فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا

انتخابات کانادا با پیروزی ترودو و خوشنودی ایرانیان

بازگشت
بازدیدکنندگان : 34214 نفر 1394/07/28
انتخابات کانادا با پیروزی ترودو و خوشنودی ایرانیان

liberal_canada_ganji

انتخابات کانادا با پیروزی "ترودو" و خوشنودی ایرانیان

با پایان یافتن رأی گیری در انتخابات پارلمانی کانادا،‌ شمارش اولیه آرا نشان دهنده پیشی گرفتن حزب لیبرال تحت رهبری جاستین ترودو از حزب محافظه‌کار تحت هدایت نخست‌وزیر استفان هارپر است.

 بر اساس نتایجی که کمیته برگزاری انتخابات کانادا صبح امروز سه شنبه 27مهرماه 94 منتشر کرده حزب لیبرال به رهبری «جاستین ترودو» توانسته از مجموع ۳۳۸ کرسی مجلس ۱۷۴ کرسی را تصاحب کند و بدین ترتیب به حضور ۹ ساله حزب محافظه کار کانادا به رهبری «استفان هارپر» در قدرت خاتمه بدهد.

با این حال طبق پیش‌بینی سی‌بی‌سی و سی‌تی‌وی، معلوم نیست که ترودو خواهد توانست دولت اکثریت تشکیل دهد یا مجبور به ائتلاف خواهد شد.

جاستین ترودو فرزند پیر ترودو، نخست‌وزیر سابق این کشور است که بسیاری او را بنیانگذار کانادای مدرن می‌خوانند.

هواداران حزب لیبرال از هم اکنون این خبر را در مقر حزب در مونترال جشن گرفته اند.

هارپر که ده سالی است بر صندلی نخست وزیری کانادا تکیه زده روابط بسیار تیره و تاری را با جمهوری اسلامی ایران حکمفرما کرده و او حتی به صورت یکطرفه مناسبات با تهران را تعلیق کرد.

کارشناسان بر این باورند رای های استراتژیک برخی جوانان طرفداران نئودموکرات ها به لیبرال ها با هدف جلوگیری از پیروزی محافظه کاران و پایان دادن به دوران تلخ هارپر از جمله عوامل تغییر این روند بوده است. البته در این میان نباید از عملکرد موفق جاستین ترودو در مناظرات انتخاباتی به سادگی گذر کرد. عملکردی که سبب شده آقای ترودو در تمامی نظرسنجی ها با فاصله ای قابل توجه برای رهبری کانادا موفق تر از هارپر ارزیابی شود.

استین ترودو، در یکی از کمپین هایش درباره ایران این طوری حرف زده بود: « اگر حزب لیبرال در انتخابات آینده فدرال کانادا پیروز شود، دولت من به دنبال عادی کردن روابط دیپلماتیک با ایران خواهد بود و بازگشایی سفارت کانادا در تهران را در دستور کار قرار خواهم داد.»

دلایل شکست هارپر(نخست وزیر قبلی):

تیم انتخاباتی هارپر از ابتدای این کارزار ۷۸ روزه سیاست‌های تخریب دیگر کاندیداها به ویژه ترودو را اتخاذ کردند. این تیم محافظه‌کار سیاسی با قطبی کردن فضای سیاسی کانادا نسبت به پوشش زنان مسلمان و مطرح کردن ممنوعیت روبنده پوشی زنان، توانستند محبوبیت حزب چپ نئودموکرات را در استان فرانسوی‌زبان کبک و استان‌هایی که آمار مهاجران پایین است، کمتر کنند.

 با این حال سیاست‌های ضد مهاجران استفان هارپر و تغییر قوانین مهاجرت و شهروندی کانادا، موجب شد که این سیاست‌مدار کهنه‌کار حزب محافظه‌کار، رأی مهاجران را از دست بدهد. همچنین سیاست‌های ضد محیط زیستی او در حمایت از پروژه خط لوله نفت «کی‌استون»، موجب شد که بسیاری از کانادایی‌ها که سبز رأی می‌دهند با او مخالفت کنند.

 تعداد کرسی‌های هر حزب در مجلس عوام کانادا:

تعداد کرسی‌های هر حزب در مجلس عوام کانادا:

استین ترودو. او حالا نفراول سیاست در سرزمین افرا خواهد بود. متولد شنبه، 4 دی 1350. جوان و پر انرژی و البته طرفدار ایران. قبل از پیروزی در انتخابات در کمپین های تبلیغاتی قول داده بود که به محض رسیدن به قدرت، سفارت کانادا در تهران را بازگ

دیدگاههای کاربران
دیدگاه شما ثبت شد و بزودی در صورت نیاز پاسخ داده خواهد شد
سرمایه گذاری کبککارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما