دانشگاه های کبک

 Etudier à l'université au Québec Ganji

•    مروری کلی بر تحصیل در دانشگاه های کبک


-    مدارک دانشگاهی
در کبک، سه دوره دانشگاهی اصلی داریم که به دریافت مدرک منتهی میشوند:
1. لیسانس یا همان مدرک دوره اول دانشگاهی که حدودا 3 الی 4 سال به طول می انجامد.
2. فوق لیسانس یا همان مدرک دوره دوم دانشگاهی که حدودا 2 سال به طول می انجامد.
3. دکترا یا همان مدرک دوره سوم دانشگاهی که حداقل 3 سال به طول می انجامد.

همچنین:
گواهی یا مدرک دوره یک ساله و دیپلم تحصیلات عالی که با یک سال تحصیل می توانید کسب کنید.

-    دانشگاه های مونترال
1. دانشگاه مونترال  - L’Université de Montréal- UdeM- که در سال 1878تاسیس شد دارای 13 دانشکده و بیش از 60 دپارتمان است که شامل علوم انسانی ، علوم اجتماعی و دیگر رشته های علوم پایه است. این دانشگاه دارای 64000 دانشجو است که  7800 نفر از آنان دانشجویان خارجی از 120 کشور دنیا هستند. مدرسه تحصیلات عالی تجارت (HEC) مونترال و مدرسه پلی تکنیک مونترال نیز به این دانشگاه وابسته هستند. در ماه سپتامبر سال 2011، UdeM یک دانشکده جدید در زمینه بهداشت، آموزش و مداخلات روانشناختی در لاوال افتتاح کرد.

2. دانشگاه کبک در مونترال -L’Université du Québec à Montréal - UQAM-  نیز یک نهاد عمومی فرانسه زبان است که در قلب محله لاتین ها قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1969 تاسیس شد و دارای 6 دانشکده در زمینه هنر، ارتباطات، زبان ها ، علوم سیاسی و حقوق و علوم انسانی و یک مدرسه مدیریت است. این دانشگاه بیش از 170 دوره یک ساله و بیش از 150 دوره دو الی سه ساله نیز ارائه میدهد. این دانشگاه همچنین بیش از 40000 دانشجو دارد که بیش از2700 تن از آنان خارجی از 85 کشور دنیا هستند.


3.  دانشگاه مک گیل - L’Université McGill – در سال 1821 در مرکز شهر مونترال تاسیس شد. این دانشگاه دارای 11 دانشکده ، 11 مدرسه و 4 بیمارستان آموزشی است که بیش از 300 رشته در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا ارائه میدهد. قریب به 39000 دانشجو که 8800 تن از آنان خارجی از 150 کشور دنیا هستند نیز در دانشگاه مک گیل تحصیل میکنند. بهترین دانشگاه کانادا و مونترال است. دارای بورس و کمک هزینه برای دانشجویان خارجی است. خدمات و بورس را از طریق اینستاگرام سازمان گنجی مطلع شوید.

4. دانشگاه کونکوردیا -  l’Université Concordia – که در سال 1974 در نتیجه ادغام دو نهاد آموزشی – کالج لویولا و دانشگاه سر جرج ویلیام – تاسیس شد. این دانشگاه دارای بیش از 46000 دانشجو است و بیش از 500 رشته در 4 دانشکده خود ارائه می دهد. این دانشگاه همچنین دارای یک مدرسه تحصیلات عالی ، چندین کالج ، مرکز و آموزشگاه است. 53% از دانشجویان این دانشگاه انگلیسی زبان و 22% از آنان فرانسه زبان هستند. دانشجویان بین المللی این دانشگاه از 150 کشور دنیا می آیند و 10% از کل دانشجویان را تشکیل میدهند.رشته های مهندسی خوبی برای ایرانیان دارد که موسسه مهاجرتی گنجی خدمات برای موکلین خود ارائه می دهد.

5. دانشگاه شربروک و کامپوس لونگویی - L’Université de Sherbrooke – Campus Longueuil – از 8 دانشکده تشکیل شده است. این دانشگاه بیش از 120 رشته در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس و دکترا ارائه میدهد و حدود 75 پایگاه تحقیقاتی دارد که در حوزه های فارماکولوژی، بیوتکنولوژی، مواد، هوا فضا، میکرو الکترونیک، محیط زیست، زبان شناسی، الکتروشیمی، آکوستیک و ابر رسانایی فعالیت میکنند. این دانشگاه بیش از 40000 دانشجو دارد.

6. مدرسه تحصیلات عالی تجاری مونترال - HEC Montréal – در سال 1907 تاسیس شد و امروز نخستین مدرسه مدیریت کانادا است که هر ساله بیش از 13000 دانشجو می پذیرد که 34% از این تعداد دانشجویان بین المللی هستند. این مدرسه دوره های یک تا سه ساله علاوه بر برنامه های اصلی خود ارائه می دهد.

7. دانشگاه پلی تکنیک مونترال - L’École Polytechnique de Montréal – یکی از مهم ترین نهاد های آموزشی در کانادا در حوزه آموزش و تحقیقات در زمینه مهندسی است.هر ساله 16 شاخه مهندسی به 7500 دانشجو در این دانشگاه ارائه میشود. بخش قابل توجهی از بودجه این دانشگاه به تحقیقات کانادا اختصاص یافته است. درهای این دانشگاه به روی دانشجویان بین المللی همواره باز بوده و بیش از 1600 دانشجوی خارجی دارد.

8. دانشکده مدیریت دولتی - L’ENAP – یکی از مهم ترین دانشکده های مدیریت دولتی دنیا است. در این نهاد آموزشی دوره های دوم و سوم سیستم آموزشی کبک و فعالیت های تحقیقاتی و خدمات سازمان های دولتی ارائه میشود. این دانشکده کامپوس های فراوانی در 5 منطقه کبک دارد و بیش از 2000 دانشجو در آن حضور دارند.

9. دانشکده عالی تکنولوژی - L’ÉTS – که به صورت خاص به آموزش و تحقیق بر حوزه مهندسی و انتقال تکنولوژی می پردازد دوره های اول تا سوم تحصیل در کبک را پوشش می دهد. در این دانشکده 7600 دانشجو در 155 رشته مختلف تحصیل میکنند. هر ساله قریب به 3000 تن از اعضای کادری ، حرفه ای و تکنسین ها دوره های پیشرفته در زمینه های مختلف کیفیت ، مدیریت، تکنولوژی و نرم افزار میگذرانند تا عملکرد را بهبود ببخشند.

10. آموزشگاه ملی تحقیقات علمی - L’INRS – دانشگاهی تحقیقاتی مدیریتی برای دوره های دوم و سوم است همچنین به لطف حضور بیش از 150 پروفسور و بیش از 100 محقق با درجه پست دکترا اولین دانشگاه کانادا در زمینه تحقیقات است. 14 رشته فوق لیسانس و 8 رشته دکترا دارد. این دانشگاه هر ساله از 40 کشور دنیا در هر 4 کامپوس خود در کبک مونترال وارن و لاوال دانشجو می پذیرد.

11. آموزشگاه گردشگری و هتلداری کبک - L’ITHQ – واقع در قلب محله لاتین در مونترال قریب به 50 سال در زمینه آموزش حرفه ای مدیریت هتل و رستوران داری به عنوان مرجع اصلی کانادا شناخته شده است. این مرکز مجهز به یک هتل و دو رستوران است و به هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی آموزش میدهند.


- دانشگاه های کبک
دانشگاه لاوال Université Laval در کبک با بیش از 2700 پروفسور و 48000 دانشجویی که 12% از آنان خارجی هستند 399 رشته متفاوت ارائه میدهد. جمعیت دانشجویان آن از 112 کشور دنیا تامین میشود. دانشگاه لاوال معروف به تحقیقات در زمینه علوم نورولوژی، اپتیک، فوتونیک و لیزر، ژئوماتیک، ژنومیک، محیط زیست، مطالعات باستان و غیره است.


-    دانشگاه های شربروک
دانشگاه  شربروک Université de Sherbrooke از 40000 دانشجو از بیش از 120 کشوردنیا استقبال می کند و در مجموع، این موسسه 6975 نفر کارمند دارد. به لطف همکاری نزدیک با صنعت، آنان برنامه های آموزشی مشترک با صنایع نیز ارائه میدهند. این دانشگاه در میان دانشگاه های کانادا برای نوآوری و ثبت اختراع در رتبه نخست قرار دارد. حوزه های آموزش در آن از سلامت به محیط زیست از میکرو الکترونیک به اپتیک و از فناوری اطلاعات و ارتباطات به فناوری های نانو میرسد.

- دانشگاه بیشاپ
دانشگاه Université Bishop’s نیز که در سال 1843 تاسیس شده است تنها انگلیسی زبان است و حداکثر کلاس های درسش از 25 دانشجو تشکیل میشود و این شاید یکی از دلایل موفقیتش باشد.


-    دانشگاه ساگوانای
دانشگاه Université du Québec à Chicoutimi (UQAC) در سال 1969 تاسیس شد ، 180 رشته تحصیلی ارائه می دهد و 6500 دانشجو از 58 ملیت مختلف دارد و ترکیبی از فرهنگ ها و دانش ها را با هم متحد کرده است. کیفیت استادان و نیز تلاش های مداوم دانشجویان این دانشگاه را در کبک ، کانادا و سرتاسر جهان متمایز کرده است.


-    دانشگاه ابیتیبی-تمیسکامانگ
دانشگاه Université du Québec en Abitibi-Témiscamingue (UQAT) از 3000 دانشجو که در 3 کامپوس اصلی تقسیم میشوند استقبال میکند. این دانشگاه رشت های آموزشی ، مدیریتی، سلامت، تولیدی ، رسانه های نو، علوم انسانی و اجتماعی را پوشش میدهد.


-    دانگاه ریموسکی
دانشگاه Université du Québec à Rimouski (UQAR) به خاطر پروژه های تحقیقاتی بر روی علوم دریایی و توسعه منطقه ای بسیار برجسته است. در کل 6700 دانشجو دارد که بیش از 400 تن از آنان خارجی و از 35 کشور مختلف آمده اند.


-    دانشگاه تقاریوریه
دانشگاه Université du Québec à Trois-Rivières (UQTR) در سال 1969 تاسیس شده و حود 14000 دانشجو دارد که 1400 تن از آنان خارجی و از 60 کشور دنیا هستند. حضور دانشگاه در این شهر و فعالیتش در حوزه های تحقیقاتی زیست شناسی گیاهی، الکترونیک صنعتی، علوم اعصاب و یا پزشکی تاثیر زیادی در پیشرفت و پویایی آن داشته است.


-    دانشگاه اوتاوه
دانشگاه Université du Québec en Outaouais (UQO) مابین دو کامپوس در گاتینو و سنت ژروم تقسیم شده است و بیش از 6000 دانشجو داخلی و 200 دانشجوی بین المللی هر ساله می پذیرد. کامپوس این مزیت را دارد که در نزدیکی انتاریو، پایتخت فدرال کانادا واقع شده است و برنامه های تحقیقاتی آنها در زمینه علوم اجتماعی توسعه روستایی، روانشناسی، روانشناسی سایبری، موفقیت تحصیلی و تحولات کار، و همچنین فوتونیک و فناوری اطلاعات ارتباطات راه دور بسیار توسعه یافته است.

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

بهترین کشور برای گرفتن پاسپورت دوم کدام می باشد؟

  • پاسپورت کانادا(زمان دیرترامامزایای خوب برای فرزند)
  • پاسپورت دومینیکا (زمان سریع 3ماه و هزینه کم)
  • پاسپورت پرتغال (زمان طولانی تر ولی هزینه قابل بازگ
شرکت کنندگان : تن