Knowledge of child دانستنیهای کودکان

 حقوق بچه در کانادا

دانستنیهای کودکان کانادا

به عنوان والدین یا سرپرست فرزندانتان، شما می خواهید که بتوانید به بهترین شکل ممکن از فرزندان خود مراقبت نمائید. این بخش از این راهنما اطلاعاتی را در اختیار شما می گذارد تا در کار مراقبت از فرزندانتان به شما کمک نموده و نیازهای اساسی را برای کودکان پیش دبستانی و مدرسه ای شما تامین نماید.

کانادا بهترین کشور برای کودکان از نظر تحصیل و خدمات پزشکی است. در مدارس سیستم نوین آموزشی جهت یادگیری دانستنی های علمی برای کودکان وجود دارد. دانستنی های کودکان پیش دبستانی بسیار مهم است تا انها را با محیط مدرسه آشنا کند و تجربه زندگی در کانادا را برای آنها خوش آیند کند.

حقوق کودک در کانادا

طبق قانون کانادا فرزند 5 تا 16 سال شما باید تحصیل رایگان در مدارس دولتی کانادا داشته باشد. بعضی والدین فرزندان را به مدارس خصوصی با هزینه خود جهت اموزش بیشتر می فرستند.
جهت ثبت نام فرزند در مدارس کانادا باید نوع ویزا، تاریخ تولد، آدرس و سوابق واکسن را داشته باشید.

فرزندآوری در کانادا

جمعیت کانادا کم است و دولت مزایای خوبی برای بچه دار شدن در کانادا مانند هزینه زایمان رایگان ارائه می دهد. همچنین هزینه مهدکودک جزو خدمات رایگان دولت کانادا خواهد بود. اگر مهاجر جدید به کانادا هستید می توانید تا ماهی 2400 دلار کمک هزینه از دولت کانادا بگیرید.

خانه زبان کودک

مدارس، دوره های یادگیری زبان انگلیسی را به تمام دانش آموزان ارائه می دهد. همچنین کلاس های اموزش زبان فرانسه برای فرانکوفون ها وجود دارد علی الخصوص در تورنتو و کبک.

بچه های کانادا و ایران

فرزند شما در هر سنی که وارد کانادا شود بعد از تعیین سطح در مدرسه ثبت نام می شود حتی اگر بین سال تحصیلی باشد. معمولا سطح دانش بچه های ایران یک سال بالاتر از سطح کانادایی است.

سن مدرسه رفتن در کانادا

در سن پنج سالگی کودکان به مهد کودک می روند. مهدکودک ها رایگان هستند بجز در بریتیش کلمبیا که هزینه ها بیشتر است. در سن 6 سالگی رفتن به مدرسه اجباری است. مهدکودک خصوصی ماهانه هفتصد دلار می باشد.

نظرسنجی مهاجرت کانادا

آیا ورک پرمیت کانادا با ویزای توریستی ایرانیان بعد از 28فوریه 2024 تمدید می شود؟

  • تمدید نمی شود.
  • تمدید می گردد.
  • من روشهای بهتر را اقدام می کنم.
شرکت کنندگان : تن