آموزش سلپیپ

بازدیدکنندگان : 2130 نفر 1401/06/01
آموزش سلپیپ
آماده شدن برای آزمون های زبان استرس آور است، اما سایت  CELPIP منابعی را برای تقویت مهارت زبانی شما ارائه می دهند تا سفر و زندگی خوبی در کانادا داشته باشید، برای آزمون زبان انگلیسی آماده شوید و مهارت خود را در زبان از طریق منابع داده شده تقویت کنید.
CELPIP یکی از دو آزمون زبان انگلیسی است که اداره مهاجرت کانادا برای مهاجران تعیین کرده. اگر بخواهید برای شهروندی کانادا اقدام کنید یا اقامت دائم کانادا را بگیرید یا از طریق برنامه اکسپرس اینتری، برنامه مهاجرت استانی کانادا یا برنامه های نیروی متخصص کانادا دیگر اقدام کنید باید مهارت کافی در زبان را داشته باشید.

 آزمون سلپیپ مخفف عبارت Canadian English Language Proficiency Index Program به معنای برنامه شاخص مهارت زبان انگلیسی کانادایی است. 

 

آمادگی آزمون celpip

این آزمون مهارت شرکت کننده ها را در چهار سطح شنیداری (LISTENING)، خواندن (READING)، نوشتن (WRITING) و صحبت کردن (SPEAKING) ارزیابی می کند. آزمون CELPIP در اداره مهاجرت و شهروندی کانادا پذیرفته می شود و به غیر از کانادا در کشورهای زیر مراکز امتحان آموزن سلپیپ وجود دارد:
  • هند
  • فیلیپین
  • سنگاپور
  • چین
  • آمریکا
  • امارات متحده عربی 

از طریق منابع داده شده مهارت و اعتماد به نفس شما افزایش پیدا می کند و با فرمت آزمون CELPIP آشنا می شوید. وبینارها، ویدیوهای YouTube، آزمون های تمرینی و پادکست ها به شما کمک می کند تا برای آزمون آماده شوید. 

 

منابع آزمون سلپیپ

زمانی که یک اکانت سلپیپ درست می کنید یک سلپیپ استارتر دریافت می کنید که این یک برنامه مطالعه آنلاین رایگان برای کمک جهت شرکت در آزمون است. کسانی که از آزمون جنرال CELPIP استفاده می کنند، حدود 5 ساعت فیلم، آزمونها و سوالات تمرینی دریافت خواهند کرد و کسانی که از آزمون CELPIP-General LS استفاده می کنند، حدود 2.5 ساعت مطالب آموزشی دریافت می کنند. هر ویدئو دارای نکات و استراتژی هایی است که به شما کمک می کند یک روال مطالعه داشته باشید که می توانید هر روز از آن پیروی کنید، حتی اگر چند دقیقه باشد! همه نکات مطالعه توسط کارشناسان CELPIP جمع آوری شده و شامل اطلاعاتی در مورد سایر منابع مطالعه رایگان است که می توانید از آنها استفاده کنید. 
برخی منایع را نیز می توانید در وب سایت خریداری کنید. برای هر مهارت کتابی تالیف شده است که مولف آن یک زبان شناس ماهر کانادایی است و هر یک حدود 20 دلار هزینه دارد. علاوه بر تمام این موارد، وب سایت CELPIP با بیش از 10 ساعت دوره های آنلاین در دسترس، به شما اطلاعات زیادی در مورد هر یک از اجزای آزمون CELPIP می دهد.  هر دوره آنلاین توسط یک کارشناس CELPIP برگزار می شود، بنابراین شما فرصت خواهید داشت تا به سوالات خود پاسخ دهید و نکات و استراتژی های ارزشمند مطالعه را بیاموزید.

 

دانلود رایگان منابع سلپیپ

در وب سایت CELPIP شما می توانید این آزمون های رایگان را پیدا کرده و آن ها را تمرین کنید این ارزیابی ها، قبل از آزمون بسیار اهمیت دارد. در آزمون های تمرینی شرکت کنید، تصمیم بگیرید که در چه زمینه هایی باید پیشرفت کنید و زودتر تمرین را شروع کنید. توسعه ی مهارت های زبانی به زمان نیاز دارد و برای بهبود نمره شما حداکثر سه ماه مطالعه و تمرین منظم باید داشته باشید. آزمونهای تمرینی شامل مجموعه کاملی از پاسخ های افرادی است که آزمون واقعی را داده اند و مهارت آنها در سه سطح نشان می دهد. 

پادکست های آزمون سلپیپ
این پادکست شامل 25 قسمت است که از این طریق می توانید اطلاعات و نکات مهم در مورد آزمون را بدست آورید. این پادکست در همه پلتفرم های اصلی از جمله Spotify و Apple و در وبسایت گنجی وجود دارد. 
برای اینکه فهرست کاملی از همه منابع رایگان آزمون سلپیپ را داشته باشید وارد وبسایت سلپیپ شوید که در آنجا سوالات شرکت کنندگان در آزمون، نکاتی در مورد مطالعه برای آزمون و دیگر موارد وجود دارد.

 

ثبت نام آزمون سلپیپ

برای ثبت نام در آزمون سلپیپ کانادا باید به وب سایت این آزمون وارد شوید و اکانت بسازید و نوع آزمون جنرال یا ال اس خود را انتخاب نمایید. شهر محل امتحان و تاریخ آن را تایید کنید و با پرداخت هزینه می توانید ثبت نام آزمون سلپیپ را انجام دهید.

