فرزندان کانادایی‌ها

/directory/ganjicocom/editor/Canada-citizenship-immigration-Ganji.jpg

چگونه فرزندان کانادایی‌های که در خارج از کانادا متولد می‌شوند، تابعیت دریافت می‌کنند؟

فرزندان اتباع کانادایی، بدون توجه به اینکه در کانادا به دنیا آمده باشند یا نه، به طور خودکار تابعیت کانادا را دریافت می‌کنند.
بدین منظور حداقل یکی از والدین قانونی باید در بدو تولد نوزاد کانادایی باشد. اگر شما بتوانید شهروندی خود را به دولت کانادا ثابت کنید، فرزندانتان از مزایای کانادایی بودن بهره مند می‌شوند و شما نیز از محدودیت‌های سفر حاصل از شیوع ویروس کرونا معاف خواهید بود.

این قانون حتی اگر والدین شما کانادایی باشند ولی شما در خارج از کانادا به دنیا آمده باشید نیز صادق است. باید توجه داشت، قانون ذکر شده تنها برای فرزندان صادق بوده و برای مثال اگر پدربزرگ یا مادربزرگ شما شهروند کانادایی باشند شما تابعیت کانادا را دریافت نمی‌کنید.
جهت دریافت تابعیت برای خود یا فرزندتان، باید درخواست اثبات تابعیت که به آن گواهی تابعیت کانادا نیز گفته می‌شود بدهید. طبق وب سایت اداره مهاجرت کانادا، این کار حدود 75 دلار کانادا هزینه داشته و ببرسی آن حدود 5 ماه زمان می‌برد. در موارد فوری ممکن است گزینه‌ای برای پردازش سریع وجود داشته باشد.

اگر اسناد و مدارکتان به زبان انگلیسی یا فرانسوی نباشد، شما به ترجمه اسناد نیاز خواهید داشت. ترجمه این مدارک توسط اعضای خانواده پذیرفته نمی‌شود و لازم است یک مترجم قانونی آن‌ها را ترجمه کند.
اسناد می‌بایست واضح، خوانا و رنگی باشند. ارائه اصل شناسنامه که نام والدین کانادایی در آن ذکر شده نیز لازم است.
بعلاوه باید اثبات شود که حداقل یکی از والدین در زمان تولد شهروند کانادایی بوده‌اند. مدارکی چون شناسنامه والدین، سند شهروندی یا هر مدرک دیگری که کانادایی بودن والدین را اثبات کند قابل قبول است.

اگر بنا به دلایلی نام والدین در شناسنامه ذکر نشده باشد، اداره مهاجرت اسنادی را که نام والدین کانادایی در آن‌ها ذکر شده باشد، مانند تاییدیه پیش از تولد، تاییدیه دادگاه یا تاییدیه بیمارستان، را نیز قبول می‌کند. در این مورد تاییدیه فرزند خواندگی قابل قبول نیست.

اداره مهاجرت کانادا همچنین از شما توضیحی راجع به اینکه چرا نام والدین کانادایی در شناسنامه متقاضی درج نشده یا چرا شناسنامه‌ی فرزند تغییر یا تعویض شده می‌خواهد.
هنگامی که اداره مهاجرت درخواست تکمیل شده شما را دریافت کند، آنها برای شما یک رسید تاییدیه ارسال می کنند. اگر درخواست شما ناقص باشند، اداره مهاجرت آن را برگشت داده و شما باید قسمت‌های جا مانده را پر کنید. اگر درخواست شما کامل و درست باشد، آنها گواهی تابعیت را برایتان ارسال کرده و شما اثبات تابعیت خود را دریافت می‌کنید.
مهمترین های کانادا
پربازدیدترینها

آرشیو اخبار کانادا

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام مورد برای دریافت ویزای تحصیلی مهمتر است؟

  • آیلتس آکادمیک 6-معدل 17-وقفه تحصیلی کم-پذیرش ازدانشگاه
  • دولینگو-وقفه تحصیلی با سابقه کار-تمکن مالی 10هزاردلار
  • تافل-ویزای ریجکتی قبلی-مقاله معتبر-ریکامندیشن-پذیرش کالج
  • ویزای مولتی-داشتن پرونده مهاجرتی-همراهی خانواده-پذیرش مشروط
شرکت کنندگان : تن

سرمایه گذاری کارآفرینیاستارت آپفرم ارزیابینیروی متخصصاپلیکیشن گنجیکاریابی کاناداتماس با ما

فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا