امور مالی کانادا

  بانک ایرانی در کانادا

امور مالی در کانادا

رسیدگی صحیح به امور مالی، یکی از مسئولیتهای مهم زندگی در کانادا است. برای دستیابی به این منظور ، شما به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

  •  باز کردن یک حساب بانکی در اسرع وقت
  •  پرداخت به موقع قبض ها و صورت حساب ها و بایگانی آن در پوشه قبض های پرداخت شده
  •  ایجاد و نگهداری پرونده مالیات درآمد شخصی (income tax) برای هر سال
  •  برنامه ریزی بودجه ماهیانه و توجه به آن (درآمد و مخارج)

 

انواع حساب بانکی در کانادا

هر فرد حقیقی در کانادا دو نوع حساب دارد: حساب چک و حساب جاری. معمولا به عنوان تازه وارد بهتر است هر دو حساب را باز کنید و کردیت کارت هم دریافت کنید. برای صرفه جوبی در هزینه های زندگی در کانادا حتما نکات زیر را بخوانید

 

بهترین بانک کانادا برای دانشجویان

چند بانک مطرح کانادا مانند: CIBC و Scotia و  RBC برای دانشجویان خوب هستند. اگر در کبک هستید بانک BMO انتخاب اول شما خواهد بود! هنگام باز کردن حساب حتما پروموشن ها را از مسول بانک بخواهید شاید مشمول دریافت دویست دلار رایگان باشید.

 

افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

طبق قانون کانادا کسانیکه ویزای توریستی دارند حق بازکردن حساب را دارا می باشند. اما در صورت فوت، مانده حساب به دلیل عدم داشتن اقامت دائم توسط دولت کانادا مسدود می شود. 

 

قبض برق کانادا

به این نوع قبض های برق و گاز در کانادا اصطلاحا "هیدرو" می گویند. همانند ایران هر ماه برای شما قبض الکترونیکی صادر می شود. به صورت میانگین یک اپارتمان ماهانه 150 و یک خانه 300 دلار بابت این دو قبض پرداخت می کند.

 

کسب درآمد در کانادا

حداقل درآمد برای یک کارگر ساده 15 دلار در ساعت و میانگین حقوق برای کارگر ساده سالانه 35هزار دلار و یک مهندس تازه کار 72هزار دلار می باشد. درامد های زیر 35هزار دلار شامل معافیت مالیاتی می شود و دولت کمک هزینه ای را به خانواده بنام سالیداریتی اعطا می کند.