرانسه نمیدونم،همسرم زیر دیپلم هستن 42ساله،دوفرزند 15و10ساله دارم ،خواهرم اقامت کانادا دارن،به من اقامت میدن وچقدرطول میکشه؟دختربزرگم واگه زیادطول بکشه میتونم با خودم ببرم؟کبک بهتره یا فدرال؟ممنون از پاسخ گویی شما
 • گنجی
 • 1:35 -1395/03/01

از روش کارآفرینی منیتوبا با ایلتس 4.5 واجد شرایط هستید که باید ودیعه صد هزار دلاری بگذارید. / تا قبل از 19 سالگی دخترتان با شما کانادا می آید./ فدرال./

 • مبینا
 • 12:48 -1395/02/28
سلام من 17 سال دارم و میخوام برای مهاجرت تحصیلی در رشته ی طراحی لباس اقدام کنم بودجه زیادی هم ندارم در این صورت به نظر شما کانادا بهتر است یا امریکا و چه شهری؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
 • گنجی
 • 12:56 -1395/02/29

در امریکا لس انجلس در کانادا تورنتو.

 • آرمان
 • 2:13 -1395/02/27
با سلام و خسته نباشید.آرمان، 29 ساله هستم و لیسانس مهندسی صنایع (تولید صنعتی) دارم. 2 سال سابقه کار و مدرک IELTS در حدود 7 دارم.برای کانادا به چه طریقی میتونم اقدام کنم و شرایطم چگونه خواهد بود؟
 • گنجی
 • 12:53 -1395/02/28

از اکسپرس اینتری می توانید اقدام کنید در بخش چپ سایت اطلاعات درج شده است.Express Entry 2016

 • مهسا
 • 2:07 -1395/02/27
با سلاممن ۳۵ سالمه لیسانس میکروبيولوژی و فوق لیسانس آموزش زبان انگلیسی. سابقه کار با بیمه 9 ماه دارم اما بدون بیمه پاره وقت ‍۴ سال به بالا. متاهل هستم و یک دختر 6 ماهه دارم.شوهرم دارای مدرک لیسانس ریاضی و فوق لیسانس کامپیوتر هست، ولی به دلایل شخصی قصد دارم فعلا به تنهایی اقامت بگیرم.کدام کشور و از چه طریقی را پیشنهاد میدهید؟
 • گنجی
 • 12:52 -1395/02/28

واجد شرایط نیستید.

 • قاسم
 • 2:48 -1395/02/16
سلام اقای گنجی کسی که مولتی پل کانادا دارد ولی pr ندارد چگونه میتواند PR بگیرد ممنون
 • گنجی
 • 1:22 -1395/02/18

از روش سرمایه گذاری یا نیروی متخصص . اگر سوالی داشتید در تلگرام یا اینساگرام کانادا مطرح کنید:

لینک تلگرام کانادا

 • مهدي
 • 2:59 -1395/02/10
سلام اقاي گنجي خسته نباشيدمن دانشجوي پزشكي هستم كه ٢ سال ديگه تموم ميشه درسمزبانم خوبه و ارتباط برقرار ميكنم كامل ولي مدرك ندارماگه بخوام تو كانادا طبابت كنم ميشه به طور مختصر بگين چه مراحليو بايد بگذرونم؟و مهمتر اينكه خونوادمم ميتونم با خودم ببرم بعد از يه مدت؟
 • گنجی
 • 1:12 -1395/02/11

حتما مدرک پزشکی و طرح خود را به اتمام برسانید. / سپس آیلتس 7.5 و یکسال سابقه کار باید داشته باشید تا مقیم شوید با همسر و فرزندتان می توانید بروید.

 • مهشید
 • 5:29 -1395/02/04
سلام اقای گنجی من دانشجوی ترم 6 مدیریت مالی هستم،الان قصد مهاجرت به امریکارو دارم،امکانش هست واحد های خونده رو در دانشگاه اونجا تطبیق بدم؟ یا باید از اول شروع کنم؟
 • گنجی
 • 8:00 -1395/02/05

از ابتدا باید شروع کنید.

 • امين
 • 7:31 -1395/01/25
سلام خدمت آقاي گنجي من ٢٦ساله با ٢سال سابقه كار همراه با بيمه در رشته عمران البته از رشته فني رفتم وايلتس٦/٥هم دارم و مجرد سوالم اين بود كه أمريكا بهتر است يا كانادا چون من مي خواهم كه هم زندگي كنم هم كار از اين لحاظ مي پرسم ممنون از شما
 • گنجی
 • 1:44 -1395/01/27

اگر مقیم شوید در هر دو کشور خوب است وگرنه برای آمریکا اقدام کنید.

 • زینب
 • 1:12 -1395/01/23
باسلام و خسته نباشید خدمت اقای گنجی.من 33ساله هستم و دانشجوی دکتری شهرسازی در ایران دنبال مهاجرت و گرفتن اقامت دایم در کانادا هستم 2سال سابقه کار با بیمه و ایلتس 6.5اکادمیک هستم.میخواستم بدونم بهترین روش برای اقدام کدام است.اینکه دکتری رو در ایران به پایان برسونم یا پیگیر پذیرش دکتری دیگه ای در کانادا باشم و یا از ارشد شروع کنم در کانادا؟
 • گنجی
 • 11:03 -1395/01/25

روش فدرال اگر مدرک دکتر ی و ایلتس جنرال داشته باشید بهتر است ولی باید تا قبل از 35 سالگی اقدام کنید.

 • مریم
 • 1:13 -1395/01/14
با سلام،اینجانب دارای فوق لیسانس mba ار دانشگاه تهران هستم همسرم دارای فوق دیپلم مواد و سابقه ی بازی در تیم ملی راگبی ایران هست خواهر هاشون مقیم کانادا هستند و ما هم تصمیم رفتن به کانادا را داریم با توجه به شرایطمان سریع ترین راه کدام است؟
 • گنجی
 • 5:41 -1395/01/14

ایا مدرک زبان دارید؟ سن شما و همسر؟ کار شما و همسر؟

 • آروشا
 • 12:45 -1395/01/10
سلام. من 32 ساله و لیسانس معماری از دانشگاه شهید بهشتی هستم با معدل حدود 16 و همسرم لیسانس عمران تهران و یک دختر 4 ساله داریم و هر دو حدود 10 سال سابقه کار داریم. کدام کشور برای زمینه کار و پیشرفت ما مناسب تر است؟
 • گنجی
 • 3:53 -1395/01/11

آمریکا بهتر است.

 • سحر
 • 12:55 -1395/01/09
سلام همسر من کار حسابداری در یک کارخانه معتبر انجام میده قصد داریم بعد از بازنشستگی به کانادا مهاجرت کنیم و اقامت این کشور رو بگیریم تا ان زمان سن همسرم 48 می شود به جز سرمایه گذاری از چ طریقی میشه اقدا کرد؟
 • گنجی
 • 3:15 -1395/01/11

کارآفرینی استانی که باید در ایران دارایی ملکی بیش از 350 هزار دلار کانادا را داشته باشید و در کانادا یک کارراه اندازی کنید و نزد دولت کانادا صد هزار دلار ودیعه بگذارید.

 • صنم
 • 9:00 -1395/01/05
سلام.وقت بخير .از يه كالج در ونكوور دعوتنامه دارم و ويزاي يكساله ام هم صادر شده ولي هدف اصلي من اقامت دائم گرفتن در كانادا است و تحصيل در رشته حقوق يا اقتصاد .از اونجا كه هزينه تحصيل آزاد زياده خيلي نياز به گرفتن اقامت دائم دارم.آيا راهي براي گرفتن اقامت دائم پس از ورود به كانادا وجود دارد؟متشكرم .صنم ٢٩ ساله
 • گنجی
 • 4:44 -1395/01/11

برای اقامت باید الان لیسانس+آیلتس 7.5+3 سال سابقه کار داشته باشید   یا   اینکه یکسال در ونکوور تحصیل کنید و هزینه های دانشگاه را هم خودتان پرداخت کنید سپس برای اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا اقدام کنید.

 • یاسمن
 • 3:59 -1394/12/26
سلام من سال دوم دبیرستان هستم و چیزی به دانشگاهم باقی نمونده راستش از نظر شرایط پولی و درسی بخواهیم در نظر بگیریم کدوم یک از این دو کشور مناسب اند؟
 • گنجی
 • 2:33 -1394/12/27

خوشبختانه هر دوی مناسب شما است.

 • حامد
 • 8:11 -1394/12/19
با سلام بنده دانشجوی ترم 2 مدیریت مالی هستم می خواستم برای ادامه تحصیل به امریکا یا کانادا بیام حال موندم که کدوم بهتره امریکا تو دهن مردم بیشتره تا کانادا . کانادا هم کشور بسیار خوب پیشرفته ای هست سوالی که منو به شک انداخته کدام کشور مناسب رشته منه و کدام دانشگاه های این دو کشور مناسب رشته منه سوال بعدی من اینه که اگه من بخواهم اقدام کنم باید حتما از دانشگاه خودم انصراف بدهم و مشول سربازی هم هستم ؟باید به سربازی برم؟
 • گنجی
 • 2:03 -1394/12/19

مشمول سربازی هستید. / بهتر است ابتدا مدرک لیسانس را بگیرید چون سخت به شما این دو کشور با دیپلم ویزا می دهند.

 • سینا
 • 1:21 -1394/12/16
با سلام درباره مهاجرت جاب آفر به صورت مختصر توضیح دهید آیا راه مناسبی است یا نه
 • گنجی
 • 4:23 -1394/12/16

جاب آفر یعنی یک کارفرمای کانادایی یا آمریکایی برای شما درخواست شغل بفرستد، با توجه به اینکه از شما با رزومه بهتر و مقیم و زبان عالی تر در خود کانادا - آمریکا هست بالطبع خیلی سخت خواهد بود تا برای شما جاب آفر بدهند. لذا روش نیروی متخصص یا کارآفرینی را اقدام کنید.

 • محسن
 • 11:34 -1394/12/05
سلام، من دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت ازایران هستم و دارای ایلتس 7 میباشم. من باپدرومادرم زندگی میکنم،میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل برای کانادا یا امریکا امکانش وجود دارد که با پدرومادرم برم وبعد از تحصیلم اقامت بگیریم. ممنونم
 • گنجی
 • 2:20 -1394/12/06

خیر، شما باید جداگانه و والدین هم جداگانه پرونده تشکیل دهند. شما از روش نیروی متخصص و والدین از روش سرمایه گذاری.

 • پوریا
 • 10:07 -1394/12/01
سلام اقای گنجی من کلاس سوم دبیرستان هستن رشته تجربی چندتا سوال ازتون داشتم اول اینکه به نطرتون از اول برم اونجا برا دندونپزشکی درس بخونم بهتره یا لیسانسو اینجا بگیرم بقیشو اونجا و دوم ایکنه میخواستم ببینم شرایط مهمهاندار هواپیما شدن اونجا چطوریه. سوم میخواستم ببینم اونجا دندونپزشکی درامد و فرصت شغلی بیشتری داره یا داروسازی کلا کدوم برا کانادا بهتره. در اخر میخواستم بدونم با این توضیحاتی نه براتون دادم کدوم شهرش برا من بهتره.ممنونم
 • گنجی
 • 2:52 -1394/12/02

برای خواندن رشته های مرتبط با پزشک باید مقیم شوید لذا اگر زیر 19 سال هستید در پرونده اقامتی والدین می توانید به کانادا بیایید. در غیر اینصورت باید بعد از لیسانس و گرفتن مدرک زبان آیلتس 7.5 اقدام کنید.

 • سعیده
 • 10:01 -1394/12/01
با سلامبنده ۸سال سابقه کار با ارشد بیوتکنولوژی کشاورزی دارم،ولی تنها ۱سال آن بیمه است، با ۴۱ سال سن و سعی در اخذ نمره ایلتس بالا، شرایط مهاجرت بنده را چطور ارزیابی میفرمایید؟با تشکر
 • گنجی
 • 2:46 -1394/12/02

سن بالاتر از 30 سال شانس کمی دارد ، شما فقط از طریق سرمایه گذاری میتوانید اقدام کنید، که باید حداقل 350 هزار دلار دارایی در ایران به نام تان باشد.

 • سارا
 • 12:32 -1394/12/01
سلام خدمت شما، من كارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسى هستم و كارشناس حقوق سازمان جنگلها بصورت استخدام رسمى داراى ٥سال سابقه و با مدرك آيلتس، همسرم هم داراى مدرك آيلتس و مارشناس ارشد منابع طبيعى صنايع چوب و كاغذ با معدل الف از دانشگاه و داراى ٦ مدرك هنري عكاسى از وزارت ارشاد، شغلش هم در حال حاضر آزاد و داراًى سابقه كارى در زمينه عكاسى، ميخواستم بدونم با اين أوصاف به آمريكا ميشه مهاجرت كرد يا يه كانادا(البته منآمريكا رو بيشتردوست دارم) ممنون ميشم جواب بدين، با سپاس
 • گنجی
 • 6:22 -1394/12/01

اگر زیر 30 باشید امکانپذیر است. نمره ایلتس شما و همسر؟

 • نجمه
 • 9:58 -1394/11/28
درووو43سال ه هستم دارای فرزندان 10و 2ساله و متاهلدارای همه نوع مدرک در زمینه آشپزی از فنی و حرفه ای که شاخص آن مدرکchefمیباشدسرمایه بالای 500000دلاردارم اما از طریق کار میخواهم درونکوور اقامت داشته باشم.1.شانس پیگیری پرونده من از طریق دفتر شما چقدر است؟2.چه توصیه ای برای بنده دارید؟سپاس
 • گنجی
 • 2:32 -1394/11/29

ونکوور دارایی 600 هزار دلاری می خواهد برای منیتوبا می توانیم برای شما اقدام کنیم که در صورت قبولی امکان جابجایی هست.

 • علیرضا
 • 6:43 -1394/11/18
با سلام من دانشجوی ارشد در رشته مهندسی برق قدرت هستم میخواستم برای ادامه تحصیل در امریکا اقدام کنم کدام ایالت برای ادامه تحصیل در رشته من بهتر است؟ از نظر یافتن شغل چطور؟
 • گنجی
 • 11:54 -1394/11/18

بخش کاریابی سایت ما دقیق تر شما را راهنمایی می کند.

کاریابی کانادا

 • مهتا
 • 6:42 -1394/11/16
سلام و خسته نباشید من دانشجوی ادبیات نمایشی دانشگاه تهران هستم و دو ترم از درسم مونده همسرم هم فوق لیسانس تئاتر دارند و هر دو مشغول زبان خواندن به قصد آیلتس ۷ هستیم تا برای پذیرش اقدام کنیم شما امکان موفقیت ما رو چقدر می دونید همچنین دانشجوی ارشد در اونتاریو برای اقامت چطور می تونه اقدام کنه؟
 • گنجی
 • 4:20 -1394/11/17

همسرتان با مدرک فوق لیسانس و داشتن سابقه کار شانس بهتری دارند اگر کمتر از 30 سال باشند. / حدود 10 تا 15 هزار دلار در سال+هزینه زندگی.

 • مریم
 • 10:47 -1394/11/15
سلام من ۳۵ سال دارم و پرستاری خوندم حدود ۱۰ سال سابقه کار در بیمارستان در بخش ویژه و اورژانس و سوپروایزری دارم مدارک زبان ندارم اما در حال خواندن زبان هستم هنوز ایلتس ندارم مجرد هستم میخام واسه کار و زندگی کانادا اقدام کنم بهتره یا امریکا باید مجدد اونجا کالج برم تا چه حد مدرکم رو قبول دارن من چندین بار به شما پیام دادم و فرم ارزیابی رو پرکردم اما جوابی تا کنون دریافت نکردم با توجه به شرایط سنی و و مدرک تحصیلی و سوابق کاری چقدر امکان داره موفق باشم تا چه حد امید وار باشم روند کار به چه صوزت باید اقدام کنم ممنون
 • گنجی
 • 11:28 -1394/11/15

پاسخ شما از طریق ایمیل در مورخ 22 دی ماه ارسال شده است. / باید مدرک زبان عالی در ابتدا داشته باشید ./ بعد از مقیم شدن نیز باید دو سال آنجا در دانشگاه درس بخوانید.

 • امیر
 • 5:03 -1394/11/15
با سلام. تحصیل برای من و همسرم بسیار مهم است اما ایشان می خواهند در زمینه موسیقی تحصیل کنند که ربطی به مدرک مهندسی ایشان ندارد. آیا این امر امکان پذیر است؟ ضمنا با توجه به اطلاعات داده شده آیا در کانادا می توان یک زندگی متوسط رو به بالا و آرام داشت یا ازین نظر آمریکا بهتر است؟ آیا با توجه به هزینه های روزمره ی بیشتر در کانادا امکان پس انداز پول وجود دارد؟ به طور معمول چقدر زمان می برد تا دو نفر که پر تلاش هستند به یک ثبات نسبی خوب در آمریکا یا کانادا برسند؟ واقعا تصمیم گیری در مورد یکی ازین دو کشور برایمان خیلی سخت شده. راهنمایی شما کمک بزرگی است. ضمنا من هم لیسانس حقوق از ایران دارم اما مطمئن نیستم بخواهم در همین زمینه تحصیل کنم. آیا باید دوباره برای لیسانس اقدام کنیم؟ با تشکر فراوان
 • گنجی
 • 11:26 -1394/11/15

اگر مقیم یکی از این دو کشور باشید در هر رشته ای می توانید درس بخوانید. / شرایط کار در آمریکا و کانادا بسیار جدی تر از ایران است. / درآمد نیز بستگی به شغلی که بدست می آورید دارد. لیست مشاغل را در بخش کاریابی ما بخوانید.

 • مسلم
 • 9:22 -1394/11/14
سلام ببخشید میخواستم بپرسم آیا میشه در مقطع دکترا واسه تحصیل به آمریکا یا کانادا اومد!!؟؟آیا این رشته بخاطر محدودیت هاش اجازه تحصیل میدن،ممنون میشم پاسخ بدید؟
 • گنجی
 • 11:24 -1394/11/15

باید درخواست خود را به دانشگاه ها برسانید تا پذیرش بگیرید.

 • میلاد
 • 6:54 -1394/11/14
سلام ممنون از توضیحاتتون آقای گنجی من خودم شخصا کانادا رو بیشتر از آمریکا دوست دارم ولی متاسفانه به نظر میاد که کانادا برای کسی که میخواد کار هنری بکنه در آمد خیلی کمی میده. یعنی عملن رشته هایی مثل نقاشی ، عکاسی ، نویسندگی ، طراحی گرافیک یا دیگررشته های هنری خیلی جای پیشرفت و موفقیت نداره و کلا برای هنرمندا آمریکا بهتره .آیا این فکر من درسته ؟
 • گنجی
 • 11:23 -1394/11/15

بستگی به سابقه کار، تخصص و مدرک شما دارد. در بخش کاریابی رشته خود را وارد کنید تا میزان حقوق مشخص شود.

 • محمد
 • 12:22 -1394/11/07
سلام و احترام .٣٤ ساله هستم . داراي همسر و دو فرزند ١٢ و ًًً٣ ساله . ليسانس رشته روابط عمومي و دانشجوي ارشد حقوق . حدود ١٧ سال سابقه كار مختلف اداري و آزاد . سرمايه حدود ٣٠٠ هزار دلار كانادا . لطفا بفرماييد چه راهي پيشنهاد و چه مدتي زمان ميبره ؟ البته غير از سرمايه گذاري باشه بهتره . ممنون
 • گنجی
 • 2:20 -1394/11/07

روش نیروی متخصص فدرال با داشتن آیلتس 7.5 برای شما مناسب است همسرتان نیز باید ایلتس 6 بگیرید.

 • مصطفی
 • 2:21 -1394/11/05
سلام و عرض ادبجناب آقای گنجی بنده چند سوال داشتم، ممنون میشم از راهنمایی شما بهرمند شوم.1. لیسانس معماری در آمریکا دارای درآمد بالا میباشد? حدود درآمد متوسط چقدر است?2. دندانپزشکان درآمد بالایی دارند? حدود درآمدشان بصورت میانگین چقدر است?من لیسانس معماری دارم و همسرم هم دندانپزشک میباشد، قصد مهاجرت به آمریکا یا کانادا را داریم. به نظر شما کدوم کشور برای ما بهتر میباشد، لطفا اسم ایالت و یا شهر مورد نظر را هم قید بفرمائید..ممنون میشم اگر اپليکيشن کاریابی در آمریکا و کانادا را اگر میدانید معرفی کنید.. با تشکر از حسن توجه شما
 • گنجی
 • 12:57 -1394/11/05

دندانپزشکی در کانادا درآمد خوبی دارد. ولی باید مقیم باشید. 

شرایط اقامت مهاجرت منیتوبا

کاریابی در کانادا

 • كيان
 • 4:57 -1394/10/28
درود بر شما من ميخواهم در موسيقى و تئاتر فعاليت كنممجرد هستم ٢٤ سالههيچ كسى و در امريكا يا كانادا ندارمو نميدونم كداميك براى شروع زندگى كه كم نيارم مناسب هست،ميدانم كه هنر در امريكا حرف اول و واسه پيشرفت ميزنه ولى ايا اينكه اونجا كسى و ندارم و از خدماتى مث درمانى و حمايت مالى ك كانادا انجام ميده بهره مند نيستم ، چطور؟يكى هم به من پيشنهاد كرد ابتدا وارد تورنتو و اقامت اونجارو بگيرم بعد به نيويورك برم ايا راحت هست اين موضوع يا اينكه كلن اين زمان رو بهتره در امريكا باشم و به فعاليت هنريم بپردازممرسى
 • گنجی
 • 10:31 -1394/10/29

به نظرم بیشتر در اینترنت راجع به شغل و تحصیل جستجو کنید.

 • Ali
 • 2:15 -1394/10/22
سلام و عرض خسته نباشيد. مهندس مكانيك هستم با ٣٥ سال سن و ١ سال سابقه كار در كارخانه سيمان،متأهل و دو پسر ١١ و ٤ ساله دارم، آيا شرايط كار در كانادا و يا آمريكا را دارم، در صورتيكه من بتوانم وارد يكي از اين دو كشور بشوم شرايط كداميك از نظر اقتصادي و اجتماعي براي من بهتر است؟
 • گنجی
 • 11:34 -1394/10/24

هر دو خوب است ولی نیازمند مدرک زبان قوی برای شما و همسرتان است.

 • nasim
 • 5:10 -1394/10/12
سلام من 5 سال سابقه تدریس ریاضی در دبیرستان دارم. آیا امکان اقدام برای کانادا در این رشته هست؟
 • گنجی
 • 12:20 -1394/10/13

خیر.

 • حمید
 • 6:17 -1394/10/08
باتشکر از آقای گنجی.من می خواهم از همسرم به علت اختلافی که داریم طلاق بگیرم و می خواهم با یک خانم ساکن کانادا ازدواج کنمو آیا می توانم قبل ازطلاق ازهمسرم با آن خانم کانادایی در کانادا ازدواج کنم. هزینه وکالت آن برای تابعیت چقدر است؟
 • گنجی
 • 5:00 -1394/10/09

خیر امکانپذیر نیست.

 • مژگان
 • 10:43 -1394/10/02
سلام. همسر من آتش نشان هستش و من و همسرم قصد مهاجرت به آمریکا یا کانادا رو داریم. میخواستم بدونم جذب آتشنشان تو کدوم کشور بهتر و راحت تره و جایگاه اجتماعی و درآمدش چقدره؟ میشه با حقوقش اونجا زندگی کرد؟
 • گنجی
 • 3:48 -1394/10/02

برای آتش نشان باید حتما سیتی زن باشید که بعد از 5 سال از مقیم شدن امکان پذیر است

 • لیلا
 • 9:57 -1394/10/02
سلام اقای گنجی بنده دکترای ریاضی دارم وهمسرم استاد دانشگاه هستند ویک پسر 13ساله دارم همسرم از طریق فرصت مطالعاتی برای هر دو کشور امریکا وکانادا اقدام کردند وما ویزای هر دو کشور را گرفتیم فعلا ویزای ما یک ساله است ولی تصمیم داریم برای اقامت اقدام کنیم به نظر شما با توجه به شرایط ما کدام کشور بهتر است
 • گنجی
 • 3:46 -1394/10/02

چون مقیم نیستید تفاوتی از نظر هزینه ها ندارید لذا نسبت به جایی که سریعتر کار پیدا می کنید یا می توانید بهتر تحصیل کنید تصمیم بگیرید.

 • شباهنگ
 • 3:19 -1394/09/23
سلام .من پسری 15 ساله هستم و میخواستم برای تحصیل به کانادا بروم و یک موضوعی که هست این است که داییم در تورنتو زندگی میکنه و میتونه اسپانسر من بشه .و میخواهم هر اطلاعاتی در این باره دارید بدهید .و آیا بعد از آن خانواده ام بیاین و اقامت دائم بگیرند. لطفا راهنماییم کنید
 • گنجی
 • 3:41 -1394/09/24

فقط اگر خانواده تان برای اقامت اقدام کنند شما می توانید بروید، آنهم تا قبل از سن 18 سالگی.

 • مریم
 • 1:14 -1394/09/13
سلام من لیسانس پرستاری دارم. میخاستم بدونم واسه کار امریکا بهتره یا کانادا. کدومشون یه پرستار با حجاب رو قبول میکنن؟
 • گنجی
 • 2:58 -1394/09/14

هر دو . حجاب تاثیری در کار شما ندارد باید مدارک تحصیلی و زبان قوی داشته باشید.

 • ناصر
 • 12:31 -1394/08/25
سلام ایا میشود با ویزای ای تو توریستی به امریکا رفت و وبا خرید بیزنس وپرداخت مالیات متعاقبن به گرین کارت رسید با تشکر
 • گنجی
 • 11:32 -1394/08/26

خیر.

 • زهرا
 • 11:32 -1394/08/13
سلام برای رشته نقاشی و کارهای هنری کانادا بهتره یا آمریکا بازار کارش توکدوم بیشتره؟
 • گنجی
 • 12:23 -1394/08/14

بستگی دارد که در کدام کشور مقیم باشید . هر دو یکسان است بیشتر روی اقامت خود تکیه کنید.

 • danial
 • 1:27 -1394/08/12
slm man 30 sale daram lisanse naft am 4 sal sabeghe kar to sherkat nafto daram zaban am am aliii ye chetori mitonam eghdam Konam vase mohajerat be kanada bad khastam bedonam cheghad Lazeme vase ye nafar Sarmaye hamrash biyare ? ba tashakor
 • گنجی
 • 11:24 -1394/08/13

متن شما را نمی توان خواند!! ولی بهتر است بخش نیروی متخصص را بخوانید.

 • محمد
 • 8:23 -1394/08/12
سلام وقت بخیر من اردیبهشت قراره برم کانادا و بعد از 3 ماه PR من آمادست.میخواستم ببینم اگه بخوام با کسی عقد کنم و اونم بیارم پیش خودم میتونم بلافاصله بعد ازگرفتن اقامتم عقد کنیم و کارای اقامتشو به جریان بندازم یا باید فاصله بیفته یه مقدار؟؟؟
 • گنجی
 • 10:40 -1394/08/12

بلافاصله می توانید برای ایشان اقدام کنید.

 • amin
 • 1:52 -1394/08/11
خیلی متشکر از شمابنده متاهل و دارای مدرک لیسانس معماری هستم میشه بگید در کدام کشور برای من کار بهتر پیدا میشه اگر کانادا هست لطفا با ذکر شهر بگیید
 • گنجی
 • 10:30 -1394/08/12

آمریکا: کالیفرنیا.

 • طاها
 • 10:05 -1394/08/10
خوب وعالی
 • گنجی
 • 3:23 -1394/08/04

فقط از طریق مدرک برق همسر با داشتن آیلتس 7 می توانید با داشتن حداقل 15هزار دلار اقدام کنید.

 • سعیده
 • 12:20 -1394/08/09
سلام همسرم لیسانس مهندسی برق داره زبان رو هم در حال اقدامه، تصمیم داره دوره خلبانی رو آموزش ببینه نمیدونیم بین آمریکا و کانادا کدوم بهتره برای شغل خلبانی،هزینه هرکدام برای دوره خلبانی چقدره و اینکه از کجا باید شروع کنیم برای اقدام. لطفا راهنمایی کنید
 • گنجی
 • 3:23 -1394/08/04

فقط از طریق مدرک برق همسر با داشتن آیلتس 7 می توانید با داشتن حداقل 15هزار دلار اقدام کنید.

 • سعیده
 • 11:44 -1394/08/03
سلام آقای گنجی.من لیسانس علوم سیاسی وترم اول ارشد روابط بین الملل هستم 11سال سابقه کار دربیمه خصوصی کارکردم وازنظر بازاریابی بسیارقوی هستم وهمسرم هم لیسانس برق الکترونیک دارد زبان درحد معمولی بلدم میتونم اقامت کانادارو بگیریم ازجه طریقی میخوام بعداز گذراندان مقطع کارشناسی ارشد مهاجرت کنیم چقدر سرمایه برای اقامت نیازهست ممنون ازلطفتون
 • گنجی
 • 3:23 -1394/08/04

فقط از طریق مدرک برق همسر با داشتن آیلتس 7 می توانید با داشتن حداقل 15هزار دلار اقدام کنید.

