کودک کانادایی من

/directory/ganjicocom/editor/2-66.jpg

هزینه مهدکودک در کانادا

لازم است تا مهد کودک را هم بر اساس نیازهای خود و هم نیازهای فرزند خود انتخاب کنید. بعضی از اموری که سرپرست کودک در کانادا باید در هنگام جستجوی مهد کودک در نظر داشته باشد عبارتند از:
 * در مورد نوع مراقبتی که شما و کودکتان نیاز دارید فکر کنید - چند ساعت در روز و چند روز در هفته شما به مراقبت از کودکان نیاز دارید؟ آیا نیاز به پیدا کردن مهد کودک در نزدیکی خانه، مدرسه یا محل کار خود دارید؟ آیا فرزند شما، نیازهای خاص دیگری دارد یا خیر؟
 * حداقل سه مکان و یا سه نفر را بیابید که از آنها بازدید یا با آنها مصاحبه کنید - به عنوان پدر و مادر یا سرپرست کودک، این مسئولیت شماست که به بررسی، انتخاب و نظارت بر کار مراقبت از کودکانتان بپردازید. می توانید مراقبان احتمالی کودک خود را در تبلیغات روزنامه و یا اینترنتی یا روی بوردهای عمومی، و یا در صفحات زرد بیابید  . همچنین می توانید از دوستان، همسایگان، اقوام یا همکاران خود بپرسید که آیا آنها کسی را توصیه می کنند؟
 * با مراکز مراقبت از کودکان و یا مراقبین خصوصی تماس بگیرید- روی سوالات فکر کنید. بر اساس پاسخ هایی که کسب می کنید، می توانید قرار ملاقاتی را برای یافتن اطلاعات بیشتر ترتیب دهید.
 * از یک مرکز مراقبت از کودکان در کانادا دیدن کرده و یا با مراقب وی ملاقات کنید- تا جایی که می توانید بصورت روزانه در مورد آنچه که در مرکز مراقبت از کودکان و یا با پرستار مراقب کودک می گذرد، بیشتر کسب اطلاعات نمائید. یادداشت برداشتن، ایده خوبی است. پس از اتمام بازدیدتان، می توانید به یادداشت های خود نگاه کنید و تصمیم نهایی خود را بگیرید.
 * این خدمات را تنظیم کنید- با پرستار یا مرکزی که انتخاب کرده اید تماس بگیرید و خدمات مراقبت روزانه را تنظیم و سرو سامان دهید.
 * تماس خود با مهد کودک و پرستار کودکتان حفظ کنید - اگر می خواهید مرکز مراقبت از کودک یا پرستار کودک شما، در نحوه مراقبت از فرزندتان، تغییراتی را انجام دهند، وقت ملاقاتی را با آنها بگذارید و با آنها صحبت کنید. اگر آنها قادر و یا مایل به این سازگاری نیستند پرستار دیگری را پیدا کنید. اما اگر آنها مراقبت خوبی را از فرزند شما به عمل می آورند ، به آنها بگویید که از چه کارهایی که آنها انجام می دهند خوشتان می آید و در آن زمینه از آنها تقدیر کنید.

سن مدرسه رفتن در کانادا

مدتی طول می کشد تا فرزند شما به شخص یا مکان جدید عادت کند. این زمان سازگاری، به سن ، خصوصیات، و مرحله رشد کودک شما بستگی دارد. اگر پرستار به خانه شما می آید، این کار ممکن است تا حدودی آسان تر باشد-- شما می توانید از مراقب دعوت کنید تا قبل از اینکه کودکتان را با او تنها بگذارید، زمانی را بهمراه کل خانواده باشد.
در صورتیکه خدماتی که انتخاب می کنید در مهد کودک یا منزل پرستار باشد، بعضی اموری که می توانند به سازگار شدن کودک شما با محیط جدید کمک کنند عبارتند از:

قبل از رفتن به مهد کودک در کانادا

در مورد محل و افراد آنجا، با فرزند خود صحبت کنید و در مورد همه چیزهای سرگرم کننده ای که او از آنها برخوردار خواهد شد با او حرف بزنید.
بهمراه کودک خود به آن محل مراجعه کرده و اجازه دهید کودکتان با مراقبین و کودکان دیگر، در آنجا مواجه شود.

اولین روز مهد کودک در کانادا

 * در اولین روز مهد کودک، با فرزندتان به آنجا بروید. اگر نمی توانید با او بروید با فرد آشنای بزرگسالی قرار بگذارید تا با فرزندتان همراه شود.
 * بگذارید کودکتان، اسباب بازی و یا پتوی خود را با خودش بیاورد. هنگامی که همه چیز دیگر برایش تازه و بیگانه است، همراه داشتن چیزهای خودمانی برای او، مایه آسودگی وی می باشد.
 * هنگامی که می خواهید آنجا را ترک کنید، ولو اینکه کودکتان در حال گریه باشد با او خداحافظی کنید. گریه کردن امر طبیعی است و در اغلب موارد بمحض اینکه شما آنجا را ترک کنید قطع می شود. به فرزندتان بگویید که شما برمی گردید و بدین ترتیب او مطمئن می شود که شما بر خواهید گشت. اگر پنهانی و بدون اینکه چیزی بگویید بروید کودک شما ممکن مضطرب و ناراحت شود.
 * هنگامی که با او خداحافظی کردید به رفتن خود ادامه دهید، زیرا اگر مردد شوید ممکن است او را سردرگم کنید.
 * مطمئن شوید در زمانی که به کودکان گفته اید کودکتان را از آنجا می برید.
 * به گرمی با کودک خود سلام و احوالپرسی کنید.در ترک محل عجله نکنید زیرا او ممکن است بخواهد آنچه که در طول روز اتفاق افتاده است را به شما نشان دهد.
بعلاوه در صورت امکان، بهتر است که سپردن کودک به مهد کودک را با حضور خود و  به تدریج آغاز کنید. به عنوان مثال، در روز اول، کودک خود را برای یک ساعت به مهد کودک ببرید و با هم آنجا را ترک کنید. طی چند روز بعد، چند ساعت بیشتر آنجا بمانید. وقتی که کودکتان آسوده خاطرتر شد، به تدریج زمان را زیاد کنید تا اینکه او یک روز کامل را بدون شما در مهد کودک بگذراند.

کمک هزینه فرزند در کانادا

کمک های مالی برای والدین و یا سرپرستان کم درآمد در نظر گرفته شده است که هزینه های برنامه های دارای مجوز مراقبت از کودکان را پوشش می دهد. عنوان این کمکها، برنامه یارانه مراقبت از کودکان می باشد. والدین و یا سرپرستان واجد شرایط می توانند در موارد زیر، این یارانه را دریافت نمایند:
 * در برنامه های آموزشی (شامل آموزش زبان انگلیسی بعنوان زبان دوم) همکاری کرده و یا ثبت نام نمایند
 * دارای کودکی باشند که در معرض خطر بوده و یا دارای شرایط خاص باشد.
 * به فوریت های اورژانسی نیاز داشته باشند.
شما می توانید از طریق تلفن، با برنامه یارانه مراقبت از کودکان تماس بگیرید.
نکته:
کودکان کانادایی که کمتر از 12 سال سن دارند را هرگز نبایستی تنها و یا بدون نظارت افراد بزرگتر رها کرد.
این مسئله، یک قانون است.

کمک هزینه دندانپزشکی در کانادا

دولت کانادا به کودکان زیر 12 سال که درآمد خانواده آنها کمتر از 90هزار دلار در سال است تا650 دلاربرای هر کودک جهت امور دندانپزشکی پرداخت می نماید. حدود 500هزار کودک در کانادا واجد شرایط این کمک هزینه دندانپزشکی خواهند بود.

دسته بندی خبرها
مهمترین های کانادا
پادکست ها
پربازدیدترینها

نظرسنجی مهاجرت کانادا

کدام روش با سن بالای 40 شانس اقامت بیشتری دارد؟

  • اکسپرس اینتری فدرال و استانی کانادا
  • استارتاپ ویزای کانادا با آیلتس5
  • ورک پرمیت با ویزای توریستی ایرانیان
شرکت کنندگان : تن