ویزای دانش آموزی کانادا

بازدیدکنندگان : 16577 نفر 1401/05/31
ویزای دانش آموزی کانادا
آینده فرزند شما خوب خواهد بود اگر برای تحصیل آن از حالا برنامه ریزی کنید. دولت کانادا سالانه برای هر محصل بیش از 27هزار دلار هزینه پرداخت می کند که افراد مقیم کانادا، رایگان تحصیل کنند.  کانادا جزو ده کشور برتر تحصیل کرده هست، 90درصد افراد 25 تا 64 سال کانادایی تحصیل کرده اند لذا والدین برای اخذ ویزای دانش آموزی کانادا تلاش می کنند.

تحصیل در یک کشور سطح بالا در کانادا نیاز مند اخذ ویزا است. برای کسب ویزای دانش آموزی کانادا باید ابتدا از یک مدرسه پذیرش اخذ کرد، شهریه مدرسه را واریز و سپس برای ویزا اقدام کرد. در صورت قبولی برای والدین درخواست ویزا داد.
برای استادی پرمیت نیاز به وجود نام مدرسه در لیست DLI است که خوشبختانه تمام مدارس کانادا جزو این لیست می باشند.

 

پادکست ویزای دانش آموزی کانادا

مدارس کانادا چگونه است

کانادا بالاترین رتبه در جذب و پرورش نوجوانان تحصیل کرده در دنیا را دارد. این را مدیون سرمایه گذاری دولت کانادا روی سیستم آموزش خود و تحصیلات معلمین دارد، همه معلم ها در کانادا حداقل لیسانس و یک سال تحصیل مرتبط با آموزش دارند که هر 5 سال باید دانش خود را به روز کنند. اگر شما قصد فرستادن فرزندتان برای تحصیل در کانادا را دارید پس بهترین تصمیم را برای آینده وی در دانشگاه گرفته اید. هر استانی در کانادا سیستم آموزشی خود را دارد و با ایران که تمام مدارس زیر نظر دولت مرکزی است متفاوت است.
دبیرستان در کانادا از سال 9 تا 12 است (در کبک از سال 7 تا 11 و سپس دیپلم سژپ است) و بعد از ان برای کالج یا دانشگاه نوجوانان اقدام می کنند.
آیا می دانستید که کانادا سه نوع مدرسه دارد؟
 • مدارس دولتی کانادا
 • مدارس خصوصی کانادا
 • مدارس شبانه روزی کانادا

ویزای دانش آموزی کانادا

 

مدارس دولتی کانادا

تحصیل در این مدارس رایگان است. مدارس دولتی کانادا دارای بالاترین کیفیت به دلیل سرمایه گذاری دولت کانادا روی معلمین و تجهیزات مدارس دولتی می باشند. هم اکنون تعداد زیادی از مدارس دولتی کانادا، دانش آموزان ایرانی را قبول می کنند. این مدارس توسط هیئت مدیره منتخب استان مدیریت می شوند و معمولا دختر و پسرها در یک کلاس مشخول تحصیل اند. در کانادا 3419 مدرسه دولتی وجود دارد. برای ورود به این مدارس باید کارت اقامت کانادا را داشته باشید. 
فرزند شما میتواند امکان تحصیل به زبان انگلیسی یا فرانسه را انتخاب کند. همچنین امکان تحصیل در مدارس مذهبی یا فارسی زبان وجود دارد. مدارس کانادایی یونیفرم خاصی را ندارند. تحصیل برای تمام مقاطع رایگان می باشد.
خیلی از پدر مادر ها فرزندشان را برای زندگی با خانواده های کانادایی الاصل از ایران می فرستند تا بتواند راحت تر با زبان، فرهنگ و تجربیات آنها آشنا شوند.

 

بهترین مدارس دولتی کانادا عبارتند از:

Old Scona, Edmonton
Rundle College, Calgary
St Michael's Choir (Sr), Toronto
York House, Vancouver
Crofton House , Vancouver
killarney, Vancouver
Columbia International College, Ontario
Albert College, Ontario
Unionville, Unionville

 

مدارس خصوصی کانادا

مدارس خصوصی کانادا

دانش آموز ایرانی برای تحصیل در کانادا باید در مدارس خصوصی کانادا ثبت نام کند و شهریه آن را پرداخت نماید. شرایط و محیط و سرفصل های آموزشی با مدارس دولتی کانادا فرق ندارد. معمولا کلاسهای تحصیل به دلیل کمتر بودن شاگرد کوچکتر است و بعضی مدارس خصوصی کانادا دختر و پسر جداگانه تحصیل می کنند که حق انتخاب با والدین می باشد. در اینستاگرام گنجی لیست بهترین مدارس تورنتو کانادا و مونترال و ونکوور درج شده.

 

بهترین مدارس خصوصی کانادا

Appleby College - Oakville, ON Video
The Bishop Strachan School - Toronto, ON Video
Branksome Hall - Toronto, ON Video
Brentwood College School - Mill Bay, BC Video
Crescent School - Toronto, ON Video
Crestwood Preparatory College - Toronto, ON.
Crofton House School - Vancouver, BC.

1700واحد آموزشی یا مدرسه خصوصی در کانادا وجود دارد. طبق آمار کانادا، محصلین در مدارس خصوصی کانادا دارای رتبه علمی بالاتری نسبت به مدارس دولتی می باشند. 7.6% از دانش اموزان کانادایی در مدارس خصوصی مشغول به تحصیل می باشند که بیشتر آنها در ونکوور می باشد.
برای ورود به مدارس خصوصی کانادا دانش اموز باید در آزمون ورودی قبول شود. از معایب مدارس خصوصی کانادا به هزینه بیشتر و تعداد کمتر آنها می توان اشاره کرد.

 

مدارس شبانه روزی در کانادا

دبیرستان های خصوصی شامل مدارس شبانه روزی (با محل اسکان در محل)، مدارس بزرگسالان، مدارس بین المللی و مدارس ورزشی تخصصی و مدارس برای دانش آموزان با ناتوانی های یادگیری است. دانش اموزان خارجی یا کانادایی در این مدارس شرکت می کنند.
21 مدرسه شبانه روزی خوب در کانادا می باشد که ده هزار دانش آموز را پوشش می دهند. هزینه این مدارس با توجه به سه وعده غذا و اسکان و خواب بیشتر از هزینه های مدارس خصوصی کانادا است که در پایین به آن اشاره می کنیم. معمولا سنین 14 تا 16 سال بیشتر در این مدارس ثبت نام می کنند. والدین کانادا یی که طلاق گرفته اند، شغل شبانه روزی دارند یا فرد مریضی در خانه می باشد بیشتر از این مدارس استقبال می کنند تا دانش آموز تمرکز فکری بهتری روی درس داشته باشد.
از معایب مدارس شبانه روزی کانادا به دلتنگی فرزند و دوری از خانواده و داشتن تفکر سریعتر به بازگشت به خانه را اشاره نمود. داشتن موبایل در این مدارس با کنترل مواجه است.
از مزایای مدارس شبانه روزی در کانادا می توان به کنترل بیشتر روی تکالیف فرزندان، فعالیت های علمی و ورزشی بیشتر و امکان خودساختگی بیشتر فرزند نسبت به مدارس دولتی و خصوصی اشاره کرد.

 

بهترین مدارس شبانه روزی کانادا

Brentwood College School
Queen Margaret’s School
St. George’s School
St Margaret’s School
St Michaels University School
Shawnigan Lake School
Balmoral Hall School

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در کانادا

بورسیه تحصیلی زیر 18 سال رایگان در کانادا

بورسیه های تحصیلی متعددی برای دانش آموزان مدارس خصوصی در کانادا وجود دارد. البته مدارس متعددی بورس تحصیلی زیر 18سال رایگان در کانادا یا برای دبیرستان را ارائه می‌دهند، و دانش آموزان فهرستی از مدارس خصوصی با بورسیه را ارائه می‌دهند. اینها شامل مدارس شبانه روزی، مونته سوری، تیزهوشان، IB، AP و مدارس مذهبی(مانند مدارس مسیحی و اسلامی) است.

 

قوانین مدارس کانادا

طبق قانون مدارس کانادا، باید 10سال تحصیل کنید. کلیه کودکان بعد از 5 سالگی باید به مهدکودک و در 7سالگی مدرسه و تا 18سالگی به دبیرستان بروند. تحصیل در کانادا اجباری و رایگان است. والدین باید شرایط تحصیل فرزندان را رعایت کنند، کودکان می توانند با سرویس مدرسه یا توسط والدین به مدرسه بروند. پوشیدن لباس فرم مدارس کانادا ، تفکیک جنسیتی و نوع مدرسه خصوصی یا دولتی به انتخاب والدین بستگی دارد.
دولت کانادا هزینه زیادی برای بالا بردن کیفیت سیستم آموزشی می کند که در سطح آمریکا باشد. ساعت کار مدارس از 8 صبح الی 3 بعد از ظهر می باشد. در کریسمس، مارچ 2 هفته و در تابستان 2 ماه تعطیل اند.
ناهار در مدرسه ارائه نمی شود و دانش اموزان همراه خود می آورند.

 

هزینه مدارس کانادا

هزینه مدرسه در کانادا از مهدکودک تا آخر دبیرستان برای افراد مقیم رایگان است. اما مدارس خصوصی و شبانه روزی هزینه ای از 15هزار تا 50هزار دلار دریافت می کنند. البته هزینه تحصیل در کبک به فرانسه با سی اس کیو می تواند در شرایط خاص برای خارجی ها رایگان باشد.

 

هزینه مدرسه ابتدایی در کانادا

هزینه مدرسه در کانادا به عوامل زیادی مانند استان، نوع مدرسه و وضعیت ویزای متقاضی بستگی دارد.
 • هزینه مدرسه کانادا از 10 تا 20 هزار دلار سالانه
 • هزینه دبیرستان کانادا از 20تا 30 هزار دلار سالانه
 • هزینه مدارش شبانه روزی از 30 تا 50 هزار دلار سالانه
 • هزینه کلاس زبان از 4 تا 6 هزار دلار برای  12 هفته
به این هزینه ها سالانه 1.2 % افزایش تورم اضافه خواهد شد و در بعضی مدارس مبلغی برای فعالیت های فرهنگی و ورزشی و غذا اضافه می گردد که حتما در وب سایت مدرسه این مبالغ را بخوانید.

ویزای دانش آموزی کانادا

ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان

اصولا کودکان برای تحصیل در دبستان کانادا نیاز به استادی پرمیت دارند مگر اینکه یکی از شرایط زیر را داشته باشند:
 • -    یکی از والدین دارای کارت اقامت یا سیتی زن کانادا باشد
 • -    یکی از والدین دارای ویزای کار یا ویزای تحصیل باشد
 • -    دوره تحصیل کمتر از 6 ماه باشد
 • -    فرزند تنها در کانادا باشد(در این مورد توصیه می شود درخواست استادی پرمیت بدهید)

 

مراحل ویزای دانش آموزی کانادا

آقای گنجی در این چند مرحله به صورت خلاصه روند اخذ ویزای دانش آموزی کانادا را توضیح می دهند، در ابتدا باید سن فرزند را در نظر گرفت که در هر استان متفاوت است:
* استانهای آلبرتا، منیتوبا، انتاریو، پرنس ادوارد، کبک و ساسکاچوان زیر 18 سال
* استانهای بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک، نیوفانلند، نورث وست، نوااسکوشیا، نانووات، یوکان زیر 19 سال

همانطور که اداره مهاجرت کانادا در وب سایت خود اعلام کرده، اگر فرزند شما زیر این سن است برای ویزای دانش آموزی کانادا می توان اقدام نمود، همچنین برای زیر 17 سال باید کاستودین یا قیم کانادایی (نه یکی از والدین) داشته باشد.

مراحل ویزای دانش آموزی کانادا

1- گاردین کانادا 

فردی که اقامت یا پاسپورت کانادا را دارد و شرایط اسکان و حمایت در زمان تحصیل را برای فرزند شما تامین می کند.
فرم کاستودین 2 صفحه دارد که صفحه اول را کاستودین در حضور وکیل در کانادا امضا و نوتارایز می کند و صفحه دوم را والدین در ایران امضا و در محضر برابر اصل می کنند. (این فرم را از بخش ویزای دانشجویی گنجی درخواست کنید)

 

2- استادی پرمیت

اگر دارای کارت اقامت کانادا یا سیتی زن یا دارای ویزای کار یا دانشجویی هستید نیاز ندارید. اما اگر فرزند با ویزای توریستی همراه شما یا به تنهایی در کانادا حضور دارد باید درخواست دهید.

مزایای استادی پرمیت کانادا
   -    می تواند به تحصیل خود ادامه دهد وقتی سن وی بالاتر از 18 رفت
   -    می تواند در دوره های کوآپ کانادا شرکت کند
   -    می تواند از بعضی مزایای اجتماعی استفاده کند(لیست آن در تلگرام گنجی درج شده)

 

3- اخذ پذیرش کانادا

باید از یک مدرسه یا دبیرستان پذیرش تهیه کنید و شهریه را پرداخت نمایید. (در صورت ریجکت ویزای تحصیلی کانادا این شهریه بازگشت داده می شود مگر اینکه مدرسه در قرارداد خلاف ان را گفته باشد)
نکته
اگر والدین ویزای کار یا دانشجویی داشته باشد برای دریافت استادی پرمیت نیازی به اخذ پذیرش نیست. 
همچنین نیازی نیست که فرم واکسن کرونا را داشته باشند.
برای استادی پرمیت حداقل 90 روز قبل از اتمام اعتبار ان اقدام کنید.

 

4- دفتر انگشت نگاری کانادا

اگر فرزند شما بیش از 14 سال سن دارد باید برای انگشت نگاری که اعتبار ان 10 ساله است اقدام کند و به دفتر انگشت نگاری کانادا در دبی، در آنکارا، در استانبول مراجعه کند. در صورتیکه برای ویزای توریستی اقدام کرده اید نیاز به انگشت نگاری مجدد ندارد. 

 

5- پیکاپ ویزای کانادا از استانبول

برای دریافت ویزای کانادا و درج استیکر ویزا روی پاسپورت جهت پیکاپ ویزای کانادا اقدام کنید.


ویزای همراه دانش آموزی کانادا

ویزای همراه کانادا 

آیا ویزای همراه دانش آموزی کانادا وجود دارد؟ خیر.
اصولا ما ویزا همراه نداریم و این اصطلاح به غلط رایج شده، منظور همان ویزای توریستی کانادا است که به یکی از والدین اعطا می شود برای اطلاع از شرایط دریافت ویزا جهت والد دوم به مقاله ریجکت شدن ویزای دانش آموزی کانادا مراجعه نمایید.

مدت زمان صدور ویزای دانش آموزی کانادا متغیر است و به کیفیت پرونده ارسال و سوابق ویزای قبلی متقاضی مرتبط است. سعی کنید در مواردی مثل تمکن مالی برای ویزای دانش اموزی در کانادا دقت کنید. برای تمکن نیاز به میزان شهریه مدرسه بعلاوه هزینه یکسال زندگی در کانادا طبق استان مورد تقاضا دقت کنید و حداقل 5 ماه پرینت بانکی داشته باشید تا از ریجکت شدن ویزای دانش آموزی کانادا رهایی یابید.

 

ویزای همراه دانش آموزی کانادا

مدارک مورد نیاز برای ویزای همراه دانش آموزی کانادا عبارتند از:
 • ویزای دانش آموزی فرزند
 • ترجمه رسمی شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات دانش آموز
 • تمکن مالی والدین برای نحوه پرداخت شهریه مدرسه
 • مدارک شغلی والدین (توضیح کامل در بخش اثبات شغل با ویزای سرمایه گذاری کبک ارائه شده)
 • بقیه موارد به نسبت هر فرد متفاوت است

 

اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند

اگر به سلامتی ویزای خود و فرزندتان را برای تحصیل در کانادا کسب کردید و می خواهید اقامت کانادا از طریق تحصیل فرزند را کسب کنید بدانید که راه طولانی و پر هزینه ای را انتخاب کرده اید. 
آقای گنجی-وکیل رسمی مهاجرت کانادا در ادامه سعی می کند مسیر را برای شما شفاف توضیح دهد. بعد از ورود به کانادا و مشغول به تحصیل شدن فرزند شما باید برای ویزای دانشجویی یا کاری کانادا اقدام کنید، اولین مرحله اخذ پذیرش و پرداخت شهریه و درخواست ویزا است اگر با ویزای شما موافقت شود می توانید بعد از تحصیل و سپس یکسال کار فول تایم برای یک برنامه مهاجرتی اقدام کنید. اگر از ابتدا جاب آفر کسب کنید که LMIA داشته باشد نیز با ایلتس شانس ارائه درخواست خواهید داشت اما این مسیر نیازمند اطلاع از 4 نکته را دارد:
 •    سن متقاضی (افراد بالای 40 سال ریسک دارد)
 •    سطح زبان والدین (با آیلتس کمتر از 6 شانسی نیست)
 •   سطح علمی والدین (برای ادامه تحصیل در کانادا)
 •    توانایی مالی والدین (با توجه به نرخ رو به افزایش ارز به منابع مالی توجه شود)

 

مدت زمان صدور ویزای دانش آموزی کانادا

زمان بررسی پرونده های مهاجرت به کانادا متغیر است و ویزای دانش آموزی کانادا نیز به محل ویزا آفیس و تعداد پرونده های موجود در سفارت کانادا بستگی دارد. اما ارائه کامل و با کیفیت پرونده، شما را از تاخیر دور می کند. اما اقدام شش ماه قبل از شروع مدرسه می تواند مناسب باشد.
زیرا زمان کافی برای اخذ پذیرش، درخواست ویزا، پیکاپ و تهیه بلیط و محل اسکان باید داشته باشید.

 

ریجکت شدن ویزای دانش آموزی کانادا

اصولا در 2 حالت کلی اگر پرونده ناقص یا بدون درنظر گرفتن مدرک مورد نیاز سفارت کانادا ارسال کنید دچار ریجکتی خواهید شد و آفیسر به عوامل زیر ایراد خواهد گرفت:
 • کسر تمکن مالی و توانایی پرداخت شهریه مدرسه
 • نداشتن سابقه سفر خوب مثل شینگن طی 2سال قبل
 • نداشتن هدف از سفر، تحصیل در مدرسه دلیل موجه نخواهد بود
 • عدم ارائه مدارک کافی مبنی بر بازگشت به ایران بعد از پایان تحصیل

 

رفع ریجکتی ویزای کانادا

اعتراض به ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا وجود دارد اما باید با دریافت نوت ابتدا مدارک قبلی و نظر آفیسر را روی پرونده ویزای دانش آموزی کانادا توسط وکیل بررسی و دلایل ریجکتی ویزای کانادا را بیابیم. سپس با ارائه ادله مناسب پرونده ریکانسیدریشن را ارسال کنیم. در پایین سایت بخش رفع ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا را مطالعه کنید.
برچسب ها :
سوال خود را از وکیل کانادا اینجا مطرح کنید:
پیام شما ثبت شد و پس از تایید در سایت منتشر می شود
تعداد پرسش ها: 5
مهدی1403/03/11
سلام دبیرستانی هستم و می خوام مهاجرت کنم به کانادا شهریه کانادا رایگان هست
 • گنجی
 • 1403/03/13
برای خارجی ها خیر.
فرزندان افراد دارای کارت اقامت دائم کانادا و دارندگان ورک پرمیت کانادا تا سن 18 سال رایگان تحصیل می کنند.
علی1402/07/29
در صورتیکه ویزای ورک پرمیت داشته باشم پیش دبستنای و دبستان فرزند دولتی و مجانی هست یا حتما باید غیر دولتی باشد؟
 • گنجی
 • 1402/07/30
با ورک پرمیت شامل تحصیل رایگان نخواهید شد، باید مشغول به کار شوید و حداقل کارفرما چند فیش حقوقی برای شما صادر کند. 
 
رضا1402/06/06
سلام وعرض احترام خانواده ۳نفره هستیم پسرم ۱۵سالشه همسرم تکنسین داروخانه دارم خودم مربی حرفه ای دوچرخه سواری هستم باروزومه خیلی عالی حدود۱۰کاپ قهرمانی و۹شاگردملی پوش اختراع سیستم تنفسی جدیدبرای دوچرخه سواری درحال نوشتن کتاب روانشناسی تغذیه ورزشی کاملا ساده وروان ودرعین حال خیلی حرفه ای وداشتن مدرک فنی وحرفه ای تعمیرات دوچرخه سواری ممنون میشم راهنمایی بفرمایبد
 • گنجی
 • 1402/06/06
رزومه تحصیلی و شغلی تان را واتس اپ کنید 
حسین1401/07/24
سلام. چطوری میتونیم استادی پلان رو برای سایت اداره مهاجرت کانادا آپلود کنیم؟ چون برای آپلود استادی پرمیت گزینه وجود داره ولی برای استادی پلان گزینه ای وجود نداره. آیا بادی استادی پلان به فرم استادی پرمیت ضمیمه بشه؟
 • گنجی
 • 1401/07/24
همراه بقیه مدارک ویزای دانشجویی، اپلود فرمایید البته به صورت خلاصه به این نکته ها توجه کنید:
- استادی پلن بیشتر از یک صفحه نباشد.
- براساس داستان واقعی زندگی شما باشد
- با این جمله شروع کنید که چگونه تحصیل در این رشته به آینده شغلی شما کمک خواهد کرد
- چرا نمی توانید این رشته را در کشور خود بخوانید
 
یاسین مقدم1401/06/03
سلام. تفاوت سلپیپ با آیلتس چیه؟ و اینکه سلپیپ امتیاز بیشتری داره؟
 • گنجی
 • 1401/06/04
هر دو مدرک زبان مورد تایید دولت کانادا می باشند آزمون سلپیپ یا ایلتس برای مهاجرت خوب است
آزمون سلپیپ در ایران برگزار نمی شود و برای ثبت نام آزمون سلپیپ به وب سایت با لینک بالا مراجعه کنید
منابع ازمون سلپیپ در وب سایت و یوتیوب گنجی هست.
 

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

 • سهمیه بندی طرح ها
 • افزایش قیمت ویزا
 • سخت تر شدن برنامه
 • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن