Initial settlement اسکان اولیه

مسیر نما :

اسکان اولیه در ابتدای ورود


پس از ورود به کانادا، ابتدا باید محل اقامت موقتی برای خود انتخاب کنید تا بتوانید برای خرید یا اجاره محل سکونت مناسب (آپارتمان یا خانه) اقدام کنید. در این استان انتخابهای متفاوتی برای اقامت موقت دارید.
نکته:
در ایام توریستی سال یعنی ماه های جولای و آگوست، بطور معمول تمام هتل ها ، متل ها ، ویلاها و واحدهایB&Bs در کانادا بطور کامل رزرو می شوند و در فصل زمستان نیز بعضی از آنها تعطیل هستند.
اگر هنوز به این استان نیامده اید، توصیه می کنیم قبل از ورود، برای رزرو محل اقامت موقت خود اقدام کنید.
 
در اینجا برخی از روشهایی را توضیح می دهیم که می توانید برای اقامت موقت در کانادا در نظر بگیرید. البته باید بررسی کنید که کدام روش با توجه به بودجه و نیازهای شخصی شما مناسب است:
هتلها یا متلها، در این مکانها عموما می توانید اتاقی اجاره کنید که دارای امکانات اولیه مانند دستشویی و حمام، تلویزیون و میز و صندلی است. مبلغ اجاره در این مکان ها معمولا بطور روزانه محاسبه می شود، گاهی درخواست و مذاکره برای محاسبه اجاره بها بصورت هفتگی برایتان بصرفه تر خواهد بود. از آنجا که در هتل یا متل امکان پخت غذا وجود ندارد و باید در رستوران غذا بخورید، عموما هزینه اقامت شما افزایش پیدا می کند.
ویلا (Cottage) یا سوییت های مهمانپذیر (Housekeeping units) این واحد ها معمولا دارای آشپزخانه مجهز هستند و اجاره بهای آنها بصورت روزانه یا هفتگی محاسبه می شود. به طور کلی اجاره بهای این واحد ها در تابستان گران تر است.
اتاق و صبحانه (B&Bs)، این مکان ها معمولا خانه های بزرگی هستند که اتاق های آنها بطور جداگانه به همراه صبحانه اجاره داده می شود. شما می توانید در این خانه ها، اتاق خوابی با دستشویی و حمام یا بدون دستشویی و حمام اختصاصی اجاره کنید. عموما در این روش، امکان استفاده از آشپزخانه وجود ندارد.
خوابگاه های دانشجویی، گاهی دانشگاه وکالج، اتاق های خوابگاه های دانشجویی خود را به غیر دانشجویان نیز اجاره می دهند. این امکان معمولا از ماه می تا آگوست وجود دارد.
کمپ ها، محوطه هایی هستند که بطور معمول از ماه می تا سپتامبر باز می شوند و امکانات آنها برای اقامت افرادی مناسب است که چادر مسافرتی، کاروان یا وسایل نقلیه تفریحی (RV) دارند.
محل اقامت مشترک (Shared accommodations)، بعضی از صاحب خانه ها یا مستاجران برای تقسیم هزینه ها به دنبال کسی می گردند که در محل اقامت آنها به طور مشترک زندگی کند و معمولا درخواست خود را در روزنامه ها یا اینترنت آگهی می دهند. در این روش می توانید اتاقی اختصاصی با سایر فضاهای مشترک مانند آشپزخانه و حمام و دستشویی در اختیار داشته باشید.
جستجوی اینترنتی روشی مناسب برای پیدا کردن محل اقامت موقت، با استفاده از موتورهای جستجوگر نظیر Tourism …. Accommodations Search است
کتاب زرد یا آگهی روزنامه یا آگهی سایت، سرفصل هایی چون "Hotels" و "Motels" و "Bed and Breakfasts" یا "Campgrounds" را ببینید. یا در سایت هایی مانند kijiji.ca جستجو کنید.

نکته:
از روی جدول زیر می توانید نرخ اجاره بهای آپارتمان در شهرهای کانادا که براساس قیمتهای تابستان 2016 درج شده است را مطالعه کنید:
 

canada_rent_2016_ganjico

مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا