Child labor زایمان کودک کانادا

زایمان و تولد کودک در کانادا

زایمان کانادا

اگر در انتظار تولد فرزندتان هستید، برنامه ریزی های لازم را از قبل انجام داده و توجه داشته باشید که سیستم مراقبت بهداشتی  ضمن آمادگی کمک به شما در این زمینه، پرداخت مخارج و هزینه های مراقبت قبل از زایمان و بعد از زایمان را نیز متقبل می گردد.
اگر فکر می کنید که باردار هستید، شما باید با پزشک خانوادگی خود تماس بگیرید. پزشک شما، راهنمایی های لازم در مورد چگونگی مراقبت از خود و فرزندتان را به شما ارائه نموده و می تواند شما را به یک پزشک متخصص زنان و زایمان (obstetrician) نیز ارجاع دهد.
 

چک آپ قبل از تولد نوزاد کانادا

در حالت ایده آل ،بهتر است مراقبت دوران بارداری قبل از باردار شدن شروع شود. اگر شما قصد باردار شدن دارید، عاقلانه است که این موضوع را با پزشک خانوادگی خود در میان گذاشته تا یک چک آپ کامل از شما انجام گردد.
در طول دوران بارداری نیز شما باید بطور منظم توسط پزشک ویزیت شده و چک آپ پزشکی داشته باشید. در این ویزیت ها، پزشک آزمایشاتی را برای حصول اطمینان از سلامتی شما و فرزندتان توصیه خواهد کرد.
 

ارزیابی قبل از زایمان و کلاس های دوران بارداری

 هزینه زایمان در کانادا 2022

هنگامی که باردار هستید ، پزشک شما می تواند شما را به بهیاری بهداشت عمومی، برای ارزیابی قبل از زایمان و کلاس های دوران بارداری ارجاع دهد. ارزیابی قبل از زایمان، یک ملاقات رو در رو با پرستار بوده و پرستار می تواند نیازهای قبل و بعد از زایمان را برای شما مرور کرده و اطلاعات لازم را در مورد پشتیبانی های قابل دسترس در جامعه عنوان نماید.
پرستار همچنین می تواند شما را در کلاسهای دوران بارداری ثبت نام نماید. در این کلاسها مسائلی مانند تغذیه، آمادگی زایمان، آشنایی با بیمارستان، اطلاعات دوران شیردهی و سایر موارد توضیح داده می شود. از حضور همسر یا شریک زندگی شما در این کلاسها نیز استقبال می گردد.

 

ارزانترین شهر کانادا برای زایمان

تنها گزینه ای که برای زایمان با حضور پزشک و پرستار وجود دارد، بیمارستان است. حضور همسر یا شریک زندگی در اتاق زایمان، برای حمایت و پشتیبانی از مادر نیز مفید و موثر خواهد بود.
نکته:
ماماها و دوولا ها (doulas) متخصصین با تجربه ای هستند که به پدران و مادران جدید در طی دوران بارداری ، زایمان و مراقبت بعد از تولد یاری می دهند. دوولاها پشتیبانی های فیزیکی غیر پزشکی و حمایتهای روحی لازم را انجام می دهند.
Doula  از زبان یونان باستان گرفته شده و به معنی "برده زن" است. از آنجا که این کلمه دارای بار منفی می باشد، در یونان پشتیبانی کنندگان زایمان را "همراهان زایمان" یا "کارگران تولد" می نامند.

 

تجربه زایمان در کانادا

 تجربه زایمان در کانادا

شناسنامه کانادایی

هنگامی که کودک شما متولد شود ، شما نیازمند انجام مراحل زیر خواهید بود:

  •  ثبت تولد
  •  دریافت گواهی تولد (شناسنامه)
  •  درخواست شماره بیمه همگانی - SIN -اختیاری
  •  تقاضا برای دریافت مزایای مالیاتی کودکان کانادا (CCTB) و یا مزایای عمومی مراقبت از کودکان (UCCB)


طی 30 روز پس از تولد نوزاد در کانادا، باید تولد وی در آمار نفوس (Vital Statistics) ثبت شود. این امر معمولا در بیمارستان، پس از تولد نوزاد انجام می گردد.
پس ازثبت تولد، نامه ای با عنوان تاییدیه تولد برای اولیاء نوزاد ارسال خواهد شد. چنانچه اطلاعات ثبت شده در نامه فوق، نیاز به اصلاح داشته باشد، موارد را  ظرف مدت 30 روز در فرم ضمیمه نامه درج نموده و آنرا برگشت دهید. این نامه همچنین از شما دعوت می کند تا برای درخواست گواهی تولد (شناسنامه) اقدام نمایید.
 

فرم سین نامبر کانادا

در حالیکه رسما لازم نیست که یک کودک دارای کد بیمه همگانی (SIN) باشد، ولی شما می توانید برای کودک خود یک SIN درخواست نموده تا بتوانید برای کودکتان حساب باز کرده و برای تحصیلات آینده کودک، در طرح پس انداز تحصیلی (RESP) سرمایه گذاری نموده و از شرایط استفاده از امتیازات مالی کمک آموزشی دولتی کانادا برخوردار شوید.

 

پرستاری در کانادا

پس از برگشت مادران جدید به منزل، پرستاران عمومی بهداشت در کانادا با آنها تماس گرفته و یا به ملاقاتشان می روند، این پرستاران آمادگی دارند تا به پدران و مادران برای مراقبت صحیح از نوزاد، کمکهای لازم را ارائه نمایند. همچنین در صورت بروز مشکل، پرستاران به خانواده برای پیدا کردن راه حل کمک خواهند کرد.
 

 

مراکز CLSC برای زایمان در کانادا

 متخصص زنان و زایمان در کانادا

این مراکز در سراسر کانادا برای پدر و مادرهای فعلی و پدر و مادرهای آینده، نوزادان، کودکان و خانواده هایشان برنامه های مختلفی عرضه می کنند . این مراکز ، امکاناتی شامل آموزش اولیاء، گروه های پشتیبان، ملاقات های اولیاء ، منابع قابل استفاده برای اولیاء، برنامه های پیش از تولد و امکانات بازی و سرگرمی کودکان را تدارک دیده و امکان دسترسی به اجتماعات کوچکتر را فراهم می سازند.

 

طبق قانون، در هنگام استفاده از خودرو ، باید نوزادان را تا زمانیکه به وزن 10 کیلوگرم (22 پوند) نرسیده اند در صندلی مخصوص نوزاد و بصورت رو به عقب قرار داد. به این نکته دقت داشته باشید که برای زمان ترک بیمارستان بهمراه نوزاد، باید این صندلی تهیه و آماده شده باشد.

 

فرزند خواندگی در کانادا

خانواده هایی که نیاز به دریافت اطلاعات در مورد قبول فرزندخوانده هستند و یا خانواده هایی که در مورد دادن فرزندشان بعنوان فرزند خوانده فکر می کنند، می توانند با دپارتمان دولتی مسئول برنامه فرزند خواندگی (در سپتامبر 2010 ، دپارتمان خدمات اجتماعی، سالمندان و کار) تماس گرفته یا به آژانسهای مجاز فرزندخواندگی مراجعه نمایند.
خانواده ای که مایل به قبول فرزند خوانده هستند ، باید تحت ارزیابی قرار گرفته و همچنین باید سابقه اجتماعی و پزشکی کودکی که به فرزند خواندگی گرفته می شود، بوسیله یک مددکار اجتماعی رسمی بررسی و تکمیل شود. چنانچه کودکی به فرزند خواندگی داده می شود ، باید با اولیاء کودک نیز مشاوره های لازم انجام شود.
 

ناباروری در کانادا

چنانچه شما یا شریک زندگی یا همسر شما دچار مشکل ناباروری هستید، می توانید در این مورد با پزشک خود مشورت نمایید. پزشک شما میتواند شما را به متخصص مربوطه ارجاع دهد. البته لازم به ذکر است که کارت بهداشت هزینه های متخصص ناباروری یا هزینه های درمان ناباروری را پوشش نمی دهد.
 

 زایمان در کانادا با ویزای تحصیلی

افزایش جمعیت کانادا

زوجهایی که از نظر جنسی فعال هستند ، ولی نمی خواهند بچه دار شوند، باید به کنترل بارداری توجه نمایند. با پزشک خانوادگی خود در مورد روشهای کنترل بارداری مشورت کنید تا بتوانید بهترین روشی را که متناسب با شرایط زندگی شما باشد انتخاب نمایید. کان دوم یا بعضی دیگر از محصولات کنترل بارداری در بیشتر دراگ استورها ، در بخش تنظیم خانواده قابل دسترسی می باشد.
تصمیم گیری برای یک خانم باردار، برای پایان دادن به یک بارداری ناخواسته، می تواند بسیار دشوار باشد، خواه این تصمیم بنا بدلایل پزشکی باشد یا بنا بدلایل دیگر. این موضوع برای بسیاری از مردم بسیار بحث برانگیز می باشد.
کانادا یکی از معدود کشورهایی است که در آن محدودیت قانونی سقط جنین وجود ندارد، اگرچه قوانین مربوطه و شرایط دستیابی به آن، از استان به استان دیگر متفاوت می باشد. هرچند از نظر اسلامی و عرفی این پدیده اکیدا نفی می شود.

نکته:

سقط جنین بعنوان یک روش عادی کنترل بارداری محسوب نمی شود. شریکان زندگی که از نظر جنسی فعال بوده و نمی خواهند بچه دار شوند باید جهت استفاده از یک روش جلوگیری قابل قبول، با پزشک مشورت نمایند.
 
مراقبت از خود (مادر) و نوزادتان در کانادا (زبان فارسی- 31 صفحه - 2.73 مگابایت - فرمت (PDF)

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن