گرفتن پاسپورت کانادا چقدر طول میکشه

بازدیدکنندگان : 2256 نفر 1402/07/22
گرفتن پاسپورت کانادا چقدر طول میکشه
گرفتن پاسپورت کانادا چقدر طول میکشه
در کمتر از یک ماه می توانید پاسپورت کانادایی را دریافت کنید اگر برگه شهروندی را داشته باشید. حال با توجه به تاخیر های بوجود آمده ساده سازی مراحل درخواست پاسپورت برای کانادایی های جدید آغاز شده است.

 

پاسپورت کانادا چند سال

طبق قانون شما با حضور سه سال یا 1095 روز در خاک کانادا واجد شرایط دریافت برگه شهروندی کانادا و سپس پاسپورت کانادا خواهید شد.
به شما پاسپورت 5 تا 10 سال و کودکان فقط پنج ساله اعطا خواهد شد.

 

با پاسپورت کانادا کجا میشه رفت

با پاسپورت کانادا به راحتی و بدون ویزا به 171 کشور می توانید سفر کنید و تا 180 روز (به نسبت کشور) حضور داشته باشید.

 

سفر به آمریکا با پاسپورت کانادا امکانپذیر است؟

به راحتی می توانید به امریکا سفر کنید و نیازی به ویزا نخواهید داشت جالب است بدانید که کار تاشش ماه با پاسپورت کانادایی امکانپذیر خواهد بود.

 

نحوه اخذ پاسپورت کانادا(شهروندی کانادا)

براساس برنامه آزمایشی برای ساده سازی مراحل پاسپورت، اداره مهاجرت کانادا از 100 متقاضی شهروندی دعوت می کند تا در زمان انجام مراحل شهروندی برای دریافت پاسپورت کانادا همزمان اقدام کنند. 
این برنامه آزمایشی یک فرم درخواست جدید و ساده گذرنامه را ارائه می دهد که از اطلاعات جمع آوری شده توسط برنامه شهروندی استفاده می کند. بعد از بررسی درخواست ها، اداره مهاجرت کانادا برای جلوگیری از انباشت حجم زیاد پرونده ها در اداره گذرنامه پاسپورت ها را چاپ می کند. 

اداره مهاجرت کانادا انتظار دارد تا برنامه آزمایشی مراحل درخواست گذرنامه را ساده کنند تا مراحل صدور گذرنامه در آینده به صورت یکپارچه و ساده درآید. 
بعضی از دعوتنامه ها قبلا از طریق ایمیل برای متقاضیان واجد شرایط ارسال شده است. این ایمیل ها اطلاعاتی در مورد پر کردن درخواست گذرنامه، مدارک مورد نیاز و محل ارسال درخواست را ارائه می دهند. زمانی که متقاضی سوگند شهروندی را انجام داد و اداره مهاجرت کانادا درخواست گذرنامه را دریافت کرد گذرنامه در مدت 20 روز کاری بررسی و تایید شود. 

 

طولانی شدن پاسپورت کانادا

هدف این برنامه ایجاد ارتباط بین برنامه های شهروندی و پاسپورت است. اداره مهاجرت کانادا می خواهد کارکنان شهروندی در خط گذرنامه تجاری آموزش بدهد تا فشارها برای افزایش تمدید گذرنامه کاهش پیدا کند و پاسپورت کانادایی به راحتی در دسترس کانادایی ها قرار بگیرد. 
در سال 2022 پرونده های شهروندی و گذرنامه در مدت زمان طولانی تری بررسی و تایید می شدند که این موضوع باعث می شد پرونده ها در زمان استاندارد خودشان بررسی نشوند. اگر چه برای بررسی سریع پرونده ها اقدامات زیادی انجام شده است اما شهروندان جدید با تاخیر در هر دو برنامه شهروندی و گذرنامه روبه رو می شوند. 
نتایج این برنامه آزمایشی برای توسعه مدل شهروندی و پاسپورت ارزیابی خواهد شد. توصیه هایی برای عرضه گسترده تا پایان دسامبر 2023 ارائه خواهد شد. 

پاسپورت کانادا

مدارک لازم برای شهروندی کانادا

برای اینکه واجد شرایط شهروندی کانادا شوید باید معیارهای زیر را داشته باشید:
 •  مقیم دائم کانادا باشید. 
 •  شرایط حضور فیزیکی در کانادا را داشته باشید. 
 •  مالیات خود را برای حداقل 3 سال پرداخت کرده باشید. 
 •  اگر بین 18 تا 54 سال سن دارید در آزمون شهروندی شرکت کرده باشید. 
 •  اگر بین 18 تا 54 سال سن دارید باید مهارت کافی در زبان برابر آیلتس 5 داشته باشید. 

 

خرید شهروندی کانادا

خرید شهروندی کانادا امکانپذیر نیست. برای اثبات حضور فیزیکی در کانادا، باید حداقل سه سال 1095 روز از پنج سال گذشته قبل از درخواست شهروندی در کانادا زندگی کرده باشید. 
اگر قبل از دریافت اقامت دائم کانادا، به عنوان ویزای موقت کار یا دانشجو در کانادا زندگی کرده باشید مقداری از این روزها در محاسبه روزهای حضور فیزیکی شما در نظر گرفته می شود. هر روزی که در پنج سال گذشته به عنوان ویزای موقت در کانادا زندگی کرده باشید برای شما نصف روز محاسبه می شود. البته طبق نظر آقای گنجی-وکیل رسمی مهاجرت- شما می توانید حداکثر 365 روز به عنوان ویزای موقت برای اثبات حضور فیزیکی خود استفاده کنید. 
متقاضیانی که آزمون و مصاحبه شهروندی را انجام بدهند برای مراسم شهروندی دعوت می شوند. در این مراسم متقاضی باید سرود ملی کانادا را بخواند و سوگند شهروندی کانادا را به دو زبان انگلیسی یا فرانسه در برابر قاضی بگوید. بعد از تکمیل این مراسم، شهروندی کانادا به آنها ارائه داده می شود. 
 
برچسب ها :
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 3
محمد ایوب1403/02/05
تاریخ تولد من ۰۱-۰۱-۱۹۵۸ می‌باشد فعلا شصت و شش ساله میشوم من باید سه سال مکمل را سپری کنم و هم شامل امتحان میشوم و یا خیر ؟
 • گنجی
 • 1403/02/06
اگر کارت پی آر الان دارید، باید سه سال در پنج سال گذشته در کانادا حضور داشته و مالیات پرداخت کرده باشید.
Roza1402/09/12
با سلام متن بالا شما می توانید ۳۶۵ روز به عنوان ویزا موقت برای اثبات حضور فیزیکی استفاده کنید به چه معناست ؟
امکان آن هست کمتر از ۳ سال حضور داشت و پاسپورت گرفت
 • گنجی
 • 1402/09/13

خیر

برای اخذ پاسپورت باید به صورت قانونی در کانادا 1095 روز حضور داشته باشید
حتما مدارک مالیاتی و سابقه کار در کانادا و مدرک زبان داشته باشید(نکات کامل در تلگرام گنجی)

علیرضا1402/07/23
من با ورک پرمیت امده ام ومی خواهم اقامت بگیرم لطفا راهنماییم کنید با خانواده
 • گنجی
 • 1402/07/23
سن و شغل و تحصیلات و نمره زبان تان را به ما اعلام فرمایید تا بررسی کنیم.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

با ورک پرمیت ناشی از توریستی ایرانیان کدام روش برای کسب اقامت دائم pr بهتر است؟

 • اکسپرس اینتری
 • استارتاپ ویزا کانادا
 • جاب آفر
 • برنامه استانهای کم جمعیت
شرکت کنندگان : تن