 • علی
 • 10:39 -1394/07/27
سلام آقای گنجی. ممنون که وقت میزارید و به سوالات جواب میدین. من دانشجوی سال آخر دکتری کشاورزی-مدیریت منابع آب هستم و 33 سالمه. می خواستم برای فوق دکتری اقدام کنم، شما کانادا رو توصیه میکنید یا آمریکا رو؟ بعد از تموم شدن دوره فوق دکتری امکان گرفتن اقامت از کدوم یک از این دو کشور وجود داره؟ تشکر که لطف می کنید و جواب میدین.
 • گنجی
 • 1:22 -1394/07/28

کانادا بهتر است و زودتر اقامت میدهد.

 • محمد
 • 8:26 -1394/07/27
با سلام خدمت شما و سپاس از اینکه با مطالبتون اگاهی ما رو افزایش میدید و برای پاسخ به سوالات زمان صرف میکنید بنده چند سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید1.درآمد مهندسان مکانیک در امریکا بیشتره یا در کانادا?2.برای رشته مهندسی مکانیک کدام کشور بازار کار مناسبی را داراست?3.امنیت فردی اجتماعی شغلی در این دو کشور چگونه است?ببخشید سوالات زیاد شد در صورت امکان پاسخ دهید با تشکر
 • گنجی
 • 1:21 -1394/07/28

اگر مهندس رجیستر شده باشید آمریکا بیشتر درآمد دارد. /بازار کار هر دو کشور خوب است. / کانادا امنیت فردی و اجتماعی عالی است و برای زندگی خانوادگی مزایای زیادی دارد. /

 • حوریه
 • 10:58 -1394/07/26
سلام. من25 ساله، فوق لیسانس مهندسی الکترونیک ، نویسنده یک کتاب در زمینه رشته خودم و نیز یک مقاله ISI میباشم. زبانم را به IELTS6.5 برسانم میتوانم برای ادامه تحصیل در کشور آمریکا اقدام کنم؟با تشکر فراوان
 • گنجی
 • 10:59 -1394/07/27

باید مدارک کامل، رزومه، تافل، .... هم داشته باشید.

 • نيلوفر
 • 10:50 -1394/07/23
سلام اقاي گنجى ممنون از اينهمه وقتي كه ميزاريد،من مهندس اي تي هستم و فوق رو هم ميخوام بگيرم اما ديگه نميخوام بعد از مهاجرت ادامه تحصيل بدم.دوست دارم يك زندگي اروم داشته باشم.به تازگى قصد زدن يك كافي شاپ فوق العاده هستم.و به آرايشگري هم علاقه دارم و در حال گذروندن دوره ها هستم.حالا من چند سوال از شما داشتم ١-به نظر شما ارايشگرى درامد بهتري خواهد داشت يا يك كافي شاپ؟٢-براي اين ٢كاري كه خدمتتون گفتم امريكا بهتر است يا كانادا؟٣-درامد تقريبي هر كدوم از ٢شغل بالا رو اگر بگيد ممنون ميشمببخشيد طولاني شد يك دنيا ممنون
 • گنجی
 • 11:15 -1394/07/24

آرایشگری. / کانادا. / بستگی به محل، سابقه تاسیس و تبلیغات و .... دارد. ولی در بخش آمار کانادا اطلاعات دقیق را می توانید جوبا شوید.

 • آرشین
 • 12:32 -1394/07/19
سلام اقای گنجی ممنون از وقتی که میزاریدمن صاحب یک شعبه از یه برند مطرح بستنی هستممی خواستم ببینم می تونم یه شعبه هم در امریکا بزنم برای هر شعبه حداقل به ۵ نفر نیروی کار احتیاج استایا از این طریق به من اقامت میدن ؟ اصلا این کار شدنی هست ؟
 • گنجی
 • 8:47 -1394/07/19

بله، امکانپذیر است و استقبال می کنند.

 • سارا
 • 2:22 -1394/07/16
سلام اقای گنجی من قصد گرفتن لیسانس معماری بیرونی رو دارم ولی از دانشگاه علمی کاربردی و همچنین از کاردانی به کارشناسی ایا مدرک علمی کاربردی در خارج از ایران اعتبار دارد ؟و ایا رشته معماری بیرونی رشته اینده داری است مخصوصا در جایی مانند امریکا یا کانادا تا بعد برای گرفتن فوق لیسانس تلاش کنم ؟
 • گنجی
 • 4:47 -1394/07/17

دانشگاه علمی کاربردی مورد قبول است ولی این رشته درآمد بالایی ندارد.

 • مهرداد
 • 1:11 -1394/07/16
مرسی جناب اقای گنجی از وقت گذاشتن و جواب دادن به سوالات ما من فعلا شرایط ادامه تحصیل ندارم و همچنین تحمل بیشتر از این زندگی کردن درایران رو با توجه به اینکه کانادا به مهندس عمران نیاز داره اگر ایلتس بگیرم می تونیم بریم کانادا ؟
 • گنجی
 • 4:46 -1394/07/17

بله، جزئیات بیشتر را در لینک زیر بخوانید:

نیروی متخصص کانادا

 • مهرداد
 • 3:03 -1394/07/16
سلام جناب اقای گنجیمن لیسانس عمران دارم با سه سال سابقه کار و بیمه و همچنین پروانه کار در قسمت اجرا و مجری از نظام مهندسی و همسرم فوق دیپلم کامپیوتر و لیسانس معماری بیرونی و یک پسر ۳ سالهقصد شرکت کردن در لاتاری رو دارم و تنها می خوام از این طریق به امریکا برم و همچنین سرمایه ای حدود ۱۰۰ هزار دلار امریکارو دارم به نظرتون ایا در امریکا برای ما کار پیدا میشه و با این سرمایه اندک ما در آنجا می توانیم زندگی کنیم ؟در ضمن من و همسرم هردو ۳۰ ساله هستیم و زبانمون در حد متوسطه
 • گنجی
 • 4:46 -1394/07/17

بله، جزئیات بیشتر را در لینک زیر بخوانید:

نیروی متخصص کانادا

 • نیلوفر
 • 2:31 -1394/07/14
سلام من 31 سالمه و دارای ارشد گرافیک هستم. با توجه به رشته ام فرصت های شغلی در امریکا بیشتر است یا کانادا؟ ممنون
 • گنجی
 • 10:36 -1394/07/14

بهتر است در بخش کاریابی سایت ما جستجو کنید.

 • amir
 • 8:56 -1394/07/13
با سلامبنده استعداد خیلی خوبی در زمینه IT و برنامه نویسی دارمبه نظرتون اگر قصد مهاجرت به خارج از کشورحالا چه کانادا و امریکا و چه کشورهای شرق یداشته باشماین زمینه تخصصی مناسب هست؟یا زمینه های فنی و حرفه ای و فنی مهندسی دیگر را توصیه میکنید؟سپاسگذارم.
 • گنجی
 • 10:31 -1394/07/14

عالی است. در آینده رشته های کامپیوتر و ژنتیک انسانی درآمد خوبی خواهند داشت.

 • ملاحت
 • 3:34 -1394/07/05
سلام من و همسرم مخوام اقدام کنیم بیایم برای آمریکا.با توجه ب این ک رشته و کار همسرم معدن هست کدوم شهر آمریکا برا ما بهتره؟و کار راحتر گیر میاد توش و شرایط زندگی هم توش خوب؟
 • گنجی
 • 7:45 -1394/07/05

واشنگتن، کنتاکی، آلاسکا،آریزونا

 • علی
 • 7:18 -1394/06/23
سلام من میخام برم امریکا تصمیمم رو هم گرفتم فقط یک نکته من یک پسر پونزده ساله دارم و اینکه میخام اونو بزارم امریکا و خودم برگردم ایران میخاستم بدونم که مشکلی برای گرین کارتم پیش میاد چون من خودم صاحبش هستم یا نه مشکلی نیست. خیلی ممنون میشم لطفا سریعتر جواب بدین مرسی
 • گنجی
 • 12:42 -1394/06/24

اگر ایشان کارت اقامت داشته باشند مشکلی نیست.

 • ارسلان
 • 1:42 -1394/06/22
سلام من 35 سال سن دارم و مجرد هستم مدرکم کارشناسی معماری و الان هم دارم زبانم را تقویت میکنم حدود 300 هزار دلار کانادا سرمایه دارم آیا میتونم در بخش کشاورزی کانادا سرمایه گذاری کنم چون تجربشو دارم ودر کل به نظر شما برای من کانادا بهتره یا آمریکا؟ممنون
 • گنجی
 • 5:48 -1394/06/23

بله، برای بخش کشاورزی می توانید ، الان برنامه منیتوبا خوب است. / کانادا بهتر است.

 • کاظمی
 • 7:13 -1394/06/20
سلام وقت بخیر من و همسرم خواهان اقامت کانادا ویا آمریکا میباشیم با این توضیح که همسر بنده آرایشگر مردانه به صورت حرفه ای با سابقه 10 سال کار هستند آیا ما با داشتن مدرک زبان انگلیسی میتوانیم اقامت کانادا یا آمریکا رو داشته باشیم و اینکه شرایط کاری مناسبی برای آرایشگران در این کشورها وجود دارد؟
 • گنجی
 • 4:47 -1394/06/21

فقط از طریق سرمایه گذاری می توانید اقدام کنید. / کانادا بهتر است.

 • فاطمه
 • 4:52 -1394/06/20
سلام من ۳۲ سالمه فوق لیسانس مدیزیت ده سال کارمند بانک هستمیه پسر سه ساله دارم میخواستم اقامت کانادا بگیرم به نظرتون امتیاز خوبه ؟؟؟
 • گنجی
 • 4:44 -1394/06/21

امتیاز کم دارید باید حتما مدرک زبان داشته باشید.

 • سارا
 • 2:16 -1394/06/17
با سلام آقای گنجی من 29 سال دارم و لیسانس عمران هستم و از طریق ازدواج دارم وارد کشور کانادا میشوم آیا من شرایط کار در کانادا را دارم در ضمن من 3 سال سابقه کار دارم و زبان هم در حد متوسط می باشدممنون میشوم که جوابم در ایمیل باشد
 • گنجی
 • 10:26 -1394/06/18

بله، ولی یکسری دوره ها را باید بگذرانید.

 • مهدی
 • 12:26 -1394/06/14
سلام آقای گنجی من در کار بازرگانی و تجارت با عراق هستم از نطر مالی نیز توان سرمایه گذاری اولیه در هر یک از دو کشور کانادا و آمریکا را دارا می باشم دارای همسر و یک فرزند هستم شرایط کدام یک از دو کشور برای اینجانب مناسبتر می باشد ؟ هدفم گرفتن پاسپورته نه ماندن در کانادا یا آمریکا . اینجا درآمدم خوبه چون می دونم اونجاها چنین موقعیتی کاری رونخواهم داشت.
 • گنجی
 • 2:22 -1394/06/14

شرایط اقامت کانادا ارزان تر است.

 • نازنین
 • 9:38 -1394/06/13
سلام و خسته نباشیدراجع به شرایطی که متقاضی باید برای express entry کانادا داشته باشد لطفا بگویید و اینکه شما فرمودید که باید در بانک نشان دهیم که 11 هزار دلار پول داریم این پول چه مدت باید در حسابمان بماند؟؟ و اینکه آیا اگر فامیلی در کانادا داشته باشیم که اعلام کند اسپانسر مالی ما هست آیا باز هم به این پول در حساب نیاز هست؟؟
 • گنجی
 • 6:23 -1394/06/11

اطلاعاتی را در زمینه پناهندگی ندارم.

 • شاداب
 • 12:04 -1394/06/11
سلام آقای گنجی ببخشید من از افغانستان هستم به خاطری جنگ در کشورم میخاستم در کانادا پناهنده شوم آیا من رو پذیرش میده
 • گنجی
 • 6:23 -1394/06/11

اطلاعاتی را در زمینه پناهندگی ندارم.

 • آرش
 • 2:12 -1394/06/05
آقاى گنجى آيا براى شغل توريزم و شركت هواپيمايى در كانادا فرصت شغلى هست؟ آيا تاسيس يك شركت تراول احتباج به سرمايه زيادى داره؟ آيا شانس گرفتن اين بزينس در كانادا هست؟
 • گنجی
 • 1:30 -1394/06/05

بله، هست ولی باید حتما مقیم باشید. / سرمایه مهم نیست تجربه و لایسنس کانادایی مهم است.

 • نازنین
 • 10:58 -1394/05/31
با سلام من دختری 23 ساله هستم با مدرک کارشناسی شهرسازی با معدل کل 19 و توانایی در استفاده از هفت الی هشت نرم افزار کاربردی در رشته شهرسازی، آیلتس 6.5 دارم و قرار است سر کار هم بروم که تجربه کاری پیدا کنم. این را هم اضافه کنم که قدرت مالی بالایی ندارم و ترجیحا از طریق توانایی هایم میخواهم مهاجرت کنم. حال سوال من این است که رشته شهرسازی در کدام یک از کشورهای آمریکا، کانادا و انگلیس آینده شغلی و درآمد و بازار کار بهتری دارد؟ دوم اینکه به نظر شما برای من کدام راه مهاجرت منطقی تر است از طریق ویزای تحصیلی و بعد تبدیل آن ویزا به ویزای کار و بعد درخواست اقامت و شهروندی؟ که در این حالت آیا بعد از اتمام تحصیلم در مقطع ارشد شهرسازی حتما باید کار در زمینه رشته خودم پیدا کنم یا خیر؟ دومین راه از طریق مهاجرت ورود سریع به کانادا؟ در حالت ورود سریع به کانادا شنیده ام باید توان مالی خود را نشان دهیم. این از چه طریق امکان پذیر است؟ آیا اگر فامیلی در کانادا داشته باشیم و او بگوید ما را ساپورت مالی میکند کافی است؟ البته نه اینکه واقعا این کار را بکند منظورم این است که از این طریق از این مرحله عبور کنم و بعد که به کانادا رفتم خودم با سر کار رفتن هزینه های زندگی ام را تامین کنم. ببخشید سوالام خیلی زیاد شد اما خیلی واجب هستن دونستن سوالایی که پرسیدم برام.
 • گنجی
 • 2:21 -1394/06/14

باید امتیاز 450 را کسب کنید. / پول باید از بانک نامه بگیرید. / خیر خودتان باید در حساب داشته باشید.

 • مرتضی
 • 1:47 -1394/05/29
آقای گنجی شما کار و زندگی نداری که به همه جواب میدی. خسته نمیشی اینقدر جواب میدی. شما اگه عاقل باشید به مردم بگید که اول برند جواب سوالاشونو تو اینترنت جستجو بکنند و اگه پیدا نشد بیایند و از شما بپرسند تا شما مجبور نباشید تا به این همه سوال تکراری جواب های تکراری بدید.
 • گنجی
 • 4:31 -1394/05/29

این نظر شما است!

 • علی رضا
 • 10:21 -1394/05/27
سلام و خسته نباشیدمن ۱۶ سال دارم و میخواستم برای سال اینده برای اخذ پزسرش از دبیرستان کانادا اقدام کنم.سوال من این است که میتوانم در تابستان کار کنم و کمک هزینه ی خود را تعمین کنم یا نه؟درضمن.معدل من ۱۹/۱۸ میباشدمتشکر
 • گنجی
 • 11:01 -1394/05/28

خیر. هزینه ها بالا است. باید از ایران تامین شوید.

 • رضا
 • 3:28 -1394/05/25
سلام. به نظر شما مجموع هزينه ي زندگي و تحصيل (در مقطع phd فيزيوتراپي) در آمريكا بيشتر است يا كانادا؟ انگليس از نظر اين هزينه ها چگونه است؟باتشكر
 • گنجي
 • 11:42 -1394/05/26

آمريكا بيشتر است انگليس را اطلاع ندارم.

 • سعید
 • 2:36 -1394/05/22
سلام.آقای گنجی بنده دارای مدرک کارشناسی برق گرایش قدرت هستم وحدود 10سال سابقه کاردارم .متاهل ودارای 1فرزند میباشم .همچنین 42سال دارم.ازطرفی دایی بنده حدود 30سال است که ساکن امریکا میباشد.طی برنامه ریزی که داییم کرده از لحاظ مسکن وخوردو خوراک انجا مشکلی ندارم.حال بااین تفاسیر ایا من میتوانم بااین شرایط سنی و وضعیت ساپورتی که دارم میتوانم فوق لیسانس گرفته وآنجا زندگی کنم؟درضمن بنده عضونظام مهندسی هم هستم.آیا انجا میشود آینده بهتری داشت؟؟؟؟
 • گنجی
 • 9:17 -1394/05/24

اقامت به شما نمی دهند 

 • هادی
 • 10:19 -1394/05/19
سلام ممنون از تمام توضیحاتتون به نظر شما بنده با 750 هزار دلار کانادا میتونم تو کانادا به مسکن و کارمتوسط دست پیدا کنم ممنونم
 • گنجی
 • 9:14 -1394/05/19

بله.

 • مریم
 • 2:29 -1394/05/17
سلام من پرستار هستم.و همسرتکنسیین داروخانه.به نظر شما.کانادا بازار کار بهتری برای ما دارد یا آمریکا؟
 • گنجی
 • 8:36 -1394/05/17

کانادا.

 • مریم
 • 9:59 -1394/05/13
سلام.جناب آقای گنجی در رابطه با سوالی اخیرا پرسیدم و شما فرمودین ابتدا برای آمریکا اقدام کنید میشه خواهش کنم لیست سایتهای مرتبط با کاریابی برای آمریکا رو هم در اختیارم بذارین؟(بین سوالات دوستان فقط لیست مربوط به کاریابی در کانادا رو دادین)
 • گنجی
 • 5:17 -1394/05/14

مشغول تهیه بانک اطلاعاتی آن هستیم . اگر عجله دارید در گوگل سرچ کنید.

 • سمیرا
 • 11:06 -1394/05/12
با سلام و عرض ادبمن 29سالمه، لیسانس بیولوژی، متاهل و دارای یک فرزند 2سال، قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی رو دارم،البته چون معدل لیسانسم بالا نیست، قصد دارم با دیپلم اقدام کنم،در،حال گرفتن مدرک آیلتس هستم، سوالم از شما اینکه با،توجه به شرایط من ادامه تحصیل تو آمریکا بهتره یا کانادا، هزینه این،رشته در 2کشور به چه صورت؟درضمن در حین تحصیل میشه برای اقامت درخواست بدم؟ممنون از پاسخگویتون
 • گنجی
 • 12:15 -1394/05/13

با دیپلم نمیشود. / کانادا. / آمریکا هزینه بیشتر است ولی در کانادا اگر مقیم باشید رایگان است. / بعد از دو سال در مقطع دکتری می توان درخواست اقامت داد.

 • مریم
 • 3:20 -1394/05/11
سلام و ممنون بابت پاسخ.آقای گنجی همسر من مدرک phd of avian deasisesداره.35 ساله هیات علمی دانشگاه و فعال در رشته شون هستن.خودم هم ارشد ریاضی.تصمیمی هم برای بچه دار شدن نداریم.به نظر شما برای رشته همسرم امریکا شرایط بهتر خواهد بود یا کانادا؟
 • گنجی
 • 12:25 -1394/05/12

هر دو کشور خوب است. برای آمریکا ابتدا اقدام کنید.

 • سارا
 • 2:12 -1394/05/11
سلام ببخشید میخواستم بدونم اگر دختر 15 سالم رو که در فرزانگان 1 تهران درس میخوانه با زبان فول رو برای تحصیل به کانادا بفرستم شرایط چه طوریه؟ممنون
 • گنجی
 • 8:13 -1394/05/11

باید یک نفر در اینجا از نظر مالی و ... ساپورت داشته باشه. در این مقطع خیلی سخت ویزا می دهند.مگر اینکه پدر و مادر از روش مهاجرتی اقدام کنن.

 • فربد
 • 12:55 -1394/05/10
سلام و خسته نباشید, 23سالمه دارای مدرک مهندسی شهرسازی از دانشگاه آزاد و IELTS6.5،میخواستم برای دوره ی master در کانادا اقدام کنم،سوال اینکه میشه بعد از اتمام دوره ی master , ویزای دانشجویی که گرفته بودم رو به اقامت دائم تبدیل کنم و اونجا بمونم؟
 • گنجی
 • 9:11 -1394/05/10

خیر، بعد از اتمام تحصیل 90 روز فرصت دارید تا از طریق canadian experinec یا job offer برای مهاجرت اقدام کنید و باید پرونده جدید بفرستید.

 • حسین
 • 2:50 -1394/05/08
برای یک خوانواده ی پنج نفره ی پرحزینه کدوم بهتره؟
 • گنجی
 • 7:19 -1394/05/09

کانادا.

 • امیر
 • 12:39 -1394/05/01
سلام 32ساله با مدارک جواهرشناسی و 12 سال سابقه کار مرتبط (6-7سال بیمه) و درحال تحصیل مدیریت بازرگانی و آیلتس 5.5 و همسرم کارشناس ارشد شیمی .قابلیت سرمایه گزاری تا 200000دلار هم دارمکدام روش ها مناسبترند؟
 • گنجی
 • 12:09 -1394/05/04

بهترین روش اقامت کارآفرینی منیتوبا است. ظرفیت آن محدود است سریعتر اقدام کنید. اولین قدم ، کسب وقت مشاوره از دفتر تهران است.

 • هادی
 • 3:49 -1394/04/28
با سلام من 44 سالمه متاهل دارای یک پسر 15 ساله و18 سال سابق کار در شرکت نفت دارم مهندسی پتروشیمی هستم خواستم ببین شرایط برای مهاجرت و کار در اونجا برای من چطوریه ممنون میشم از راهنمایی تون
 • گنجی
 • 2:57 -1394/04/29

فقط از روش کارآفرینی منیتوبا و بریتیش کلمبیا واجد شرایط هستید که نیاز به سرمایه گذاری دارد. با دفتر تهران در مورد هزنیه ها هماهنگ کنید.

 • جعفر
 • 12:19 -1394/04/27
عذر میخوام پیامم نیمه کاره موند میشه با یه یونیت در خ یانگ اقامت اونجا را در اینده گرفت یا 220هزار دلار را بانک پرداخت میکنه و سود ماهیانه از سرمایه گذار میگیره یا به چه شکل است تشکر
 • گنجی
 • 5:44 -1394/04/28

خیر. شما یا باید 800 هزار دلار در کانادا در بخش های کارآفرینی و نه ملک مسکونی سرمایه گذاری کنید یا سود آن که برابر 220 هزار دلار است را پرداخت کنید، که برای آن باید در سهمیه قرار گیرید زیرا متقاضی زیاد است.

 • جعفر
 • 12:10 -1394/04/27
سلام اقای دکتر ضمن عرض ادب واحترام به پیشگاه شما و همکاران پر تلاش شما سپاس از ایران دوستی وایرانی دوستیتان من قصد داشتم از 5959خ یانگ یه خریدی انجام دهم برای سرمایه گذاری
 • گنجی
 • 5:44 -1394/04/28

خیر. شما یا باید 800 هزار دلار در کانادا در بخش های کارآفرینی و نه ملک مسکونی سرمایه گذاری کنید یا سود آن که برابر 220 هزار دلار است را پرداخت کنید، که برای آن باید در سهمیه قرار گیرید زیرا متقاضی زیاد است.

 • MEHDI.M
 • 8:00 -1394/04/20
با سلام من دارم تازه زبان را یاد میگیرم وکلاس زبان میرم میخوام بدونم اگه زبانم خوب باشه ومدرک زبان هم داشته باشم میتونم برم یا خیر واینکه من تو دانشگاه غیرانتفاعی درس خوندم ا این توصیف نمیتونم واسه مدرک نامعتبرم امید چندانی داشته باشم
 • گنجی
 • 6:47 -1394/04/22

بله، می توانید . / تمام مدارک مورد تایید وزارت علوم برای کانادا مناسب است.

 • محمد
 • 10:34 -1394/04/19
سلام قربان.ضمن تشکر بابت زحماتتان،بنده 31 سال دارم فوق لیسانس از دانشگاه بین الملل شیراز هستم متاهل و 4سال سابقه در صنعت نفت هستم در رشته ی مهندسی برق الکترونیک آیلتس 6 هم دارم.سوالم اینه که باتوجه با اینکه رزومه تحصیلی عالی ندارم بهتراست برای ورود به کانادا دنبال تحصیل در مقطع دکتری باشم یا مجددا یه فوق لیسانس جدید بخوانم یا اینکه کلا دنبال express enty باشم؟ لازم بذکر هست بنده فقط میخوام برم کانادا و این آرزوی بنده است ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
 • گنجی
 • 8:39 -1394/04/21

بدون شک برای اکسپرس اینتری اقدام کنید. البته شرایط شما برای نیروی متخصص کبک نیز خوب است که در صورت عقد قرارداد کبک ، بخش اکسپرس اینتری رایگان توسط ما انجام می شود.

 • میثاق
 • 12:49 -1394/04/15
سلام. وقت بخیر.من کارشناسی ادبیات انگلیسی دارم وارشد روابط بین الملل دانشگاه تهران قبول شدم.28 سالمه و 4سال سابقه کاربه عنوان مترجم با بیمه دارم.همسرم ارشد مترجمی دارن با 1 سال سابقه کار با بیمه.(تازمانیکه من اقدام کنم سابقه ایشون 4سال میشه و یک فرزند خواهیم داشت!).میخوام بدونم کدوم کشور برای من مناسبتر هست که از حالا برنامه ریزی کنم. ممنون میشم پاسخ سوالات زیر رو بفرمایید.1. در کدوم کشور شانس گرفتن بورس تحصیلی رو دارم؟2.کدوم کشور بعد از تحصیل شانس بیشتری برای پیدا کردن کار والبته مقیم شدن دارم؟با تشکر پیشاپیش
 • گنجی
 • 11:18 -1394/04/15

کانادا برای تشکیل خانواده و کار در زمینه شما بهتر است.

 • مسعود
 • 11:41 -1394/04/14
با سلام29 سال سن دارم فوق دیپلم مکانیک خودرو با 5 سال سابقه کار در ایرانخودرو با سمت کارشناس فنی و زبان خارجه ضعیف ممنون میشم برای اقامت کانادا راهنمایم کنید
 • گنجی
 • 12:12 -1394/03/31

متاسفانه کانادا به فرزند حاصل از پدر و مادر غیر مقیم(مانند ویزای توریستی ) پاسپورت نمی دهند. ولی در آمریکا امکانپذیر است. هزنیه ها حدود 11500 هزار دلار است.

 • هاله
 • 5:58 -1394/03/29
با سلام . آقاى گنجى من ميخوام فيزاى توريستى به كانادا بگيرم كه فقط بتونم اونجا زايمان كنم و برگردم . ٢ ماه قبل از زايمان برم و ١ ماه بعدش برگردم آيا از نظر قانوني دچار مشكل نميشم ؟ نيازى به هيچ كمك دولتى هم ندارم فقط ميخوام بچه اونجا بدنيا بيار كه پاسپورت رو بگيره و برگرديم . ميشه لطفا راهنمايى كنيد . ممنونم
 • گنجی
 • 12:12 -1394/03/31

متاسفانه کانادا به فرزند حاصل از پدر و مادر غیر مقیم(مانند ویزای توریستی ) پاسپورت نمی دهند. ولی در آمریکا امکانپذیر است. هزنیه ها حدود 11500 هزار دلار است.

 • رضا
 • 1:09 -1394/03/25
با سلام. از بين سه كشور انگليس، امريكا و كانادا كدام براي ادامه تحصيل در مقطع دكتري علوم تغذيه بهتر است (از لحاظ هزينه زندگي، شهريه و...)؟ممنون از راهنمايي هايتان
 • گنجی
 • 7:33 -1394/03/25

آمریکا.

 • مسعود
 • 6:07 -1394/03/22
دانشگاه های آمریکا به مراتب از کانادا با کیفیت ترن. آمریکا حدود 70 دانشگاه در رنک جهانی زیر 100دارد و در حالی که سهم کانادا از دانشگاه های دارای رتبه زیر 100 فقط 3 عدد است!
 • گنجی
 • 9:20 -1394/03/23

 حدود20 دانشگاه کانادا زیررنک 500 است.

یکی از مزیت هاي بزرگی که کانادا نسبت به آمریکا داره، اینه که گرفتن پذیرش توي دانشگاه هاش براي ما ایرانی هاي خیلی راحت تره . شما معمولاً فقط به یک مدرك زبان (آیلتس یا تافل) نیاز دارید به علاوه ي یه کارنامه ي خوب.

چرا کاناداراحت تر از آمریکا:

دیگه نیازي به دادن آزمون بزرگ و مهم SAT نیست  

یک مقدار (خیلی کم) به نمره ي زبان کمتري نیاز داره مثلاً دانشگاه هاي خوب و خصوصی آمریکا معمولا تافل 100 رو میخوان

ولی شما با 95 تقریباً هر دانشگاهی در کانادا میتونید اپلاي کنید. (البته بستگی به رشته هم داره.)

معمولا داشتن دورس آزمایشگاه در دبیرستان را از ما نمی خواهند.

معمولاً. evaluation form + recommendation letter و حتی خیلی اوقات essay. هم نمیخواد

 • عیسی
 • 1:07 -1394/03/22
سلام من میخوام از طریق سرمایه گذاری مهاجرت کنم میخواستم بدونم کانادا برام بهتر است یا بریتانیا میخوام جایی زندگی کنم که اقتصاد stable داشته باشد شرایط اب و هوا خوبی داشته باشد درضمن پاسپورت پر ارزش داشته کدام یک از این دو کشور رو پیشنهاد میدی میخواستم بدونم برای اینده من کدوم کشور بهتر است
 • گنجی
 • 9:10 -1394/03/23

سبک زندگی در دو کشور بسیار متفاوت است. شرایط اقامت انگلستان گرانتر است. کانادا نزدیکتر به آمریکا (اقتصاد بزرگ و قوی) است. 

 • لیلا
 • 12:21 -1394/03/19
سلام.من 32 ساله و مجرد برا دکتری کدوم کشور در رشته بیوتکنولوژی گیاهی بهتره ؟
 • گنجی
 • 4:20 -1394/03/21

آمریکا شرایط بهتری دارد.

 • عبدالواحد مسکنی
 • 10:29 -1394/03/17
خیلی ممنون از اطلاعات خوبتان پسرم دارای مدرک کارشناسی مکانیک بوده ودارای دورههای فنی را در سازمان فنی و حرفه ای گذرانده و مدارک آنهارا گرفته و برای ادامه تحصیل کنادا را انتخاب کرده و همچنین امتحان زبان نسز برای شهریور 94 ثبت نام کرده لطفا راهنمایی فرمایید چگونه اقدام کند تا زودتر نتیجه بگیرد در ضمن 24 سال سن داردبا تشکر
 • گنجی
 • 4:35 -1394/03/17

رشته و سابقه کارتان خوب است در مورد دانش زبان انگلیسی چیزی ننوشته اید که مهم است.

 • عباس
 • 12:26 -1394/03/13
من فوق دیپلم مکانیک دارم ودر حال تحصیل در مقطع کارشناسی هستم سابقه یازده سال کار با سابقه رسمی در پالایشگاه گاز هستم میخوام بدونم واسه مهاجرت شانسی دارم و از چه طریقی اقدام کنم بهتره
 • گنجی
 • 4:35 -1394/03/17

رشته و سابقه کارتان خوب است در مورد دانش زبان انگلیسی چیزی ننوشته اید که مهم است.

 • سیما
 • 7:48 -1394/03/08
سلام،من قصد ازدواج با یه اقای ایرانی مقیم کانادا رو دارم.دانشجوی سال چهارم پزشکی هستم و اصلا نمیدونم درسهایی که خوندم رو قبول میکنن و یا اینکه میتونم به راحتی از دانشکده های پزشکی پذیرش بگیرم.با توجه به ترسی که از احساس غربت دارم به نظرتون ارزش ترک کردن تحصیل در ایران و ادامه یا شروع اون رو داره؟ با تشکر
 • گنجی
 • 3:31 -1394/03/10

برای پزشکی در کانادا باید حتما لیسانس تجربی(یا مرتبط) داشته باشید+ امتحان Mcat+آیلتس 7 و قبولی در مصاحبه. در ضمن حتما باید مقیم کانادا شوید. / بهتر است در ایران تحصیلات خود را به اتمام برسانید.

 • محسن
 • 2:44 -1394/03/04
سلام وقت بخیر.آیا برای شغلی مانند handiwork دوره فنی یا مجوز خاصی در کانادا باید اخذ کرد؟
 • گنجی
 • 3:18 -1394/03/05

خیر. هنر دست نیاز به محل فروش مناسب دارد.

 • ﺩاﺭﻭﺵ
 • 12:55 -1394/02/30
ﺳﻼﻡ.ﺑﻨﺪﻩ 30 ﺳﺎﻝ ﺳﻦ ﺩاﺭﻡ ﻭﻛﺎﺑﻴﻨﺖ ﺳﺎﺯ ﻫﺴﺘﻢ ﻫﻤﺴﺮﻡ ﻫﻢ ﻓﻮﻕ اﻳﺸﺎﻥ mba ﻭﻧﻜﻮﻭﺭ ﺑﺮاﻱ ﻣﺎ ﺑﻬﺘﺮ اﺳﺖ ﻳﺎ اﺱ ﺁﻧﺠﻠﺲ.ﺑﺎ ﺗﺸﻜﺮ
 • گنجی
 • 12:28 -1394/02/30

واقعا نیم توان گفت بستگی به اهداف زندگی شما دارد ولی هر کجا کار راحت تر پیدا کردید آنجا را برای سکونت انتخاب کنید برای کاریابی به لینک زیر مراجعه کنید:

کاریابی

 • آرمین
 • 11:04 -1394/02/01
سلام. مممنون از اطلاعات مفیدتون من الان 15 سالمه و میخوام بعد از گرفتن دیپلم به آمریکا یا کانادا سفر کنم (برای دانشگاه) و میخوام رشته تکنولوژی بخونم . میخواستم ببینم این رشته توی کدوم کشور بهتره(اوضاع تحصیل و کارش) ؟ و آیا میتونم در هنگام تحصیل با کار کردن از پس مخارج تحصیل و زندگی بر بیام یا نه؟
 • گنجی
 • 11:46 -1394/02/03

تکنولوژی ....؟ / کامل توضیح دهید. در ضمن شرایط هر دو کشور نسبت به رنکینگ دانشگاه ها متفاوت است.

 • مهسا
 • 5:43 -1394/01/25
سلام و خسته نباشید ایا بدون نمره ابلتس میشه اقدام به اقامت دائم کاندانا کرد؟من داری مدرک لیسانس کامپوتروهمسردیپلم برای مهاجرت کانادا بهتر است یا استرالیا؟باتشکر از شما
 • گنجی
 • 11:44 -1394/01/26

بدون مدرک زبان فقط از روش مهاجرت سرمایه گذاری امکان پذیر است.

 • مهدیار
 • 3:11 -1394/01/21
مهندس عمران هستم - باسلام هدف من اقامت میباشد و علاقمند به گرفتن مدرک فوق لیسانس میباشم منتها میخواستم ببینم با معدل 13.15 اگه تافل 95-100 و GRE بالا بگیرم میتونم در مقطع فوق بورس بگیرم حالا آمریکا یا کانادا فرقی نداره
 • گنجی
 • 6:11 -1394/01/22

خیر، بهتر است برای ویزای اقامت دائم کانادا با آیلتس جنرال 6.5 اقدام کنید.

 • melenda
 • 4:29 -1394/01/17
سلام.ممنون از مطالب مفیدتون.یه سوالی درمورد مسکن در کانادا داشتم اینکه متوسط قیمت خرید بر اساس مترمربع چنده؟بیشتر تورنتو مدنظرم هستممنون
 • گنجی
 • 12:31 -1394/01/19

در کانادا معمولا شما 30% پیش پرداخت و بقیه را ماهانه وام پرداخت می کنید. برای قیمت ها هم باید محل ، شهر، منطقه و متراژ را در نظر گرفت.

 • صبا
 • 3:01 -1394/01/11
ممنون خبر بسیار خوبی بود.. اما در مورد پیشنهاد کار از طرف کارفرما که اگه وجود داشته باشه امتیاز خیلی بالا میره و سوال من این هست که یک ایرانی مقیم ایران که قصد مهاجرت داره میتونه امیدوار باشه که از طریق کاریابی چنین ژیششنهادی بگیره؟! و اینکه احساس میکنم « ورود سریع» مخاطبینش بیشتر اونهایی باشن که به طور از طریق پذیرش تحصیلی به کانادا رفتن و الآن درسشون تموم شده و یه مدتی ه کارآموزی به طور مثال رفتن چون سوال هایی که در فرم امتیاز بندی هست این طور نشون میده با وجود این موارد فکر میکنم که کسانی که مقیم ایران هستن و تازه میخوان اقدام کنن شانس خیلی کمتری داشته باشن.
 • گنجی
 • 4:52 -1394/01/16

واجد شرایط نیستید چون آیلتس 6.5 ندارید. /  فعلا تا پایان سال 2015 برقرار است.

 • صبا
 • 3:51 -1394/01/10
با سلام و احترامبنده فرم امتیاز بندی «ورود سریع» رو که شما در اختیار قرار دادید رو پر کردم و امتیازم حدود 350 شد آیا این امتیاز قابل قبولی هست؟ حد اقل امتیاز چقدر باید باشه.سپاس گزارم.
 • گنجی
 • 1:59 -1394/01/10

درمورد این موضوع مطلبی را در سایت قرار داده ام که در لینک زیر می توانید جزئیات را بخوانید:

خبری خوب برای متقاضیان Express Entry 2015

 • صبا
 • 3:28 -1394/01/10
با سلام و وقت بخیر و سپاس از راهنمایی و توضیحات شما بنده 29 سالمه لیسانس مهندسی معماری و دانشجوی ترم آخر فوق معماری هستم. زبان انگلیسم در حد متوسط و مدرک آیلتس ندارم اما در حال اقدام هستم. حدود 3 سال تجربه کار بدون بیمه. به تازگی هم پروانه نظام مهندسی... با توجه به اینکه از اقوام نزدیکم (خاله) در ونکوور زندگی میکنن قصد مهاجرت دارم البته طی 1،2 سال. و سرمایه چندانی هم ندارم (حدود 7، 8 هزار دلار). با توجه به شرایط و تخصصم آیا امکان تحصیل توام با کار برام وجود داره؟! چه راهی رو میتونم انتخاب کنم؟پیشاپیش سپاس گزارم
 • گنجی
 • 1:57 -1394/01/10

بهترین روش برنامه نیروی متخصص فدرال است که جزئیات را در لینک زیر بخوانید:

برنامه اکسپرس اینتری 2015

 • مهدی
 • 11:15 -1394/01/06
با سلام. من متاهل، ۳۲ ساله، کارشناسی ارشد عمران, سه سال سابقه کار با بیمه و آیلتس ۷ دارم. آیا شانسی برای مهاجرت به آمریکا دارم؟ به چه روشی و چقدر طول میکشه؟ با تشکر
 • گنجی
 • 5:09 -1394/01/08

برای آمریکا خیر ولی برای کانادا واجد شرایط express entry  هستید. / حدود 1.5 سال زمان لازم دارد.

 • iman
 • 8:25 -1393/12/21
سلام اقای گنجی.چیز هایی که نوشتید واسم مفید بود،ولی میخواستم چیزیو به عرضتون برسونم که اینه من الا 18 سالمه میخوام برم مدرک ارایشگری بگیرم بعد ویزاب کار بگیرم واسه خارج از کشور اگه میخوام برم به کشوری مثله امریکاه یا کانادا کدوم واسم بهتره یکم برایم توضحی بدید چطوره کدوم بهتره ممنون میشم
 • گنجی
 • 12:53 -1393/12/24

کانادا بهتر است.

 • مریم
 • 4:32 -1393/12/01
سلام من در حال حاضر در انگلستان زندکی میکنم . خواستم بپرسم شما ازانسی سراغ دارید که برای من کار در امریگا پیدا کنه ؟
 • گنجی
 • 4:48 -1393/12/01

خیر.

 • مهدی
 • 11:04 -1393/11/27
سلام من 25 سالمه و میخوام برم زبان یاد بگیرم و4.5سالی کار کنم که پولی جمع کنم وبتونم برم حاظرم هر کاری اونجا انجام بدم شبانه روز بهش فکر میکنم ایا میتونم به ارزویم برسم یا نه چقدر پول لازمه لطفا راهنمایم کنید
 • گنجی
 • 4:57 -1393/11/27

ابتدا مدرک زبان آیلتس خود را بگیرید سپس با ما تماس بگیرید تا یکی از همکاران شما را راهنمایی کند.

 • کلهر
 • 12:25 -1393/11/09
سلام من دانشجوی ترم ششم مهندسی مکانیک از دانشگاه فنی گراتس اتریش هستم الان قصد دارم برای ارشد به کانادا یا امریکا برم ولی نمیدونم کدامشون رو انتخاب کنم و در رشته خودم کجا میتونم موفقتر باشم در ضمن هم المانی رو فول هستم هم انگلیسی رو. لطفا راهنماییم کنید
 • گنجی
 • 2:18 -1393/11/09

در حال حاضر زمان بررسی پرونده در روش های مهاجرتی کم شده است. لذا بهترین کار برای شما داشتن مدرک زبان آیلتس جنرال و اقدام از طریق "ورود سریع 2015" می باشد.

 • محمدرضا
 • 9:56 -1393/11/03
با سلام خدمت شما ببخشید میخاستم ببینم برای تحصیل در رشته m.b.a کانادا خوبه؟؟بازار کارش هم برام مهمه؟؟
 • گنجی
 • 11:37 -1393/11/05

خیلی خوب خواهد بود اگر بتوانید آیلتس آکادمیک 7 و توانایی پرداخت هزینه های 20 تا 30 هزار دلاری را در سال داشته باشید.

 • عشق خارج
 • 1:25 -1393/10/30
سلام اقاي گنجي راستش من دوست دارم استاد دانشگاه شوم يا مترجم لطفا دربارهحقوق انها صحبت و بگوييد كه يك زندگي اشرافي كجا پيدا ميشود؟
 • گنجی
 • 2:23 -1393/11/02

برای اطلاع دقیق متن زیر را بخوانید:

پردرآمد ترین مشاغل کانادا

 • شهاب
 • 5:51 -1393/10/28
با سلام .جناب آقای گنجی نتیجه ای که من از پرسش وپاسخها گرفتم اینه که در کانادا امکان پیشرفت مالی برای مشاغل آزاد خیلی خیلی کمتر از آمریکا می باشد . آیا این نتیجه گیری درست است
 • گنجی
 • 7:17 -1393/10/29

کاملا بستگی به شغل و سرمایه و بازار کار و فرد صاحب بیزینس دارد و به کشور مرتبط نیست.

 • مانا
 • 4:55 -1393/10/08
من میخام برای زندگی برم کدامیک ا کشورها بهتره من نفهمیدم؟
 • گنجی
 • 4:08 -1393/10/10

به اهداف آینده شما بستگی دارد، برای بچه دار شدن و زندگی آرام کانادا و برای کار و بیزینس آمریکا بهتر است.

 • علیرضا
 • 1:01 -1393/09/10
ممنون از راهنمای هات
 • گنجی
 • 5:25 -1393/09/03

ابتدا باید فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا شرایط شما و خانواده بررسی شود :

فرم ارزیابی کانادا 

 • مصطفی
 • 2:08 -1393/09/03
سلاممن کارمندی هستم در حال بازنشستگی،ودودختر دارم که یکی پیش دانشگاهی را گذرانده و دیگری دبیرستانی است.قصد دارم بعد از بازنشستگی به اتفاق همسرو فرزندانم،جهت ادامه تحصیل فرزندانم به آمریکا یا کانادا بروم،ولی مراحل و مقدمات سفر را نمیدانم و حتی هزینه ها را هم نمیدانم.لطفا راهنمائیم کنید که رفتن به آمریکا یا کانادا هرکدام چه شرایطی دارند؟ چه روشهایی دارند؟ آیا شرط سنی هست ؟ هزینه های هرکدام چقدر است ؟ و اینکه از کجا باید شروع کنم و با چه کسی مشورت نمایم و راهنمائیهای بیشتر. متشکرم
 • گنجی
 • 5:25 -1393/09/03

ابتدا باید فرم ارزیابی را تکمیل کنید تا شرایط شما و خانواده بررسی شود :

فرم ارزیابی کانادا 

 • بهنام
 • 3:59 -1393/07/18
سلام . همسر من برای دکتری کانادا اپلای کرده و من و پسرم با ویزای همراه با ایشون میریم . میخوام بدونم بعد از ورود ما چطور میتونیم شرایط کار رو فراهم کنیم . همسرم اجازه 20 ساعت کار در هفمه داره ولی من چه کار باید انجام بدم تا بتونم زودتر جذب بازار کار بشم . راه اقامت گرفتن چیه ؟
 • گنجی
 • 3:37 -1393/07/19

باید ویزای شما تبدیل به ویزای کار شود و حداقل یکسال برای کارفرمای کانادایی کارکنید تا بتوانید برای اقامت اقدام کنید.

 • مهتاب
 • 12:13 -1393/07/14
سلام ممنون از راهنماییتون . من برای دکتری کانادا دارم اقدام میکنم . یه پسر 7 ساله دارم که کلاس اولشو داره میخونه . الان دارم مدارکمو کامل میکنم . بین کانادا و امریکا یه کم دودل شدم . برای بچه شرایط تو کانادا بهتره ؟ فقط سرما چی؟ ما که مقیم نیستیم بیمه هم نیستیم با این سرما چه کار کنیم ؟ شرایط بعد از دکتری برای مقیم شدن چطوریه ؟
 • گنجی
 • 4:28 -1393/07/16

برای فرزند شما امکان تحصیل هست و بیمه طبق مقررات دانشگاه شامل شما هست. / اهداف زندگی شما باید فراتر از سرما باشد. /  بعد از دو سال از تحصیل در دکتری می توانید درخواست اقامت دهید.

 • سینا
 • 1:21 -1393/06/30
آقای کنجی با تشکر از توضیحتان واقعا توضیح عالی دادین من اگر خدا بخواهد تا 1 دوسال دیگر می خواهم برای ویزای دانشجویی اقدام کنم اینجور که شما ئر متن فوق گفتید که کانادا از لحاظ شهریه به طور قابل توجی پایین تر است ولی از لحاظ کیفی نگفتید کدام کشور بهتره امریکا یا کانادا شما اگه خودتون می خواستید انتخاب کنید کدومشون رو انتخاب میکردید
 • گنجی
 • 9:15 -1393/06/30

کاملا بستگی به اهداف شما در آینده دارد. به دنبال تحصیل هستید یا اقامت یا کار؟ تحصیل در هر دو کشور خوب است/اقامت بعد از تحصیل در کانادا راحت تر است/کار در آمریکا بیشتر است البته در کانادا چندین رشته مانند کامپیوتر و مالی و پزشکی خوب است.

 • fedra
 • 12:43 -1393/06/24
با سلام. خیلی ممنون از مطلب مفیدتون ولی شما که در جواب خانم مریم گفتید پناهندگی در شان یک ایرانی نیست فکر میکنید همه ایرانی ها از نظر اقتصادی تامین هستن؟ یا همه شرایط تحصیل کردن رو دارن؟ یا همه هزار تا دوست و آشنا دارن؟ خیلی ها هم هستن که مجبورن پناهنده شن. به نظرم یک مقدار جوابتون توهین آمیز بود. بازم بابت مطلبتون تشکر میکنم
 • گنجی
 • 10:38 -1393/06/25

امیدواریم که همه از راه قانونی وارد کانادا شوند. ولی ما تجربه خود را بیان می کنیم، تصمیم گیری در مورد پناهندگی با خود شما است.

 • مریم
 • 6:06 -1393/06/05
سلام وقت بخیراگر من بخواهم برای پناهندگی اقدام کدام کشور را توصیه میکنید با توجه به اینکه من یه دختر 15 ساله دارم و ایا شما در رابطه پناهندگی فعالیت میکنید یا نه ممنون
 • گنجی
 • 5:35 -1393/06/07

خیر ما برای پناهندگی اقدام نمی کنیم.(پناهندگی در شان یک ایرانی نیست) 

ویزای توریستی کانادا مارا در شبکه های اجتماعی دنبال کنید مهاجرت سرمایه گذاری کبک 2020 Quebec Investor استارت آپ کانادا Start-Up گنجی-وکیل رسمی مهاجرت کانادا نیروی متخصص اکسپرس اینتری 2020 کارآفرینی بریتیش کلمبیا - ونکوور اسپانسرشیپ همسر و ازدواج کانادا آرشیو اخبار مهاجرت به کانادا
سرمایه گذاری کبککارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما