انتاریو کانادا Ontario Canada

ontario toronto

زندگی در انتاریو کانادا

انتاریو ( Ontario) یکی از استان‌های کانادا است. از لحاظ جمعیت و فعالیت اقتصادی بزرگ‌ترین و قوی‌ترین استان کانادا می‌باشد . مرکز آن تورنتو است و اتاوا پایتخت کانادا  نیز در آن قرار دارد. وسعت انتاریو 1.076.000 کیلومتر مربع و جمعیت آن 12.540.410 نفر (برآورد سال 2005) است. بالغ بر 94% جمعیت استان انتاریو در قسمت جنوبی آن مشهور به انتاریو جنوبی متمرکز است . انتاریو پیش روترین ایالت در زمینه تولید است و 52% از کل تولید ارسالی کانادا از این استان می‌باشد.
از لحاظ جغرافیایی استان انتاریو در شرق کانادا و در بین استان کبک و مانیتوبا قرار دارد. از جنوب با ایالت‌های مینسوتا، میشیگان،اوهایو، پنسیلوانیا و نیویورک هم مرز است . انتاریو از شمال به خلیج‌های هادسون و جیمز منتهی می‌شود.
مشهورترین شهرهای انتاریو عبارت‌اند از تورنتو، اتاوا، همیلتون، کیتچنر، واترلو، لندن، وینزور و کینگستون

 

استان انتاریو

انتاریو یکی از 4 استان اصلی بود که در معاهده 1867 کانادا به هم پیوستند . نام استان از دریاچه انتاریو گرفته شده است ، که خود این نام نیز در زبان هورن Huron به معنای دریاچه بزرگ می باشد . از آنجائیکه این استان یکی از اولین مناطق صنعتی در کانادا به شمار می آید ، محل قدیمی ترین شرکتهای کانادایی نیز هست . تاریخچه انتاریو توسط مهاجرانی ساخته شده است کهابتدا با قایق ، سپس با قطار و سرانجام با هواپیما برای آباد کردن این استان وارد آن شده اند .
حتی پیش از بوجود آمدن کانادا مهاجران برای شروع یک زندگی جدید وارد آن شده بودند و امروز بجز حدود 2.5 درصد جمعیت انتاریو ، مابقی اهالی انتاریو از نسل همان مهاجران می باشند. با ورود موج جدید مهاجران از مناطق مختلف جهان طی دوران مختلف هریک از آنها تاثیرات فرهنگی خود را بر فرهنگ این استان برجای گذارده اند .
 

اقتصاد انتاریو

به دلیل آنکه استان انتاریو قطب اقتصادی کانادا محسوب می شود ، در نتیجه انواع صنایع در این استان بخصوص در تورنتو و دیگر مناطق شهری یافت می شوند . این استان محلی برای ارائه خدمات مدرن و اطلاعات اقتصادی در کنار بسترهای لازم برای تولید است . اتاوا که مرکز ادارات دولتی و اکثر وزارتخانه های فدرال است میتواند به جذب مشاغل گوناگون و همچنین سازمانهای بین المللی غیر تجاری کمک شایانی نماید .
صنعت خودرو بخش اصلی تولیدات صنعتی انتاریو را شامل میشود که شرکتهای کانادایی جزو شرکتهای پیشرو جهان در این صنعت می باشند . بعد از یک دوره رکود در صنعت ، در سه سال گذشته شاهد سرمایه گذاری های کلان توسط صنایع پیشرو در طرح ها و فن آوری های جدید بوده ایم .
همچنین این استان دارای منابع طبیعی غنی مورد نیاز صنایع میباشد. یک شرکت معدنی قدیمی دارای معادن نیکل و آهن نمونه ای از این منابع میباشد. جنگل های وسیع این استان میتواند منابع خوبی برای صنایع چوب بری ، تهیه خمیر چوب و کاغذ با شیوه های نوین باشد. بعلاوه با افزایش تمایل مردم به سرگرمی های گوناگون وجدید ،طبیعت انتاریو این فرصت را در اختیار علاقه مندان به گردشگری قرار میدهد . آمار بیکاری در استان کمی کمتر از میانگین آمار بیکاری در کشور و در حدود 5 درصد میباشد. موقعیتهای شغلی در این استان با توجه به اقتصاد و صنایع گوناگون موجود در آن از تنوع بسیاری برخوردار است تا جایی که از کشاورزی تا فن آوری اطلاعات در آن می توان یافت. سطح ایجاد اشتغال در استان در سالهای اخیر بسیار خوب بوده و پیش بینی می شود که به همین صورت ادامه یابد.

economy ontario

 

زندگی و فرهنگ مردم انتاریو

 طور میانگین درآمد اهالی انتاریو در بین استانهای کانادا جزو بالاترین درآمدها می باشد. گرچه برخی از هزینه های زندگی بخصوص هزینه مسکن افزایش یافته است. متوسط درآمد خانواده ها در انتاریو با رقم 59700 دلار در سال دومین درآمد بالا در میان استانهای کشور می باشد. همچنین این استان با رقم 10.50 دلار در ساعت دومین نرخ پایه حقوق در کشور را دارا می باشد . نرخ مالیات با رقم 17.41 درصد پنجمین رتبه در کشور را دارا است. باوجود آنکه هزینه های زندگی در این استان اندکی بالاتر از میانگین کشوری می باشد ، نرخ درآمدها در این استان می تواند از عهده زندگی با بالاترین معیارها در میان کشورها برآید . تورنتو و اتاوا به دلیل شهرتشان در نظافت و تمیزی ، ایمنی و در دسترس بودن خدمات در مقایسه با شهرهای هم قیاس همواره جزو بهترین شهرها برای زندگی بوده اند و همین استانداردهای بالای زنگی موجب شده که انتاریو به مقصد اصلی مهاجران جدید به کانادا تبدیل شود .

 

قیمت خانه در انتاریو کانادا

به دلیل رشد مداوم و ازدیاد جمعیت شهرهای بزرگ در انتاریو قیمت مسکن در این شهرها نسبت به دیگر شهرهای کانادا بالاتر است . البته باید این نکته را نیز مد نظر داشت که میزان درآمد بالا در این شهرها می تواند به جبران این هزینه ها کمک نماید ، همچنین این رویه در شهر های کوچکتر این استان به شدت شهرهای بزرگتر نیست. با این وجود بسیاری از خانواده ها برای کاستن هزینه های زندگی خود روی به زندگی در شهرک های اطراف شهر های بزرگ آورده اند . میانگین قیمت یک آپارتمان در تورنتو بالاتر از 550000 دلار و در اتاوا بیشتر از 350000 دلار می باشد. بسته به شهر و کیفیت خانه، بین 25 تا 41 درصد درآمد خانواده ها در انتاریو صرف تملک یک خانه می شود.

 

 

تحصیل در کانادا انتاریو

انتاریو مرکزی برای موسسات تحقیقاتی شناخته شده ای در سطح جهان است که از بودجه آموزشی استانی استفاده می نمایند . ثبت نام از کودکستان تا سطح 12 به طور عمومی انجام می گیرد ، مدارس کاتولیک و فرانسه در سرتاسر استان پراکنده می باشند که با پشتیبانی مالی از طریق مالیات دهندگان حمایت می شود و تحت نظارت دولت استانی به آموزش دروس طراحی شده می پردازند. مدارس متعدد کاتولیک جهت حفاظت از تاریخ اقلیت کاتولیک مورد حمایت نظام آموزشی کانادا قرار می گیرند . همچنین در بسیاری از مناطق ، مدارس دیگری که از محل بودجه عمومی اداره میشوند می توانند به عنوان مدارس جایگزین مورد انتخاب دانش آموزان قرار گیرد . همچنین انتاریو به عنوان استانی پیشرو در آموزشهای خاص شناخته می شود. تا سال 2003 این استان دارای رتبه 13 در آموزش دوره دبیرستان به شمار می آمد که این دوره با دوره آموزشی جدیدی که به صورت استاندارد و با دروس جدید در سراسر استان جهت آماده سازی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه ، دانشکده های فنی و حرفه ای، دوره های آموزش تجارت و ورود مستقیم به بازار کار تدارک دیده شده بود جایگزین شد . این برنامه استاندارد جدید به منظور اطمینان بخشیدن از رعایت کیفیت و بی طرفی در مدارس سرتاسر استان طراحی شده است . آموزش دوره بعد از دبیرستان در انتاریو شامل شبکه ای از سازمانها است که از طریق بودجه عمومی اداره میشوند . این سازمانها موضوعات ومشاغل گسترده ا ی را تحت پوشش قرار می دهند مانند: دانشگاههای پژوهشی مشهوری که دارای دانشکده های هنر ، فن آوری و کشاورزی می باشند و همچنین دیگر برنامه های منحصر به فرد. در ضمن دانشگاههای انتاریو در بین دانشگاههای معروف و شناخته شده جهان می باشند که از جمله شاخص ترین آنها می توان به دانشگاه تورنتو ، کویین ، یورک و دانشگاه انتاریو غربی اشاره کرد . میانگین شهریه پرداختی در سال یک دانش آموز در این استان 4900 دلار می باشد که کمی کمتر از میانگین کشوری است.

 

 هزینه زندگی در تورنتو

جمعیت ایرانیان تورنتو

 بیش از 100هزار نفر از ساکنان استان انتاریو دارای پیشینه ایرانی‌ هستند که عمدتاً در شمال شهر تورنتو ( نورت یورک و ریچموند) سکونت دارند. رضا مریدی نماینده لیبرال از منطقه تپه ریچموند اولین کانادایی ایرانی‌ تبار است که به پارلمان استان انتاریو راه یافته.
جهت استفاده از خدمات رایگان برای مهاجران تازه وارد میتوانید از خدمات موسسه گنجی که در تلگرام و اینستاگرام درج شده استفاده نمایید
معمولا این مراکز برای تازه واردان کلاسهای زبان انگلیسی، خدمات حقوقی، بهداشتی و مشاوره را ارائه میدهد.
برای صحبت با مشاوره فارسی زبان نیز میتوانید به منوهای بالا در بخش تماس مراجعه فرمایید.

 

 

سیستم بهداشت و درمان انتاریو

 بنا بر قوانین کانادا تمام ایالات این کشور موظف به فراهم آوردن بهداشت و درمان رایگان برای تمام شهروندان و کسانی که به صورت قانونی به تبعیت این کشور درآمده اند هستند. به عبارت دیگر بسیاری از خدمات بهداشتی و درمانی در کانادا بدون دریافت وجهی از بیمار ارئه می شود . البته برخی از درمانهای غیر ضروری (مانند: جراحی های زیبایی غیر ضروری و برخی از مراقبتهای دندان پزشکی) عموما مشمول این قانون نمی شوند اما لیست اینگونه خدمات در استانهای مختلف متفاوت است . مراقبتهای بهداشتی و درمانی بطور کامل برای تمام افراد ساکن در انتاریو بطور رایگان مهیاست . طرح بیمه درمانی انتاریو (OHIP) تمام مخارج خدمات درمانی برای شهروندان این استان و اکثر ساکنین دائم در این استان را بطور کامل پرداخت می کند . این مخارج عبارتند از هزینه معاینه پزشک ، آزمایشات پزشکی ، فوریتهای پزشکی ، بستری در بیمارستان و فوریتهای دندان پزشکی.
 

 

مهاجرت به انتاریو

تورنتو مرکز استان انتاریو و مرکز تجاری کانادا است.به تورنتو"ماشین اقتصادی کانادا" می‌گویند. تورنتو به عنوان بزرگترین شهر کشوری که در شمال قاره آمریکا قرار دارد؛ دارای 7 ساختمان با ارتفاع بیش از 200 متر است.
در میان این ساختمان هایی که به دلیل معماری ویژه شان تحسین برانگیز هستند برج معروف CN Tower با ارتفاع شگفت انگیز و عجیب 553 متر قراردارد.
این برج به عنوان یکی از ساختمانها ی باشکوه و عظیم جهان همواره مورد توجه بسیاری از مردم بوده است.
جمعیت این شهر در حدود 1/5 میلیون نفر است و به عنوان یکی از شهرهای زیبای جهان مورد توجه بوده است.
تورنتو شهری‌ با افق دیدنی است. این شهر بزرگ از ترکیب 6 شهرداری مستقل تشکیل شده است.هر یک از این شهرداری‌ها دارای تاریخچه و مشخصات خاصی هستند که در طول سال‌ها شکل گرفته است.

city of toronto

 

مهم‌ترین شهرهای انتاریو

تورنتو (مرکزی، شرقی، غربی و شمالی)
میسی ساگا (Mississauga)
نورث یورک (North York)
اسکاربرو (Scarborough)
اتوبیکوک (Etobicoke)
برامتون (Brampton)

 

شهر تورنتو برای زندگی

منطقه مرکزی شهر تورنتو که قلب اداری و تجاری شهر نیز محسوب می‌شود، بین خیابان‌های بلور در شمال، دریاچه انتاریو در جنوب، خیابان بی ویو (Bayview) و بزرگراه دان ولی (Don Valley Parkway)در شرق و خیابان بترست (Bathurst) در غرب محصور شده است.
دفتر مرکزی اکثر شرکت‌های کانادایی در ساختمان‌ها و آسمانخراش‌های این منطقه قرار گرفته است.
جمعیت زیادی در این بخش ساکن هستند و افزایش شمار آپارتمان‌های مسکونی در سال‌های اخیر بیانگر علاقه مردم به شیوه زندگی در مرکز شهر است.


تنها در منطقه Bloor Yorkville، تعداد 700 بوتیک، رستوران، هتل و گالری است. شروع خیابان یانگ در این منطقه قرار دارد که به طرق مختلف قابل دسترسی است. از جمله 3 ایستگاه مترو و 3 مسیر تراموا در این بخش خیابان یانگ است.
خیابان یانگ مرکز فروشگاه‌های ریز و درشت و مرکز خرید ایتون (Eaton Centre) است. فقط در این خیابان، 600 فروشگاه، 150 رستوران و کافی شاپ و 7 هتل قرار دارد. در سال‌های اخیر این منطقه در حال تبدیل به فضای در حال توسعه تجاری است و احداث میدان دانداس و پاکسازی دائم معابر تحت همین برنامه انجام می‌شود.
خیابان یانگ  یک زمانی بخش جنوبی بزرگراه استان انتاریو شماره ۱۱ بود که تورنتو را به شمال استات انتاریو متصل می کردو به خیابان اصلی انتاریو معروف بود. تا سال۱۹۹۹ کتاب رکوردهای گینس کل این ۵۶ کیلومتر داخل تورنتو و بقیه بزرگراه یازده را مجموعا به ۱۸۹۶ کیلومتر و طولانی ترین خیابان جهان نسبت داد. دلیل این درهم امیختگی به خاطر خیابان یانگ و بزرگراه یازده است.

 
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتاریو فایل زیر را دانلود نمایید:
راهنمای روزهای اول برای تازه واردان در انتاربو - تورنتو (زبان فارسی- 37 صفحه - 1.04 مگابایت - فرمت PDF)
زندگی روزمره در انتاربو - تورنتو (زبان فارسی- 36 صفحه - 4.06 مگابایت - فرمت PDF)
 

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام تغییر در برنامه استارتاپ ویزای کانادا قابل پیش بینی است؟

  • سهمیه بندی طرح ها
  • افزایش قیمت ویزا
  • سخت تر شدن برنامه
  • تسریع روند بررسی ویزا در سفارت
شرکت کنندگان : تن