ثبت نام آزمون سلپیپ

 

نمونه سوالات سلپیپ

وبینارها و کارگاه های آموزشی رایگان پر از نمونه سوالات سلپیپ می باشد. جلسات هفتگی اطلاعات رایگان که یک متخصص برگزار می کند و شرکت‌کنندگان در آزمون به یک دیدگاه کلی از اجزای آزمون دست پیدا می کنند و همچنین یک جلسه پرسش و پاسخ ارائه داده می شود. وبینارها و کارگاه‌های آموزشی ضبط شده نیز در صفحه یوتیوب CELPIP موجود است. 
 

آزمون سلپیپ در ایران

همانطور که قبلا در سایت گنجی در مورد آزمون سلپیپ اعلام کردیم، سلپیپ در ایران همانند آیلتس دارای مراکز امتحان یا دوره های آموزشی نیست. ولی با استفاده از منابع خود سایت سلپیپ می توانید از ایران برای این آزمون آماده شوید. در ادامه نکات ان را در هر چهار مهارت توضیح می دهیم:
 

آزمون CELPIP بخش Speaking

بخش آمادگی برای Speaking بخش زنده ای است که با تعامل و صحبت کردن در این بخش می توانید مهارت خود را برای این آزمون تقویت کنید. در این جلسه به صورت آنلاین، پاسخ های شما ارزیابی می شود و می توانید پاسخ های آزمون های گذشته را هم بررسی کنید. این وبینارها ماهانه در دسترس همه است و جلسات قبلی وبینارها در کانال یوتیوب آرشیو شده. 
بخش Speaking به شما در مورد استانداردهای درست صحبت کردن، نمونه پاسخ ها با ارزیابی مربی و نمونه های زیادی سوال برای صحبت کردن را ارائه می دهد. 
هر جلسه این وبینار را یک مربی برگزار می کند و اطلاعاتی که شما دریافت می کنید بسیار دقیق و آپدیت شده هستند.
این یک وبینار لایو است یعنی می توانید در این وبینار با کارشناسان به صورت مستقیم صحبت کنید و هر سوالی را در مورد آزمون بپرسید. 
این وبینار برای سطح نمره 5 Speaking است که پاسخ های نمونه هم ارائه داده می شود. 

 

آزمون CELPIP بخش listening

بخش آمادگی برای  listening آزمون CELPIP در این جلسه بخش شنیداری شما تقویت می شود روشهایی را برای تقویت مهارت شنیداری شما ارائه می دهد و شما با بهترین روشها برای پاسخگویی به سوالات و مهارت های مفید گوش دادن برای تمرین آشنا می شوید. این جلسه برای شرکت کنندگان در همه سطوح زبان است.  
در این بخش یک مربی نمونه سوالات با تمرین را برای هر یک از شش بخش شنیداری ارائه می دهد، پیشنهادات برای مدیریت زمان، نکات لازم در مورد روز آزمون و راههایی برای ایجاد مهارت های شنیداری شما داده می شود. 
هر جلسه را یک متخصص آزمون CELPIP برگزار می کند و اطلاعاتی که شما دریافت می کنید بسیار دقیق و آپدیت شده هستند. 
این وبینهار به صورت لایو است یعنی می توانید با کارشناسان صحبت کنید و هر سوالی را در مورد آمادگی برای آزمون بپرسید. 
در بخش شنیداری آزمون سلپیپ نمونه سوالات این آزمون برای هر یک از شش بخش Listening به همراه پیشنهاداتی برای مدیریت زمان و آمادگی برای روز آزمون است. 

 

آزمون CELPIP بخش writing

در بخش آمادگی برای writing آزمون سلپیپ دواطلبان برای قسمت نوشتاری آزمون آماده می شوند و این بخش بیشتر بر روی اجزاء نگارشی آزمون CELPIP متمرکز است. 
این جلسه را یک متخصص آزمون سلپیپ برگزار می کند و اطلاعاتی که شما دریافت می کنید بسیار دقیق و آپدیت شده هستند. 
این وبینار زنده است و می توانید با کارشناسان تماس برقرار کنید و سوالاتی را در مورد آزمون بپرسید. 
این وبینار برای مهارت سطح 5و 9 است پس می توانید سطح آزمون مورد نظر خود را انتخاب کنید. 

 

آزمون CELPIP بخش reading

در بخش آمادگی برای reading بر روی اجزای خواندن آزمون سلپیپ متمرکز است و روشهای پاسخ به سوالات و  مهارت های مفید خواندن برای تمرین را بدست می آورید. این جلسه برای شرکت کنندگان در تمام سطوح زبان است. 
در بخش آمادگی برای  Reading شما با روشهای پاسخگویی به سوالات و مهارت های خواندن آشنا می شوید. در این جلسه نمونه سوالات برای هر یک از چهار بخش خواندن به همراه روشهایی برای مدیریت زمان در آزمون و آمادگی برای روز آزمون داده می شود. 
هر ماه سلپیپ در یوتیوب لایو دارد که از طریق آن می توانید اطلاعاتی در مورد زندگی در کانادا  و نحوه آماده شدن برای آزمون را کسب کنید و با کارشناسان آزمون سلپیپ ارتباط برقرار کنید. 
canada_ganji_instagram
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 0

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

  • سهمیه بندی طرح ها
  • افزایش قیمت ویزا
  • سخت تر شدن برنامه
  • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن