Evaluation of degrees ارزیابی مدرک تحصیلی

ارزیابی و تایید مدارک تحصیلی


استفاده از مدارک تحصیلی، آموزش ها و تجربیاتی که قبلا در کشور خود بدست آورده اید، بسیار حائز اهمیت می باشد. قبل از اینکه شما کار یا تحصیل خود را در کانادا آغاز کنید، بعضی از کارفرمایان، موسسات آموزش عالی (دانشگاهها و کالج ها)، نهادهای نظارتی و مسئولان کارآموزی ممکن است لازم بدانند که مدارک تحصیلی شما توسط یک سازمان مورد تایید، ارزیابی شده و به رسمیت شناخته شود.
بهترین راه برای آغاز مرحله ارزیابی و تایید مدارک تحصیلی غیر کانادایی، آن است که بررسی کنید چگونه می توانید مدارک تحصیلی خود را با مدارک افرادی که برای کاری مشابه در کانادا آموزش دیده اند مقایسه کنید. اگر حرفه شما با کار آنها مطابقت داشته باشد، تامین شرایط مشابه برای ارزیابی و تایید مدارک تحصیلی (که توسط یک نهاد نظارتی و یا مقامات تابعه انجام می شود) بسیار مهم خواهد بود.
مدارک مختلف و متنوعی وجود دارند که می توانند نشان دهنده آموزش ها و تجربیات شما باشند و می توانند به موسسات کانادایی برای پذیرش مدارک غیر کانادایی شما کمک کنند.

انواعی از مدارک که ممکن است در این راستا مفید باشند، به شرح زیر هستند:


 - مدارک تحصیلی، دانشنامه ها و یا گواهینامه های صادره از دانشگاه ها، کالج ها، مدارس متوسطه و آموزشگاهها
 - شرح برنامه ها یا دوره های مرتبط با تحصیلات شما
 - ریز نمرات تحصیلی
 - گواهی های کارآموزی
 - نامه از کارفرمایان
 - خلاصه عملکرد
 - شرح وظایف مشاغلی که انجام داده اید
 - رزومه
 - نامه از معرف ها
 - اسناد مربوط به تغییر نام (در صورتی که نام شما در هر یک از مدارک با نام فعلی شما فرق داشته باشد)
 

نکته:


 * حتی اگر ارزیابی مدارک تحصیلی شما، به عنوان بخشی از مراحل اخذ مجوز حرفه ای و یا تجاری لازم نباشد، با این وجود توصیه می شود ارزیابی مدارک خود را توسط  یک سازمان ارزیابی تایید شده انجام دهید. بعد از آن شما می توانید به کارفرمایان خود نشان دهید که مدارک تحصیلی شما چقدر با مدارک افرادی که در کانادا آموزش دیده اند قابل مقایسه می باشد.
 * همچنین از شما خواسته خواهد شد تا در طی مراحل ارزیابی نسبت به ارائه کارت اقامت دائم(PR Card)، مدرک اجازه اقامت دائم (IMM 5292) و یا کارت شهروندی کانادا اقدام کنید.
 

گواهی های اصناف


 گواهینامه مهر قرمز (Red Seal)، تعیین کننده استانداردهای کانادا برای اکثر حرفه ها است. با استفاده از گواهینامه مهر قرمز ، هر فرد شاغلی می تواند در سراسر کانادا، در حرفه خود کار کند.
 

راهنمایی در مورد ارزیابی و تایید مدارک تحصیلی


اگر لازم باشد که برای شناسایی و اعتبار مدارک تحصیلی خود در کانادا از کسی کمک بگیرید می توانید از واحد ارزیابی شرکت گنجی سوال کنید.
تمامی متخصصان بهداشت و درمان (پرستاران، داروسازان، درمانگران، پزشکان، و غیره) می توانند با مشاورین "برنامه متخصصان تحصیلکرده بین المللی در حوزه بهداشت و درمان" (IEHP) در اداره نیوکامرز (انجمن تازه واردین) تماس بگیرند. برنامه IEHP به متخصصان فوق کمک می کند تا در حوزه بهداشت و درمان ، برای حضور در امتحانات آمادگی پیدا کرده و پس از دریافت مجوز، کار پیدا کنند.
مشاوران اشتغال اداره نیوکامرز (انجمن تازه واردین) همچنین می توانند به شما کمک کنند تا در صورت لزوم، مترجمان حرفه ای تایید شده ای را برای ترجمه اسناد و مدارک خود پیدا کنید. از مشاور خود بپرسید که آیا شما، تحت پوشش برنامه اشتغال برای پرداخت هزینه های ترجمه هستید یا خیر.

نکته:


*  لازم است که بعضی از مدارک، اصل و یا کپی محضری بوده و نیز ممکن است لازم باشد که ترجمه رسمی تایید شده به زبان انگلیسی یا فرانسه هم ضمیمه گردد.
* برای بعضی از سازمانها، فقط مدارکی قابل قبول است که مستقیما از نهادهای آموزشی اصلی فرستاده  شوند.

مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا